Σελίδα 1 από 50 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 742

Θέμα: Αγoρα Cb500x 2019

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7

    Αγoρα Cb500x 2019

    Για χαρά στην παρέα καλός σας βρήκα, όπως καταλάβατε και από τον τίτλο ετοιμάζομαι να αγοράσω το cb500 και θέλω να ρωτήσω άμα ξέρετε ποιο μαγαζί έχει τιν καλύτερη τιμή, χωρίς έξτρα.

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Καλώς ήρθες στο forum. Ψάχνεις κατάστημα στην Πάτρα ή στην Άρτα;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7
    Μάλλον για Αθήνα.πιστευω θα είναι καλύτερα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Χωρίς εξτρα πράγματα Κ τιμή μετρητοίς πάνω κάτω τα ίδια θα σου πουν οι περισσότεροι, δηλ. 7.000€.

    Αν το πάρεις κοντά στον τόπο κατοικίας κερδίζεις σε πρακτικότητα πιστεύω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλησπέρα φίλε μου!Αν βρίσκεσαι εδώ Αθήνα, κάνε μια βόλτα σε 3-4 καταστήματα ένα πρωί να δεις τι τιμές θα σου δώσουν.Αν δεν κατέβεις, μπορείς να πάρεις τηλ και να ζητήσεις προσφορές.
    Προσωπικά συμφωνώ με αυτό που σου έγραψε ο Πάνος...αν η οικονομική διαφορά είναι μικρή(είναι πιθανό να μην υπάρχει καν διαφορά) και ο χρόνος παράδοσης σε καλύπτει(στην Αθήνα πιθανότατα θα το βρεις ετοιμοπαράδοτο, είναι πολύ εμπορικό μοντέλο), να το παραγγείλεις από έμπορο της περιοχής σου

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7
    Έχω πάρει ήδη τηλ σε Αθήνα και η τιμή 7000 μου είπαν 3 μαγαζιά.Ετυχε και βρήκα ένα στον δρόμο στην Πάτρα μου πρότεινε να αποφύγω τον αντιπρόσωπο στην Πάτρα ,άσε που δεν έχει μηχανάκια .από Σεπτέμβρη λέει.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Ο Βατίδης δεν έχει μέσα ένα cbX να δεις;;

    Αν το παραγγείλεις σήμερα σου είπε θα έρθει Σεπτέμβρη;;

    Τι να πω, αν δεν βιάζεσαι, έλα Αθήνα να το δεις / οδηγήσεις από κοντά και κάνε παραγγελία από Πάτρα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7
    Έχω πάει 3 φορές και δεν το έχει.τον είχα ρωτήσει ποτέ να έρθω να το δω και μου λέει θα φέρει κάποια μηχανάκια προς σεμτεβρης τα οποία είναι προ

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7
    Πουλημένα ,

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παρτο απο Αθήνα να το στρωσεις κιολας στο γύρνα..

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2019
    Μηνύματα
    7
    Σήμερα ήρθα σε επικοινωνία με Πάτρα,άμα τι παραγγείλω θα έρθει αρχές Σεπτεμβρίου.την άλλη εβδομάδα με βλέπω για Αθήνα άμα έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Γεια σου Κώστα!
    Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις δύο μήνες...έλα Αθήνα να το πάρεις.Όπου το βρεις άμεσα διαθέσιμο και όποιος έμπορος σου κάνει την καλύτερη προσφορά ή τα καλύτερα δώρα... ενδεικτικά αναφέρω Πέτσα, Μπαξεβάνη, Παπαγεωργίου, Γκινοσάτη, Καρακώστα επειδή τους επισκέφτηκα πρόσφατα για αντίστοιχο λόγο.
    Ρώτα και στο Βύνιο.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostaspatrarta Προβολή μηνύματος
    Σήμερα ήρθα σε επικοινωνία με Πάτρα,άμα τι παραγγείλω θα έρθει αρχές Σεπτεμβρίου.την άλλη εβδομάδα με βλέπω για Αθήνα άμα έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί
    Μίλα με panos76.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Να το πάρεις το μηχανάκι - αν σου αρέσει το στυλ των ον οφφ.

    Πρώτα όμως να το καβαλήσεις και να κάνεις λίγα km να δεις πως κουμπώνεις και αν σε βολεύει, μιας και βρίσκω την αίσθησή του λίγο motardοειδή (ναι, μη γελάτε οι κατεμάδες ).


    Ειρήσθω εν παρόδω, ας πούμε και 2 πραγματάκια:

    Πρώτο σέρβις σήμερα των 1.000Km (σε εξουσιοδοτημένο)

    Τσεκ σε τροχούς, παραφλού, φρένα, αλυσίδα λάδωμα, λάδι χόνδα 40άρι (αντί 30), φίλτρο λαδιού χόνδα, όλα 50€.

    Το μανουάΛι λέει λάδι κάθε 12Κ km, εγώ θα το πηγαίνω κάθε 6, βαλβίδες κάθε 24Κ km.

    Όσον αφορά στο μηχανάκι, το βρίσκω αρκετά έως πολύ καλό.

    Στο μποτιλιάρισμα χωράει άνετα, το βάρος του παλεύεται εντός των λεωφόρων ανάμεσα στα αμάξια, οι καθρέφτες δεν βρίσκουν, φεύγει άνετα με λίγο γκαζάκι, το οποίο παρεμπιπτόντως, ενώ σου δίνει την αίσθηση του ήπιου, αν αποφασίσεις να το ανοίξεις, εξαφανίζεσαι. Όλα όμως γίνονται ομαλα.

    Ο συμπλέκτης/κιβώτιο, βούτυρο και απίστευτα σαφής, σε σύμπλεξη - αποσύμπλεξη, αλλαγές, ανεβάσματα - κατεβάσματα, όλα γίνονται άμεσα και χωρίς μπερδέματα.

    Το αμορτισέρι δεν το βρίσκω κακό. Στις λακούβες δεν καταλαβαίνεις πολλά, ενώ στην ΑΟ σε στροφές μέχρι 110-120 δεν καταλαβαίνεις πλεύση και γλυστρήματα. Για χώμα ούτε λόγος ακόμα..

    Το μηχανάκι το έχω πάει μεχρι 130 και ήταν ανεκτό, από εκεί και πέρα δε σε σώζει η ζελατίνα (και την έχω στη 2η θέση) από τον αέρα.

    Ωστόσο, από κραδασμούς ΔΕΝ καταλαβαίνεις τίποτα! Ανύπαρκτοι!

    Τα φρένα πραγματικά εξαιρετικά! Μάλιστα στο riding school είχα την ευκαιρία - αν και καινούρια - να τα δοκιμάσω στο έπακρο. Πραγματικά άγκυρες (το πίσω φρένο αναβοσβήνει σε φρενάρισμα πανικού - όπως στις πεμβέ )

    Κατανάλωση είναι λίγο νωρίς για συμπεράσματα, αλλά σιγά - σιγά θα φανεί. 350km μου έβγαλε το πρώτο γέμισμα από άδειο όμως το ντεπόζιτο εντελώς και με 0km στο κοντέρ. Στο δεύτερο γέμισμα έβγαλε παραπάνω - νομίζω 400.

    Αυτά για την ώρα, με αποκορύφωμα την ατάκα της συζύγου να μην παλεύει την θέση του συνεπιβάτη και να θεωρεί το σκούτερ καλύτερο όλων με έστειλε πραγματικά!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Να το πάρεις το μηχανάκι - αν σου αρέσει το στυλ των ον οφφ.

    Πρώτα όμως να το καβαλήσεις και να κάνεις λίγα km να δεις πως κουμπώνεις και αν σε βολεύει, μιας και βρίσκω την αίσθησή του λίγο motardοειδή (ναι, μη γελάτε οι κατεμάδες ).


    Ειρήσθω εν παρόδω, ας πούμε και 2 πραγματάκια:

    Πρώτο σέρβις σήμερα των 1.000Km (σε εξουσιοδοτημένο)

    Τσεκ σε τροχούς, παραφλού, φρένα, αλυσίδα λάδωμα, λάδι χόνδα 40άρι (αντί 30), φίλτρο λαδιού χόνδα, όλα 50€.

    Το μανουάΛι λέει λάδι κάθε 12Κ km, εγώ θα το πηγαίνω κάθε 6, βαλβίδες κάθε 24Κ km.

    Όσον αφορά στο μηχανάκι, το βρίσκω αρκετά έως πολύ καλό.

    Στο μποτιλιάρισμα χωράει άνετα, το βάρος του παλεύεται εντός των λεωφόρων ανάμεσα στα αμάξια, οι καθρέφτες δεν βρίσκουν, φεύγει άνετα με λίγο γκαζάκι, το οποίο παρεμπιπτόντως, ενώ σου δίνει την αίσθηση του ήπιου, αν αποφασίσεις να το ανοίξεις, εξαφανίζεσαι. Όλα όμως γίνονται ομαλα.

    Ο συμπλέκτης/κιβώτιο, βούτυρο και απίστευτα σαφής, σε σύμπλεξη - αποσύμπλεξη, αλλαγές, ανεβάσματα - κατεβάσματα, όλα γίνονται άμεσα και χωρίς μπερδέματα.

    Το αμορτισέρι δεν το βρίσκω κακό. Στις λακούβες δεν καταλαβαίνεις πολλά, ενώ στην ΑΟ σε στροφές μέχρι 110-120 δεν καταλαβαίνεις πλεύση και γλυστρήματα. Για χώμα ούτε λόγος ακόμα..

    Το μηχανάκι το έχω πάει μεχρι 130 και ήταν ανεκτό, από εκεί και πέρα δε σε σώζει η ζελατίνα (και την έχω στη 2η θέση) από τον αέρα.

    Ωστόσο, από κραδασμούς ΔΕΝ καταλαβαίνεις τίποτα! Ανύπαρκτοι!

    Τα φρένα πραγματικά εξαιρετικά! Μάλιστα στο riding school είχα την ευκαιρία - αν και καινούρια - να τα δοκιμάσω στο έπακρο. Πραγματικά άγκυρες (το πίσω φρένο αναβοσβήνει σε φρενάρισμα πανικού - όπως στις πεμβέ )

    Κατανάλωση είναι λίγο νωρίς για συμπεράσματα, αλλά σιγά - σιγά θα φανεί. 350km μου έβγαλε το πρώτο γέμισμα από άδειο όμως το ντεπόζιτο εντελώς και με 0km στο κοντέρ. Στο δεύτερο γέμισμα έβγαλε παραπάνω - νομίζω 400.

    Αυτά για την ώρα, με αποκορύφωμα την ατάκα της συζύγου να μην παλεύει την θέση του συνεπιβάτη και να θεωρεί το σκούτερ καλύτερο όλων με έστειλε πραγματικά!

    Έχει δίκιο να θεωρεί το σκούτερ καλύτερο όλων, για να φτιάχνεις φραπέ.
    Βάζεις από το σπίτι μέσα σε σέικερ νερό, καφέ, ζαχαρι. Το βάζεις στην θήκη στο σκούτερ χωρίς να το χτυπήσεις καθόλου. Ξεκινάς για να πας στην δουλειά. Μόλις φτάσεις εκεί , έτοιμος ο φραπέ με τέσσερα δάχτυλα αφρό, από το κοπανιμα των αμορτισέρ.
    Ιδιοκτήτης citycom με 60 χιλιόμετρα στο καντράν.
    Θα μου πεις ,γιατί το αγόρασες;. Ευτυχώς τα αμορτισέρ επιδέχονται αναβάθμισης.
    Συνέχισε Panos76 να μας γράφεις εντυπώσεις από το honda 500x γιατί με βλέπω από του χρόνου να επιστρέφω στον κόσμο της μοτοσικλέτας.

    Για να μην τα ισοπεδώνω όλα , υπάρχουν και αξιόλογα σκούτερ απλά ανήκουν στην κατηγορία 9.200€+.

Σελίδα 1 από 50 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CB500X
    από almalibre στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2014, 23:47
  2. Αξεσουαρ cb500x
    από ioannis_k στο forum Honda
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2014, 16:18
  3. NC700X VS CB500X
    από Wisdover στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 13:57
  4. honda cb500x
    από stam2 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 12:11
  5. αγoρα μοτο - οποιαδηποτε γνωμη και αποψη θα βοηθησει
    από reaver7 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2011, 14:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF