Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Αιντε να δουμε...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της faf
    Εγγραφή
    18/05/2002
    Μηνύματα
    248

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Σταμάτησα να διαβάζω εδώ:

    «Όπως εφαρμόζουμε τον αντικαπνιστικό νόμο, έτσι θα καταστήσουμε και απολύτως σαφές ότι τα κράνη είναι υποχρεωτικά»



    Μόνο κλάμα.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Στο αν εφαρμοστεί ο αντικαπνιστικός επαφίεται και σε εμάς (ας γίνουμε και λίγο μαρτυριάρηδες ). Στο αν εφαρμοστεί νόμος περί κράνους είναι θέμα αστυνόμευσης. Εγώ πάντως συζητάω εκτενώς με κόσμο που δεν φοράει κράνος όταν βρίσκω την ευκαιρία.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    λογια του αέρα όπως κάθε φορά που βγαίνουν. ο σαμαράς φέρνει ιντερνετ για όλους και τους "βγάζει τις κουκούλες". αυτος θα κοψει το τσιγάρο και θα τους βάλει κράνος. Την τροχαια που περίμενε πως και πως τον χρυσοχοίδη να γινει υπουργος την ρωτησε? Μακάρι να το κάνει, μακάρι να καταφέρει να μαζέψει την τροχαια που τα ξύνει και που κάθε μέρα σκάνε ξεκράνωτοι πάνω σε γιαγιάδες με κινητο στο αυτι.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Όσοι έχετε μουστάκια θα τα ξυρισει και αυτά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #6
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Να μην πιάσει στο στόμα του την υπογεννητικοτητα και μας γαμησει όλους........
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Στο αν εφαρμοστεί ο αντικαπνιστικός επαφίεται και σε εμάς (ας γίνουμε και λίγο μαρτυριάρηδες ). Στο αν εφαρμοστεί νόμος περί κράνους είναι θέμα αστυνόμευσης. Εγώ πάντως συζητάω εκτενώς με κόσμο που δεν φοράει κράνος όταν βρίσκω την ευκαιρία.
    ================================
    Συμφωνω απολυτα ..θεμα αστυνομευσης...πρεπει ολους να τους γραφουν...και διπλα στο σπιτι σου να πας..πρεπει να εχεις κρανος1
    Γραψιμο φουλ!!
    Μετα μην γραψει κανεις για κ@@ο μπατσους ομως..καλα θα κανουν !!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Εδώ αναφέρεται πιο συγκεκριμένα ότι ο ΦΠΑ στα κράνη θα μειωθεί από το 24% στο 13%.
    Καλό ακούγεται, αρκεί φυσικά να επισημοποιηθεί και κυρίως να φανεί η μείωση στις τσέπες μας και να μην πάει άκλαυτη στις τσέπες των εμπόρων.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Εδώ αναφέρεται πιο συγκεκριμένα ότι ο ΦΠΑ στα κράνη θα μειωθεί από το 24% στο 13%.
    Καλό ακούγεται, αρκεί φυσικά να επισημοποιηθεί και κυρίως να φανεί η μείωση στις τσέπες μας και να μην πάει άκλαυτη στις τσέπες των εμπόρων.
    είναι ντροπή να έχει 24% το κράνος αλλα θα γίνει οντως πράξη η μείωση? εννοείτε οτι θα παει σε τσέπες εμπόρων, έχεις δει εσυ τίποτα να κατεβαίνει οταν μειώνετε ο φόρος?

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Και εγώ έχω ζωηρές αμφιβολίες, Βασίλη...ας περιμένουμε όμως να δούμε αν και πώς θα εφαρμοστεί.
    Πέρα από αυτό, έχω την αίσθηση ότι το κόστος ενός κράνους δεν είναι ο σημαντικότερος λόγος για τον οποίο δε φορούν κράνος όλοι αυτοί οι οδηγοί γύρω μας.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Αν θέλουν τα λεφτά για κρανάκια οι έμποροι να πηγαίνουν σε αυτούς και όχι έξω ας κάνουν ότι μπορούν. Το μέτρο αυτό υπέρ τους είναι!
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Αν νομιζετε οτι θα δουμε μειωσεις στις τιμες στα κρανη απο τους εμπορους περαστικα μας
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #13
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    είναι ντροπή να έχει 24% το κράνος αλλα θα γίνει οντως πράξη η μείωση? εννοείτε οτι θα παει σε τσέπες εμπόρων, έχεις δει εσυ τίποτα να κατεβαίνει οταν μειώνετε ο φόρος?
    Σίγουρα θα γίνει. Ίσως όχι όλο το ποσό θα τα στρογγυλεύσουν κάπως αλλά είναι μεγάλη η διαφορά για να μην φανεί.
    Όπως και να χει είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Η μείωση είναι σωστή. Καθόλου δεν θα έπρεπε να είναι ο φπα αλλά είναι κάτι

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Μείωση του ΦΠΑ καλή ακούγεται .
    Δεν είναι όμως τα λιγοστά ευρώ που θα πείσουν τον κάθε έναν να φοράει κράνος.
    Οι περισσότεροι έχουν δικαιολογίες.
    Ντελιβεράδες γιατί βιάζονται , κλαρινογαμπροί γιατί θα χαλάσει η κόμμωση , αδειοκέφαλοι γιατί το κεφάλι τους είναι απλά άδειο.

    Όμως αρκετές φορές στον δρόμο μου συναντάω και έναν τύπο , χοντροκέφαλο που φυσικά οδηγάει ΤΔΜ. Τίποτα το αφύσικο μέχρι εδώ εκτός του ότι
    το επάγγελμα του είναι αστυνομικός (μπάτσος???). Αυτός τι δικαιολογία να έχει άραγε?

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Και εγώ έχω ζωηρές αμφιβολίες, Βασίλη...ας περιμένουμε όμως να δούμε αν και πώς θα εφαρμοστεί.
    Πέρα από αυτό, έχω την αίσθηση ότι το κόστος ενός κράνους δεν είναι ο σημαντικότερος λόγος για τον οποίο δε φορούν κράνος όλοι αυτοί οι οδηγοί γύρω μας.
    προφανώς. οι περισσότεροι έχουν κράνος σπιτι. υπάρχει ομως πολύς κοσμος που θέλει να έχει καλό-καλύτερο-δευτερο-ανοιχτο κτλ και θα ήταν λογικο να μην πληρωνει 24%. Δεν με χαλάει που κυκλοφορουν έτσι χυμα, κυρίως θλίβομαι με τα νέα κορίτσια που ειναι πίσω και απο αφέλεια καταλήγουν στο ψυγειο. αλλα τι ψάχνεις... ο γείτονας μου δεν εχει διπλωμα εδω και 25 χρόνια και κυκλοφορεί 2 μηχανάκια ολη μερα. Προσεχει βεβαια ο ανθρωπος και φοράει κράνος αλλα δεν εχει πληρωσει ουτε μια κληση!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΟΡΝΕΔΕΣ...
    από idi στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 17:14
  2. Για να δουμε..
    από derd στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 19:15
  3. Για να δούμε;.....
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 18:53
  4. Να Δουμε.......
    από blyewin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 14:02
  5. Δεν Πεταγομαστε Το Σ/κ Να Δουμε Τον Julius...
    από Μικρή Λουλού στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2004, 13:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF