Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Ηλεκτρικο Scooter Super Soco

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Φίλε αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι το σκούτερ αυτό είναι μόνο για να πας στην δουλειά και να γυρίσεις , τι να το κάνω εγώ όταν με περιορίζει στο να πάω οπουδήποτε λόγο αυτονομίας?Αν μετά την δουλειά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για τις επόμενες 3,5 ώρες να μου λείπει , αν Δλδ θέλω να πεταχτω κάπου 30 χλμ πήγαινε και 30 έλα , τι γα γίνει?

    Και με 50 χλμ τελική, με τι ασφάλεια μπορείς να λες ότι κίνησε?
    Εναλλακτικός τρόπος μετακίνησης λέγεται. Αν εσύ δουλεύεις ντελιβερι δεν σου κάνει. Για κοντινές αποστάσεις είπαμε είναι.

    Όσο για τα 50 χλμ ταχύτητας μέσα στην πόλη το όριο είναι 30
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Μου αρεσει που 10 μυρια νοματαιοι, συνεχιζουμε να πιστευουμε οτι καθε τι που βγαινει, εχει (η δεν εχει συνηθως) σχεδιαστει με τις αναγκες του μεσου Ελληνα.

    Στις περισσοτερες ευρωπαικες πολεις, μια χαρα θα ικανοποιησει τις αναγκες των περισσοτερων. Οπως κυκλοφορουν χιλιαδες ηλεκτρικα ποδηλατα (αγνωστη εννοια εδω) ηλεκτρικα πατινια, και ενα σωρο αλλες μορφες εναλλακτικης μετακινησης. Που τα φορτιζουν στις δουλειες τους, στα παρκινγκ, η στο δρομο.

    Σε αυτες τις Μπανανιες που το οριο ειναι 30 η 50 ΑΛΛΑ τηρειται απο τους περισσοτερους (οποτε μια χαρα αρκει η ταχυτητα που αναπτυσει), που σε καποιες απο αυτες, τα δικυκλα εως 50cc , μπορουν να κινουνται στους ποδηλατοδρομους (που υπαρχουν παντου) και γενικα επικρατουν κατι αχαρακτηριστες για τα δεδομενα μας συνθηκες και συνηθειες..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Φίλε αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι το σκούτερ αυτό είναι μόνο για να πας στην δουλειά και να γυρίσεις , τι να το κάνω εγώ όταν με περιορίζει στο να πάω οπουδήποτε λόγο αυτονομίας?Αν μετά την δουλειά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για τις επόμενες 3,5 ώρες να μου λείπει , αν Δλδ θέλω να πεταχτω κάπου 30 χλμ πήγαινε και 30 έλα , τι γα γίνει?

    Και με 50 χλμ τελική, με τι ασφάλεια μπορείς να λες ότι κίνησε?
    Lol ρε. Πες οτι ηταν φορτισμενο, θα πήγαινες 30+30 με δαυτο? Δεν ειναι προβληματα αυτα οου περιγράφεις. Ειχα 50αρι κοντα δεκα χρόνια σπιτι μου. Πανω απο 20χλμ σε μια μερα δεν εκανε ποτε. Πολλα ειπα, ουτε 10 δεν εκανε.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Φίλε αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι το σκούτερ αυτό είναι μόνο για να πας στην δουλειά και να γυρίσεις , τι να το κάνω εγώ όταν με περιορίζει στο να πάω οπουδήποτε λόγο αυτονομίας?Αν μετά την δουλειά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για τις επόμενες 3,5 ώρες να μου λείπει , αν Δλδ θέλω να πεταχτω κάπου 30 χλμ πήγαινε και 30 έλα , τι γα γίνει?

    Και με 50 χλμ τελική, με τι ασφάλεια μπορείς να λες ότι κίνησε?
    Aν δεν μπορεις να αγορασεις ενα αεροπλανο, δεν το αγοραζεις. Ειναι πολυ ακριβο για εσενα.
    Εαν μπορεις να αγορασεις ενα αεροπλανο και δεν εχεις που να το προσγειωσεις για να μπορεις καθημερινα να πετας απο το σπιτι σου προς την καφετερια και πισω, δεν ειναι το μεταφορικο μεσο που σου χρειαζεται
    Ισως θα πρεπει να το δεις για ελικόπτερο ή προσωπικο οδηγο και Luxury sedan.


    Αυτο που ΕΣΥ δεν καταλαβαινεις, ειναι οτι κρινεις ενα οχημα που ΔΕΝ ειναι για εσενα και μαλιστα με ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΑ.
    Εαν και παλι δεν καταλαβαινεις, διαβασε το προηγουμενο μου ποστ αλλα και αυτο, μια, δυο, τρεις φορες.... δώστο στην τελικη σε καποιον να σου το διαβασει και να στο εξηγησει ξανα οσες φορες χρειαστει.

    Εαν ακομα δεν βγαζεις ακρη δεν πειραζει, καποια στιγμη θα μαθεις.

    Υ.Γ. Οταν πας σουπερμαρκετ, θα αγορασεις το ακριβοτερο κωλοχαρτο! ΤΟ ΠΙΟ ΕΛΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ΑΚΡΙΒΟ.
    Η δουλεια σου θα γινεται με χλιδη και συμφωνα με τα προτυπα που μας αναφερεις δεν παιζει να εχεις προβλημα.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #20
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Lol ρε. Πες οτι ηταν φορτισμενο, θα πήγαινες 30+30 με δαυτο? Δεν ειναι προβληματα αυτα οου περιγράφεις. Ειχα 50αρι κοντα δεκα χρόνια σπιτι μου. Πανω απο 20χλμ σε μια μερα δεν εκανε ποτε. Πολλα ειπα, ουτε 10 δεν εκανε.
    Εγώ κάνω και 100 κάθε μέρα μέσα σε πολη οπότε δεν θα με βόλευε καθόλου , δεν μιλάω για όλους , αλλά την πλειοψηφία που όντως μετακινητε πιστεύω δεν θα την βόλευε

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οτι και να λεμε και οτι και αναγκες να εχει ο καθενας η μπαταρια δεν την κοντραρει ακομα την μεκ
    εδω στα τφ που παιζουμε ολη μερα φορτιστες ψαχνουμε
    ειναι θεμα εξελιξης η εξελιξη θελει χρημα και αυτοι που ψωνιζουν τωρα ηλεκτρικα ειναι οι pioneers που τρωνε τη φολα

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    απο μη κινεζικα ποιες μαρκες βγαζουν ηλεκτρικο σκουτερ-μοτοσυκλετακι;

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Η honda δεν βγάζει το pcx σε ηλεκτρικό; ή θα το βγάλει; και διάβασα ένα άρθρο ότι και η yamaha το τρέχει να βγάλει κι αυτή.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    απο μη κινεζικα ποιες μαρκες βγαζουν ηλεκτρικο σκουτερ-μοτοσυκλετακι;
    Piaggio Vespa πληρες ηλεκτρικο.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Έχω οδηγήσει αντίστοιχο και δεν βλέπω τον λόγο να το αγοράσει κανείς..Σιγά μην περιμένω 3,5 ώρες να φορτίσει η μπαταρία κάθε φορά που κάνω 70χλμ , από αποδόσεις αρχίδια και μέρος για να το φορτίσεις που θα Βρίσκεις κάθε φορά?Ίσως στο μέλλον που θα προχωρήσει η τεχνολογία να έχει ελπίδες , για τώρα όχι
    Ειλικρινά, με συγκινεί ο τρόπος γραφής και έκφρασης ενός νέου παιδιού!
    @@ κλπ ωραίες εκφράσεις!
    Ακόμα περισσότερο με συγκινεί, με ενθουσιάζει θα έλεγα, ο τρόπος που σκέφτεσαι.
    Επειδή δεν ταιριάζει στις ανάγκες σου, σεβαστό απόλυτα αυτό, είναι μια π@π@ρια και μισή.
    Σε γενικές γραμμές περιγράφεις μια κατάσταση όπου όποιος αγοράζει ένα τέτοιο όχημα είναι ηλιθιος. Πάνω κάτω βέβαια. Με το δικό σου σκεπτικό μπορεί να είναι από αφελής έως και τέρμα διανοητικά ανάπηρος.

  11. #26
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    απο μη κινεζικα ποιες μαρκες βγαζουν ηλεκτρικο σκουτερ-μοτοσυκλετακι;
    Bmw το C κατι πως το λενε...

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Αφού το θέμα αφορά ηλεκτρικό σκούτερ, να πούμε αυτό που όλοι οι "ειδικοί" του χώρου αναγνωρίζουν.

    Στα ηλεκτρικα οχήματα, οι Κινέζοι αυτή τη στιγμή είναι πολυυυ μπροστά από όλους τους άλλους, Ευρωπαίους ή Ιάπωνες.

    Είναι ίσως ο τομέας της αυτοκίνησης - μοτοκινησης που οι Κινέζοι δεν έχουν ανάγκη τους Ευρωπαίους - Ιάπωνες.

  13. #28
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Όποιος έχει την εντύπωση ότι το όχημα αυτό δεν είναι εξυπηρετικό για κάποιους ας ρωτήσει αρκετούς γνωστούς του πόσοι από αυτοί μένουν στα 10με15 χλμ από την δουλειά τους και κάνουν 1 ώρα και να φτάσουν σε αυτήν με τα λεωφορεία.
    Η γυναίκα μου π. χ δουλεύει στα 13 χλμ (νέα Σμύρνη-Πειραιάς) και θέλει 1,5 ώρα και δύο λεωφορεία.
    Να μια τέλεια εφαρμογή του οχήματος αυτού, μιας και τις ώρες που πάει στην δουλειά της ακόμα και οι κεντρικοί δρόμοι είναι φίσκα και δεν τίθεται θέμα να μην επαρκεί το όχημα αυτό.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #29
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει την εντύπωση ότι το όχημα αυτό δεν είναι εξυπηρετικό για κάποιους ας ρωτήσει αρκετούς γνωστούς του πόσοι από αυτοί μένουν στα 10με15 χλμ από την δουλειά τους και κάνουν 1 ώρα και να φτάσουν σε αυτήν με τα λεωφορεία.
    Η γυναίκα μου π. χ δουλεύει στα 13 χλμ (νέα Σμύρνη-Πειραιάς) και θέλει 1,5 ώρα και δύο λεωφορεία.
    Να μια τέλεια εφαρμογή του οχήματος αυτού, μιας και τις ώρες που πάει στην δουλειά της ακόμα και οι κεντρικοί δρόμοι είναι φίσκα και δεν τίθεται θέμα να μην επαρκεί το όχημα αυτό.
    ολοι αυτοι που αναφερεις θα μπορουσαν να εξυπηρετηθουν και με ενα τετραχρονο 50αρι σκουτερ,ειδικα οι γυναικες που δεν θελουν διχρονο για να μην μυριζουν λαδιλα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ολοι αυτοι που αναφερεις θα μπορουσαν να εξυπηρετηθουν και με ενα τετραχρονο 50αρι σκουτερ,ειδικα οι γυναικες που δεν θελουν διχρονο για να μην μυριζουν λαδιλα.
    Και όλα αυτά που κάνει σήμερα κάποιος με ένα 50αρι, θα μπορούσε να τα κάνει με ένα super soco.
    Το πρόβλημα με εμάς, σαν λαό εννοώ, είναι ότι δεν αντιλαμβανομαστε προς τα που πάνε τα πράγματα.
    Γι αυτό και θα εξαφανιστούμε.
    Στην 20η βιομηχανική επανάσταση να φτάσει η ανθρωπότητα, ο μέσος Έλληνας που αποτελεί το 98% του πληθυσμού της χώρας, θα έχει τη λογική του 1910.

    Νομίζω ότι τελικά ο τουρισμός είναι το μόνο που έχει μέλλον σε αυτή τη χώρα. Στο κάτω κάτω δεν θέλει και καμιά φοβερή γνώση για να καθαρίζουμε τα κουραδακια που μας αφήνουν οι ξένοι όταν διακοπαρουν.

    Ειλικρινά, αν δεν ανηκαμε στην ΕΕ ώστε να έχουμε οχήματα που υποχρεωτικά εφαρμόζουν την τρέχουσα νομοθεσία για να βγάλουν άδεια, θα είχαμε αυτοκίνητα επιπέδου trabant. Στο κατω κάτω, και το trabant καλό είναι για το πήγαινε έλα στη διαδρομή σπίτι δουλεια, δουλειά σπίτι.
    Και κανει (το trabant) και υπέροχα μικρά ταξιδακια. Αργά και δεξιά με 80, παρέα να έχεις και όλα κομπλέ.

    Και αν θέλεις να πας πιο μακριά, αφήνεις το trabant και πας με το τρένο. Σοβιετικοκομμουνιστικα πράγματα. Απλά και ξεκάθαρα.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 09/08/2019 στις 21:57.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ηλεκτρικό super sport?
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2014, 09:23
  2. αμολιβδη αντι super
    από pk στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2004, 17:46
  3. Καποιος καλος γνωστης των διχρονων scooter?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 17:21
  4. Super Hits #2
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 01:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF