Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Πρόβλημα στον Αισθητήρα Ταχύτητας

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Το ebay ειναι φιλος σου...εκτελωνισμο δεν νομιζω να εχεις κανεναν θεμα για ανταλλακτικό που χωραει διπλωμενο σε ενα σακουλάκι...προσφατα εφερα απο αμερικη λασπωτηρα και βεντιλατερ για το εντουρο που εχω για βουνο και δεν με ενοχλησε κανεις για τιποτα...παρελαβα κανονικα απο το ταχυδρομειο οπως γινεται παντα..

    Τα λεφτα που ζητανε οι εγχώριοι για τετοια ψιλολόγια ειναι πάντα εξωφρενικά..πλεον δεν ασχολουμαι καθολου με αντιπροσωπείες...κατευθειαν ιντερνετ, και την τελευταια βιδα.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Καλημερα

    ....
    την αλλη εβδομαδα θα ειμαι στο σπιτι αν θες σου μετραω το μηκος γιατι εχω τον χαλασμενο , αν σου φτανει αγοραζεις αυτον.
    Βασικα και να μην σου φτανει κοβεις ραβεις τα καλωδια , λογικα ο δικος μου ειναι κοντος
    https://www.ebay.com/itm/Genuine-Hon...i:183886724576
    Ευχαριστώ Dankannn, αυτό θα είναι πολύ χρήσιμο αν το κάνεις ! Όμως δεν μας ενδιαφέρει εδώ το μήκος του καλώδιου (αυτό, όπως είπες, κόψε-ράψε διορθώνεται), αυτό που μας ενδιαφέρει είναι οι ακριβείς διαστάσεις αυτού-καθαυτού του αισθητήρα. Έχεις μικρόμετρο ή μπορείς να βρεις ; (θα σου στείλω σε σχεδιάγραμμα τι ακριβώς πρέπει να μετρήσεις)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Το ebay ειναι φιλος σου...εκτελωνισμο δεν νομιζω να εχεις κανεναν θεμα για ανταλλακτικό που χωραει διπλωμενο σε ενα σακουλάκι...προσφατα εφερα απο αμερικη λασπωτηρα και βεντιλατερ για το εντουρο που εχω για βουνο και δεν με ενοχλησε κανεις για τιποτα...παρελαβα κανονικα απο το ταχυδρομειο οπως γινεται παντα..

    Τα λεφτα που ζητανε οι εγχώριοι για τετοια ψιλολόγια ειναι πάντα εξωφρενικά..πλεον δεν ασχολουμαι καθολου με αντιπροσωπείες...κατευθειαν ιντερνετ, και την τελευταια βιδα.
    Ευχαριστώ Kickstart, θα το ρωτήσω...δεν νομίζω και εγώ ότι θα υπάρξει κανένα σοβαρό θέμα με το τελωνείο

  3. #18
    Αν εισαι Αθηνα ελα να σου δωσω τον χαλασμενο
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Αν εισαι Αθηνα ελα να σου δωσω τον χαλασμενο
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά σου Dankannn αλλά είμαι στο Ηράκλειο Κρήτης.

    Αν δεν σου είναι κόπος μέτρησε αυτές τις αποστάσεις που φαίνονται σε αυτήν την φώτο:
    https://imgur.com/2xGuMPa

    *'Η μπορείς να μου τον στείλεις με το ΕΛΤΑ
    Τελευταία τροποποίηση από makman94; 08/08/2019 στις 15:58.

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makman94 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά σου Dankannn αλλά είμαι στο Ηράκλειο Κρήτης.

    Αν δεν σου είναι κόπος μέτρησε αυτές τις αποστάσεις που φαίνονται σε αυτήν την φώτο:
    https://imgur.com/2xGuMPa

    *'Η μπορείς να μου τον στείλεις με το ΕΛΤΑ
    SORRY αλλα εχθες επεστρεψα

    Στειλε μου σε pm τα στοιχεια σου να στο στειλω , μετρα οτι θες και τον πετας μετα , χωρις χρεωση θα στον στειλω
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    SORRY αλλα εχθες επεστρεψα

    Στειλε μου σε pm τα στοιχεια σου να στο στειλω , μετρα οτι θες και τον πετας μετα , χωρις χρεωση θα στον στειλω
    Ευχαριστώ πολύ Dankannn, έχεις μήνυμα


    Αν τελικά είναι ίδιος θα ενημερώσω την εδώ συζήτηση ουτώς ώστε να γνωρίζουν οι μεν (hornet) και δε (cbr) ότι πρόκειται για το ίδιο εξάρτημα

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Kαλησπέρα σε όλους,
    Σήμερα συγχρόνισα τα καρμπυρατέρ και επί τη ευκαιρία μέτρησα και τους δύο σένσορες ταχύτητας.
    Λοιπόν, πρόκειται για ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο εξάρτημα (πιθανότατα η διαφορά στον κωδικό να οφείλεται στο διαφορετικό μήκους καλώδιο που έχουν).
    Περισσότερες πληροφορίες όσον αναφορά τις διαστάσεις τους μπορείτε να δείτε στις παρακάτω φώτο:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	eee1.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	432092
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	eeee.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	31,9 KB 
ID:	432093
    Θέλω να Ευχαριστήσω τον Dankannn που μου έστειλε τον σένσορα από το CBR του και έτσι μπόρεσα να καταλήξω στο παραπάνω συμπέρασμα.
    Καλά χλμ σε όλους!
    Μάνος

  8. #23
    Λογικο να είναι το ίδιο, O κωδικός θα έχει σχέση με το καλώδιο όπως έγραψες.
    Ωραίος, μου αρέσει όταν κάποιος γράφει έστω και μετά από καιρό ότι βρέθηκε λύση στο προβλημα του
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Λογικο να είναι το ίδιο, O κωδικός θα έχει σχέση με το καλώδιο όπως έγραψες.
    Ωραίος, μου αρέσει όταν κάποιος γράφει έστω και μετά από καιρό ότι βρέθηκε λύση στο προβλημα του
    Kαλημέρα Dankannn, ναι... πέρασε καιρός γιατί δεν χρειάστηκε μέχρι τώρα να βγάλω το φιλτροκούτι (στο Hornet πρέπει να βγει για να αποκτήσεις πρόσβαση στον αισθητήρα) αλλά το είχα κατά νου μόλις δοθεί η ευκαιρία να τσεκάρω τους δύο αισθητήρες (για την ακρίβεια το είχα βγάλει μια φορά για να καθαρίσω τα καρμπυρατέρ αλλά ξέχασα τελείως τότε τον αισθητήρα). Χάρη στην βοήθειά σου τώρα γνωρίζουμε με σιγουριά ότι πρόκειται για τον ίδιο αισθητήρα....ήδη βρήκα έναν μεταχειρισμένο από cbr (μου τον δίνουν 30€)....μένει μόνο να δουλεύει και τέλος η υπόθεση.
    Τελευταία τροποποίηση από makman94; 15/11/2021 στις 10:21.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    https://m.louis.eu/artikel/koso-spee...odels/10035426

    Για στείλε τους ένα email μήπως και είναι universal
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makman94 Προβολή μηνύματος
    Kαλημέρα Dankannn, ναι... πέρασε καιρός γιατί δεν χρειάστηκε μέχρι τώρα να βγάλω το φιλτροκούτι (στο Hornet πρέπει να βγει για να αποκτήσεις πρόσβαση στον αισθητήρα) αλλά το είχα κατά νου μόλις δοθεί η ευκαιρία να τσεκάρω τους δύο αισθητήρες. Χάρη στην βοήθειά σου τώρα γνωρίζουμε με σιγουριά ότι πρόκειται για τον ίδιο αισθητήρα....ήδη βρήκα έναν μεταχειρισμένο από cbr (μου τον δίνουν 30€)....μένει μόνο να δουλεύει και τέλος η υπόθεση.
    Ειδα παλι την τιμη 150 € +φπα , τι μαλακια κοστολογηση ειναι αυτη
    Και εγω απο αμερικη τον ειχα φερει το 2015 , τι να πεις με την honda και τις τιμες της
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    https://m.louis.eu/artikel/koso-spee...odels/10035426

    Για στείλε τους ένα email μήπως και είναι universal
    Καλημέρα Viper,
    δεν μοιάζει καθόλου με τον αισθητήρα μου αλλά θα τους στείλω σε περίπτωση που δεν δουλεύει ο μεταχειρισμένος μπας και.
    Ευχαριστώ για τον σύνδεσμο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Ειδα παλι την τιμη 150 € +φπα , τι μαλακια κοστολογηση ειναι αυτη
    Και εγω απο αμερικη τον ειχα φερει το 2015 , τι να πεις με την honda και τις τιμες της
    Πραγματικά τι να πει κανείς....εγώ είμαι πεπεισμένος ότι κάτι δεν πάει καλά με την αντιπροσωπεία της Honda στην χώρα μας (και με την χώρα μας). Δεν δικαιολογούνται τέτοιες χαοτικές διαφορές στις τιμές για το γνήσιο ανταλλακτικό.
    Μεταφορικά να πεις;...και πάλι...
    στο ebay o γνήσιος καινούργιος με 109€ (https://www.ebay.com/itm/25521458654...81a8%7Ciid%3A1)
    και με περισσότερο ψάξιμο είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί και φθηνότερα.
    Τελευταία φορά που είχα ρωτήσει στην αντιπροσωπεία της Ηonda στην Αθήνα μου είχαν πει....216€ !

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. προβλημα στον κιλυνδρο
    από Γιαννης κορο στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2012, 13:06
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2012, 11:15
  3. προβλημα στον η/υ με usb.
    από akis_trevor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2012, 12:43
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ
    από gmak στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2009, 19:20
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛ.ΤΑΞ. ΤΗΣ Africa Twin
    από AFRICAG4 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2006, 12:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF