Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Πρώτη μηχανή με δίπλωμα Α2

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2019
    Μηνύματα
    1

    Πρώτη μηχανή με δίπλωμα Α2

    Γεια χαρά σε όλους! Είμαι στο αναμενόμενο δίλημμα αφού έγινα κάτοχος διπλώματος Α2 (λόγο ηλικιας 21 ετών) στο τι μηχανη να διαλέξω για πρώτη μηχανή. Η εμπειρία μικρή αλλά λόγο παρέας αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας από εμένα, είμαι πιο προσγειωμένος και δεν αναζητώ μηχανάκι για ταρζανιες και κόντρες. Να μην σας κουράζω, είμαι ανάμεσα στο Transalp 400 και από τριτοτεταρτους να μου προτείνουν μανιωδώς την Cb400sf, με την αφορμή ότι έχει αρκετά καλή οδηγική συμπεριφορά και είναι εύκολο μηχανάκι γενικοτερα. Δεν αντιλέγω μιας και στη σχολή οδηγών αυτό οδηγούσα 2 βδομάδες στα μαθήματα αλλά νομίζω για μικρές εξορμήσεις, βολτες, ταξιδακια κλπ το Transalp δείχνει πιο τουρινκ πιο ξεκούραστο από πολλές απόψεις. Έτσι νομίζω δηλαδη, γι'αυτό αποφάσισα να γράψω στο φόρουμ αναζητώντας από κάποιον πιο έμπειρο μια γνώμη. Ξέχασα να αναφέρω ότι το μπάτζετ θα είναι δυστηχως μικρό 1800€-2000€

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Πάρε Kle500 το transalp 400 καίει κ είναι πατάτα, θα σε περνάνε τα 250αρια αχαχχα

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lazaros98 Προβολή μηνύματος
    Γεια χαρά σε όλους! Είμαι στο αναμενόμενο δίλημμα αφού έγινα κάτοχος διπλώματος Α2 (λόγο ηλικιας 21 ετών) στο τι μηχανη να διαλέξω για πρώτη μηχανή. Η εμπειρία μικρή αλλά λόγο παρέας αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας από εμένα, είμαι πιο προσγειωμένος και δεν αναζητώ μηχανάκι για ταρζανιες και κόντρες. Να μην σας κουράζω, είμαι ανάμεσα στο Transalp 400 και από τριτοτεταρτους να μου προτείνουν μανιωδώς την Cb400sf, με την αφορμή ότι έχει αρκετά καλή οδηγική συμπεριφορά και είναι εύκολο μηχανάκι γενικοτερα. Δεν αντιλέγω μιας και στη σχολή οδηγών αυτό οδηγούσα 2 βδομάδες στα μαθήματα αλλά νομίζω για μικρές εξορμήσεις, βολτες, ταξιδακια κλπ το Transalp δείχνει πιο τουρινκ πιο ξεκούραστο από πολλές απόψεις. Έτσι νομίζω δηλαδη, γι'αυτό αποφάσισα να γράψω στο φόρουμ αναζητώντας από κάποιον πιο έμπειρο μια γνώμη. Ξέχασα να αναφέρω ότι το μπάτζετ θα είναι δυστηχως μικρό 1800€-2000€
    KLE 500 kai apo mena..skulos mavros..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Το TA θα το βαρεθείς εξαιρετικα γρήγορα...νεο παιδι εισαι οχι μπάρμπας...παρε kle αφου κοιτας ον-οφ και αν πας σε στριτ δες κανα sv (suzuki) και θα μπεις με το δεξι στο χωρο των μοτοσυκλετών...το γκαζι καλο είναι να υπαρχει και μην το φοβάσαι τωρα στην αρχη...ολα τα μηχανακια οσο τα ανοιγεις πανε...αν εχεις συνεση στην οδηγηση σου και υπομονή κι αφησεις στην άκρη εγωισμούς και φιγούρες ολα θα πάνε καλά.
    ενα παράδειγμα μεταχειρισμενου που θα κοιταγα ζεστα: https://www.car.gr/23852138

    Εντιτ: ακυρο...τωρα ειδα το Α2 μεχρι 400 κυβικά..
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 26/08/2019 στις 17:49.

Παρόμοια θέματα

  1. Προτασεις για μεταχειρισμενη μηχανη με διπλωμα Α2
    από Ioannis112 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2019, 14:46
  2. Πρώτη μηχανή με δίπλωμα Α1
    από Kapkan στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2017, 14:51
  3. CB400SF ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ Α2
    από markopolo στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2014, 17:59
  4. Πρωτη Μηχανη με μικρο budget?
    από SteriosEnd στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2011, 00:19
  5. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2008, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF