Καλησπέρα και καλως σας βρίσκω.Σορρυ προκαταβολικά για το σεντόνι και αν γράφω σε λάθος θέμα παρακαλώ να μεταφερθεί.Εχω δίπλωμα για 125cc ξεκίνησα πριν χρόνια με ένα στρογγυλοφαναρο Honda κλασικά και φέτος το καλοκαίρι χρειάστηκε να δουλέψω ντελίβερυ και άρα πρώτη φορά υπό πίεση με ένα Daytona 110.Ψαχνοντας λοιπόν να αγοράσω κάτι οικονομικό ο καθένας μου έλεγε την δικη του άποψη ακόμα και για το τι ισχύει με το δίπλωμα μου και τι μπορώ να αγοράσω (άλλος έλεγε κυβικά άλλος ίππους και μπερδεύτηκα).Πηρα λοιπόν την μεγάλη απόφαση να πάω σε μια σχολή οδηγών να κάνω μια αίτηση και σε λίγες μέρες να ξεκινήσω μαθήματα μηχανής(σε μηχανή δεν έχω ανέβει ποτέ ως τώρα,είμαι 25).Αφου λοιπόν άρχισα να σκέφτομαι το δίπλωμα αποφάσισα να αλλάξω κατηγορία και να παω σε κάτι στυλ μηχανής στα 125CC με συμπλέκτη έχοντας στο μυαλό μου ότι μπορεί να το μάθω πιο εύκολα και επειδή τα οικονομικά μου δεν είναι για κάτι άλλο.Εδω θέλω την βοήθεια σας και την γνώμη σας..Το δίπλωμα μου έχει περιορισμό για συμπλέκτη (78).Αν με πιάσουν με συμπλέκτη πριν βγει το δίπλωμα τι λέει ο νόμος;Μπορώ να αγοράσω κάτι μέχρι 2000€ με δόσεις (έχω τα 1300€) και έχω βρει την άκρη αλλά μόνο για Daytona,Modenas ή sym και μετά βρήκα και αυτό https://www.car.gr/23601037-yamaha-ybr-125-ybr-125 (αξίζει?).Θελω τις συμβουλές σας... Ευχαριστώ.