Σελίδα 18 από 50 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021222328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 742

Θέμα: Αγoρα Cb500x 2019

  1. #256
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeG69 Προβολή μηνύματος
    Η προσφορα που τρεχει τωρα για τελευταια κομματια του 20, euro4, ειναι 7100.
    αν θυμάμαι καλά στον επίσημο τιμοκατάλογο την έχουν στα 6.990...

  2. #257
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    κοιτα κι αυτο.με λιγωτερο χρημα.

    https://www.daytonamotors.gr/maverick_site_1080.mp4
    Προσωπικά το θεωρώ ομορφότερο του TRK502 και του CB αλλά:

    • Την Daytona είναι να την φοβάσαι κρίνοντας από το πόσες αλλαγμένες/βελτιωμένες εκδόσεις της ίδιας μηχανής βγάζει σε ένα χρόνο. Αυτό κρίνοντας από τα Zontes.
    • Όταν βλέπω σε μηχανή κινέζικη να υπάρχει ένδειξη αλτίμετρου προσωπικά πολλά καμπανάκια αρχίζουν να βαράνε..


    Wayyyyy too soon θα έλεγα για το Maverick.

  3. #258
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    ότι σου κόστησε στα 6K (λάδια) + ένα φίλτρο λαδιού. Δεν προβλέπεται κάτι άλλο στα 12Κ.


    Και να ξέρεις τι σου έρχεται στα 24Κ:
    κόστος εργασίας : 148 ευρώ. Αλλαγή λαδιών, φίλτρο λαδιού, φίλτρο αέρα, μπουζί, έλεγχος βαλβίδων, υγρά φρένων.
    Κόστος υλικών : περίπου 130 (λάδια, φίλτρο, μπουζί, φίλτρο αέρα, υγρά φρένων).

    (σε εξουσιοδοτημένο Χόντα)
    Επιβεβαιώνω για σέρβις 12.000km ήτοι ~50€ (λάδια χόνδα 40άρι, φίλτρο λαδιού, σπρέι αλυσίδας, αέρα στα λάστιχα , o-ρινγ τάπας πλήρωσης ελαίου, + έλεγχος παντού)

    Σε κανα εξάμηνο θα χρειαστώ λάστιχα και δεν έχω ιδέα τι να βάλω μιας και τα mixtour καλά, χρυσά για πρώτη τοποθέτηση αλλά σαν να αρχίζουν να γλυστράνε λίγο (παρά τα μόλις 12Κ km).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #259
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Έχω το παπί συνεργείο και αυτές τις μέρες κινούμαι με το σιμπι.τα λάστιχα τα μαμισια φτάσαν σχεδόν 20Κ και όμως δεν ειναι για πέταμα! Ειδικά όταν ζεσταθούν καλά, βαστανε ακόμα το παιχνίδι!
    Εντυπωσιακό για πρώτης τοποθέτησης, όσο αδύναμο κι αν είναι το σιμπι.
    Το θέμα με απασχολεί κι εμένα για το τι φοράς μετά.
    Αυτά τα τρεηλμαξ πως σκατα λέγονται δε θυμάμαι, δε βγαίνουν στο εμπόριο διαθέσιμα για τις διαστάσεις αυτές.
    Κανας άλλος που να άλλαξε υπάρχει,να δώσει κάνα τιπ;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #260
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Παιδιά είχα την αυθεντική ζελατίνα στην ψηλότερη θέση και ήταν πολύ βολική. Όταν όμως έβαλα χούφτες givi, βρίσκανε και αναγκάστηκα να την κατεβάσω στην αρχική της θέση. Έχετε να προτείνετε καμία πατέντα ( σκέφτηκα να στραβώσω τα λαμάκια) ή κάποια aftermarket ( που λένε στο χωριό μου) ζελατίνα;

  6. #261
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Μην ασχολείσαι καν.
    Βρίσκει ελάχιστα (στο δικό μας τουλάχιστον) και αυτό μόνο όταν διπλώσεις τελείως το τιμόνι. Πράγμα που όσο οδηγάς δεν πρόκειται να συμβεί.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #262
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Για την οδήγηση έχεις δίκιο. Όμως τις έβαλα γιατί ένας π@π@ρ@ς μου την έριξε ξεπαρκαροντας και γύρισα σπίτι με την μισή μανέτα του φρένου. Φοβάμαι ότι αν ξανασυμβεί θα γυρίσω με μιση ζελατίνα.

  8. #263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Πακέτο. Μου το έχουν κάνει στο παπί και είχα φάει φρίκη. Να την αλλάξεις τη μανετα. Είναι λίγο ακριβή-κανα 40αρι έχει- επειδή είναι ρυθμιζόμενη.

    Για λάστιχα αναρωτιέμαι αν αυτά τα bridgeston που φοράει ο bill είναι οκ για καθημερινή οδήγηση. (Νομίζω είναι 40 άσφαλτο- 60 χώμα).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #264
    Μέλος Το avatar του/της TERRAMOTO
    Εγγραφή
    13/04/2017
    Μηνύματα
    50
    εβαλα προσφατα τα pilot road 5 ,ειναι νωρις για να εχω ακομα αποψη αλλα επειδη ειχα κ εγω τα μαμα πανω για 13000κμ μου φανηκε μεγάλη διαφορα τωρα με τα καινουρια,λενε οτι ειανι πολύ καλα και στο βρεγμενο
    (απαντηση στο φιλο παραπανω που ρωτησε για λαστιχα)

  10. #265
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TERRAMOTO Προβολή μηνύματος
    εβαλα προσφατα τα pilot road 5 ,ειναι νωρις για να εχω ακομα αποψη αλλα επειδη ειχα κ εγω τα μαμα πανω για 13000κμ μου φανηκε μεγάλη διαφορα τωρα με τα καινουρια,λενε οτι ειανι πολύ καλα και στο βρεγμενο
    (απαντηση στο φιλο παραπανω που ρωτησε για λαστιχα)
    Με γεια τα λάστιχα και μπράβο που τα άλλαξες γρήγορα! Δυστυχώς δεν μας βοηθάει αρκετά η κρίση μας στην περίπτωση αντικατάστασης ελαστικών μετά από φθορά χρήσης και χρόνου. Όποιο καινούριο, ίδιας κατηγορίας, λάστιχο και να βάλεις, θα σου φανεί καλύτερο από εκείνο που έχει κάνει 13.000 χιλιόμετρα και έχει 1,5 χρόνο χρήσης.

    Μόνο αν το συγκρίνεις με αντίστοιχο καινούριο, μπορείς να συμπεράνεις διαφορές που έχουν νόημα ή αν έχεις καταγράψει χρόνους σε πίστα, όταν ήταν καινούριο. Το σημαντικό είναι ότι τα άλλαξες στον 1,5 χρόνο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #266
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2019
    Μηνύματα
    28
    Παιδιά μια ερώτηση.

    Τα Dunlop Trailmax mission μου φαίνεται μια καλή εναλλακτική για το μοντέλο του 19.
    Το μπροστινό βγαίνει σε σωστή διάσταση (110/80 19) αλλά το πίσω βγαίνει μόνο σε 170/60 17 αντί του 160/60 17 που είναι η σωστή διάσταση για το μηχανάκι μας.

    Γνωρίζετε εάν μπορούν να τοποθετηθούν στο cb? Και εάν ναι, ενδέχεται η λίγο διαφορετική διάσταση να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα?

  12. #267
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geagelak Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μια ερώτηση.

    Τα Dunlop Trailmax mission μου φαίνεται μια καλή εναλλακτική για το μοντέλο του 19.
    Το μπροστινό βγαίνει σε σωστή διάσταση (110/80 19) αλλά το πίσω βγαίνει μόνο σε 170/60 17 αντί του 160/60 17 που είναι η σωστή διάσταση για το μηχανάκι μας.

    Γνωρίζετε εάν μπορούν να τοποθετηθούν στο cb? Και εάν ναι, ενδέχεται η λίγο διαφορετική διάσταση να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα?
    Καλύτερα να βάλεις το 150/70-17 που υπάρχει επίσης. Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα εκτός από το ότι οι ενδείξεις του κοντέρ θα έρθουν πιο κοντά στη πραγματική ταχύτητα.

    Μελέτησε λίγο το παρακάτω και παίξε με τις αλλαγές στις διαστάσεις.

    https://www.tacomaworld.com/tirecalc...0r17-150-70r17

  13. #268
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2019
    Μηνύματα
    28
    Ωραίος!! Ευχαριστώ πολύ!

    Το λάστιχο από ότι καταλαβαίνω είναι 70-30? Σαν επιλογή για το CB500X 2019, πως το βλέπετε?

  14. #269
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geagelak Προβολή μηνύματος
    Ωραίος!! Ευχαριστώ πολύ!

    Το λάστιχο από ότι καταλαβαίνω είναι 70-30? Σαν επιλογή για το CB500X 2019, πως το βλέπετε?
    Δεν έχω άποψη προσωπική για την απόδοση τους αλλά ναι θα έλεγα ότι είναι 70/30 για άσφαλτο. Οπτικά μου αρέσει και θα ταιριάξει σίγουρα με το CB500X.

  15. #270
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geagelak Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μια ερώτηση.

    Τα Dunlop Trailmax mission μου φαίνεται μια καλή εναλλακτική για το μοντέλο του 19.
    Το μπροστινό βγαίνει σε σωστή διάσταση (110/80 19) αλλά το πίσω βγαίνει μόνο σε 170/60 17 αντί του 160/60 17 που είναι η σωστή διάσταση για το μηχανάκι μας.

    Γνωρίζετε εάν μπορούν να τοποθετηθούν στο cb? Και εάν ναι, ενδέχεται η λίγο διαφορετική διάσταση να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα?

    Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πέρα του οτι το λάστιχο είναι βαρύτερο και φαρδύτερο και θα σου κόψει λίγο επιδόσεις.Προτείνω και εγώ 150-70 αν είναι να πας σε αλλαγή διάστασης καθώς θα κερδίσεις και λίγη απόσταση απο το έδαφος.Το συγκεκριμένο λάστιχο έχει εξαιρετικές κριτικές για μη τακουνάτο στο χώμα και κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω.Καλοκαίρι όμως γιατί στη λάσπη δε μπορεί να ανταπεξέλθει.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Παρόμοια θέματα

  1. CB500X
    από almalibre στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2014, 22:47
  2. Αξεσουαρ cb500x
    από ioannis_k στο forum Honda
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2014, 15:18
  3. NC700X VS CB500X
    από Wisdover στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 12:57
  4. honda cb500x
    από stam2 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 11:11
  5. αγoρα μοτο - οποιαδηποτε γνωμη και αποψη θα βοηθησει
    από reaver7 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2011, 13:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF