Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Αγορά μηχανής 50cc

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2019
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    τα 50αρια δεν εχουν καν κανονικη αδεια κυκλοφοριας, ειναι μοτοποδηλατα...

    στο φιλο τωρα, θα σου ελεγα να κανεις υπομονη ενα χρονο ακομα και να παρεις καποιο μεγαλυτερο μηχανακι στης κατηγορια μεταξυ 125-250κε...αν θα ειναι μοτο με συμπλεκτη η σκουτερ/παπι ειναι δικη σου αποφαση...εξαλλου ενας χρονος ακομα δεν ειναι πολυ και θα περασει πριν το καταλαβεις...

    τα 50αρια ειναι σαν κατηγορια απομειναρια απο παλιοτερες εποχες, και δε νομιζω να καταφερεις να το πουλησεις και ευκολα οταν θα ερθει η ωρα...και πρακτικα πλεον πλην αποκλειστικα αστικων μετακινησεων με χαμηλες ταχυτητες ειναι εντελως αχρηστα...
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις συμβουλές σε τόσο σύντομο χρόνο! Γνωρίζω και μόνος μου ότι τα 50αρια , είναι 50αρια και δεν αξίζουν αλλά λόγω του που μένω και των καθημερινών μου δραστηριοτήτων χρειάζομαι ένα μέσο να μετακινούμαι, γιατί πάντα έτρεχαν τα αδέλφια μου να με πάνε από εδώ και από εκεί, αυτός είναι ο μόνος λόγος που θα ήθελα να πάρω τώρα και ας ξέρω ότι δεν αξίζουν σχεδόν καθόλου.

  2. #17
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapoyniss Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις συμβουλές σε τόσο σύντομο χρόνο! Γνωρίζω και μόνος μου ότι τα 50αρια , είναι 50αρια και δεν αξίζουν αλλά λόγω του που μένω και των καθημερινών μου δραστηριοτήτων χρειάζομαι ένα μέσο να μετακινούμαι, γιατί πάντα έτρεχαν τα αδέλφια μου να με πάνε από εδώ και από εκεί, αυτός είναι ο μόνος λόγος που θα ήθελα να πάρω τώρα και ας ξέρω ότι δεν αξίζουν σχεδόν καθόλου.
    αν θες ντε και καλα να παρεις κατι τωρα θα σου ελεγα να κοιταξεις απλα σε παλιο 50αρι παπι...στρογγυλοφαναρο φυσικα να ειναι ο τοπ υποψηφιος...επισης θα σου προτεινα να βουτηξεις στην παρανομια και να βρεις καποιο που να ειναι ηδη 70αρι, μιας και κανει πολυ μεγαλη διαφορα, ανεβαινει ανηφορες ευκολα κλπ...φυσικα μαλλον τα περισσοτερα μηχανακια αυτα ειναι ηδη 70αρια, απλα αν το παρεις θα εχεις ενα οχημα που θα εχει ηδη καποια ''εμπορικη'' αξια, αλλα και χρησιμοτητα μιας και πιθανοτατα δε θα χρειαστει να το πουλησεις...εγω εχω ακομα το δικο μου μιας και ειναι ακομα χρησιμο, και με ενα ζευγαρακι λαστικα και φρεσκες σιαγονες στα ταμπουρακια του ειναι αξιοπρεπεστατο για πολιτισμενη καθημερινη χρηση

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2019
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    αν θες ντε και καλα να παρεις κατι τωρα θα σου ελεγα να κοιταξεις απλα σε παλιο 50αρι παπι...στρογγυλοφαναρο φυσικα να ειναι ο τοπ υποψηφιος...επισης θα σου προτεινα να βουτηξεις στην παρανομια και να βρεις καποιο που να ειναι ηδη 70αρι, μιας και κανει πολυ μεγαλη διαφορα, ανεβαινει ανηφορες ευκολα κλπ...φυσικα μαλλον τα περισσοτερα μηχανακια αυτα ειναι ηδη 70αρια, απλα αν το παρεις θα εχεις ενα οχημα που θα εχει ηδη καποια ''εμπορικη'' αξια, αλλα και χρησιμοτητα μιας και πιθανοτατα δε θα χρειαστει να το πουλησεις...εγω εχω ακομα το δικο μου μιας και ειναι ακομα χρησιμο, και με ενα ζευγαρακι λαστικα και φρεσκες σιαγονες στα ταμπουρακια του ειναι αξιοπρεπεστατο για πολιτισμενη καθημερινη χρηση
    Θα το έχω στο νου μου! Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες και απόψεις!

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αδερφε δεν είπα να κάνει κάτι παράνομο , του είπα να βάλει 125αρι μοτέρ στα 18 όπως ορίζει ο νόμος , δεν είπα κάτι κακο..
    Το να μην ξέρεις, δεν είναι κακό.
    Κακό είναι να μην ξέρεις ότι δεν ξέρεις.
    Ακόμα μεγαλύτερο κακό είναι να συμβουλεύεις ενώ δεν ξέρεις.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapoyniss Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις συμβουλές σε τόσο σύντομο χρόνο! Γνωρίζω και μόνος μου ότι τα 50αρια , είναι 50αρια και δεν αξίζουν αλλά λόγω του που μένω και των καθημερινών μου δραστηριοτήτων χρειάζομαι ένα μέσο να μετακινούμαι, γιατί πάντα έτρεχαν τα αδέλφια μου να με πάνε από εδώ και από εκεί, αυτός είναι ο μόνος λόγος που θα ήθελα να πάρω τώρα και ας ξέρω ότι δεν αξίζουν σχεδόν καθόλου.
    Επειδή, όπως λες, θα το κρατήσεις μονό ένα χρόνο, ίσως να πρέπει να ψάξεις για κάποιο μεταχειρισμένο 50αρι.
    Τουλάχιστον έτσι θα χάσεις ελάχιστα χρήματα, ίσως και καθόλου, οταν το δώσεις μετά 12 μήνες.
    Σε καινούριο η χασούρα θα φτάσει στην καλύτερη τα 300€. Και αυτό αφού αλλάξεις τα συνήθως άθλια ελαστικά που έχουν από καινούρια τα Κινέζικα 50αρια παπάκια.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2019
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Επειδή, όπως λες, θα το κρατήσεις μονό ένα χρόνο, ίσως να πρέπει να ψάξεις για κάποιο μεταχειρισμένο 50αρι.
    Τουλάχιστον έτσι θα χάσεις ελάχιστα χρήματα, ίσως και καθόλου, οταν το δώσεις μετά 12 μήνες.
    Σε καινούριο η χασούρα θα φτάσει στην καλύτερη τα 300€. Και αυτό αφού αλλάξεις τα συνήθως άθλια ελαστικά που έχουν από καινούρια τα Κινέζικα 50αρια παπάκια.
    Κατάλαβα, ούτως ή άλλως αυτό προσπαθώ,να πάρω ένα μεταχειρισμένο και όχι καινούργιο!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια στην επιλογή μηχανής 50cc
    από DUKEMNUKEMgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2010, 08:26
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF