Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Μεταχειρισμένα παπια

  1. #16
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Φίλε Δημητρη200222, τα θρεντ σου για τα παπιά συγχωνεύτηκαν. θα σε παρακαλέσω να μην ανοίγεις καινούριο θρεντ για το ίδιο θέμα συνέχεια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21

    Honda Innova ANF Injection

    Καλησπέρα μάγκες,έχω να κάνει μια ερώτηση που σίγουρα θα την έχετε ακούσει.Εδω και πολύ καιρό κυκλοφορούν φήμες για το συγκεκριμένο παπι οτι βαράει μπιέλα και δεν είναι τόσο αξιόπιστο.
    Τι έχετε να πείτε όσοι γνωρίζετε περί του θέματος;

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Σε τι τιμη;
    650

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Φίλε Δημητρη200222, τα θρεντ σου για τα παπιά συγχωνεύτηκαν. θα σε παρακαλέσω να μην ανοίγεις καινούριο θρεντ για το ίδιο θέμα συνέχεια.
    Απλα προσπαθώ να βρω άκρη αυτό είναι όλο φίλε.Σορρυ

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Ναι αγορίνα το καταλαβαίνω.
    το να ανοίγεις όμως δεξια & αριστερα νέα θρεντ, δε θα σε βοηθήσει παραπάνω. Ίσα ίσα νομίζω θα κουράσει.
    Δυστυχώς σε τούτο φόρουμ, τα "φλέγοντα" θέματα που αντιμετωπίζουν οι πιτσιρικάδες με τα παπάκια, δεν τυγχάνουν πολύ ζεστής ανταπόκρισης.
    Δατς λάηφ και ελπίζω να βρεις την άκρη σου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris200222 Προβολή μηνύματος
    650
    Αν τα υπολοιπα (πλαστικα, ηλεκτρολογικα, λαστιχα κλπ) ειναι σε καλη κατασταση με αλλα 300 κανεις ανακατασκευη ολο το μοτερ. Επισης το innova το injection εχει πιο αξιοπιστη μπιελα σπο το παλιο innova.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2019
    Μηνύματα
    31
    Μονο το μοτέρ να φοβασαι μην σου βγάλει κάνα θέμα κυρίως για αυτό θα ήταν καλυτερο να πάρεις και Έμα μάστορα μαζί σου όταν είναι να το πάρεις δεν πειράζει ας είναι φίλος σου δεν θα παρεξηγηθεί

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris200222 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ένα φιλαράκι μου έχει βρει ένα Honda Innova Anf Injection και έχει κάπου στα 93.000km. Του έχει αλλαχτεί μπιέλα γρανάζια φίλτρο λαδιού τακάκια και δισκάκια. Αξίζει άμα αλλάξει και ένα κυλινδροπιστονο να το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή είναι πρόβλημα τα πολλά χιλιόμετρα;
    φίλε δεν ξέρω τι λένε για το innova injection καλά η ασχημα λόγια ,εγω ξέρω απο ξαδελφάκι μου κ το βλέπω με τα μάτια μου .να το εχει αγοράσει κούτα πρίν 3.5 χρόνια ,να το εχει ξεσκίσει ειδικά αυτός απο κακό οδήγημα - κακή συμπεριφορά στο παπί απο αυτόν αλλά κ απο τον αδελφό του κ τον πατέρα του , καθημερινά κάνει το innova πάνω απο 150 χλμ με πολύ κακό οδήγημα εχουν κτηνοτροφική μονάδα σε χωριό πάνω σε βουνό με χάλια χωμάτινους δρόμους ,ο ξαδελφός μου ειναι πολύ νευρικό ατομο ,οπότε ολα τού φταίνε κ ξεσπάει κ στο innova ,με το πού βάζει μπροστά αμέσως τέρμα το γκάζι ειτε ειναι χειμώνας με χιόνια θερμοκρασία - 5 -10 η με καύσωνα + 40 κάνει πάντα αυτη την κίνηση ,απο service μιά φορά το χρόνο νεο μπουζί - μια φορά το χρόνο νεα λάδια (βάζει honda 10w40 ) βαλβίδες ΠΟΤΕ δεν εχει ρυθμίσει ,κ το μοτέρ σκύλος ,στα 48.000 χλμ που ειναι τώρα πρίν 1500 χλμ αρχισε να του καίει λάδια λίγα μέν αλλά καίει ,θα το πάει για αλλαγή τσιμουχάκια βαλβίδων του ειπε ο μάστορας ,βέβαια τρίζει ΟΛΟ αλλά μπορεί να ειναι κ απο τίς αμέτρητες τούμπες που εχουν φάει κ οι 3 ,συμπέρασμα ΣΚΥΛΟΣ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ το innova ,99.9999% ειναι το ΠΙΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ σε ολη την ελλάδα ,απο βλάβες - προβλήματα να μείνει στο δρόμο ΠΟΤΕ ,μόνο απο λάστιχο εχει μείνει 5-6 φορές ,φοβερά οικονομικό σε καύσιμα ακόμη κ μετά απο 48.000χλμ ,αμφιβάλω αν οποιοδήποτε αλλο παπί αλλης μάρκας θα ειχε αντέξει οπως αυτο το innova ,ειδικά απο μοτέρ - απο ηλεκτρικά (ποτέ πρόβλημα απο ηλεκτρονική απο ανορθωτή η πηνία) φίλε χτύπα το αν το ελέγξει δικός σου μάστορας κ σού πεί το OK

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    φίλε δεν ξέρω τι λένε για το innova injection καλά η ασχημα λόγια ,εγω ξέρω απο ξαδελφάκι μου κ το βλέπω με τα μάτια μου .να το εχει αγοράσει κούτα πρίν 3.5 χρόνια ,να το εχει ξεσκίσει ειδικά αυτός απο κακό οδήγημα - κακή συμπεριφορά στο παπί απο αυτόν αλλά κ απο τον αδελφό του κ τον πατέρα του , καθημερινά κάνει το innova πάνω απο 150 χλμ με πολύ κακό οδήγημα εχουν κτηνοτροφική μονάδα σε χωριό πάνω σε βουνό με χάλια χωμάτινους δρόμους ,ο ξαδελφός μου ειναι πολύ νευρικό ατομο ,οπότε ολα τού φταίνε κ ξεσπάει κ στο innova ,με το πού βάζει μπροστά αμέσως τέρμα το γκάζι ειτε ειναι χειμώνας με χιόνια θερμοκρασία - 5 -10 η με καύσωνα + 40 κάνει πάντα αυτη την κίνηση ,απο service μιά φορά το χρόνο νεο μπουζί - μια φορά το χρόνο νεα λάδια (βάζει honda 10w40 ) βαλβίδες ΠΟΤΕ δεν εχει ρυθμίσει ,κ το μοτέρ σκύλος ,στα 48.000 χλμ που ειναι τώρα πρίν 1500 χλμ αρχισε να του καίει λάδια λίγα μέν αλλά καίει ,θα το πάει για αλλαγή τσιμουχάκια βαλβίδων του ειπε ο μάστορας ,βέβαια τρίζει ΟΛΟ αλλά μπορεί να ειναι κ απο τίς αμέτρητες τούμπες που εχουν φάει κ οι 3 ,συμπέρασμα ΣΚΥΛΟΣ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ το innova ,99.9999% ειναι το ΠΙΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ σε ολη την ελλάδα ,απο βλάβες - προβλήματα να μείνει στο δρόμο ΠΟΤΕ ,μόνο απο λάστιχο εχει μείνει 5-6 φορές ,φοβερά οικονομικό σε καύσιμα ακόμη κ μετά απο 48.000χλμ ,αμφιβάλω αν οποιοδήποτε αλλο παπί αλλης μάρκας θα ειχε αντέξει οπως αυτο το innova ,ειδικά απο μοτέρ - απο ηλεκτρικά (ποτέ πρόβλημα απο ηλεκτρονική απο ανορθωτή η πηνία) φίλε χτύπα το αν το ελέγξει δικός σου μάστορας κ σού πεί το OK
    Να σαι καλά φίλε ευχαριστώ.

  10. #25
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    κοντρες και καθαροαιμα παπια...

    ανενημερωτος ειμαι, εχουμε φτασει να αγοραζουμε παπια με pedigree?

    @Dimitris200222 βρες ενα μη κανιβαλισμενο παπι (πραγμα δυσκολο) και παρτο.
    τα ιννοβα εχουν θεμα με τη στοκ μπιελα. διορθωνεται με αφτερ αλλα φευγει αρκετα το budget αν αλλαξεις και κυλινδρο-πιστονι κτλ.
    κοιτα για κανενα crypton 115 ειναι πιο αξιοπιστα
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21

    ΒΟΗΘΕΙΑΑ!

    Μάγκες έχω βρει ένα Honda Innova injection από αντιπροσωπεία της Χόντα με 70.000χλμ μοντέλο του 2010.
    Η τιμή είναι τσιμπιμενη γύρω στα 1300 με εγγύηση και λένε δεν έχει θέματα δουλεύει ρολόι και είναι από ιδιώτη.
    Τι να κάνω να το πάρω λέτε ή δεν αξίζει τα λεφτά του;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Ε αφού λένε ότι δεν έχει θέματα και δουλεύει ρολόι,εμείς τι άλλο να πούμε.

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Έχει και εγγύηση. Εγώ θα τους έδινα +200€ γι'αυτό.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2019
    Μηνύματα
    21
    Απλά μήπως είναι λίγο παράλογη η τιμή για τόσα χιλιόμετρα;

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παπια - Scooter - Νεα Κατηγορια
    από oulas στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 16:04
  2. Μεταχειρισμένα για tdm900
    από pk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2005, 21:54
  3. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 02:00
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF