Σελίδα 8 από 50 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 742

Θέμα: Αγoρα Cb500x 2019

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200403_190413.jpg 
Προβολές:	603 
Μέγεθος:	102,3 KB 
ID:	417161

  2. #107
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Χυτοπρεσαριστά παραγωγής είναι ρε συ, δεν γράφουν κώδικα για να τα φτιάξουν.
    Το πιθανότερο είναι να το αλλάξουν ή αν άργησε να το δεί να επισκευάζεται με αστείο τρόπο.

  3. #108
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Θα το αλλάξουν λοιπόν, συμβαίνουν αυτά και στα μπλουζάκια.

  4. #109
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν είπα ότι θα το φτιάξουν, είπα ότι πιθανά επισκευάζεται.

    αν λοιπόν για κάποιο λόγο μια εταιρεία προτιμά να ξεφτιλιστεί αρνούμενη την αλλαγή
    εντός ή εκτός εγγύησης, μπορεί μετα από έλεγχο εσωτερικά, να κλείσει με κόλληση tig, οξυγόνο
    ή με κάποια εποξειδική κόλλα για αλουμίνια ανθεκτική στην θερμοκρασία.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Θα το αλλάξουν λοιπόν, συμβαίνουν αυτά και στα μπλουζάκια.
    Γελάει ο κόσμος εδώ μέσα.Ο άνθρωπος λέει ότι
    το σουργελο από κουτα είναι σουρωτηρι,και ο άλλος του λέει δε τρέχει τιποτα ,επισκευάζεται με εποξεικη!!

  6. #111
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Νασαι καλα.η τρυπουλα ειναι σχεδον στο σχημα κεφαλης καρφιτσας στην κατω μεροια της κεφαλης της μοτο. Το θεμα ειναι πως εγινε αυτο. Και.. Εσωτερικα στην κεφαλη τι ακριβως συμβαινει.
    Κακο casting. Το μηχανακι σου λεει με τον τροπο του πως δεν φτιαχτηκε στην ιαπωνια. Αν ειναι δικο σου απαιτησε αντικατασταση, οχι επισκευη. Εν αναγκη μιλα με δικηγορο.

  7. #112
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    τελικά το πήρες ή όχι? αυτό που μας δείχνεις είναι το δικό σου ή όχι?
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #113
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Γελάει ο κόσμος εδώ μέσα.Ο άνθρωπος λέει ότι
    το σουργελο από κουτα είναι σουρωτηρι,και ο άλλος του λέει δε τρέχει τιποτα ,επισκευάζεται με εποξεικη!!
    καλως ήρθες φιλαράκο, γέλαγε και πριν ο κόσμος με τις διπλες ip
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 10/04/2020 στις 20:55.

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    καλως ήρθες φιλαράκο, γέλαγε και πριν ο κόσμος με τις διπλες ip
    Κοροϊδεύεις κάποιον που ήδη έχει πρόβλημα ,η, δε θέλει να αποκτήσει λέγοντας του για μπλουζάκια και εποξεικες λες και θα δώσει 10ευρω.Συγχαρητηρια,είσαι άξιος,και εις ανώτερα!!

  10. #115
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    γεια σας και απο μενα . Ενδιαφερομαι και γω μεχρι τον χειμωνα (γιατι τοτε θα εχω μαζεψει τα λεφτα δυστυχως), να αγορασω την εν λογω μηχανη. ηθελα να ρωτησω (καθως διαβασα ολες τις σελιδες μεχρι να καταληξω να γραψω αυτο το μηνυμα) , τι διαφορες εχει το μοντελο του 19' σε σχεση με το προηγουμενο ??εχει τιποτα ουσιαστικες αλλαγες στο μοτερ,στην μεταδοση,φρενα,αναρτησεις ωστε να αξιζει να κανω λιγη υπομονη ωστε να παρω το πιο καινουριο ή οχι ?? προκειται να αγορασω μεταχειρισμενο, μιας και για καινουριο δεν αντεχει η τσεπη.οδηγω μηχανακι σχεδον 15 χρονια ανελλιπως αλλα το κακο ειναι οτι ποτε δεν ειχα στην κατοχη μου μηχανη ή εστω σκουτερ . εχω οδηγησει βεβαια για μερικες βολτες και μηχανη και σκουτερ, αλλα ως εκει. τι εχετε να μου προτεινετε εσεις μιας και θα ειναι η 1η μου μηχανη? εχω σκεφτει και αλλα μηχανακια που μου αρεσουν αλλα δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο νημα για να τα αναφερω εδω. η χρηση του cb ειναι για μες την πολη, εθνικη οδο και το καλοκαιρι καμια εξορμηση σε πιο μακρινη παραλια αντε και διακοπες αν ειμαστε τυχεροι !! δεν με ενδιαφερει να παρω κατι γρηγορο,ουτε γκαζια ιδιαιτερα. απλα θελω να φυγω απο την ταλαιπωρια της παπιας!! (εννοειται υπαρχει διπλωμα απεριοριστων κυβικων εδω και μια δεκαετια,αλλα καθεται). Για την ιστορια, ειμαι 1,75 86 κιλα. χρηματα που θα μπορεσω να διαθεσω μεχρι τα χριστουγεννα για μηχανη ειναι 5500 ταβανι, αν βρω καμια ευκαιρια καλη που να αξιζει. Γιατι ταυτοχρονα θα γινει και αναβαθμιση σε εξοπλισμο (κρανος-μπουφαν-γαντια).συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Εδώ μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά τις διαφορές του τωρινού μοντέλου συγκριτικά με το προηγούμενο και να κρίνεις για ποιο θέλεις να κινηθείς.
    Το cb500x είναι καλή επιλογή για πρώτη μοτοσυκλέτα και θα σε βολέψει για τη χρήση που θέλεις να κάνεις.
    Είναι πολύ εμπορικό μοντέλο και υπάρχει αρκετή διαθεσιμότητα στην αγορά των μεταχειρισμένων.Προχώρα άφοβα,αρκεί φυσικά να ελεγχθεί από κάποιον μηχανικό.

  12. #117
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    λογικα με βλεπω για το μοντελο του 16' μιας και μεταχειρισμενα υπαρχουν μετρημενα στο χερι . ποια ειναι η γνωμη σου για τα honda nc700 dct,integra 700 και το cb?

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex_kon Προβολή μηνύματος
    γεια σας και απο μενα . Ενδιαφερομαι και γω μεχρι τον χειμωνα (γιατι τοτε θα εχω μαζεψει τα λεφτα δυστυχως), να αγορασω την εν λογω μηχανη. ηθελα να ρωτησω (καθως διαβασα ολες τις σελιδες μεχρι να καταληξω να γραψω αυτο το μηνυμα) , τι διαφορες εχει το μοντελο του 19' σε σχεση με το προηγουμενο ??εχει τιποτα ουσιαστικες αλλαγες στο μοτερ,στην μεταδοση,φρενα,αναρτησεις ωστε να αξιζει να κανω λιγη υπομονη ωστε να παρω το πιο καινουριο ή οχι ?? προκειται να αγορασω μεταχειρισμενο, μιας και για καινουριο δεν αντεχει η τσεπη.οδηγω μηχανακι σχεδον 15 χρονια ανελλιπως αλλα το κακο ειναι οτι ποτε δεν ειχα στην κατοχη μου μηχανη ή εστω σκουτερ . εχω οδηγησει βεβαια για μερικες βολτες και μηχανη και σκουτερ, αλλα ως εκει. τι εχετε να μου προτεινετε εσεις μιας και θα ειναι η 1η μου μηχανη? εχω σκεφτει και αλλα μηχανακια που μου αρεσουν αλλα δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο νημα για να τα αναφερω εδω. η χρηση του cb ειναι για μες την πολη, εθνικη οδο και το καλοκαιρι καμια εξορμηση σε πιο μακρινη παραλια αντε και διακοπες αν ειμαστε τυχεροι !! δεν με ενδιαφερει να παρω κατι γρηγορο,ουτε γκαζια ιδιαιτερα. απλα θελω να φυγω απο την ταλαιπωρια της παπιας!! (εννοειται υπαρχει διπλωμα απεριοριστων κυβικων εδω και μια δεκαετια,αλλα καθεται). Για την ιστορια, ειμαι 1,75 86 κιλα. χρηματα που θα μπορεσω να διαθεσω μεχρι τα χριστουγεννα για μηχανη ειναι 5500 ταβανι, αν βρω καμια ευκαιρια καλη που να αξιζει. Γιατι ταυτοχρονα θα γινει και αναβαθμιση σε εξοπλισμο (κρανος-μπουφαν-γαντια).συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.
    Αν βάζεις συχνά δεύτερο άτομο ξέχνα το...

  14. #119
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2019
    Μηνύματα
    3
    Καλημέρα και από εμένα. Είπα να πρωτοτυπίσω. Πρώτα πήρα το CB500X του 2013 μετά από αρκετές αναγνώσεις θεμάτων του τύπου "Τι μηχανή να πάρω" και μετά γράφω το πρώτο μου ποστ.
    Για νέους οδηγούς και δικάβαλο πάει καλά θα έλεγα εγώ. Είμαι 1.90 100κιλά και η γυναίκα μου 1,73 και 60 κιλά.
    Στις πρώτες μας βόλτες το χαιρόμαστε δικάβαλο και δεν δείχνει να μας έχει φτάσει στα όρια μας.
    Ελπίζω και στο μέλλον να παραμείνω με τα ίδια μυαλά ότι δηλαδή χρειάζομαι ένα μεταφορικό μέσο για την πόλη και θέλω να μπορώ να κάνω και μια εξόρμηση χωρίς να τρελαίνομαι για την ταχύτητα.
    Είδομεν!!!
    Καλώς σας βρήκα και νομίζω ότι είναι μια μηχανή που σε εισάγει ομαλά στο χώρο. Αν κάποιος θέλει αργότερα κάτι καλύτερο, πάλι αυτή η μηχανή του έχει προσφέρει τις πρώτες του εμπειρίες πολύ ομαλά.

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Να σε καλά, και καλός ήρθες στο φόρουμ.
    Αφού το χαίρεσαι το cb 500x εσύ και η γυναίκα σου, αυτό έχει σημασία. Τώρα για την ταχύτητα... Είμαι της άποψης να φτάνεις εκεί που θελεις να πας με ασφάλεια χωρίς να ταλαιπωρείς την μοτοσυκλέτα σου και να κινδυνεύεις.

Σελίδα 8 από 50 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CB500X
    από almalibre στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2014, 23:47
  2. Αξεσουαρ cb500x
    από ioannis_k στο forum Honda
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2014, 16:18
  3. NC700X VS CB500X
    από Wisdover στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 13:57
  4. honda cb500x
    από stam2 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 12:11
  5. αγoρα μοτο - οποιαδηποτε γνωμη και αποψη θα βοηθησει
    από reaver7 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2011, 14:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF