Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 78

Θέμα: Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Εντάξει σε καταλαβαίνω, αν και εγω Δεν είχα καμία αμφιταλαντεύση. Ο ΣΤΟΧΟΣ απο την αρχή ηταν το versys 3ης γενιάς το οποίο καλύπτει 100% τις ανάγκες μου, απλά τσέκαρα το mt07 (tracer πολλά τα λεφτά εδω), nc 750, (μιεχ..) βρηκα μια ευκαιρια και το χτύπησα. Αλλιως λεφτα να ειχαμε να αλλαζουμε καθε μηνα. Το trk ίσως να ειναι αδύναμο αλλά τιμη εξαιρετική και η αντιπροσωπεία εδω -ΔΑΝΙΑ-φαίνεται σοβαρη να το στηρίξει. Απριλια και λοιπές ιταλικές ονειρώξεις ίσως σε επόμενο στάδιο για εμένα όταν θα με παίρνει οικονομικα Και οδηγικα. Καβαλησε τα παντως να παρεις μια γευση.
    Το TRK είναι πανέμορφο μηχανάκι και είχα φάει σκάλωμα για καιρό.. Έκανα test ride το TRK X.. Μου άρεσε πολύ.. Γαματος ήχος.. Φρένα.. Πηρουναρα. Λίγο βαρύ αλλά οκ.. Βρήκα του 2019 το απλό όχι το Χ με 100 Χιλ 4850 ευρώ.. Μπήκε όμως λίγο και η λογική ότι με γυναίκα πίσω κ φορτωμένο θα ζορίζεται.. Αν ήταν λίγο πιο δυνατό θα έδινε πόνο..
    Έκλεισα τελικά πριν λίγο το versys του 2018 με 5530 Χιλ περίπου ένα χρόνο εργοστασιακή εγγύηση στα 5600 από 5800..Πολυ ευχαριστημένος με αυτή την αγορά.. Με το TRK θα συναντηθούμε σίγουρα στο μέλλον.. Όταν βάλουν κ πιο δυνατό κινητήρα.. Άκουσα τέλος του 2019 θα γίνει.. Δεν ξέρω αν ισχύει..

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...50&vc=Motorbik Αυτό είναι το μοτορι.. Ελπίζω αύριο το απόγευμα να το έχω στην κατοχή μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ωραίος ο φάτσας!Με το καλό να παραλάβεις φίλε, θα το καταευχαριστηθείς

  4. #34
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    MT 09!
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Ωραίος ο φάτσας!Με το καλό να παραλάβεις φίλε, θα το καταευχαριστηθείς
    Ευχαριστω πολύ φίλος!!Το πιστεύω ότι είναι ακριβώς ότι έψαχνα..

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    MT 09!
    Αν πήγαινα σε γυμνό θα χτυπούσα το benelli TNT 899 η το MV Agusta Brutalle.. Αλητεία οι Ιταλοί...

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολύ φίλος!!Το πιστεύω ότι είναι ακριβώς ότι έψαχνα..
    Ναι, είναι καλό!Παραλίγο να γίνω και εγώ κάτοχος πρόσφατα που άλλαξα μοτοσυκλέτα αλλά έγειρα αλλού...την επόμενη φορά ίσως!
    Πόσα χρόνια εγγύηση δίνει εκεί η Kawa;Εδώ τρέχει μια προσφορά και δίνει 4.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Ναι, είναι καλό!Παραλίγο να γίνω και εγώ κάτοχος πρόσφατα που άλλαξα μοτοσυκλέτα αλλά έγειρα αλλού...την επόμενη φορά ίσως!
    Πόσα χρόνια εγγύηση δίνει εκεί η Kawa;Εδώ τρέχει μια προσφορά και δίνει 4.
    Τι μηχανή είχες και ποια πήρες? Το παλικάρι μου είπε ότι έχει άλλον ένα χρόνο οπότε συνολικά λογικά 2 χρόνια εγγύηση..

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    μπες οπωσδηποτε στο φορουμ των apriliaνων να διαβασεις για το shiver...το κοιταγα κι εγω το gt και μαλιστα ειχα βρει ενα ολομαυρο σε εξαιρετικη τιμη αλλα μολις διαβασα για υγρασιες στο κοντερ προβληματα στα ηλεκτρικα αλυτες διαρροες υγρων φρενων απο τα καπακια των δοχειων και καποια αλλα κουλα σε αλλα μοντελα της εταιρειας οπως ακόμα και φωτια κατω απο τη σελα σε ντορσοντουρο ε καπου το πηρα αλλιως και κοιταξα αλλου...

    το νου σου...μην βιαστείς...δεν ειναι φυσικα ολα τα απριλια για πεταμα...αλλα οσο να ναι ενα προβληματισμο στον δημιουργει η συχνότητα των κουλών περιστατικών που ακούγονται για τα μοντέλα της εταιρείας.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    μπες οπωσδηποτε στο φορουμ των apriliaνων να διαβασεις για το shiver...το κοιταγα κι εγω το gt και μαλιστα ειχα βρει ενα ολομαυρο σε εξαιρετικη τιμη αλλα μολις διαβασα για υγρασιες στο κοντερ προβληματα στα ηλεκτρικα αλυτες διαρροες υγρων φρενων απο τα καπακια των δοχειων και καποια αλλα κουλα σε αλλα μοντελα της εταιρειας οπως ακόμα και φωτια κατω απο τη σελα σε ντορσοντουρο ε καπου το πηρα αλλιως και κοιταξα αλλου...

    το νου σου...μην βιαστείς...δεν ειναι φυσικα ολα τα απριλια για πεταμα...αλλα οσο να ναι ενα προβληματισμο στον δημιουργει η συχνότητα των κουλών περιστατικών που ακούγονται για τα μοντέλα της εταιρείας.
    Γειά σου φίλος.. Δεν θα πάρω το Shiver gt.. Είχα κλείσει το versys αλλά το ακύρωσα και τελικά θα πάρω το TRK 502..Θα κάνω έναν συμβιβασμό στα άλογα αλλά μου αρέσει τόσο εξωτερικά που δεν μπορώ να αντισταθώ.. Είναι και καινούργιο.. Ευχαριστώ για το σχόλιο σου!

  11. #41
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Γειά σου φίλος.. Δεν θα πάρω το Shiver gt.. Είχα κλείσει το versys αλλά το ακύρωσα και τελικά θα πάρω το TRK 502..Θα κάνω έναν συμβιβασμό στα άλογα αλλά μου αρέσει τόσο εξωτερικά που δεν μπορώ να αντισταθώ.. Είναι και καινούργιο.. Ευχαριστώ για το σχόλιο σου!
    Οχιιιιι!!! Ελεος!!!! Μην παρεις τον Κινεζο!!!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Οχιιιιι!!! Ελεος!!!! Μην παρεις τον Κινεζο!!!!
    Όλοι Κινέζοι Ταυλανδοι κ Ινδοί είναι φίλος.. Τπτ πλέον δεν κατασκεύαζεται Ιαπωνία.. Να σου πω κ γ τα ευρωπαϊκά κ τα ιαπωνικά. Διάβασα για το versys οτι κάποια βάρεσαν βαλβίδες.. Μαγκωθηκα..Το Shiver προβληματάκια..Το KTM που είχα προβλήματα.. Το KLX650 που είχα παλιά επίσης θέματα.. Το FZ1 πηνία.. κτλ..
    Το benelli είναι ιταλικό που κατασκεύαζεται στην Κίνα.. Όπως το versys ταυλανδη τα ΚΤΜ Ινδία κτλ..
    Έχει ένα μοτερακι λίγο αδύναμο αλλά ελαστικό κ λογικά αξιόπιστο.. Έχει φρενάρες, πηρουναρα, είναι φουλ έξτρα με ικανοποιητικα πλαστικά.. Μόνο το φινίρισμα στο πλαίσιο δεν μ άρεσε..
    Θα το πάρω 4850 ευρώ με 100 Χιλ κ 2 χρόνια εγγύηση.. (Αν δεν το προλάβει κάποιος μέχρι την Δευτέρα).. Δεν είναι άσχημη η τιμή για αυτά που προσφέρει..

  13. #43
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Όλοι Κινέζοι Ταυλανδοι κ Ινδοί είναι φίλος.. Τπτ πλέον δεν κατασκεύαζεται Ιαπωνία.. Να σου πω κ γ τα ευρωπαϊκά κ τα ιαπωνικά. Διάβασα για το versys οτι κάποια βάρεσαν βαλβίδες.. Μαγκωθηκα..Το Shiver προβληματάκια..Το KTM που είχα προβλήματα.. Το KLX650 που είχα παλιά επίσης θέματα.. Το FZ1 πηνία.. κτλ..
    Το benelli είναι ιταλικό που κατασκεύαζεται στην Κίνα.. Όπως το versys ταυλανδη τα ΚΤΜ Ινδία κτλ..
    Έχει ένα μοτερακι λίγο αδύναμο αλλά ελαστικό κ λογικά αξιόπιστο.. Έχει φρενάρες, πηρουναρα, είναι φουλ έξτρα με ικανοποιητικα πλαστικά.. Μόνο το φινίρισμα στο πλαίσιο δεν μ άρεσε..
    Θα το πάρω 4850 ευρώ με 100 Χιλ κ 2 χρόνια εγγύηση.. (Αν δεν το προλάβει κάποιος μέχρι την Δευτέρα).. Δεν είναι άσχημη η τιμή για αυτά που προσφέρει..
    Τι να πω...
    Δεν σας καταλαβαινω οσους παιρνετε αυτα τα μηχανακια και μαλλον δεν θα σας καταλαβω ποτε..

    Οπως και να εχει καλοριζικο και καλοταξιδο και μακαρι να βγω ψευτης.
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #44
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τι να πω...
    Δεν σας καταλαβαινω οσους παιρνετε αυτα τα μηχανακια και μαλλον δεν θα σας καταλαβω ποτε..

    Οπως και να εχει καλοριζικο και καλοταξιδο και μακαρι να βγω ψευτης.
    Εγω θεωρώ οτι παρα τα οποια τερτίπια εχει βγει καλο (για τα λεφτα του παντα), το μεγαλο μερίδιο στην Ευρώπαικη αγορα σημαίνει κατι, αν υπηρχαν σοβαρα θεματα θα βρωμούσε..

    Καλορίζικο φίλος να το χαρεις
    Βαλε φώτο

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τι να πω...
    Δεν σας καταλαβαινω οσους παιρνετε αυτα τα μηχανακια και μαλλον δεν θα σας καταλαβω ποτε..

    Οπως και να εχει καλοριζικο και καλοταξιδο και μακαρι να βγω ψευτης.
    Σιγά σιγά αλλάζει η αγορά φίλος.. Όπως τότε που μπήκανε οι Ιάπωνες κ λέγανε όλοι τι είναι αυτοί? Μόνο Ευρώπη.. Το μηχανάκι αν το κάνεις βόλτα θα δεις ότι είναι τίμιο για τα λεφτά του κ κάτι παραπάνω.. Καταλαβαίνω την αντίδραση λόγο καταγωγής αλλά άλλο που κατασκεύαζεται κάτι κ άλλο τι είναι.. Το versys 300x πχ είναι ταυλανδος αν δεν κάνω λάθος.. Το κοίταξα κ αυτό κ μου φάνηκε πολύ ποιοτικό.. Άρα δεν πλέον κ μεγάλη σημασία που κατασκεύαζεται κάθε μηχανάκι αλλά τι σου δίνει..
    ΥΓ. Ξέχασα τα gsxr που σκορπαγανε τα πλαίσια..

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. (f800s Vs F800r) Vs Er-6f Vs Shiver 750 Gt
    από Full Noob στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2009, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF