Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 78

Θέμα: Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT

  1. #16
    Πάρε το Versys

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Το tiger 800 ενδιαφέρον μηχανάκι.. Μου αρέσει συνολικά αν κ δεν μ αρέσει το μούτρο του.. Κοιτάω όμως μηχανάκια μέχρι 10000 Χιλ το πολύ κ tiger σε αυτά τα λεφτά με αυτά τα Χιλ δεν υπάρχει εκτός από ένα που δεν μ αρέσει το χρώμα.. Το NC οικονομικό αλλά δεν μ αρέσει εμφανισιακά κ είναι κ μικροκαμωμενο.. Το fazer 800 ωραίο εργαλείο αλλά 4κυλινδρο..Προτιμω 2κυλινδρο μέχρι κ 3κυλινδρο βαριά...
    Και πολύ καλά κάνεις, το ίδιο θα προτιμούσα και εγώ για τη χρήση που προορίζεται.
    Τα έχεις τακτοποιημένα στο μυαλό σου και πιστεύω πως θα κάνεις σωστή επιλογή, αρκεί να σταθείς λίγο τυχερός και με το μεταχειρισμένο που θα επιλέξεις !

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Πάρε το Versys
    Από ότι καταλαβαίνω από το όνομα είσαι κάτοχος.. Μπορείς να μου πεις κάποιες πληροφορίες για το μηχανάκι? Άνεση, ροπή, αναρτήσεις κτλ..

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Και για τα 2 έχουν ακουστεί πολλά για την αξιοπιστία τους και σοβαρά.
    Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγωράσεις
    ανανήψαντας

  5. #20
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγωράσεις
    Πόσο έχει; Μόνο φράγκα εφτά. Αφού το θέλεις, πάρτο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #21
    Τι πληροφορίες αναζητάς?
    Για την άνεση, το Versys έχει πολύ καλή θέση οδήγησης, οδηγείς σε όρθια στάση και σέλα είναι άνετη αλλά με σχετικά ψηλά τοποθετημένους μαρσιπιέδες.
    Η ροπή έρχεται χαμηλά λόγω το 2κυλ κινητήρα. Εγώ κατά 90% (συνθήκες πόλης) το δουλεύω μεταξύ 2.000-4.000 στροφές (με κοκκινο >10.000) και είναι δυνατό. Εϊναι επίσης σβέλτο λόγω πολύ χαμηλού μετατρόχιου.
    Για τις αναρτήσεις θα έλεγα ότι σε εμένα τουλάχιστον λειτουργούν υποδειγματικά όπως και τα φρένα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Και για τα 2 έχουν ακουστεί πολλά για την αξιοπιστία τους και σοβαρά.
    Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγωράσεις
    Για το versys άκουσα γ βαλβίδες στα 2ης γενιάς σε κάποια κομμάτια.. Έχεις ακούσει κάτι για τα 3ης?Δεν έχω κ πολλές επιλογές σύμφωνα με αυτά που ζητάω...

  8. #23
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Μεχρι ποσα διαθετεις?
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Τι πληροφορίες αναζητάς?
    Για την άνεση, το Versys έχει πολύ καλή θέση οδήγησης, οδηγείς σε όρθια στάση και σέλα είναι άνετη αλλά με σχετικά ψηλά τοποθετημένους μαρσιπιέδες.
    Η ροπή έρχεται χαμηλά λόγω το 2κυλ κινητήρα. Εγώ κατά 90% (συνθήκες πόλης) το δουλεύω μεταξύ 2.000-4.000 στροφές (με κοκκινο >10.000) και είναι δυνατό. Εϊναι επίσης σβέλτο λόγω πολύ χαμηλού μετατρόχιου.
    Για τις αναρτήσεις θα έλεγα ότι σε εμένα τουλάχιστον λειτουργούν υποδειγματικά όπως και τα φρένα.
    Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. Ο συνεπιβάτης είναι άνετος πίσω? Από άνεμοκαλυψη είσαι καλυμμένος να φανταστώ..

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Μεχρι ποσα διαθετεις?
    5700 ευρώ περίπου.. Το μπάτζετ είναι μέσα σε αυτο που ζητάω.. 2κιλυνδρο-3κιλυνδρο. Μεσαια κατηγορία.. Το θέμα είναι ότι εμφανισιακά αυτά τα 2 μου αρέσουν όπως κ η TREK 1130 το οποίο είναι έρωτας (αλλά αλκοόλα...) και το ΤRK το οποίο επίσης είναι πανέμορφο αλλά λίγο αδύναμο.. Αν το TRK ήταν 600-650 cc με 60-65 αλογάκια θα το είχα πάρει ασυζητητί..

  11. #26
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    εδω κατω ειχαμε shiver και εχουμε 2 dorsoduro με 30000 χλμ και 60000 χλμ..
    προβληματα ουδεν..αν αλλοι ειχαν, πασο..
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #27
    Ναι μια χαρά η θέση οδήγησης του versys. Ορθιος αρκετα και βλεπεις μακρυα. Η συνεπιβατης εαν δεν είναι πολυ ψηλη θα κρύβεται σχετικά απο εσενα. Στα 2-4.000 Μια χαρά είναι. Και μπόλικη δύναμη παραπάνω, τηρουμένων των αναλογιών. Οικονομικο και Ευκολο και για ταξιδακια. Βαλιτσα πισω χωραει 2 κρανη η οριτζιναλ. βαλε χούφτες και μανιτάρια. Εμένα με γλίτωσαν απο έξοδα. Δεν μπορω να το συγκρινω με το απριλια. Ενα ψηλο στριτ με καμποσες τουριστικες ικανοτητες που εγω δεν εχω σχεδον καθολου χρησιμοποιήσει περα απο 3 ωρες ταξιδι... ανεμοκαλυψη εως τα 140 νομίζω είναι καλα με μαμα ζελατίνα. Αλλά δεν την εχω ψάξει και πολύ. Είμαι μετρίου αναστήματος, 1,73. 17,6 χλμ/λίτρο εχω μ.ο. με κυρίως εντός πόλεως μετακινήσεις. Εχω δει και 20 αλλά σε ανοιχτούς δρόμους, αλλά Γενικά η ζωή είναι μικρη για να μετράς τα πάντα με το σταγονόμετρο. Παρε οτι σε κάνει να χαμογελάς όταν το χαζεύεις.
    done.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Ναι μια χαρά η θέση οδήγησης του versys. Ορθιος αρκετα και βλεπεις μακρυα. Η συνεπιβατης εαν δεν είναι πολυ ψηλη θα κρύβεται σχετικά απο εσενα. Στα 2-4.000 Μια χαρά είναι. Και μπόλικη δύναμη παραπάνω, τηρουμένων των αναλογιών. Οικονομικο και Ευκολο και για ταξιδακια. Βαλιτσα πισω χωραει 2 κρανη η οριτζιναλ. βαλε χούφτες και μανιτάρια. Εμένα με γλίτωσαν απο έξοδα. Δεν μπορω να το συγκρινω με το απριλια. Ενα ψηλο στριτ με καμποσες τουριστικες ικανοτητες που εγω δεν εχω σχεδον καθολου χρησιμοποιήσει περα απο 3 ωρες ταξιδι... ανεμοκαλυψη εως τα 140 νομίζω είναι καλα με μαμα ζελατίνα. Αλλά δεν την εχω ψάξει και πολύ. Είμαι μετρίου αναστήματος, 1,73. 17,6 χλμ/λίτρο εχω μ.ο. με κυρίως εντός πόλεως μετακινήσεις. Εχω δει και 20 αλλά σε ανοιχτούς δρόμους, αλλά Γενικά η ζωή είναι μικρη για να μετράς τα πάντα με το σταγονόμετρο. Παρε οτι σε κάνει να χαμογελάς όταν το χαζεύεις.
    Σε ευχαριστώ φίλος για τις πληροφορίες! Το πρόβλημα είναι ότι με κάνουν να χαμογελάω 3-4 γιαυτό κ αμφιταλαντευομαι.. Βράζω στο ζουμί μου.. Χάχα Κάθε 5 λεπτά αλλάζω γνώμη. Που θα πάει.. Θα καταλήξω κάπου

  14. #29
    Οπως τα λέει ο απο πάνω είναι. Το Versys είναι το κλασικό Made in Japan εργαλείο. Καμία σκουριά, κανένα ηλεκτρολογικό και κανένα μηχανολογικό ή σχεδιαστικό θέμα. Στο δικό μου έχω αλλάξει μπαταρία, σελόπανο, ρουλεμάν τιμονιού, δισκόπλακες και αμέτρητα ελαστικά στα 110.000 χιλιόμετρα μέχρι σήμερα και δεν με άφησε ΠΟΤΕ, δεν έχει χαλαρώσει μια βίδα και δεν έχει βγάλει καμία μα καμία βλάβη. Οδηγικά, παίρνει μεγάλες κλίσεις που δεν φοβίζουν και με τα κατάλληλα ελαστικά είναι απολαυστικό στα στροφηλίκια. Εαν έχεις απαιτήσεις, τα φρένα θα σου φανούν λίγο ελαστικά και εαν θες ποιό νευρική συμπεριφορά θα πρέπει να ανεβάσεις στροφές αλλά και να συνηθίσεις τις κοντές σχέσεις του.

    Versys να πάρεις και θα με θυμηθείς

  15. #30
    Εντάξει σε καταλαβαίνω, αν και εγω Δεν είχα καμία αμφιταλαντεύση. Ο ΣΤΟΧΟΣ απο την αρχή ηταν το versys 3ης γενιάς το οποίο καλύπτει 100% τις ανάγκες μου, απλά τσέκαρα το mt07 (tracer πολλά τα λεφτά εδω), nc 750, (μιεχ..) βρηκα μια ευκαιρια και το χτύπησα. Αλλιως λεφτα να ειχαμε να αλλαζουμε καθε μηνα. Το trk ίσως να ειναι αδύναμο αλλά τιμη εξαιρετική και η αντιπροσωπεία εδω -ΔΑΝΙΑ-φαίνεται σοβαρη να το στηρίξει. Απριλια και λοιπές ιταλικές ονειρώξεις ίσως σε επόμενο στάδιο για εμένα όταν θα με παίρνει οικονομικα Και οδηγικα. Καβαλησε τα παντως να παρεις μια γευση.
    done.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. (f800s Vs F800r) Vs Er-6f Vs Shiver 750 Gt
    από Full Noob στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2009, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF