Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Μεταχειρισμένα παπια

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21

    Μεταχειρισμένα παπια

    Καλησπέρα μάγκες,έχω μια μεγάλη απορία εδώ και καιρό και θα ήθελα οποίος γνωρίζει περί του θέματος να μου λυθεί.
    Έχω σκοπό την άλλη βδομάδα να αγοράζω ένα παπι από ένα φιλαράκι,το έδινε πάνω από 750 αλλά επειδή τον ξέρω από μικρό μου το δίνει φθηνότερα γυρω στα 650.
    Είναι ένα supra 100 καθαρόαιμο,πράγμα ου δεν έβρισκα με τίποτα σε αγγελίες τόσο φθηνά και εμπιστευτηκα. Είναι στην πένα είναι η αλήθεια αλλά ας πούμε το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και υπάρχουν στιγμές που τον βλέπω που το <<σκιζει>> με ανεβάσματα κατεβασματα και γενικότερα του γαμαει τα εσωψυχα,είναι καλό τιμόνι σχετικά αλλά δίνει πόνο το μοτέρ.
    Θα πρέπει να προσέξω κάτι όταν το πάρω; Σε σχέση με το γαμησι που τρώει;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Καλημέρα και καλώς ήλθες. Κατ αρχήν, λίγο πιο κόσμιες εκφράσεις διότι υπάρχουν (όλως περιέργως, αλλά υπάρχουν ) και κυρίες εδώ μέσα.
    Αν είναι πένα η τιμή που στο δίνει είναι χώμα. Πάρτο και το πολύ με 150 άντε 200 ευρώ κανείς καινούργιο το μοτέρ. Άρα; Με 850 ευρώ λες να βρεις σε ανάλογη κατάσταση;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris200222 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα μάγκες,έχω μια μεγάλη απορία εδώ και καιρό και θα ήθελα οποίος γνωρίζει περί του θέματος να μου λυθεί.
    Έχω σκοπό την άλλη βδομάδα να αγοράζω ένα παπι από ένα φιλαράκι,το έδινε πάνω από 750 αλλά επειδή τον ξέρω από μικρό μου το δίνει φθηνότερα γυρω στα 650.
    Είναι ένα supra 100 καθαρόαιμο,πράγμα ου δεν έβρισκα με τίποτα σε αγγελίες τόσο φθηνά και εμπιστευτηκα. Είναι στην πένα είναι η αλήθεια αλλά ας πούμε το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και υπάρχουν στιγμές που τον βλέπω που το <<σκιζει>> με ανεβάσματα κατεβασματα και γενικότερα του γαμαει τα εσωψυχα,είναι καλό τιμόνι σχετικά αλλά δίνει πόνο το μοτέρ.
    Θα πρέπει να προσέξω κάτι όταν το πάρω; Σε σχέση με το γαμησι που τρώει;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Καλημερα.Ενας ελενχος σε ενα μηχανικο θα σου λυσει καθε απορια.
    Αυτο που δε καταλαβα ειναι το "καθαροαιμο" που λες.Και καλλα ενοεις οχι κινεζικο?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    να μην το παρεις γιατι εισαι μικρος και δεν μπορεις να εχεις το καταλληλο διπλωμα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    να μην το παρεις γιατι εισαι μικρος και δεν μπορεις να εχεις το καταλληλο διπλωμα
    Άσε που πρέπει να είναι και Καλό τιμόνι σαν τον τωρινό ιδιοκτήτη
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Δηλαδή ανακατασκευή;

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Καλημερα.Ενας ελενχος σε ενα μηχανικο θα σου λυσει καθε απορια.
    Αυτο που δε καταλαβα ειναι το "καθαροαιμο" που λες.Και καλλα ενοεις οχι κινεζικο?
    Ναι γιατί υπάρχουν πολλες αγγελίες που κοίταξα και ακόμα και με 700 έβλεπα με μοτέρ λιφαν και τέτοια πράγματα,κινέζικα δηλαδή,απλά εντάξει το παιδί μου το δίνει και τόσο λογω του ότι του λείπει μια μπαταρία που θέλει αλλαγή ένα αμορτισέρ που επίσης θέλει αλλαγή,πιστεύω ότι δεν συμφέρει να πάρω κάτι άλλο με τόσα λεφτά άσε που το μηχανάκι το ξέρω γτ το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Καλημερα.Ενας ελενχος σε ενα μηχανικο θα σου λυσει καθε απορια.
    Αυτο που δε καταλαβα ειναι το "καθαροαιμο" που λες.Και καλλα ενοεις οχι κινεζικο?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα και καλώς ήλθες. Κατ αρχήν, λίγο πιο κόσμιες εκφράσεις διότι υπάρχουν (όλως περιέργως, αλλά υπάρχουν ) και κυρίες εδώ μέσα.
    Αν είναι πένα η τιμή που στο δίνει είναι χώμα. Πάρτο και το πολύ με 150 άντε 200 ευρώ κανείς καινούργιο το μοτέρ. Άρα; Με 850 ευρώ λες να βρεις σε ανάλογη κατάσταση;
    Δεν νομίζω να βρω γιατί θέλω να το πάρω,έχω και άλλο ένα παιδί που μου έδινε με 650 το δικό του σουπρα αλλά δεν ξέρω καν πόσο καιρό έχει να το βγάλει έξω στον δρόμο και εννοείται έχει φάει πόνο και αυτό από κόντρες κτλπ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Με λιγη φαντασια στος αριθμους του nickname σου πρεπει να σε 18. Η τιμη ειναι παραααρα πολυ καλη αν το μηχανακι ειναι σε αξιοπρεπει κατασταση παρ το. Αμρτισερ και μπαταρια θελιυν κανα 80αρι χοντρικα. Τωρα ανν αξιζει ανακατασκευη ή καινουριο μοτερ παει αναλογικα με το ποιος μαστορας το φτιαχνει.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Με λιγη φαντασια στος αριθμους του nickname σου πρεπει να σε 18. Η τιμη ειναι παραααρα πολυ καλη αν το μηχανακι ειναι σε αξιοπρεπει κατασταση παρ το. Αμρτισερ και μπαταρια θελιυν κανα 80αρι χοντρικα. Τωρα ανν αξιζει ανακατασκευη ή καινουριο μοτερ παει αναλογικα με το ποιος μαστορας το φτιαχνει.

    Είναι πανέμορφο ρε φίλε δεν τρίζει τίποτα είναι στην πένα με πέρλα βαμμένο μπλε.Μονο μην χρειαστεί καμιά ανακατασκευη φοβάμαι και δεν έχω μασει επιπλέον χρήματα. 17 είμαι φίλε

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Μεσα στο μοτερ κανενανς δεν ξερει τι γινεται. Καποια χρηματα επιπλεον μπορει να χρειαστουν. Αυτο ομως δεν μπορει να στο εγγυηθει κανενας.
    Πάτα το 0

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Ότι δεν έχει εγγύηση έχει και ρίσκο. Δηλαδή λίγο-πολύ όλα τα μεταχειρισμένα. Μπορείς να μειώσεις το ρίσκο με έναν καλό έλεγχο κλπ, αλλά όχι να τον εξαλείψεις.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris200222 Προβολή μηνύματος
    [...]κόντρες κτλπ.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21

    Μεταχειρισμένα πάπια

    Παιδιά ένα φιλαράκι μου έχει βρει ένα Honda Innova Anf Injection και έχει κάπου στα 93.000km. Του έχει αλλαχτεί μπιέλα γρανάζια φίλτρο λαδιού τακάκια και δισκάκια. Αξίζει άμα αλλάξει και ένα κυλινδροπιστονο να το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή είναι πρόβλημα τα πολλά χιλιόμετρα;

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Σε τι τιμη;

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παπια - Scooter - Νεα Κατηγορια
    από oulas στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 16:04
  2. Μεταχειρισμένα για tdm900
    από pk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2005, 21:54
  3. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 02:00
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF