Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Honda | Yamaha | Sym

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εχω daytona απο καινούργιο και έφτασε 48.000 όπου κούρεψε σασμάν.Εχω αλλάξει πισω τρομπα φρένου,5 τεπόζιτα επειδή τρυπάνε συνέχεια,το καρμπυρατέρ απο τα 15.000km δε δούλευε σωστά με αποτέλεσμα πολύ υψηλή κατανάλωση(ελάχιστη 4,5 λίτρα)

    Τώρα βρίσκομαι στο 2ο μοτερ lifan.


    Δεν ξέρω αν ο φίλος σου είναι υπαρκτό πρόσωπο αλλά πες του να πάει να παίξει τζόκερ γιατί θα κερδίσει σίγουρα.
    Αν δεν το προσεχές λογικό να μην σου κράτησε οτι και να ήταν

    Τα 5 ντεπόζιτα πως κατάφερες να τα χαλάσεις?Οξύ τους έριχνες αντί για βενζίνη????Πρώτη φορά το ακούω αυτό , μηπως είσαι λίγο σάλτσας?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αν δεν το προσεχές λογικό να μην σου κράτησε οτι και να ήταν

    Τα 5 ντεπόζιτα πως κατάφερες να τα χαλάσεις?Οξύ τους έριχνες αντί για βενζίνη????Πρώτη φορά το ακούω αυτό , μηπως είσαι λίγο σάλτσας?

    Καλά...περίμενε λίγο και τα ξαναλέμε...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Daytona είχε φίλος και άλλαξε μοτέρ μετά τα πρώτα 200.000 χλμ , έχω ντελιβεραδες φίλους που τα έχουν χρόνια απροβληματιστα και για αυτόν τον λόγο πηγα και πήρα και εγώ ένα

    Δεν ξέρω γιατί τόσο θαψιμο , μια χαρά πάνε
    Μήπως σε δουλεύουν? 200.000 χλμ Daytona χωρίς αλλαγή μοτέρ δεν υπάρχει καμμία περίπτωση.
    Τα έχουν ντελιβεράδες, ισχύει αυτό. Πανω απο τα μισά είναι πλέον με μοτερ Lifan όμως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Θα σου πρότεινα να πάρεις καινούργιο παπί αν έχεις σκοπό να το αλλάξεις μετά απο λίγο...Πηρα honda sh 150 μεταχειρισμένο και έτρεχα σε συνεργεία συνέχεια μια φλάντζα κεφαλής μια ανορθωτές μια βάρεσε μπιέλα...Μετά απο όλα αυτά το πούλησα και πήρα παπί και ηρέμησα..Κοίτα κανα daytona που είναι τίμια σε λογικές τιμές καινούργια με εγγύηση πάντα

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2019
    Μηνύματα
    8
    Το θεμα ειναι πως δεν μου αρεσουν τα παπια .

    Λογικα θα παω με το sym jet 14 το αεροψυκτο , ειναι και οικονομικο και δεν θα με πολυ νοιαζει αν πεσει και γρατζουνιστει η σπασει κανα πλαστικο οπως με το Honda pcx 125 .

    Το μονο παπι που βρισκω εμφανισιακα ωραιο ειναι το crypton x που δεν εχω διπλωμα να οδηγησω

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Αμα σ αρεσει χτυπατο...Δεν ξεφευγει πολυ σε τιμη και θα το πουλήσεις σαν πρώτο χέρι...Καλορίζικο φίλος

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Daytona με 200.000 χλμ;;;;;

    Γι'αυτό ουδείς παίρνει στα σοβαρά όσα διαβάζει στο ίντερνετ...
    Ειπαμε, τα παραμύθια πάντα έχουν δράκους. Δράκους με 2 κεφάλια όμως που να πετάνε φλόγες από τα αυτιά, σπάνια βλέπουμε...

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ENDCER Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι πως δεν μου αρεσουν τα παπια .

    Λογικα θα παω με το sym jet 14 το αεροψυκτο , ειναι και οικονομικο και δεν θα με πολυ νοιαζει αν πεσει και γρατζουνιστει η σπασει κανα πλαστικο οπως με το Honda pcx 125 .

    Το μονο παπι που βρισκω εμφανισιακα ωραιο ειναι το crypton x που δεν εχω διπλωμα να οδηγησω
    Φίλε σου προτείνω να πάρεις καλύτερα σκούτερ με 16αρη τροχό , είναι λίγο καλύτερο στις λακούβες. Το sym jet 14 έχει και τις δύο ζάντες 14αρες.
    Για να καταλάβεις είχα το sym gts 300 με 14 μπροστά και 13 πίσω και στις μεγάλες λακούβες κοπανουσε άσχημα.
    Εδώ και 600 χιλιόμετρα έχω το sym citycom που έχει 16ρες ζάντες και είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα σε λακούβες.
    Κακά τα ψέματα , σαν τις μοτοσυκλέτες δεν έχει, στις αναρτήσεις και σε πολλά άλλα.

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μήπως σε δουλεύουν? 200.000 χλμ Daytona χωρίς αλλαγή μοτέρ δεν υπάρχει καμμία περίπτωση.
    Τα έχουν ντελιβεράδες, ισχύει αυτό. Πανω απο τα μισά είναι πλέον με μοτερ Lifan όμως.
    Δεν ξέρω , έναν παππού βρήκα που μου το είπε αυτο και δεν βλέπω τον λόγο να πει ψέματα

    Πάντως με την χρήση που κανει ένας 60 χρόνος και cheeta μοτέρ να ήταν δεν θα μου φαινόταν περίεργο να έφτανε τόσα χλμ

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω , έναν παππού βρήκα που μου το είπε αυτο και δεν βλέπω τον λόγο να πει ψέματα

    Πάντως με την χρήση που κανει ένας 60 χρόνος και cheeta μοτέρ να ήταν δεν θα μου φαινόταν περίεργο να έφτανε τόσα χλμ
    Μήπως ήταν και κυνηγός; ...
    done.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εγώ τι θα έκανα.
    Θα έδινα 6-7 κατοστάρικα για ένα Piaggio Typhoon 125 συμμαζεμένο όσο γίνεται και στα 24 θα έπαιρνα μοτοσυκλέτα ή σκούτερ 250-300cc.
    Δίχρονο;;; θα μου πεις. Ε ναι
    Ξαναλέω,εγώ.
    porca miseria.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω , έναν παππού βρήκα που μου το είπε αυτο και δεν βλέπω τον λόγο να πει ψέματα

    Πάντως με την χρήση που κανει ένας 60 χρόνος και cheeta μοτέρ να ήταν δεν θα μου φαινόταν περίεργο να έφτανε τόσα χλμ
    Α ένας παππούς ήταν τελικά? Γιατί στο 1ο ποστ έγραψες ότι ήταν "φίλος που άλλαξε μοτέρ μετα τα 200.000km".
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2019
    Μηνύματα
    8
    Παιδες επειδη μιλαγα με κατι φιλαρακια , μου ειπαν να παω για διπλωμα Α2 και να παρω κανα 400 cc να μην παω καν σε 125αρι γιατι οπως λενε ειναι πολυ πιο ασφαλης οι μεγαλες μηχανες .
    Επισης μου ειπαν πως για μερικα χρονια δεν θα θελησω περισσοτερα CC .

    Εσεις τι λετε ως πιο εμπειροι ?

    Το Daytona r 310 λεει για πρωτο μηχανακι ?

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Α ένας παππούς ήταν τελικά? Γιατί στο 1ο ποστ έγραψες ότι ήταν "φίλος που άλλαξε μοτέρ μετα τα 200.000km".
    Δεν ήταν 200.000 τα χλμ.. 20.000 ήταν, όμως πάνω από το 60% ΔΕΝ ξέρουν να διαβάσουν το κοντέρ.
    Βλέπουν δλδ το κοντέρ που γράφει 35854 και τέρμα δεξιά έχει ένα ακόμα νούμερο (σχεδόν πάντα έχει και άλλο χρώμα για να το καταλαβαίνει και ο πλέον βλακας) , αυτό που ανεβαίνει ανά 100 μέτρα, δλδ γράφει ας πούμε 358547 και νομίζουν ότι έχει κάνει 358 χιλιάδες χλμ.....
    Μιλάμε για τραγικά χαμηλό επίπεδο αντιληψης - μόρφωσης.
    Δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που βλέπουν.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 28/08/2019 στις 05:27.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Honda, Yamaha, Suzuki και Kawasaki: συνεργασία για ηλεκτροκίνητα δίτροχα
    από lleonidas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2019, 03:28
  2. 125cc ... sym wolf - honda cbf125 - yamaha ys 125
    από MAKIS-RR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2018, 12:10
  3. Yamaha vs Honda
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 17:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF