Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Αθήνα-βολος ΈΓΙΝΕ!!! , με παπι

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360

    Αθήνα-βολος ΈΓΙΝΕ!!! , με παπι

    Edit: φωτογραφία σε κάποια στάση που κάναμε https://m.imgur.com/a/jsLTkcd

    Καλησπέρα παιδιά , τελικά το ταξίδι για το οποίο σας ρώταγα έγινε... Φωτογραφίες δεν έκατσα να βγάλω πέρα από 1-2 αλλά η ιστορία πιστεύω αξίζει να ειποθει

    Αποφάσισα τελικά πέρα από τις παροτρύνσεις όλων σας να μην το κάνω νύχτα με τπτ γιατί αλλιώς θα πέθαινα , να φύγω βραδυ... Κατέβουμε λοιπόν στο παπί , βάζουμε ένα σάκο στην μπαγκαζιερα και έναν στον συνοδηγό , και μετά αρχίζει η προσπάθεια του να δέσουμε με ιμάντες 1 υπνοσακο 1 υπόστρωμα και μια σκηνή (!!!) Στην μπαγκαζιερα

    Μετά από τσακωμούς και αποτυχίες στο δέσιμο , επιτέλους η κοπέλα μου κατάλαβε ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΕΡΦΌΡΤΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΤΑΞΊΔΙ ΤΈΤΟΙΟ , και τελικά την επεισα να πάει να τα αφήσει σπίτι , πράγματα που μόλις είχε αγοράσει παρά το γεγονός ότι επέμεινα να μην το κάνει (γυναίκες)... Ειμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε όταν ξαφνικά χωρίς κανέναν λόγο , άνοιξε μια κόκα κόλα μέσα στο σακίδιο (ήταν σφαγκισμενη) , τα έκανε όλα σκατά και έτσι καθυστερισαμε κι άλλο..

    Είχε πάει 4:30 το πρωι λοιπόν και ενώ την παρακαλούσα να φύγουμε κάνα 6ωρο πλέον , τελικά ξεκινήσαμε , 2 σακίδια (το ένα μπαγκαζιερα) , λάστιχα οκ , φώτα φλας οκ , αλυσίδα οκ , λάδια ελεγμένα

    Στο πρώτο 15λεπτο το είχα είδη μετανιώσει , πιάναμε τελική 70(!!!) Και μας προσπερναν όλοι λες και ειμασταν πατηνι , ευτυχώς την ώρα που διαλεξα να ξεκινήσουμε μας προσπερναγε ένα αμάξι ανά 5λεπτο , δηλαδή κίνηση δεν υπήρχε και είχαμε όλο τον δρόμο δικό μας

    Τελικά τα πράγματα δεν ήταν τόσο άσχημα στην συνέχεια , μάλλον έφταιγε η απότομη ανηφόρα για τα χαμηλά χιλιόμετρα και σύντομα αρχίσαμε να ποιανούμε τα 80-90

    Το να ταξιδέψουμε νύχτα ήταν καλό από άποψη κινήσεις , κάναμε καμία 150αρια χλμ με 1 στάση , όλα καλά , και ξαφνικα άρχισε να ξημερώνει

    Η κίνηση ήταν λίγο περισσότερη αλλά δεν ήταν θέμα , + ότι έβλεπα πολύ καλύτερα πράγμα το οποίο με κάνει να σκέφτομαι δίπλα το τι ώρα θα ξεκινήσουμε όταν έρθει η ώρα να φύγουμε σε καποιες μέρες

    Η διαδρομή ήταν οκ χωρίς κανένα απρόοπτο , πιάστηκαμε προφανώς και κάναμε 3 στάσεις , συνολικά κάναμε 300κατι χλμ , κάψαμε 2μιση ντεπόζιτα (με 3.8 φουλαρι το δικό μου αλλά το γέμιζα λίγο νωρίτερα) δηλαδή περίπου 11-12€ βενζίνη (έβαλα μόνο 100αρα) , λιγότερα λεφτά από τα διόδια η βενζίνη λοιπόν τα οποία μας πήραν κάνα 15€αρι+

    Κατά μέσο όρο πηγαιναμε με 85-92χλμ ανά ώρα , δεν ξέρω αν στην αρχή σερνόταν λόγο ανηφόρας μόνο η και αν επειδή ήταν κρύο το μοτέρ (αν αυτό έχει σημασία) , σχεδόν πάντα το γκάζι το είχα λίγο πριν το τερματισμα (για να μην πάθει ζημιά , μπορεί και μαλακίες να λέω αλλά έτσι μου είπατε κάποιοι να κάνω) , και τελική έφτασε μέχρι 110 πραγματικά κάποιες φορές

    Ωραία ηταν σαν εμπειρία και δεν έχω κανένα παράπονο , αν και προφανώς θα ήταν πολύ καλύτερα και πολύ πιο άνετα με κάποια μεγαλύτερη μηχανή , το παπί τα πήγε πολύ καλά και δεν το ένιωσα να ζορισετε παρά μόνο στο πρώτο 15λεπτο , αν θέλετε την φωτογραφία που έβγαλα πείτε μου πως μπορώ να την ανεβάσω επειδή δεν έχω ιδέα , αν και δεν ξέρω αν αυτό είναι δυνατό από android σε αυτό το φόρουμ




    Θέλω τελος να σας ευχαριστήσω πολύ όλους για τις συμβουλές σας , αν έχετε κάποια ερώτηση πείτε μου , δεν ξέρω αν τα κάλυψα όλα και επειδή μόλις ξυπνήσα δεν έχω καθαρό μυαλό
    Τελευταία τροποποίηση από Nospecialname; 02/08/2019 στις 10:32.

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Ωραίος.Και εις ανώτερα!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Ο τίτλος είναι ωραίος με ένα bad ass τρόπο. Του στυλ, τι λέτε εσείς θεωρίες και λόγια, εγώ ΤΟΚΑΝΑ.

    Στο κείμενο μέσα , μας το χάλασες, αλλά δεν πειράζει και πολύ.

    Και εις ανώτερα (δις)
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ο τίτλος είναι ωραίος με ένα bad ass τρόπο. Του στυλ, τι λέτε εσείς θεωρίες και λόγια, εγώ ΤΟΚΑΝΑ.

    Στο κείμενο μέσα , μας το χάλασες, αλλά δεν πειράζει και πολύ.

    Και εις ανώτερα (δις)
    Χαχαχαχα , δεν το έχω και τόσο με το γράψιμο αλλά δεν έγινε και τπτ ιδιαίτερο για να γράψω

  5. #5
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    ωραίος φίλε,καλά μπάνια και εμπειρίες είναι όλα,σίγουρα έγινες λίγο πιο σοφός
    porca miseria.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    [...]Αποφάσισα τελικά πέρα από τις παροτρύνσεις όλων σας να μην το κάνω νύχτα με τπτ γιατί αλλιώς θα πέθαινα[...]

    [...]Το να ταξιδέψουμε νύχτα ήταν καλό από άποψη κινήσεις , κάναμε καμία 150αρια χλμ με 1 στάση , όλα καλά , και ξαφνικα άρχισε να ξημερώνει[...]
    Wat.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Wat.
    Τι δεν καταλαβαίνεις.
    Μια στάση κάνει στον Βόλο και μετά βουρ για Έδεσσα......





    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Wat.

    1)Αποφάσισα τελικά πέρα από τις παροτρύνσεις όλων σας να μην το κάνω νύχτα με τπτ γιατί αλλιώς θα πέθαινα , ΝΑ ΦΥΓΩ ΒΡΑΔΥ

    2)Έφυγα βράδυ και ξημέρωσε στην πορεία

  9. #9
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Α... δηλαδή έρχεται πρώτα η νύχτα, μετά το βράδυ, και μετά το πρωί. Τώρα το ξεκαθάρισες!
    Life begins at 45°.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Edit: φωτογραφία σε κάποια στάση που κάναμε https://m.imgur.com/a/jsLTkcd

    Καλησπέρα παιδιά , τελικά το ταξίδι για το οποίο σας ρώταγα έγινε... Φωτογραφίες δεν έκατσα να βγάλω πέρα από 1-2 αλλά η ιστορία πιστεύω αξίζει να ειποθει

    Αποφάσισα τελικά πέρα από τις παροτρύνσεις όλων σας να μην το κάνω νύχτα με τπτ γιατί αλλιώς θα πέθαινα , να φύγω βραδυ... Κατέβουμε λοιπόν στο παπί , βάζουμε ένα σάκο στην μπαγκαζιερα και έναν στον συνοδηγό , και μετά αρχίζει η προσπάθεια του να δέσουμε με ιμάντες 1 υπνοσακο 1 υπόστρωμα και μια σκηνή (!!!) Στην μπαγκαζιερα

    Μετά από τσακωμούς και αποτυχίες στο δέσιμο , επιτέλους η κοπέλα μου κατάλαβε ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΕΡΦΌΡΤΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΤΑΞΊΔΙ ΤΈΤΟΙΟ , και τελικά την επεισα να πάει να τα αφήσει σπίτι , πράγματα που μόλις είχε αγοράσει παρά το γεγονός ότι επέμεινα να μην το κάνει (γυναίκες)... Ειμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε όταν ξαφνικά χωρίς κανέναν λόγο , άνοιξε μια κόκα κόλα μέσα στο σακίδιο (ήταν σφαγκισμενη) , τα έκανε όλα σκατά και έτσι καθυστερισαμε κι άλλο..

    Είχε πάει 4:30 το πρωι λοιπόν και ενώ την παρακαλούσα να φύγουμε κάνα 6ωρο πλέον , τελικά ξεκινήσαμε , 2 σακίδια (το ένα μπαγκαζιερα) , λάστιχα οκ , φώτα φλας οκ , αλυσίδα οκ , λάδια ελεγμένα

    Στο πρώτο 15λεπτο το είχα είδη μετανιώσει , πιάναμε τελική 70(!!!) Και μας προσπερναν όλοι λες και ειμασταν πατηνι , ευτυχώς την ώρα που διαλεξα να ξεκινήσουμε μας προσπερναγε ένα αμάξι ανά 5λεπτο , δηλαδή κίνηση δεν υπήρχε και είχαμε όλο τον δρόμο δικό μας

    Τελικά τα πράγματα δεν ήταν τόσο άσχημα στην συνέχεια , μάλλον έφταιγε η απότομη ανηφόρα για τα χαμηλά χιλιόμετρα και σύντομα αρχίσαμε να ποιανούμε τα 80-90

    Το να ταξιδέψουμε νύχτα ήταν καλό από άποψη κινήσεις , κάναμε καμία 150αρια χλμ με 1 στάση , όλα καλά , και ξαφνικα άρχισε να ξημερώνει

    Η κίνηση ήταν λίγο περισσότερη αλλά δεν ήταν θέμα , + ότι έβλεπα πολύ καλύτερα πράγμα το οποίο με κάνει να σκέφτομαι δίπλα το τι ώρα θα ξεκινήσουμε όταν έρθει η ώρα να φύγουμε σε καποιες μέρες

    Η διαδρομή ήταν οκ χωρίς κανένα απρόοπτο , πιάστηκαμε προφανώς και κάναμε 3 στάσεις , συνολικά κάναμε 300κατι χλμ , κάψαμε 2μιση ντεπόζιτα (με 3.8 φουλαρι το δικό μου αλλά το γέμιζα λίγο νωρίτερα) δηλαδή περίπου 11-12€ βενζίνη (έβαλα μόνο 100αρα) , λιγότερα λεφτά από τα διόδια η βενζίνη λοιπόν τα οποία μας πήραν κάνα 15€αρι+

    Κατά μέσο όρο πηγαιναμε με 85-92χλμ ανά ώρα , δεν ξέρω αν στην αρχή σερνόταν λόγο ανηφόρας μόνο η και αν επειδή ήταν κρύο το μοτέρ (αν αυτό έχει σημασία) , σχεδόν πάντα το γκάζι το είχα λίγο πριν το τερματισμα (για να μην πάθει ζημιά , μπορεί και μαλακίες να λέω αλλά έτσι μου είπατε κάποιοι να κάνω) , και τελική έφτασε μέχρι 110 πραγματικά κάποιες φορές

    Ωραία ηταν σαν εμπειρία και δεν έχω κανένα παράπονο , αν και προφανώς θα ήταν πολύ καλύτερα και πολύ πιο άνετα με κάποια μεγαλύτερη μηχανή , το παπί τα πήγε πολύ καλά και δεν το ένιωσα να ζορισετε παρά μόνο στο πρώτο 15λεπτο , αν θέλετε την φωτογραφία που έβγαλα πείτε μου πως μπορώ να την ανεβάσω επειδή δεν έχω ιδέα , αν και δεν ξέρω αν αυτό είναι δυνατό από android σε αυτό το φόρουμ




    Θέλω τελος να σας ευχαριστήσω πολύ όλους για τις συμβουλές σας , αν έχετε κάποια ερώτηση πείτε μου , δεν ξέρω αν τα κάλυψα όλα και επειδή μόλις ξυπνήσα δεν έχω καθαρό μυαλό
    Ωραιος φυλε.Σου ευχομαι και ο γυρισμος να ειναι το ιδιο ωραιος.Καλα να περασεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    [QUOTE=Nospecialname;3003599]Edit: φωτογραφία σε κάποια στάση που κάναμε https://m.imgur.com/a/jsLTkcd

    Καλησπέρα παιδιά , τελικά το ταξίδι για το οποίο σας ρώταγα έγινε... Φωτογραφίες δεν έκατσα να βγάλω πέρα από 1-2 αλλά η ιστορία πιστεύω αξίζει να ειποθει

    Αποφάσισα τελικά πέρα από τις παροτρύνσεις όλων σας να μην το κάνω νύχτα με τπτ γιατί αλλιώς θα πέθαινα , να φύγω βραδυ... Κατέβουμε λοιπόν στο παπί , βάζουμε ένα σάκο στην μπαγκαζιερα και έναν στον συνοδηγό , και μετά αρχίζει η προσπάθεια του να δέσουμε με ιμάντες 1 υπνοσακο 1 υπόστρωμα και μια σκηνή (!!!) Στην μπαγκαζιερα

    Μετά από τσακωμούς και αποτυχίες στο δέσιμο , επιτέλους η κοπέλα μου κατάλαβε ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΕΡΦΌΡΤΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΤΑΞΊΔΙ ΤΈΤΟΙΟ , και τελικά την επεισα να πάει να τα αφήσει σπίτι , πράγματα που μόλις είχε αγοράσει παρά το γεγονός ότι επέμεινα να μην το κάνει (γυναίκες)... Ειμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε όταν ξαφνικά χωρίς κανέναν λόγο , άνοιξε μια κόκα κόλα μέσα στο σακίδιο (ήταν σφαγκισμενη) , τα έκανε όλα σκατά και έτσι καθυστερισαμε κι άλλο..

    Είχε πάει 4:30 το πρωι λοιπόν και ενώ την παρακαλούσα να φύγουμε κάνα 6ωρο πλέον , τελικά ξεκινήσαμε , 2 σακίδια (το ένα μπαγκαζιερα) , λάστιχα οκ , φώτα φλας οκ , αλυσίδα οκ , λάδια ελεγμένα

    Στο πρώτο 15λεπτο το είχα είδη μετανιώσει , πιάναμε τελική 70(!!!) Και μας προσπερναν όλοι λες και ειμασταν πατηνι , ευτυχώς την ώρα που διαλεξα να ξεκινήσουμε μας προσπερναγε ένα αμάξι ανά 5λεπτο , δηλαδή κίνηση δεν υπήρχε και είχαμε όλο τον δρόμο δικό μας

    Τελικά τα πράγματα δεν ήταν τόσο άσχημα στην συνέχεια , μάλλον έφταιγε η απότομη ανηφόρα για τα χαμηλά χιλιόμετρα και σύντομα αρχίσαμε να ποιανούμε τα 80-90

    Το να ταξιδέψουμε νύχτα ήταν καλό από άποψη κινήσεις , κάναμε καμία 150αρια χλμ με 1 στάση , όλα καλά , και ξαφνικα άρχισε να ξημερώνει

    Η κίνηση ήταν λίγο περισσότερη αλλά δεν ήταν θέμα , + ότι έβλεπα πολύ καλύτερα πράγμα το οποίο με κάνει να σκέφτομαι δίπλα το τι ώρα θα ξεκινήσουμε όταν έρθει η ώρα να φύγουμε σε καποιες μέρες

    Η διαδρομή ήταν οκ χωρίς κανένα απρόοπτο , πιάστηκαμε προφανώς και κάναμε 3 στάσεις , συνολικά κάναμε 300κατι χλμ , κάψαμε 2μιση ντεπόζιτα (με 3.8 φουλαρι το δικό μου αλλά το γέμιζα λίγο νωρίτερα) δηλαδή περίπου 11-12€ βενζίνη (έβαλα μόνο 100αρα) , λιγότερα λεφτά από τα διόδια η βενζίνη λοιπόν τα οποία μας πήραν κάνα 15€αρι+

    Κατά μέσο όρο πηγαιναμε με 85-92χλμ ανά ώρα , δεν ξέρω αν στην αρχή σερνόταν λόγο ανηφόρας μόνο η και αν επειδή ήταν κρύο το μοτέρ (αν αυτό έχει σημασία) , σχεδόν πάντα το γκάζι το είχα λίγο πριν το τερματισμα (για να μην πάθει ζημιά , μπορεί και μαλακίες να λέω αλλά έτσι μου είπατε κάποιοι να κάνω) , και τελική έφτασε μέχρι 110 πραγματικά κάποιες φορές

    Ωραία ηταν σαν εμπειρία και δεν έχω κανένα παράπονο , αν και προφανώς θα ήταν πολύ καλύτερα και πολύ πιο άνετα με κάποια μεγαλύτερη μηχανή , το παπί τα πήγε πολύ καλά και δεν το ένιωσα να ζορισετε παρά μόνο στο πρώτο 15λεπτο , αν θέλετε την φωτογραφία που έβγαλα πείτε μου πως μπορώ να την ανεβάσω επειδή δεν έχω ιδέα , αν και δεν ξέρω αν αυτό είναι δυνατό από android σε αυτό το φόρουμ




    Θέλω τελος να σας ευχαριστήσω πολύ όλους για τις συμβουλές σας , αν έχετε κάποια ερώτηση πείτε μου , δεν ξέρω αν τα κάλυψα όλα και επειδή μόλις ξυπνήσα δεν έχω καθαρό μυαλό[/QUOTE

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Αυτο δεν το εχει καταφερει ακομα κανενας

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλό δείγμα τα καταφέρατε!, γράφοντας χλμ θα μάθεις τι πρέπει να κάνεις και τι προφυλάξεις πρέπει να πάρεις για να έχετε ένα ευχάριστο ταξίδι
    θα πρέπει να γυρίσετε με ασφάλεια επίσης έλεγξε τα λάδια πριν ξεκινήσεις
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αυτο δεν το εχει καταφερει ακομα κανενας
    ε ναι τις πιο πολλές φορές την αφήνεις σπίτι και τελειώνει (ή σε παρατάει οπότε ξενιάζεις για ΠΑΝΤΑ)
    ανανήψαντας

  15. #15
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    μπράβο, εις ανώτερα

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ταξίδι Αθήνα-βολος με παπί 8,5 ίππων
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2020, 07:08
  2. σουζες με παπι....
    από Spazz στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 15:08
  3. Μια ερώτηση σχετικά με παπί και καλάθι
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 19:10
  4. καζανοβας με παπι
    από apolon10 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 19:18
  5. Τι Εγινε Με Την Πιτα?????
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF