Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 223

Θέμα: τι μηχανη να παρω

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    To Gemini που ανέφερες κοστίζει 3.750 ευρώ, δηλαδή ξεπερνάει αρκετά το μπάτζετ που λες ότι διαθέτεις.

    Σήμερα είδα μια διαφήμισή του στο MOTO - το εντυπωσιακό είναι ότι η αντιπροσωπεία που το φέρνει δηλώνει ότι έχει άριστη συναρμολόγηση κι αξιοπιστία!

    Το έχω δει κι εγώ από κοντά και στο μάτι φαίνεται πράγματι ποιοτικό.

    Όμως ο κινητήρας του έχει απόδοση μόνο 18 ίππων και μου φαίνονται πολύ λίγοι (βέβαια μόνο στην πράξη φαίνεται πώς πάει και δεν το έχω οδηγήσει).

    Στα 3.600 ευρώ υπάρχει η Benelli BN 251... την οποία αγόρασα εγώ πριν μια βδομάδα! Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές αλλά νομίζω ότι θα σας κουράσει σε δικάβαλο ταξίδι αν η απόσταση είναι μακρινή. Σημειώνω ότι εγώ την αγόρασα σε τιμή προσφοράς 2.990 ευρώ, δηλαδή ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!! - όμως δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα κομμάτια σε προσφορά.

    Αν μπορείς να υπερβείς κι άλλο το μπάτζετ, θα σου πρότεινα τη Benelli BN 302! Το κόστος ανεβαίνει όμως γύρω στις 5.000 ευρώ. Πάντως την έχει φίλος μου εδώ και κάνα χρόνο και δεν του έχει βγάλει απολύτως τίποτα.

    ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ BROS, ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

    Για δες αυτό... είναι πολύ αξιόπιστη μηχανή και τα χιλιόμετρα γι' αυτήν δεν είναι πολλά - κάθε μεταχειρισμένο θέλει καλό ψάξιμο βέβαια: https://www.car.gr/23922990-honda-cbf-500

    Επίσης καλές περιπτώσεις μπορεί να είναι οι Kawasaki ER6 N (γυμνή) και ER6 F (με φαίρινγκ). Να ένα παράδειγμα: https://www.car.gr/9423555-kawasaki-er-6f
    Τελευταία τροποποίηση από TKM; 01/09/2019 στις 00:20.

  2. #47
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    "και με ΓΚΑΖΙ όταν το χρειάζεσαι."
    α δεν ειναι οι αστειες αγγελιες;
    porca miseria.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Επίσης, μιας και αναφέρθηκες στο Gemini 250, τσέκαρε και το SYM Wolf 300! Παρόμοια τιμή με το Gemini έχει και μάλλον είναι πιο δυνατό.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    Προτα σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον σας αλλα εχω πει σε προηγούμενη ανάρτηση μουι οτι εχω θεμα με την γυναίκα μου δεν μπορεί να ανέβει σε οτι μηχανη θελουμε αλλα σε μηχανές που εχουν το ύψος των παπιων αλλα και το σχεδιο της σέλας του παπιου. Γιαυτο και ειπα οτι με ενδιαφέρει το Gemini .σε αυτο μπορει να ανέβει δεν ειναι οτι προτημαω τα κινέζικα . Και γενηκος το ηθελα μεγαλύτερο το μηχανάκι αλλά αυτο βολεύει και ειναι και κενουριο

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Φίλε ας προσπεράσουμε το θέμα κινέζικο για λίγο. 18 άλογα ξέρεις πόσα είναι; Εννοώ έχεις εικόνα πόσο σαύρα θα είναι το συγκεκριμένο;

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    Κιας υποθέσουμε οτι σημφονουμε ολοι σε αυτα που μου προτηνετε και με σημβουλευετε.. Πια μηχανη εχει τα χαρακτηριστικά που μου χρειαζονται ?

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    Υ. Γ δεν διαφονω με αυτα που μου λετε απλός δεν μπορω να πάρω ενα μηχανάκι 10 και βαλε χρόνον με καμπιλατερ και να μην εχω injection το 2019
    Τελευταία τροποποίηση από spiros1973; 31/08/2019 στις 18:46.

  8. #53
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spiros1973 Προβολή μηνύματος
    Υ. Γ δεν διαφονω με αυτα που μου λετε απλός δεν μπορω να πάρω ενα μηχανάκι 10 και βαλε χρόνον με καμπιλατερ και να μην εχω injection το 2019
    Γιατί όχι; Είναι της μόδας να αγοράζεις χρέπια σήμερα.
    Life begins at 45°.

  9. #54
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Αδερφέ το θέμα παραμπερδεύτηκε.Έχεις κάποιο πρόβλημά με την σύντροφό σου αλλά από και πέρα μάλλον δεν ξέρεις τι θέλεις.
    Πριν 2 σελίδες μιλάς για cb και Bros,τώρα θεωρείς μπανάλ τα καρμπυρατέρ.Θέλεις ταξίδια και λες για καφε ρεισερ στυλ.Χρειάζεσαι κάτι με ύψος πάπιας,δες το sym 175.
    Αλλιώς πάρε τα μαγαζιά σβάρνα με την σύντροφο σου μέχρι να βρείτε το κατάλληλο.
    porca miseria.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Κάνα deauville; Λίγο πάνω από τα λεφτά σου και παλιό, αλλά χαμηλό και άνετο για ήρεμα ταξίδια. https://www.car.gr/13628957-honda-deauville-650

    Αν χαμηλώνει αυτό (δεν έχω ιδέα): https://www.car.gr/10136049-honda-slr-650-scrambler
    Τελευταία τροποποίηση από drade; 31/08/2019 στις 20:46.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    Ναι ρε παιδια δεν μου εχει στριψει ξερω τι γραφω. Ιαπονα θελω αλλα ακουω σινεχος για προβλήματα οπος η καταναλοση για το βρος ...οτι εχουν θεμα τα cd 400 με τα καμπιλατερ αν δηλαδη δεν τα πετύχει ο μάστορας την πάτησες. Αλοστε γιαυτο και γραφω εδω σε πιο εμπηρους ....δεν μπορω ομος να παρω ενα μηχανάκι με κληστα μάτια επηδι για καπιον τα 4 καμπιλατερ του cd ειναι η καλητερη περηπτωση γι'αυτόν προσπαθω να αποφηγω οσο πιο πολλές κακοτοπιές μπορω και γίνετε
    Τωρα στην κερκυρα η αγορά ειναι περιορησμενη και ο καθε μάστορας σε σπρώχνει εκι που εναι καλος αυτος χωρίς να τον ενδιαφερει αν εσύ αυριο θα πετάξεις το μηχανάκι στα σκουπηδια

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spiros1973 Προβολή μηνύματος
    ... για το βρος ...οτι εχουν θεμα τα cd 400 με τα καμπιλατερ αν δηλαδη δεν τα πετύχει ο μάστορας την πάτησες. ...
    ρε μεγάλε ψάχνεις για bros και για cb400 στα μέσα της δεύτερης χιλιετίας μετά Χριστό και θες και να δουλεύει σούπερ;
    Αυτές όλες έχουν περάσει 20 χέρια και λίγα λέω.

    Είναι σαν να ψάχνεις πτανα στον Βαρδάρη στενή.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Μηχανή που να είναι ακριβώς "με το σχήμα της σέλας του παπιού", πώς να σου υποδείξουμε; Μόνο η ίδια η γυναίκα σου, που καλά να είναι, μπορεί να σου πει τι της ταιριάζει. Δες τις μοτοσυκλέτες που σου προτείνουμε και πηγαίνετε μαζί στα μαγαζιά να δοκιμάσετε!

    Μιας όμως κι επιμένεις για το Gemini, δες και το SYM Wolf 300 που σου λέω... μπορεί να της κάνει κι εκείνο και είναι όπως και να το κάνουμε δυνατότερο και... πιο γνωστό από πλευράς μάρκας.

    Από κει και πέρα... όπως σου έγραψα όμορφο είναι το Gemini και δείχνει στο μάτι καλοφτιαγμένο. Αν τελικά το πάρεις... πες τις εντυπώσεις σου και σε μας! Αυτό τον καιρό που έψαχνα για μηχανή... το είχα σκεφτεί κι εγώ - αλλά η Benelli με κέρδισε τελικά!

  14. #59
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Μοτοσυκλέτες με σέλα κοντά σε αυτό που θες και που μου έρχονται στο μυαλό είναι όλες δεκαετίας και βάλε: CB 500, ER-5, GS 500, Diversion 600. Φθηνές, αξιόπιστες και κατά κανόνα από ήρεμους έως ημιθανείς ιδιοκτήτες, αλλά παλιές με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Με το budget σου θα σου περισσέψει και χρήμα για να φέρεις τη σέλα στα μέτρα της γυναίκας σου αν δεν τη βολεύει αρκετά.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Μοτοσυκλέτες με σέλα κοντά σε αυτό που θες και που μου έρχονται στο μυαλό είναι όλες δεκαετίας και βάλε: CB 500, ER-5, GS 500, Diversion 600. Φθηνές, αξιόπιστες και κατά κανόνα από ήρεμους έως ημιθανείς ιδιοκτήτες, αλλά παλιές με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Με το budget σου θα σου περισσέψει και χρήμα για να φέρεις τη σέλα στα μέτρα της γυναίκας σου αν δεν τη βολεύει αρκετά.
    Και αυτο σωστό το βλέπω τα er6n φενονται να τεριαζουν στις αναγκες μου ψαχνω τον σκελετό να δω πως ειναι. Νην το σφαξω και τραβάω μετα της τρίχες μου απο κεί που δεν πιανει ήλιος

Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανη να παρω?
    από fkayios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2007, 13:15
  2. Τι μηχανή να πάρω?
    από ermiss στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2007, 23:59
  3. Τι μηχανή να πάρω;
    από mchris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 02:22
  4. Τι μηχανη να παρω ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 17:54
  5. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 03:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF