Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Honda cbr 500r

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120

    Honda cbr 500r

    Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ και επιτέλους είπα να μπω στην παρέα σας ως ευτυχής κάτοχος ενός cbr 500r του 13' που αγόρασα πριν ένα μήνα και κάτι αφού πούλησα το αμαξάκι μου ( ένα όμορφο Yaris ts)

    Έχω αλλάξει πολλά μοτό από πιτσιρικάς ( παπιά, συμπλεξόμενα και σκούτερ) αλλά όχι πάνω των 250 κυβικών κάνοντας τη τη πρώτη μου "πραγματική μηχανή".

    Η επιλογή μου ήταν συνειδητή μετά από πολύ σκέψη καθώς ήθελα να βρω τη Χρυσή τομή για τη χώρα μας και ακόμα περισσότερο Κρήτη που μένω μεταξύ οικονομίας, χρηστικότητας και απόλαυσης και νομίζω ότι τα κατάφερα λίγο πολύ με κάποιους συμβιβασμούς.

    Παρένθεση έχω δίπλωμα α2 και κοιτούσα κάτι φρέσκο στα όρια του διπλώματος, καθώς λόγω απεργιών με σχολές οδηγών αλλά και αρκετή σκέψη για το αν πραγματικά χρειάζομαι κάτι παραπάνω σε αυτή τη φάση αποφάσισα να μείνω στο α2 και πάρω ότι πιο δυνατό μπορώ για τα όρια του διπλώματος. Να πω ότι πρώτη μου επιλογή ήταν cb 500x αλλά ξέφευγε η τιμή στα μεταχειρισμένα και καθώς βρήκα το cbr κοντά ένα χιλιάρικο κάτω προχώρησα σε αυτό καθώς πέρα από το κουστούμι και τη θέση οδήγησης είναι κατά βάση ίδια μηχανή.

    Ξεκίνησα καινούργιο θέμα διότι δεν βρήκα κάτι για κατόχους του συγκεκριμένου μοντέλου και θα ήταν καλό να μαζευτούμε όσοι υπάρχουμε ( αν υπάρχουμε :P) να τα λέμε καθώς και για τυχόν ενδιαφερόμενους όπως ήμουν εγώ για πληροφορίες κλπ.

    Αργοτερα θα ανεβάσω και φώτο τής, καλές μας βόλτες!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Να κι ενας με το ομορφο r, ολοι το κατσικι x παιρνουν. Καλοταξιδο σου ευχομαι. Βαλτο κ φωτογραφιες να το χαζεψουμε.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Ευχαριστώ να είσαι καλά! Ναί ισχύει για το 500x , και εγώ είχα επηρεαστεί πολύ καθώς είναι πιο χρηστικό αλλά δεν μετανιώνω γιατί το 500r είναι το ομορφότερο για μενα τελικά!!
    Τώρα παλεύω λίγο με τις φωτό πιστεύω θα τα καταφέρω όμως!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ και επιτέλους είπα να μπω στην παρέα σας ως ευτυχής κάτοχος ενός cbr 500r του 13' που αγόρασα πριν ένα μήνα και κάτι αφού πούλησα το αμαξάκι μου ( ένα όμορφο Yaris ts)

    Έχω αλλάξει πολλά μοτό από πιτσιρικάς ( παπιά, συμπλεξόμενα και σκούτερ) αλλά όχι πάνω των 250 κυβικών κάνοντας τη τη πρώτη μου "πραγματική μηχανή".

    Η επιλογή μου ήταν συνειδητή μετά από πολύ σκέψη καθώς ήθελα να βρω τη Χρυσή τομή για τη χώρα μας και ακόμα περισσότερο Κρήτη που μένω μεταξύ οικονομίας, χρηστικότητας και απόλαυσης και νομίζω ότι τα κατάφερα λίγο πολύ με κάποιους συμβιβασμούς.

    Παρένθεση έχω δίπλωμα α2 και κοιτούσα κάτι φρέσκο στα όρια του διπλώματος, καθώς λόγω απεργιών με σχολές οδηγών αλλά και αρκετή σκέψη για το αν πραγματικά χρειάζομαι κάτι παραπάνω σε αυτή τη φάση αποφάσισα να μείνω στο α2 και πάρω ότι πιο δυνατό μπορώ για τα όρια του διπλώματος. Να πω ότι πρώτη μου επιλογή ήταν cb 500x αλλά ξέφευγε η τιμή στα μεταχειρισμένα και καθώς βρήκα το cbr κοντά ένα χιλιάρικο κάτω προχώρησα σε αυτό καθώς πέρα από το κουστούμι και τη θέση οδήγησης είναι κατά βάση ίδια μηχανή.

    Ξεκίνησα καινούργιο θέμα διότι δεν βρήκα κάτι για κατόχους του συγκεκριμένου μοντέλου και θα ήταν καλό να μαζευτούμε όσοι υπάρχουμε ( αν υπάρχουμε :P) να τα λέμε καθώς και για τυχόν ενδιαφερόμενους όπως ήμουν εγώ για πληροφορίες κλπ.

    Αργοτερα θα ανεβάσω και φώτο τής, καλές μας βόλτες!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	97,1 KB 
ID:	408530Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	408531Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	98,3 KB 
ID:	408532Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	98,8 KB 
ID:	408533

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Αυτή που είναι βράδυ είναι με την παλιά εργοστασιακή ζελατίνα, κατά τα άλλα ειναι μαμά!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    537
    Να χαίρεσαι τη μηχανή σου! Μπράβο και από εμένα που ξεφύγεις από την μόδα του μπουγιου και του όγκου.

    Επειδή σε βλέπω να πηγαίνεις εκδρομές, μια καλή ιδέα είναι να δένεις τα σαμάρια σου με χταπόδια από κάτω ώστε να είναι πιο σταθερά στον δρόμο και να μην κουνιούνται επηρεάζοντας την ευστάθεια σου. Επίσης προτείνω να αγοράσεις και ένα tabk bag με μαγνήτες. Θα εκπλαγείς με το πόσα μπορείς να χωρέσεις εκεί μέσα! Καλές βόλτες!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Σε ευχαριστώ πολύ και αντευχομαι!
    Τα σαμάρια ήταν λύση της τελευταίας στιγμής καθώς προέκυψε ένα ταξίδι Πελοπόννησο και έπρεπε να βρω λύση να πάω δικάβαλο σε 3 μέρες! Λεφτά για βάσεις και παγκαζια δεν υπήρχαν άλλα μου χαρισαν αυτά τα σαμάρια της kappa σχεδόν αχρησιμοποίητα και την παλέψαμε!
    Tank bag είχα πάει να δω άλλα μου φάνηκαν αρκετά ακριβά για τον όγκο που προσφέρουν αλλά σίγουρα θα βοηθούν.
    Παρεπιπτόντως χταπόδια εννοείς τους γάντζους με ιμάντες φάση; Αν ναι δεν το είχα σκεφτεί, και είναι πολύ καλή ιδέα και θα το τσεκάρω ευχαριστώ!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    296
    ομορφο ειναι.Καλοταξιδο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Ευχαριστώ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Κουκλα, παντα όρθιος παλίκαρε.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Καλόβολτη!!


  12. #12
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Ωραία μοτοσυκλέτα! Καλά χιλιόμετρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Καλούς δρόμους
    The only easy day was yesterday.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Είναι πολύ όμορφο. Να είσαι καλά να το χαρείς και να προσέχεις. Η καλύτερη βόλτα ή ταξίδι, είναι αυτή που γυρνάς στους ανθρώπους που σε αγαπούν γεμάτος αναμνήσεις και εμπειρίες.

  15. #15
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Από την τριάδα των πεντακοσαριώνε, περισσότερο κοιτούσα το F και μετά το X, αλλά τώρα που βλέπω πάλι το R, διαπιστώνω ότι είναι πανέμορφο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. honda cbr 125cc (γνώμες)
    από KyleKatarn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2008, 12:04
  2. Honda CBR 1000 και 600RR Arrow Kit
    από anco στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 17:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF