Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 100

Θέμα: Διακοπές με camper

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Το αντιλαμβάνομαι αυτό και είμαι μέσα στη νοοτροπία από μωρό (ελεύθερο και οργανωμένο), αλλά 43 ετών σκηνή δεν είναι κάπως;;
    Γιατι να ειναι καπως;
    Αφου ειναι αψογη και λειτουργικη οπως ειπες, τι σημασια εχει η ηλικια της; Οι παλιες σκηνες εχουν θεμα με το ποσο γρηγορα στηνονται, ποσο ογκο πιανουν και ποσο βαρος εχουν. Αν δεν ειναι προβληματα που εχει η δικη σου ποιος ο λογος αλλαγης;

    Δεν σου παει ασχημα να την πεταξεις και να παρεις μια αλλη με +150€?

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.146
    Μη μασας, ειναι vintage. Μετράει άσχημα και πολύ θα ζήλευαν.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Γιατι να ειναι καπως;
    Αφου ειναι αψογη και λειτουργικη οπως ειπες, τι σημασια εχει η ηλικια της; Οι παλιες σκηνες εχουν θεμα με το ποσο γρηγορα στηνονται, ποσο ογκο πιανουν και ποσο βαρος εχουν. Αν δεν ειναι προβληματα που εχει η δικη σου ποιος ο λογος αλλαγης;

    Δεν σου παει ασχημα να την πεταξεις και να παρεις μια αλλη με +150€?
    Είναι βαμβακερή, πράγματι έχει μεγάλο όγκο και βάρος και δεν έχει σχέση η ποιότητά της με οτιδήποτε κυκλοφορεί τώρα (πιστεύω.

    Εντάξει, μάλλον θα πεισθώ, αλλά κανονίστε να περνούν απ'έξω και να μας βλέπουν σαν αξιοθέατο
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #79
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Το αντιλαμβάνομαι αυτό και είμαι μέσα στη νοοτροπία από μωρό (ελεύθερο και οργανωμένο), αλλά 43 ετών σκηνή δεν είναι κάπως;;
    Οχι βέβαια, μια χαρα ειναι αν ειναι λειτουργικη.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #80
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Σαν αξιοθέατο με προθάλαμο και δύο υπνοδωμάτια εννοείς; που δεν σκύβει κανείς; ανάκτορο λέγεται..

    Ένας σάκος σωλήνες, μια βαλίτσα πανιά.. αν τα μεταφέρεις ποιος να σε δει περίεργα, άλλοι που ζουν σκυμμένοι;

    Συνδυάζεται και ωραία με ξύλινα έπιπλα, 70ς chic, λίγο σερφ να παίζει μονοφωνικά, θα δέχεσαι επισκέψεις..

    Υπάρχει και αντιηλιακό σπρεϋ για τα πανιά

    Εγώ ψάχνω μια ολλανδική; μάρκα με έναν γλάρο που είχα μικρός τρίγωνη απο καμβά..

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σαν αξιοθέατο με προθάλαμο και δύο υπνοδωμάτια εννοείς; που δεν σκύβει κανείς; ανάκτορο λέγεται..

    Ένας σάκος σωλήνες, μια βαλίτσα πανιά.
    . αν τα μεταφέρεις ποιος να σε δει περίεργα, άλλοι που ζουν σκυμμένοι;

    Συνδυάζεται και ωραία με ξύλινα έπιπλα, 70ς chic, λίγο σερφ να παίζει μονοφωνικά, θα δέχεσαι επισκέψεις..

    Υπάρχει και αντιηλιακό σπρεϋ για τα πανιά

    Εγώ ψάχνω μια ολλανδική; μάρκα με έναν γλάρο που είχα μικρός τρίγωνη απο καμβά..
    Πρέπει να με έχεις δει.. με τη διαφορά ότι οι σωλήνες είναι σε χάρτινο κουτί μακρόστενο και η σκηνή είναι σε σάκο που χωράει άνθρωπος μέσα..

    Τα έπιπλα υπάρχουν και αυτά, ένα τραπέζι πτυσσόμενο και 4 καθισματάκια μέσα, καθώς και δύο ντιβάνια, όλα 70ς, αλλά είπαμε.. μην έρθει κ η Δαμανάκη για επίσκεψη ..

    Την μάρκα δεν την θυμάμαι, είναι πάντως Γαλλική.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #82
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Andre JΑΜΕΤ?
    ποια Δαμανάκη.. πλάκα κάνεις, σου έρχεται αυτή σε εικόνα 70ς camping;

    Οι σωλήνες τα παρελκόμενα και η τέντα χωράνε σε λουκάνικο, τα πανιά γίνονται πακέτο με ιμάντες.
    Με δυο τσαντούλες πας διακοπές
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 22/06/2021 στις 10:33.

  8. #83
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Το πρόβλημα με αυτές τις παλιές σκηνές δεν είναι τόσο το λειτουργικό αλλά το πως χρειάζεσαι πολύ χρόνο για το στήσιμο + τα παρελκόμενα πιάνουν πολύ χώρο και βάρος.
    Κατά τα άλλα αν έχεις όλα τα κομμάτια (κάνε καλό έλεγχο) και δεν σου λείπει κάτι γιατί όχι,λες να σε κοροιδεύουν οι άλλοι κατασκηνωτές ;;;

    edit τώρα διάβασα πως μιλάς για σκηνή 4 ατόμων ,νόμιζα πως σε ενδιαφέρει η αγορά μεγάλης 8 ατόμων.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 22/06/2021 στις 10:52.
    when life gets complicated... i ride.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Andre JΑΜΕΤ?
    ποια Δαμανάκη.. πλάκα κάνεις, σου έρχεται αυτή σε εικόνα 70ς camping;

    Οι σωλήνες τα παρελκόμενα και η τέντα χωράνε σε λουκάνικο, τα πανιά γίνονται πακέτο με ιμάντες.
    Με δυο τσαντούλες πας διακοπές
    η Ναθαναήλ πάντως σίγουρα όχι

    Με τρέλανες με τη μάρκα, δεν ξέρω, θα κοιτάξω αλλά η παρακάτω της φέρνει αρκετά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	19,3 KB 
ID:	428963

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα με αυτές τις παλιές σκηνές δεν είναι τόσο το λειτουργικό αλλά το πως χρειάζεσαι πολύ χρόνο για το στήσιμο + τα παρελκόμενα πιάνουν πολύ χώρο και βάρος.
    Κατά τα άλλα αν έχεις όλα τα κομμάτια (κάνε καλό έλεγχο) και δεν σου λείπει κάτι γιατί όχι,λες να σε κοροιδεύουν οι άλλοι κατασκηνωτές ;;;

    edit τώρα διάβασα πως μιλάς για σκηνή 4 ατόμων ,νόμιζα πως σε ενδιαφέρει η αγορά μεγάλης 8 ατόμων.
    Ο χρόνος είναι τεράστιο θέμα, θέλει ώρες σε σχέση με αυτή που έχω (των 3 ατόμων) που θέλει λεπτά.

    4 ατόμων λέω εγώ πως είναι γιατί 4 μέναμε μέσα . Δεν ξέρω αν θεωρείται 6 ή και 8 (έχει 2 δωμάτια και ένα μεγάλο χωλ).

    Εγώ δεν ήμουν συμπλεγματικός, οι άλλοι με έκαναν.. (η κοπελιά που είχα τότε και εκείνος ο Γάλλος και όλοι οι υπόλοιποι που την κοιτούσαν)

    Anyway, νομίζω βγήκαμε λίγο εκτός θέματος. Εντάξει, με πείσατε, θα την πάρω και θα δούμε (αν πάμε τελικά).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #85
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Νομίζω κατάλαβα ποιες εννοείς.
    Όντως θέλεις μισή μέρα για στήσιμο
    Από εκεί και πέρα για μια αντίστοιχη σύγχρονη θέλει καλό κομπόδεμα,4-5 κατοστάρικα δεν τα γλιτώνεις !!!
    when life gets complicated... i ride.

  11. #86
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Υπερβολές, σε 15-20' χαλαρά. Διακοπές είσαι..
    Το μόνο που θα είχα υπόψιν είναι μην δεσπόζει σε μέρος που ο κόσμος διαχειρίζεται όσο μπορεί χωρίς να το επηρεάζει.
    Μη μπαίνει στο πλάνο όλων εννοώ, καλυμμένη απο δέντρο καλύτερα.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μη μπαίνει στο πλάνο όλων εννοώ, καλυμμένη απο δέντρο καλύτερα.
    ά τώρα μου το γυρνάς! Άρα παραδέχεσαι ότι θα είμαι ρόμπας, εκτός αν το λες για να μη με ματιάσουν

    15' θέλω για τη σύγχρονη που έχω, αυτή πίστεψέ με θέλει πάνω από μία ώρα για να στηθεί σωστά με όλα τα αξεσουάρ της!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    586
    Εμένα είναι 3 σάκοι και στην μέση απο τα 2 δωμάτια έχει χώρο για την χημική τουαλέτα και μπροστά χώρο σαλόνι και έξω τέντα φούλ για να κάτσεις!!
    Αν είχα ένα καθαρό τριήμερο θα πήγαινα και θα την έστηνα έτσι για το γαμώτο αλλά απο σάββατο μεσημέρι μέχρι κυριακή βράδυ το μόνο που χρειάζομαι είναι μια πετσέτα θαλάσσης πάνω στην άμμο για να κοιμηθώ.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  14. #89
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Τι να σου πω, μου φαίνεται πολύ και δεν κάνω οικονομία στα πασαλάκια..

    Δεν το γυρνάω, δεν βάζω την σκηνή μπροστά από το "όριο" των ήδη εγκατεστημένων, μεγάλη ή μικρή.
    Σε ειδικές περιπτώσεις πχ επίπεδα, αμμόλοφοι κ.λπ. ρωτάω αλλά γενικά αν δεν θα μου άρεσε στην θέση των άλλων δεν την εγκαθιστώ.

    Ειδικά με την μεγάλη βρίσκω να καλύπτομαι αλλιώς δίχτυ παραλλαγής η καλύτερη κληματαριά.

    Αν βρώ μια με μεγάλες στο Σίμο θα πάθεις πλάκα, τρεις ανα 15μ με βεράντες, νόμιζες ότι ο Κέννεντυ ζει

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    ά τώρα μου το γυρνάς! Άρα παραδέχεσαι ότι θα είμαι ρόμπας, εκτός αν το λες για να μη με ματιάσουν

    15' θέλω για τη σύγχρονη που έχω, αυτή πίστεψέ με θέλει πάνω από μία ώρα για να στηθεί σωστά με όλα τα αξεσουάρ της!
    Ρε συ όντως. Θα γίνεις ρόμπα. Πετα τη καλύτερα.


    Μονο πες μού σε ποιον κάδο

    Χωρίς πλάκα τώρα. Αυτές οι σκηνές (είχαμε με τους γονείς μου) το κακό τους ειναι ότι είναι χρονοβόρες στο στήσιμο και πιάνουν πολύ χώρο. Δε συζητάμε για να φορτωθεί σε μηχανή. Ναι μεν το υλικό τους είναι "αντισεισμικο" και για να το βρεις τώρα πρέπει να τα σκάσεις αλλά για διήμερο δεν είναι. Προσωπικά θα την άφηνα και θα την εστηνα σε 4ημερες και πανω.Εγω τώρα ειμουν 5ημερη.Σε 20 λεπτά ειχα τελειώσει. Δε θα με χαλούσε να φαω και μια ώρα στο στήσιμο για να εχω ενα ωραίο αποτέλεσμα. Δεν υπάρχει λόγος ντροπής.
    Εμενα η σκηνή που είδες είναι 23 χρονών.

    Έχει και το τζάμπο φτηνές σκηνές. Αν δε πας πανω απο 2ημερο δεν αξίζει να σκάσεις ενα κάρο λεφτά για μια νύχτα.

    Μια ερώτηση?Στην Ελαφόνησο στη Κρήτη θες να πας?
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. διακοπες με σκηνη(μοτο)
    από GKN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2014, 23:22
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2010, 09:41
  3. καλοκαιρινές διακοπές!!!ΜΕ ΚΡΑΝΟΟΟΣ!!!
    από lc8ergr1 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2006, 20:07
  4. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF