Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: Όλα στη φόρα ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136

    Όλα στη φόρα ...

    Χθες έγραψα "Alfa" στο ποστ με την f1 και το ίδιο βράδυ στο pinterest (που μ' είχε γράψει η μικρή πριν κανά δυο χρόνια) σκάει Alfa romeo θεματάκι μπλα μπλα μπλα μέχρι εδώ να το δεχθώ ΟΚ.
    Φίλος μηχανικός αεροσκαφών που γράφει περιστασιακά εδώ μέσα καθόταν στον καναπέ στο σαλόνι του πριν καιρό και συζητούσε με τον αγρότη πεθερό για τα τρακτέρ ΖΕΤΟΡ ,pc αφημένο ανοιχτό στη γωνία του σαλονιού.Το επόμενο πρωί που το άνοιξε ,φάτσα κάρτα διαφήμιση ΖΕΤΟΡ !


  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Ναι και??Αφού όταν κατεβάζεις app σε ρωτάνε οι άνθρωποι θες να δώσεις την άδεια σου να χρησιμοποιεί η εφαρμογή κάμερες μικρόφωνα κλπ?λες εσύ Ναι.....Εεε περαστικά μας...new age μάνιτσαμ..
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Καλά... Τώρα ξύπνησες εσύ; Όταν κάνεις αναζήτηση στον γκουγκλη για κάποιο προϊόν, σου βγάζει στο φατσοβιβλίο ανάλογα πράγματα...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ναι και??Αφού όταν κατεβάζεις app σε ρωτάνε οι άνθρωποι θες να δώσεις την άδεια σου να χρησιμοποιεί η εφαρμογή κάμερες μικρόφωνα κλπ?λες εσύ Ναι.....Εεε περαστικά μας...new age μάνιτσαμ..

    Καλά μου λεγε ο αχαίρευτος ο Ντα βίντσι " κάτσε εσύ με τα έμβολα σου " στο θρεντ με τα αεροπλανάκια δηλαδή.

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Welcome to the age of digital marketing.

  6. #6

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2019
    Μηνύματα
    34
    Κουβέντιαζα με ένα φίλο μου στο κινητό, το λάπτοπ ανοιχτό στα πόδια. Είπαμε σε κάποια στιγμή οτι προσπαθεί να κόψει το κάπνισμα και δοκιμάζει κάτι τσιρότα Νικορετ.
    Δεν καπνίζω, δεν καπνίζει κανείς στο σπίτι, δεν έχω ψάξει ποτέ για Νικορέτ σε google κτλ. Μετά από λίγο, διαφημίσεις γειτονικού φόρουμ... Προϊόντα Νικορετ...

    Έκανα ένα σεμινάριο για social media κτλ. Ρωτάμε στον εισηγητή σχετικά με το θέμα και μία εικόνα του Ζούκενμπεργκ που είχε καλυμμένη την κάμερα του λάπτοπ του σε ομιλία του. Μας είπε μία ιστορία-πείραμα που έκανε ο ίδιος. Άφησε το σταθερό ανοιχτό και ξεκίνησε να μιλάει κάθε μέρα για ένα θέμα που σίγουρα δεν είχε ενδιαφερθεί ποτέ: εξωλέμβιες μηχανές. Μετά από λίγες μέρες, σχετικές διαφημίσεις άρχισαν να εμφανίζονται...

    Επίσης θυμάμαι να ακούω για ένα bug στα προϊόντα της apple, ότι σε κλίσεις, άκουγες τον συνομιλητή σου, πριν εκείνος απαντήσει.

    Προσωπικά δε το θεωρώ απίθανο. Δεν ξέρω για το σταθερό τηλέφωνο, αλλά σε συσκευές που μικρόφωνο-κάμερα είναι ενσωματωμένα και πάντα ενεργοποιημένα (π.χ. κινητό και φωνητικές εντολές) μου κολλάει. Αναγνώριση φωνής και εικόνας και big data handling τεχνικά μπορούν να το υποστηρίξουν ούτως ή άλλως. Τουλάχιστον οι γνωστές εταιρίες-μεγαθήρια. Οι ίδιοι ουσιαστικά έχουν τον έλεγχο, οπότε γιατί όχι... Είδη το facebook είχε ξεσκεπαστεί ότι έκανε κάτι παρόμοιο, νομίζω.

    Τέλος, ένα τυχαίο βιντεάκι...
    https://www.youtube.com/watch?v=zBnDWSvaQ1I

  8. #8
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Χθες έγραψα "Alfa" στο ποστ με την f1 και το ίδιο βράδυ στο pinterest (που μ' είχε γράψει η μικρή πριν κανά δυο χρόνια) σκάει Alfa romeo θεματάκι μπλα μπλα μπλα μέχρι εδώ να το δεχθώ ΟΚ.
    Φίλος μηχανικός αεροσκαφών που γράφει περιστασιακά εδώ μέσα καθόταν στον καναπέ στο σαλόνι του πριν καιρό και συζητούσε με τον αγρότη πεθερό για τα τρακτέρ ΖΕΤΟΡ ,pc αφημένο ανοιχτό στη γωνία του σαλονιού.Το επόμενο πρωί που το άνοιξε ,φάτσα κάρτα διαφήμιση ΖΕΤΟΡ !



    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Εγώ γουστάρω που, είτε ψάχνω ξενοδοχείο στη Σαντορίνη είτε στη Γουαδελούπη, πάντα είναι το τελευταίο δωμάτιο και ίσα που προλαβαίνω να το κλείσω
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #10
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εγώ γουστάρω που, είτε ψάχνω ξενοδοχείο στη Σαντορίνη είτε στη Γουαδελούπη, πάντα είναι το τελευταίο δωμάτιο και ίσα που προλαβαίνω να το κλείσω
    Το ίδιο και με τις θέσεις στ' αεροπλάνα..................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Και εμενα με γουσταρουν ολες οι μου.....ρες στο ιντερνετ..
    Και στη πραγματικη ζωη ουτε η μανα μου.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Και εμενα με γουσταρουν ολες οι μου.....ρες στο ιντερνετ..
    Και στη πραγματικη ζωη ουτε η μανα μου.
    Κι άλλος γαμπρός
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3000919

  13. #13
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Εγώ με το που άνοιξα νήμα του μπακλεη μου έβγαλε αυτό το ποπ απ......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault (2).jpg 
Προβολές:	357 
Μέγεθος:	107,9 KB 
ID:	408556









    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Λοιπον ,στο θεμα...εκαναν οι γιοι μου ενα πειραμα: χωρις να ψαξουν κατι σχετικο στο ιντερνετ (πχ οργανα γυμναστικης--ωστε να σου βγαλει κατι σχετικο) ΑΠΛΑ μιλαγαν για το game super mario.
    Ε.. λοιπον μετα απο κανα δυο μερες ΝΑ ΤΟ...κατι σχετικο με το super mario!!!!!!.
    Kαι ειμαστε ολοι μας μεσα στο σπιτι ανθρωποι που δεν χαμπαριαζουμε απο φαντασματα, υπερφυσικα,θεους δαιμονες κλπ
    Ειμαστε ομως λατρεις της λογικης και της πραγματικοτητας.
    Τωρα τι συμβαινει..μακαρι να γνωριζα.

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Χθες έγραψα "Alfa" στο ποστ με την f1 και το ίδιο βράδυ στο pinterest (που μ' είχε γράψει η μικρή πριν κανά δυο χρόνια) σκάει Alfa romeo θεματάκι μπλα μπλα μπλα μέχρι εδώ να το δεχθώ ΟΚ.
    Φίλος μηχανικός αεροσκαφών που γράφει περιστασιακά εδώ μέσα καθόταν στον καναπέ στο σαλόνι του πριν καιρό και συζητούσε με τον αγρότη πεθερό για τα τρακτέρ ΖΕΤΟΡ ,pc αφημένο ανοιχτό στη γωνία του σαλονιού.Το επόμενο πρωί που το άνοιξε ,φάτσα κάρτα διαφήμιση ΖΕΤΟΡ !

    Οχι ρε μλκ..... Ισχύει;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. THs cagiva ..τα απλυτα στη φόρα!!
    από panagiotis dim στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2008, 19:56
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2008, 19:16
  3. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 01:29
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF