Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 223

Θέμα: τι μηχανη να παρω

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111

    τι μηχανη να παρω

    για σας το ονομα ειναι προφανες καλος σας βρηκα και καλους δρομους σε ολους.
    ψαχνω για μηχανη θεορω απο 300 εως 600 cc ειναι ιδανικη ΑΛΛΑ το θεμα μου ειναι το εξης , η γυναικα μου για λογους ανοτερας βιας δεν μπορει να ανεβει σε ολα τα μηχανακια . το υψος που μπορει να διαχηρηστει ειναι το υψος απο ενα παπι αλλα και η σελα του το ιδιο δηλαδη μπορει σε τετοια σελα μονο αλλα οπος και του deytona rockstar 400 που ειναι ιδιου τυπου να το πω . εδω ομος ερχετε και το γουστο θα θελαμε να παμε και ενα ταξιδι και με μονοκηληνδρο δεν ξερω αν βγενει να παμε απο υγουμενητσα θεσσαλονικη ας πουμε . μια cafe racer τυπου μηχανη μαλον . και μπενουμε σε μεγαλητερα προβληματα τι μηχανη να παρουμε και να αρχησω της μετατροπες αλλα και να βρησκω ανταλακτικα υποψην οτι ειμαι σιδερας και το baget δεν μπορει να ξεπερασει τα 3000 ευρω .βρησκω στο car.gr πολλες αλλα δεν εχω ξανα αγορασει απο αποσταση και εχω κολησει ευχαρηστω εκ τον προτερων

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Κέρκυρα Θεσσαλονίκη γίνεται και με ένα καλό scooter. Cafe Racer με 3 χιλιάδες και ταξίδια δικάβαλα δεν νομίζω ότι συμβαδίζουν.

    πχ https://www.car.gr/22923102-sym-maxsym-400i-1-book-serv

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Πάρε ένα CBR600F 2001-2005 με 2000 ευρώ σε καλή κατάσταση, να χαρείς οδήγηση. Την γυναίκα στείλτην με ΚΤΕΛ, μαζί με τα πράγματα να μην σε ενοχλούνε στην οδήγηση.

    Η μηχανή είναι προσωπική απόλαυση αδερφέ, όταν βάζουμε μέσα στην συνταγή, τι θέλει η γυναίκα, γινόμαστε ΟΛΟΙ δυστυχισμένοι, και εσύ και η γυναίκα.

    Στην μοτοσυκλέτα, κάνε αυτό που θέλεις και ζητάς εσύ, και ΑΝ ακολουθήσει ακολούθησε, σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση όμως, μην χαράσεις πολιτική δική σου με τις απαιτήσεις τις δικές της.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Κάποιο virago ή steed;

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Προσωπική άποψη.
    1.Μείνε μακριά από μεταχειρισμενα 15ετιας.
    2.Το rockstar δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον σαν new, όμως και να υπάρχει, μείνε μακριά επίσης.
    3.Δες τι μηχανές παίζουν new στα 3.000 στα 200-250cc.
    4.Τσεκαρε benelli bn251. Και όταν λέω τσέκαρε, εννοώ να πας με τη γυναίκα και να δεις πως νιώθει η ίδια πάνω της. Αν ανεβαίνει εύκολα κλπ. Τα κομμάτια bn251 που είναι σε προσφορά, εξαντλούνται...
    5.Επομενη επιλογή, για μένα εξαιρετική, bajaj pulsar ns 200. Στα 3.000 και αυτό , δίχως abs όμως. Το RS με τον ίδιο κινητήρα, έχει abs. Πάει όμως στα 3.500. Συντηρείται σε ΟΛΟ το δίκτυο των εμπόρων ΚΤΜ από το οποίο και μπορείς να το αγοράσεις και εννοείται να το δεις. Η κάλυψη σε ανταλλακτικά είναι δεδομένη.
    6.Επωνυμο και new σε αυτά τα λεφτά που να μπορεί να ταξιδέψει σχετικά άνετα, δεν παίζει.
    Καλή τύχη.

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    όταν βάζουμε μέσα στην συνταγή, τι θέλει η γυναίκα, γινόμαστε ΟΛΟΙ δυστυχισμένοι, και εσύ και η γυναίκα.
    Νομίζω αυτό το παιχνίδι το έχασε όταν παντρεύτηκε.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παίδες, λέει ότι η γυναίκα του δεν μπορεί να ανέβει σε όλα για λόγους ανωτέρας βίας.
    Δεν νομίζω ότι είναι φάση «παντόφλας» ή «ό,τι διαλέξω εγώ θα πάρεις» μάλλον παίζει κάποιο πρόβλημα, ας μην το γυρίσουμε στο χαβαλέ

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    οταν κάποιος γράφει "λογω ανωτερας βιας" οφείλεις να σεβαστείς το γεγονός οτι μπορεί όντως να θέλει να ανεβει και να μην μπορεί, ακόμη και αν ειναι θέμα φόβου. Ενας ανθρωπος που -μάλλον- ειναι 45άρης δεν θα παρει μηχανάκι που δεν μπορεί να ανέβει η γυνάικα του εφοσον θέλει να την έχει μαζι του στα ταξιδια του. κοινή λογική

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    1) ο χαβαλες δεν με πηραζει αντιθετος τον γουσταρω γιατι καταλαβενω οτι γηνετε απλος για τον χαβαλε και οχι για να προσβαλει
    2) ειμαστε μαζι απο παιδια και εχουμε μια φανταστηκη οικογενια δεν παιζει να σκευτω να κανω κατι χορης αυτη
    στο θεμα μας τωρα σκευτομουν για καπιο cb και να τροποπιοισω απο ντεποζιτο και πισω τον σκελετο καπος δενν ξερω ακομα ψαχνομε για αυτο ρωταω που ειστε πιο εμπηροι
    ΥΓ. και ναι ειναι θεμα υγειας και κατι που δεν αλαζει
    ΥΓ.2 σκευτομουν για καπιο δικυλινδρο

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Δεν χρειάζεται να φτιάξεις κάτι υπάρχουν έτοιμα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC019183.jpg 
Προβολές:	869 
Μέγεθος:	37,4 KB 
ID:	409350

    ή ακόμα καλύτερα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Shortround.jpg 
Προβολές:	879 
Μέγεθος:	64,8 KB 
ID:	409352

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spiros1973
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    111
    το δευτερο χορις το sidecar μια χαρα μου κανει αλλα που να το βρω το προτο ειναι ψιλο

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    δες κανένα er5. ενναλακτικα παιζουν κάποια μηχανάκια 250άρια όπως το suzuki gn.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spiros1973 Προβολή μηνύματος
    1) ο χαβαλες δεν με πηραζει αντιθετος τον γουσταρω γιατι καταλαβενω οτι γηνετε απλος για τον χαβαλε και οχι για να προσβαλει
    2) ειμαστε μαζι απο παιδια και εχουμε μια φανταστηκη οικογενια δεν παιζει να σκευτω να κανω κατι χορης αυτη
    στο θεμα μας τωρα σκευτομουν για καπιο cb και να τροποπιοισω απο ντεποζιτο και πισω τον σκελετο καπος δενν ξερω ακομα ψαχνομε για αυτο ρωταω που ειστε πιο εμπηροι
    ΥΓ. και ναι ειναι θεμα υγειας και κατι που δεν αλαζει
    ΥΓ.2 σκευτομουν για καπιο δικυλινδρο
    Μολις εγινες φιλος μου.Μπραβο σου που νιωθεις ετσι για το συντροφο σου και τη θες μαζη σου στα ταξιδια σου.

    Στο θεμα μας.Τσοπερακι 250 η 400 και γυριζεις ολη την ελλαδα.Προτημησε γιαπονεζο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spiros1973 Προβολή μηνύματος
    το δευτερο χορις το sidecar μια χαρα μου κανει αλλα που να το βρω το προτο ειναι ψιλο
    Ειλικρινά πέρα της πλάκας είμαι της άποψης ότι πρέπει να πας να ανεβείτε σε ένα τέτοιο. https://www.youtube.com/watch?v=2AYoK2ZMWaQ
    Είναι προτιμότερο νομίζω κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα να ανέβει μια φορά επάνω και να βολευτεί για όλο το ταξίδι παρά να χρειαστεί να κατέβει 5 φορές από το cb

    https://www.youtube.com/watch?v=mWO2q-JG0Hc

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Αν σε ενδιαφέρει CB400N που πολύ φτηνά γίνεται και cafe racer . Στείλε πμ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανη να παρω?
    από fkayios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2007, 13:15
  2. Τι μηχανή να πάρω?
    από ermiss στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2007, 23:59
  3. Τι μηχανή να πάρω;
    από mchris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 02:22
  4. Τι μηχανη να παρω ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 17:54
  5. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 03:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF