Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 120

Θέμα: Ταξίδι Αθήνα-βολος με παπί 8,5 ίππων

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Παρε το ΚΤΕΛ ή το τρενακι να εισαι ησυχος και ανετος.
    Υπάρχει και η λύση να βαλει το ΠΑΠΙ μεσα στο ΚΤΕΛ - καπου κυκλοφορει μια τετοια εικονα

  2. #92
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Φιλε βλεπω οτι παραεισαι ασχετος με το οδικο δικτυο και ετοιμάζεσαι να το διασχίσεις με το πλεον κουφο οχημα...(αμεσως μετα ειναι το ποδηλατο) επειδη εχω κορες θα σου πω πρωτα απ'ολα οτι ελπιζω να ειναι ενημεροι οι γονεις-συγγενεις της κοπελας για το εγχείρημα.

    Δεύτερον δεν ξεκινας να κανεις μια μικροτερη αποσταση πρώτα να δεις δοκιμαστικά πως παει το πραμα και αν θα την παλέψεις κι εσυ και το όχημα;

    Αυτα τα "εχω γυρισει την Ευρωπη με πατίνι κάποτε" που διαβαζω κατα καιρους δεν μου λενε προσωπικα και πολλά...ο καθε ανθρωπος διαφέρει απο τον άλλον και δεν κουβαλαμε ολοι τα ιδια μυαλα και ψυχοσύνθεση...να το θυμάσαι αυτο..ταξιδι μεγαλο σε δρομους ταχειας κυκλοφορίας με αργό και εξοπλισμενο μονο με τα στοιχειωδη όχημα παραμένει για τον γενικο πληθυσμό ακρως επικίνδυνο τολμημα...να το χεις στο νου σου και να το ζυγισεις αυτο...οπως είπε φιλος παραπανω και θα συμφωνήσω απολυτα με ενα τριανταρι το στέλνεις μεταφορική παντού το μηχανάκι..

    Εκτος κι αν το κανεις για την εμπειρια..
    Ρε παιδιά τι συγγενείς και ειδησεογραφικά γραφεία μου λέτε να ενημερώσω , 300 χλμ θα κάνω δεν θα πάω σε άλλη ήπειρο , έχω ξανακάνει κατι αντίστοιχο 180χλμ πάλι δικαβαλο απλά δεν έχω πάει προς τα πάνω και ρωτάω ποια είναι η παλιά εθνική , ηρεμία δεν θα πεθάνει κανεις

  3. #93
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Να πω παντως μιας και πολλοι προτεινετε τον παλιο δρομο οτι αν δεν εισαι εμπειρος μπορεις να χαθεις ευκολα. Γιατι; θα δωσω ενα παραδειγμα. Προσπαθησε να πας Χαλκιδα απο τον παλιο δρομο. Στο μεγαλυτερο τμημα του ειναι παραλληλος με τον καινουργιο. Οι καθετες διασταυρωσεις ομως ειναι πλεον με κυκλικους κομβους. Σαν να μην εφτανε αυτο οι ταμπελες ειναι αποπροσανατολιστικες αφου αν πηγαινεις προς λαμια π.χ. η ταμπελα που γραφει προς λαμια στον κυκλικο κομβο δεν ειναι στον δρομο που συνεχιζει παραλληλα αλλα στον καθετο που σε ενωνει με τον καινουργιο, θεωροντας οτι για να πας λαμια θα μπεις στον καινουργιο δρομο. Οσο για τις ταμπελες που δειχνουν προς τον παραλληλο εχουν ονοματα χωριων και πολεων. π.χ. "Μαλακασα". Ια ρεπει δηλαδη εσυ να θυμασαι απο ποια χωρια περναει ο δρομος για να μην χαθεις. Ασε που σε καποιους κυκλικου κομβους ο απεναντι δρομος που φαινεται σαν συνεχεια αυτου που διασχιζεις παει αλλου. Οστοσο παιζει να το εχει κανει ηδη το ταξιδι η να μην κοιταει καν το νημα πια.
    Όχι , 1 Αυγούστου θα πάω

  4. #94

  5. #95
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    ηρεμία δεν θα πεθάνει κανεις
    αμα σκοπευεις να βγεις εθνικη με το παπι σχεδον ξεβρακωτος (γιατι με φουτερ και βερμουδα πανω σε μοτο ξεβρακωτος εισαι) μη βαζεις και το χερι σου στη φωτια γι αυτο..
    η στραβη συμβαινει εκει που δε το περιμενεις.. και αμα οι δικοι σου καθως και οι γονεις της κοπελας (ειναι ενηλικη αληθεια??) δεν ειναι ενημεροι, ΑΜΑ γινει η στραβη κανεις τα πραγματα πιο δυσκολα..
    δεν ειναι και λιγο να ξερεις πχ οτι η κορη σου παει σκ με τις φιλες της στη σαλαμινα και να μαθαινεις οτι ειναι στη μεθ του νοσοκομειου λαμιας γιατι ειχε ατυχημα με μηχανακι στη στυλιδα..

    σταματηστε επιτελους οι 19χρονοι να τα ξερετε ολα και ακουστε μια φορα τους πολυ πιο εμπειρους μεγαλυτερους σας.. δε σου λεμε μη πας, σου λεμε απλα να λαβεις τα απαραιτητα μετρα..

  6. #96
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αμα σκοπευεις να βγεις εθνικη με το παπι σχεδον ξεβρακωτος (γιατι με φουτερ και βερμουδα πανω σε μοτο ξεβρακωτος εισαι) μη βαζεις και το χερι σου στη φωτια γι αυτο..
    η στραβη συμβαινει εκει που δε το περιμενεις.. και αμα οι δικοι σου καθως και οι γονεις της κοπελας (ειναι ενηλικη αληθεια??) δεν ειναι ενημεροι, ΑΜΑ γινει η στραβη κανεις τα πραγματα πιο δυσκολα..
    δεν ειναι και λιγο να ξερεις πχ οτι η κορη σου παει σκ με τις φιλες της στη σαλαμινα και να μαθαινεις οτι ειναι στη μεθ του νοσοκομειου λαμιας γιατι ειχε ατυχημα με μηχανακι στη στυλιδα..

    σταματηστε επιτελους οι 19χρονοι να τα ξερετε ολα και ακουστε μια φορα τους πολυ πιο εμπειρους μεγαλυτερους σας.. δε σου λεμε μη πας, σου λεμε απλα να λαβεις τα απαραιτητα μετρα..
    Και οι 2 ενήλικοι είμαστε , και έχουμε και οι 2 σοβαρά fullface κρανοι τα οποία φοράμε πάντα , άτομο ακρανοτο από την πρώτη μέρα που αγόρασα το παπί , δεν έχω ανεβάσει και δεν πρόκειται

    Τώρα περί πλήρους εξοπλισμου εγώ έχω , η κοπέλα όχι , και για αυτόν τον λόγο δεν θα φορέσω ούτε εγώ τον δικό μου , λεφτά για επιπλέον εξοπλισμό δεν παίζουν πόσο μάλλον για μια εκδρομή , είναι πολύ σημαντικός ναι , αλλά τι να κάνουμε...

    Αν πήγαινα μόνος θα τον φόραγα αλλά δεν μπορώ να βάλω εγώ και ο συνεπιβάτης όχι

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Και οι 2 ενήλικοι είμαστε , και έχουμε και οι 2 σοβαρά fullface κρανοι τα οποία φοράμε πάντα , άτομο ακρανοτο από την πρώτη μέρα που αγόρασα το παπί , δεν έχω ανεβάσει και δεν πρόκειται

    Τώρα περί πλήρους εξοπλισμου εγώ έχω , η κοπέλα όχι , και για αυτόν τον λόγο δεν θα φορέσω ούτε εγώ τον δικό μου , λεφτά για επιπλέον εξοπλισμό δεν παίζουν πόσο μάλλον για μια εκδρομή , είναι πολύ σημαντικός ναι , αλλά τι να κάνουμε...

    Αν πήγαινα μόνος θα τον φόραγα αλλά δεν μπορώ να βάλω εγώ και ο συνεπιβάτης όχι
    Περίεργη λογική αυτή.Καλύτερα να χτυπήσετε κι οι 2 σε περίπτωση στραβής παρά ο ένας; Τουλάχιστον δωσ'της να φορέσει το μπουφάν σου.

  8. #98
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Και οι 2 ενήλικοι είμαστε , και έχουμε και οι 2 σοβαρά fullface κρανοι τα οποία φοράμε πάντα , άτομο ακρανοτο από την πρώτη μέρα που αγόρασα το παπί , δεν έχω ανεβάσει και δεν πρόκειται

    Τώρα περί πλήρους εξοπλισμου εγώ έχω , η κοπέλα όχι , και για αυτόν τον λόγο δεν θα φορέσω ούτε εγώ τον δικό μου , λεφτά για επιπλέον εξοπλισμό δεν παίζουν πόσο μάλλον για μια εκδρομή , είναι πολύ σημαντικός ναι , αλλά τι να κάνουμε...

    Αν πήγαινα μόνος θα τον φόραγα αλλά δεν μπορώ να βάλω εγώ και ο συνεπιβάτης όχι
    οκ! δεκτον! φοραει η κοπελα το μπουφαν σου να ειναι προστατευμενη αφου εχεις την ευθυνη της, και εσυ ενα απλο μπουφανακι, και οι δυο σας μακρυα παντελονια να μην ειναι κανενα μερος του σωματος σας ακαλυπτο..

    Α!! και καλοριζικο το 300αρι...

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    αμεσα να αποκτήσεις οδική βοήθεια ( 10 ευρω το πολύ να κοστίζει για 6 μήνες ) ρώτα εκεί που εισαι ασφαλισμένος ,
    το πιό απλό ,σού εσκασε το λάστιχο τι θά κάνεις το εχεις σκεφθεί κ ειδικά σε ταξίδι ? απλά την εκατσες ....
    ακόμα κ κυριακή στην αθήνα η αργίες να συμβεί αυτό τι θα κάνεις το εχεις σκεφθεί ? αν εχεις ερχεται το φορτώνεις το πάς σπίτι σου η σε κάποιο ανοικτό βουλκανιζατέρ κ εισαι οκ , αν δεν εχεις θα σού πιάσει τόν @@λο αυτός που θα ερθει βρίσκοντάς τον απο κάποιο τηλ. απο πληροφορίες κλπ, πρόσφατα εμεινε φίλος με παπί στο σύνταγμα κ πλήρωσε 50 ευρώ σε μεταφορική για μεταφορά σε συνεργείο στην ηλιούπολη ,
    για μένα να πάς μόνο απο εθνική κανονικά με διόδια κλπ ,κ αν σώνει κ καλά θέλεις να μεταφέρεις βενζίνη (εχεις σκεφθεί π.χ. να σε σταματήσουν για ελεγχο κ πέσεις σε κανα στριμένο τροχαίο που στραβοκοιμήθηκε το βράδυ κ δεί την βενζίνη σε σακούλα στο χέρι σου τι μπορεί να πάθεις ? για πρόθεση εμπρησμού θα σε πάνε μέσα... ) αν τελικά θέλεις να πάρεις βενζίνη να παρεις απο την μανα σου η απο τα σκουπίδια ενα αδειο μπετόνι απο χλωρίνη ,το ξεπλένεις με νερό καλά κ εισαι οκ, κ βέβαια να φύγεις το πολύ 5.30 το ανώτερο 6 με την δροσούλα ,κ βέβαια καλό ντύσιμο με χονδρά ρούχα μπουφάν κλπ ,ας ειναι 1 αυγούστου εχει αέρα στην εθνικη ,αλλά κ για προστασία από (χτύπα ξύλο ) να φάς τούμπα απο κόψιμο π.χ. αλυσίδας η απο κλείσιμο απο ι.χ. φορτηγό κλπ .βγάλε φοτο η κ video από την εκδρομή σου .

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Ντύσου εσύ κανονικά, και στείλε την κοπέλα με το ΚΤΕΛ ή ακόμα καλύτερα με το τραίνο. Και πιο εύκολο για εσένα, και πιο ασφαλές για την κοπέλα. Και εκεί που θα πάτε, θα έχετε το παπί να μετακινείστε. Και για όλο αυτό μοναδικό μειονέκτημα το επιπλέον εισιτήριο, ε άμα δεν έχετε για το εισιτήριο και σας ρίχνει έξω, μην ξεκινήσετε ταξίδι έτσι κι αλλοιώς.

    Με παπί, και γενικά με μηχανή κάτω των 50 ίππων, δεν θα πήγαινα από Εθνική, παρά μόνο αν ήμουν ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ λόγω πολύ κακής εναλλακτικής, δλδ για Βόρεια Εθνικη μιλώντας το Αθήνα-Θήβα και το Κατερίνη-Θεσσαλονίκη. ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ έχει μια χαρά εναλλακτικές οδούς. Ο λόγος που δεν θα πήγαινα από Εθνική, είναι γιατί να πληρώσεις για ένα δρόμο που πλεονεκτεί λόγω της υψηλής ταχύτητας που σου επιτρέπει, αν το όχημά σου, δεν πιάνει αυτήν την ταχύτητα, και ίδια αργά με τον επαρχιακό θα πας έτσι κι αλλοιώς.

    Προσωπικά, με παπί, δεν θα πήγαινα ούτε μέχρι Άγιο Στέφανο, και μιλάμε για μονός τώρα, για διπλός δεν το συζητάω δεν έβγαινε ούτε μέτρο Εθνικής Οδού. Η θέση οδήγησης στα παπιά, έχει σχεδιαστεί για σύντομη-μικρές_αποστάσεις-χαμηλή_ταχύτητα κίνηση εντός πόλης. Είναι ΤΡΑΓΙΚΗ για την σπονδυλική στήλη, σε πολύωρη χρήση, πολλά χιλιόμετρα απόσταση. Ακόμα και το πιο σκληροπυρηνικό supersport είναι αιώνες καλύτερο-ταχύτερο-ξεκουραστότερο για ταξίδι, τουλάχιστον αυτά τελειώνουν το ταξίδι μάνι-μάνι και το σώμα μοιράζει το βάρος σε πολλά σημεία στήριξης, στο παπί είναι σαν να κάθεσαι σε πάγκο ή καρέκλα χωρίς πλάτη.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #101
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παρακολουθώ από την αρχή του το νήμα, αλλά δεν έχω εμπεριστατωμένη άποψη, παρά μόνο προβληματισμούς. Το σίγουρο είναι ότι επικροτώ το γεγονός ότι ο Nospecialname ζητάει γνώμες και παραμένει έστω και λίγο ανοικτός σε απόψεις.

    Τώρα τι να του πεις; Να μην ξεκινήσει καθόλου, διότι:
    - Κατά κύριο δεν έχει λόγο τον κατάλληλο εξοπλισμό για δύο αναβάτες και κυρίως την επίγνωση ότι πρέπει να τον χρησιμοποιεί πάντοτε, ακόμα κι αν είναι ακριβός και άβολος τις ζεστές ημέρες του καλοκαιριού. Με δεδομένο ότι δεν έχει περισσευούμενα χρήματα για την ένδυση & υπόδηση μοτοσυκλετιστών, η μόνη λύση θα ήταν να δανειστεί.
    - Το όχημα δεν του παρέχει επαρκή ενεργητική ασφάλεια για τέτοιο ταξίδι.

    Οι δικές μου επιλογές είναι συνήθως από την ασφαλή πλευρά, αλλά δεν παύω να χάνω καταστάσεις και εμπειρίες με τέτοια επιλογή. Το κάνω όμως συνειδητά, θέλοντας να μειώσω κάπως τις πιθανότητες να τραυματιστώ σοβαρά (ποτέ δεν τις εξαλείφεις, ειδικά αν κινείσαι με δίκυκλο). Άλλοι πάλι έχουν κάνει πολύ χειρότερα και πέρασαν τέλεια, έχοντας με το μέρος τους την τύχη. Κάποιοι δεν την είχαν και το μετάνιωσαν (ατυχήματα, δυστυχήματα).

    Υπάρχουν πολλά όμορφα πράγματα που μπορείς να κάνεις με την κοπέλα σου και ωραίοι τρόποι μετακίνησης με μέσα, όπως το ΚΤΕΛ και το τραίνο. Η κοπέλα δεν ξέρει τους κινδύνους, οπότε είναι μία ευκαιρία να δείξεις ωριμότητα και να την προστατεύσεις. Ίσως δεν το καταλάβει, αλλά μερικές φορές πρέπει να παίρνουμε σωστές αποφάσεις που δεν εγκρίνουν οι φίλοι μας ή η κοπέλα μας. Ξέρω ότι είναι ωραίο να νιώθεις ότι την πας εσύ βόλτα και να έχετε την ελευθερία των μετακινήσεων, αλλά θα πρότεινα να αντισταθείς στον πειρασμό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Ας ξεκινησουμε με τα κραξιμο για να κλεισουμε οσο πιο ομορφα γινεται..

    Μεγαλωνοντας κοριτσια, σου λεω οτι απλα δεν παιζει να σας αφηνα ουτε απο παλια εθνικη, ουτε απο νεα, ουτε με στολη, ουτε με βερμουδα... Το ειμαστε ενηλικοι (19) δεν σημαινει οτι δεν ειστε μικροι με οτι συνεπαγεται αυτο..

    Στο τελος θα κανετε οτι σας κατεβει φυσικα, αλλα οταν το μαθαινα θα ειχε πολυ πλακα που θα επικοινωνειτε ξανα με σταθερο τηλεφωνο και γραμματα, για κανενα χρονο (η υπερβολη ειναι για να δωσει εμφαση )... θα βοηθουσε και την σχεση να δυναμωσει..

    Δωσε τον εξοπλισμο σου (που λες οτι εχεις αλλα δεν μας λες ποσο πληρης ειναι) στην κοπελα αφου εχετε μονο ενα σετ. Δεν ειναι μονο η στραβη που χρειαζεσαι πληρη εξοπλισμο.. Ενα κατα λαθος αγγιγμα σε εξατμιση με την γαμπα ας πουμε (πολλα παραδειγματα προσωπικα και γνωστων) μπορει ωραιοτατα να σας χαλασει τις διακοπες που τοσο ονειρευεστε..

    Δεν αλλαζεις πλανητη 300 χιλιομετρα θα κανεις... Αλλαξε τα λαδια.. Πηγαινε απο παλια εθνικη και επαρχιακο οσο περισσοτερο μπορεις.. Μην το πας "σκασμενο", αραξτε και για κανενα καφε, για λιγο μουχαμπετι και κανενα φιλι στην διαδρομη να εχετε να θυμαστε (φτιαχνεις ωραιες ιστοριες για το μελλον, τυπου ειχα μια γκομενα εκει παλια το ΄19 κτλ κτλ)...

    Μην παρεις βενζινη μαζι.. θα βρεις στον δρομο...

    Καλο ταξιδι και προσοχη για να φτιαξετε και αλλες αναμνησεις στο μελλον..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  13. #103
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ας ξεκινησουμε με τα κραξιμο για να κλεισουμε οσο πιο ομορφα γινεται..

    Μεγαλωνοντας κοριτσια, σου λεω οτι απλα δεν παιζει να σας αφηνα ουτε απο παλια εθνικη, ουτε απο νεα, ουτε με στολη, ουτε με βερμουδα... Το ειμαστε ενηλικοι (19) δεν σημαινει οτι δεν ειστε μικροι με οτι συνεπαγεται αυτο..

    Στο τελος θα κανετε οτι σας κατεβει φυσικα, αλλα οταν το μαθαινα θα ειχε πολυ πλακα που θα επικοινωνειτε ξανα με σταθερο τηλεφωνο και γραμματα, για κανενα χρονο (η υπερβολη ειναι για να δωσει εμφαση )... θα βοηθουσε και την σχεση να δυναμωσει..

    Δωσε τον εξοπλισμο σου (που λες οτι εχεις αλλα δεν μας λες ποσο πληρης ειναι) στην κοπελα αφου εχετε μονο ενα σετ. Δεν ειναι μονο η στραβη που χρειαζεσαι πληρη εξοπλισμο.. Ενα κατα λαθος αγγιγμα σε εξατμιση με την γαμπα ας πουμε (πολλα παραδειγματα προσωπικα και γνωστων) μπορει ωραιοτατα να σας χαλασει τις διακοπες που τοσο ονειρευεστε..

    Δεν αλλαζεις πλανητη 300 χιλιομετρα θα κανεις... Αλλαξε τα λαδια.. Πηγαινε απο παλια εθνικη και επαρχιακο οσο περισσοτερο μπορεις.. Μην το πας "σκασμενο", αραξτε και για κανενα καφε, για λιγο μουχαμπετι και κανενα φιλι στην διαδρομη να εχετε να θυμαστε (φτιαχνεις ωραιες ιστοριες για το μελλον, τυπου ειχα μια γκομενα εκει παλια το ΄19 κτλ κτλ)...

    Μην παρεις βενζινη μαζι.. θα βρεις στον δρομο...

    Καλο ταξιδι και προσοχη για να φτιαξετε και αλλες αναμνησεις στο μελλον..
    Έτσι.
    Εδώ ο bulmont ξεκίνησε χειμώνα το 88' για μπουγατσουπολη για να γ@@@σει και δεν έπαθε τίποτα (μόνο κάτι χρόνια μετακόμισε στην Σαουδική Αραβία για να κάνει απόψυξη ).
    Απλά φρόντισε να έχετε εξοπλισμό ασφαλείας,η στραβή πάντα παραμονεύει στην γωνία.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #104
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Έτσι.
    Εδώ ο bulmont ξεκίνησε χειμώνα το 88' για μπουγατσουπολη για να γ@@@σει και δεν έπαθε τίποτα (μόνο κάτι χρόνια μετακόμισε στην Σαουδική Αραβία για να κάνει απόψυξη ).
    Απλά φρόντισε να έχετε εξοπλισμό ασφαλείας,η στραβή πάντα παραμονεύει στην γωνία.
    Δεν το λες και λίγο αυτό που συνάντησε στο σπίτι της κοπέλας του...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    ... Μου ανοίγει λοιπόν η (ας την πούμε) Μαρία φορώντας ενα λευκό μπλουζάκι μόνον, και διακρίνω μέσα στο δωμάτιο στο στρώμα (δεν υπήρχε κρεβάτι) έναν τύπο να καπνίζει αρρειμανίως. Εγώ κάγκελο και από το κρύο και από την έκπληξη, η Μαρία κάγκελο γιατί περίμενε κάποια φίλη της και γι' αυτό και άνοιξε την πόρτα χωρίς να ρωτήσει και της βγήκα εγώ φάντης μπαστούνι...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #105
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν το λες και λίγο αυτό που συνάντησε στο σπίτι της κοπέλας του...
    Φήμες λένε ότι πήρε ποσοστά από την Δέλτα όταν κυκλοφόρησε η γρανιτα Grillo........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ταξιδι Αθηνα-Θεσσαλονικη με TTR250!
    από jasonaras στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2016, 23:01
  2. Ταξιδι με παπι(Διαβαστε για να τρελαθειτε)
    από greekgenius στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2009, 10:33
  3. ...ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 12:25
  4. ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ...
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2008, 23:02
  5. Ταξίδι με... παπί;;;
    από anf125 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2007, 07:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF