Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 120

Θέμα: Ταξίδι Αθήνα-βολος με παπί 8,5 ίππων

  1. #31
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.187
    όχι βράδυ....θα κουραστείς και είναι πολύ επικίνδυνο για τα κυβικά σου..

    μακρυμάνικο για τον ήλιο και τα έντομα!
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Χωρίς παρεξήγηση, πόσα χλμ έχεις κάνει γενικά ? νοιώθεις έτοιμος να έχεις την ευθύνη της κοπέλας στο "ταξίδι" που περιγράφεις ?
    Επειδή διάβασα κάτι που έλεγες για βενζίνη σε μπουκάλια του 1 1/2 λίτρου κλπ .Δεν παίζουν αυτά
    Αν δεν το έχεις κάνεις μόνος σου πρώτα να ψηθείς, καλύτερα σκέψου κάτι άλλο.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Το έχω σκεφτεί αυτό με την ΕΟ , για αυτό έλεγα να ξεκινήσω 12-1 το βράδυ ώστε να την πετύχω άδεια και να πάω σ' άνετα φουλ δεξιά , η ακόμα και 2-3 το βράδυ , αυτό είναι καλύτερο από επαρχιακο;
    Φίλε δεν θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις τόσο νωρίς το ταξίδι σου.
    Ξεκινώντας τόσο νωρίς έχεις περισσότερες πιθανότητες να συναντήσεις μεθυσμένους οδηγούς,κοντρακιδες που θεωρούν το δρόμο πίστα.
    Επειδή χρόνια πηγαίνω για κυνήγι και με μοτό το ξημέρωμα, έχουν δει τα μάτια μου πολλούς τρελαμενους με την ταχύτητα.
    Επίσης η ορατότητα την νύχτα δεν έχει καμία σχέσει με μερα. Όχι μόνο αυτό που βλέπεις μπροστά σου αλλά και αυτό που βλέπεις από το καθρέφτη.
    Θα σου πρότεινα να κάνεις το ταξίδι σου μόνο από εθνική οδό και όχι από επαρχιακό.
    Στην ΕΟ λόγο περίφραξης δύσκολο να σου πεταχτή σκύλος-αλεπου-λαγος-κουναβι αλλά και ο βλάκας που δεν υπολογίζει το στοπ-σηματοδοτη.
    Αν ήμουν στην θέση σου , ναι θα το τολμούσα τέτοιο ταξίδι, για την εμπειρία και μόνο.
    Θα ξεκινούσα με το πρώτο φως και έκτως από όλα αυτά που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω, αν τελικά ξεκινήσεις βράδυ, οπωσδήποτε κίτρινο γιλέκο με αντανακλαστικά εσύ και ο πίσω. Μεγάλη ασφάλεια .
    Αυτά από εμένα , σου εύχομαι καλό ταξίδι.
    Ελπίζω να γράψεις μετά για την εμπειρία σου.

  4. #34
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taxydromos Προβολή μηνύματος
    όχι βράδυ....θα κουραστείς και είναι πολύ επικίνδυνο για τα κυβικά σου..

    μακρυμάνικο για τον ήλιο και τα έντομα!
    Θέμα κουρασης δεν υπάρχει , θα έχω κοιμηθεί και κάνα 12ωρο πριν και θα πιω και καφέ για σιγουριά , επικίνδυνο όμως γιατί είναι;Εγώ το σκέφτομαι με την λογική ότι θα είναι άδεια η ΕΟ

  5. #35
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Αν και τυχών το κάνεις νύχτα ( προσωπικά μου αρέσει να ταξιδεύω νύχτα,όχι από επαρχιακούς δρόμους προφανώς) μην φύγεις με κοντομάνικο.....
    Αδιάβροχο εντάξει ,το πιο πιθανό είναι να μην το χρειαστείς αλλά φέτος το καλοκαίρι έχει βροχή,συμβουλέψου την πρόγνωση καιρού.Εγώ πάντως το παίρνω και τα καλοκαίρια μαζί σε μεγάλες βόλτες,με έχει βοηθήσει πολλές φορές και κατά του κρύου.
    Πέρασα νύχτα δηλαδή από Εγνατία ,μόλις άρχισα να ανεβαίνω από Βέροια προς Κοζάνη και μέχρι να φτάσω Γιάννενα έτρεμα με καλοκαιρινό μπουφάν+λεπτό μακρυμάνικο από μέσα.Να είναι καλά το αδιάβροχο....
    Η Ε.Ο βέβαια δεν είναι τόσο ψηλά,δεν θα έχει τόσο χαμηλές θερμοκρασίες.Μπουφάν θα χρειαστείς όπως και να έχει όμως.

    Εγώ αν το έκανα αυτό ημέρα θα πήγαινα από επαρχιακούς δρόμους,χαμηλότερες ταχύτητες,πιο χαλαρός ρυθμός.Και στην Εθνική καλά θα είσαι αλλά εγώ δεν νοιώθω καλά αν είμαι το πιο αργό όχημα εκεί πάνω και με προσπερνάνε νταλίκες και λεωφορεία συνέχεια.
    Το γκάζι μην το στραγγίζεις τέρμα,στα 3/4 θα έλεγα,επαρχιακό ,70-80.

    Νύχτα στην Εθνική,δεν το θεωρώ και τόσο επικίνδυνο,καλά φώτα έχουν τα καινούργια παπάκια,ο δρόμος έχει φώτα,λιγότερη κίνηση,γιατί όχι.

    ΥΓ αυτό που σου είπαν για κίτρινο γιλέκο βοηθάει να ξέρεις.
    porca miseria.

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Χωρίς παρεξήγηση, πόσα χλμ έχεις κάνει γενικά ? νοιώθεις έτοιμος να έχεις την ευθύνη της κοπέλας στο "ταξίδι" που περιγράφεις ?
    Επειδή διάβασα κάτι που έλεγες για βενζίνη σε μπουκάλια του 1 1/2 λίτρου κλπ .Δεν παίζουν αυτά
    Αν δεν το έχεις κάνεις μόνος σου πρώτα να ψηθείς, καλύτερα σκέψου κάτι άλλο.
    Συνολικά έχω κάνει 4500 με παπί , έχω κάνει και κάποια μικρά "ταξίδια" , Αθήνα Νέα Μάκρη , Αθήνα Μέγαρα κλπ , πιστεύω πως βγαίνει και θα το κάνω , όσο για την έξτρα βενζίνη , γιατί όχι?

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Μπουκάλια κοκακολα εννοείς ; Αν θέλεις να έχεις μια καβάτζα ,έτσι σαν μαξιλαράκι ασφαλείας αγόρασε ένα ειδικό πλαστικό κάνιστρο μεταφοράς καυσίμων τουλάχιστον.
    porca miseria.

  8. #38
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μπουκάλια κοκακολα εννοείς ; Αν θέλεις να έχεις μια καβάτζα ,έτσι σαν μαξιλαράκι ασφαλείας αγόρασε ένα ειδικό πλαστικό κάνιστρο μεταφοράς καυσίμων τουλάχιστον.
    Μπουκάλια νερού εννοούσα , αλλά μάλλον έχεις δίκιο και θα ήταν καλύτερα έτσι

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Συνολικά έχω κάνει 4500 με παπί , έχω κάνει και κάποια μικρά "ταξίδια" , Αθήνα Νέα Μάκρη , Αθήνα Μέγαρα κλπ , πιστεύω πως βγαίνει και θα το κάνω , όσο για την έξτρα βενζίνη , γιατί όχι?
    Όταν λες έξτρα βενζίνη εννοείς φυσικά σε ειδικό δοχείο που είναι από χοντρό πλαστικό και κατασκευασμένο για αυτή την χρήση και όχι 1.5l πλαστικό μπουκάλι νερου, έτσι;

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    4,5 ευρω εχει κανιστρα ο σκλαβενιτης νομιζω 6λιτρα

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    γιατι το κανεις αυτο? δεν μπορει να σε δανεισει κανενας ενα σκουτερ 250αρι πχ? δικαβαλο σε παπι για 330χλμ? wtf
    την νυχτα δεν την σχολιάζω καν. οπως και τον επαρχιακο δρομο επισης.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλά με κάτι τέτοια που του γράφετε τον βλέπω να κάθεται σπίτι
    χαχαχαχα να σαι καλά φίλε με εκανες κ γέλασα ....
    με αυτά που διαβάζει ....η θα κάτσει σπίτι η θα πάει με το κτελ ....
    η θα πουλήσει το παπί η θα το κάνει ανταλλαγή τουλάχιστον με 600cc κ πάνω ...
    στα σοβαρά τώρα ...φίλε ,λογικά θα εχεις οδική βοήθεια ? οπότε χρήματα + καλή διάθεση + τρόμπα για τα λάστιχα + κίτρινα γιλέκα για το βράδυ , κ σταμάτημα κάθε 80 χλμ για ξεμούδιασμα - κατούρημα κλπ .θυμάμαι εγω το 1988 περίπου, πήγαμε με kawasaki
    kmx200 εγώ κ honda mtx200r φίλος ,απο αθήνα στην ορεστιάδα στόν αδελφό του που ηταν φαντάρος ,ανετα ομορφα κ ωραία ,μέχρι καλαμάτα -πύργο - ναύπακτο - γιάννινα πηγαίναμε τακτικά κ ποτέ δεν ειχαμε μηχανικό - ηλεκτρικό θέμα στο ταξίδι ,εκτός απο την μυρωδιά λαδίλας απο την εξάτμιση στα ρούχα μας ,κ σταμάτημα κάθε 100 χλμ σε βενζινάδικο για φουλάρισμα (καίγανε πολύ τα ατιμα ...)
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 20/07/2019 στις 22:34.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    γιατι το κανεις αυτο? δεν μπορει να σε δανεισει κανενας ενα σκουτερ 250αρι πχ? δικαβαλο σε παπι για 330χλμ? wtf
    την νυχτα δεν την σχολιάζω καν. οπως και τον επαρχιακο δρομο επισης.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    1)Εθνική βαρετά,έχει διόδια και είναι επικίνδυνα,ειδικά αν έχει αέρα την μέρα που θα ταξιδέψεις 2)Παλιά εθνική διασκεδαστική αλλά κι αυτή λίγο επικίνδυνη,επειδή περνάς από όλα τα χωριά και τους καρόδρομους.Έχω ταξιδέψει και με τους 2 τρόπους(και με 125),προτιμώ την εθνική να σου πω την αλήθεια,γιατί απλά οδηγείς,δεν χρειάζεται να έχεις τον νου σου όλη την ώρα.Λίγη επίγνωση του ποιον έχεις πίσω σου θέλει και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα,εγώ θα πείραζα ούτε λάδια ούτε τίποτα,απλά να είναι η στάθμη σου οκ και να κοιτάξεις για βενζινάδικα από πριν να μην μείνεις.Καλά να περάσεις!

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Γελάς ε? Αν ταξιδέψεις με 125 παπί για 300 χιλ σερί, έλα να μας πεις μετά. Και νύχτα μάλιστα!!!

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ταξιδι Αθηνα-Θεσσαλονικη με TTR250!
    από jasonaras στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2016, 00:01
  2. Ταξιδι με παπι(Διαβαστε για να τρελαθειτε)
    από greekgenius στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2009, 11:33
  3. ...ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 13:25
  4. ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ...
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2008, 00:02
  5. Ταξίδι με... παπί;;;
    από anf125 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2007, 08:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF