Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 78

Θέμα: Triumph Speed Triple 1160 2020

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Ε αφού δεν άρεσε!
    Αρεσε όσο ήταν στρογγυλά! Όμορφα εκκεντρικό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #47
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ε ας του δώσουν άλλο όνομα!
    Μονοθαλμο?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #48
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Δε μου αρέσουν τα διπλά φανάρια της Speed Triple. Λιγότερο άσχημα είναι της Street Triple. Έχουν όμως ωραία σπεξ στα μηχανικά μέρη, οπότε θα παρέβπεπα εύκολα την παράξενη σχεδίαση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Μονοθαλμο?
    Ας το πουν Multifame .

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δε μου αρέσουν τα διπλά φανάρια της Speed Triple. Λιγότερο άσχημα είναι της Street Triple. Έχουν όμως ωραία σπεξ στα μηχανικά μέρη, οπότε θα παρέβπεπα εύκολα την παράξενη σχεδίαση.
    Ποια η διαφορά τους;

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Δε νομίζω ότι έχουν διαφορά πλέον (τα φανάρια speed και street), μόνο στο δείγμα-φερινγκ απο πάνω. Κλασσικό στο είδος του το speed triple, είτε αρέσει είτε όχι. Όσο για το MODERN classic που πάει να βγάλει νομίζω ότι το modern CLASSIC Thruxton είναι πιο χαρακτηριστικό δείγμα της εταιρείας....οι καιροί αλλάζουν όμως και τα μηχανάκια επίσης
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Δε νομίζω ότι έχουν διαφορά πλέον (τα φανάρια speed και street), μόνο στο δείγμα-φερινγκ απο πάνω. Κλασσικό στο είδος του το speed triple, είτε αρέσει είτε όχι. Όσο για το MODERN classic που πάει να βγάλει νομίζω ότι το modern CLASSIC Thruxton είναι πιο χαρακτηριστικό δείγμα της εταιρείας....οι καιροί αλλάζουν όμως και τα μηχανάκια επίσης
    Ακριβώς

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-triumph-speed-triple-1200-rs-specs-india.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	430552

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Speed_Triple_RS_MY21_Detail_AG0I4799_ML.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	59,6 KB 
ID:	430553

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2021-Triumph-Street-Triple-RS-Headlights.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	53,7 KB 
ID:	430554

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	αρχείο λήψης.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	7,9 KB 
ID:	430555

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    πράγματι, σαν χαρακτήρας απο κόμικ δείχνει , παραδοσιακά , με αυτά τα φανάρια

    μην έχοντας οδηγήσει όμως τη συγκεκριμένη σειρά και βλέποντας την αγάπη που υπάρχει, μάλλον δεν απασχολεί ιδιαίτερα το εμφανισιακό κομμάτι

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Δεν είναι τα φανάρια θέμα άξιο σχολιασμού.

    Εξηγώ:

    Το 1050 μοτέρ, ήταν ίδιας αρχιτεκτονικής με το 955 και παλιότερα με το 855. Τα χιτώνια των κυλίνδρων ήταν ξεχωριστά το ένα από το άλλο, και αφαιρούμενα ΒΙΔΩΤΑ. Μπορούσες δλδ να πάθεις μια ζημειά στον ένα κύλινδρο και να αλλάξεις ΜΟΝΟ το χιτώνιο αυτού του κυλίνδρου. Σε κάθε μεγάλωμα του μοτέρ, η Triumph δεν σχεδίαζε από την αρχή τον κινητήρα, απλά άλλαζε την διαδρομή, με αποτέλεσμα ο κινητήρας σε κάθε μεγάλωμα να γίνεται όλο και λιγότερο υπερτετράγωνος. Γιατί δεν άλλαζε ριζικά την διάμετρο; Γιατί αυτό θα ήθελε άλλες αποστάσεις κουζινέτων στον στροφαλοφόρο, άρα σχεδίαση κάρτερ από την αρχή , άρα κόστος. (το κοστος εξέλιξης και παραγωγής ενός εντελώς νέου κινητήρα είναι εκατομμύρια ευρώ)

    Στο 1160 , αυτά τελείωσαν. Η Τ. έκατσε και σχεδίασε από την αρχή τον κινητήρα. Το μπλοκ κυλίνδρων είναι πλέον εννιαίο, και όχι ξεχωριστά αφαιρούμενα χιτώνια, η διάμετρος έχει πάρει μεγάλη αύξηση, η διαδρομή για πρώτη φορά έχει μειωθεί, και το αποτέλεσμα είναι ένας σύχρονης τεχνολογίας κινητήρας, υπερτετράγωνος, με υψηλή απόδοση.

    Ολο αυτό, είναι πολύ σημαντικό, διότι δείχνει, ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Τ. κατάλαβε το πνεύμα της εποχής, και έβαλε το χέρι βαθειά στην τσέπη. Κάτι που δεν έκανε στο παρελθόν.

    Συνεχίστε να σχολιάζετε εσείς τα φανάρια. Κατά τα άλλα, οι άντρες έχουν βάθος και ουσία στην σκέψη τους, και οι γυναίκες που κρίνουν με το χρώμα ένα όχημα επιφανειακές.

    Δείτε βίντεο, τα εξηγεί όλα

    EDIT: το σωστό βίντεο εδώ >>> https://youtu.be/_s8njamINs4
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #56
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι τα φανάρια θέμα άξιο σχολιασμού.

    Εξηγώ:

    Το 1050 μοτέρ, ήταν ίδιας αρχιτεκτονικής με το 955 και παλιότερα με το 855. Τα χιτώνια των κυλίνδρων ήταν ξεχωριστά το ένα από το άλλο, και αφαιρούμενα ΒΙΔΩΤΑ. Μπορούσες δλδ να πάθεις μια ζημειά στον ένα κύλινδρο και να αλλάξεις ΜΟΝΟ το χιτώνιο αυτού του κυλίνδρου. Σε κάθε μεγάλωμα του μοτέρ, η Triumph δεν σχεδίαζε από την αρχή τον κινητήρα, απλά άλλαζε την διαδρομή, με αποτέλεσμα ο κινητήρας σε κάθε μεγάλωμα να γίνεται όλο και λιγότερο υπερτετράγωνος. Γιατί δεν άλλαζε ριζικά την διάμετρο; Γιατί αυτό θα ήθελε άλλες αποστάσεις κουζινέτων στον στροφαλοφόρο, άρα σχεδίαση κάρτερ από την αρχή , άρα κόστος. (το κοστος εξέλιξης και παραγωγής ενός εντελώς νέου κινητήρα είναι εκατομμύρια ευρώ)

    Στο 1160 , αυτά τελείωσαν. Η Τ. έκατσε και σχεδίασε από την αρχή τον κινητήρα. Το μπλοκ κυλίνδρων είναι πλέον εννιαίο, και όχι ξεχωριστά αφαιρούμενα χιτώνια, η διάμετρος έχει πάρει μεγάλη αύξηση, η διαδρομή για πρώτη φορά έχει μειωθεί, και το αποτέλεσμα είναι ένας σύχρονης τεχνολογίας κινητήρας, υπερτετράγωνος, με υψηλή απόδοση.

    Ολο αυτό, είναι πολύ σημαντικό, διότι δείχνει, ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Τ. κατάλαβε το πνεύμα της εποχής, και έβαλε το χέρι βαθειά στην τσέπη. Κάτι που δεν έκανε στο παρελθόν.

    Συνεχίστε να σχολιάζετε εσείς τα φανάρια. Κατά τα άλλα, οι άντρες έχουν βάθος και ουσία στην σκέψη τους, και οι γυναίκες που κρίνουν με το χρώμα ένα όχημα επιφανειακές.

    Δείτε βίντεο, τα εξηγεί όλα

    https://youtu.be/oJOrVN9rmwQ
    Ευχαριστούμε για τις λεπτομέρειες που μας παραθέτεις καθ'ότι δεν γνώριζα κάτι από αυτά.
    Αλλά.........για κάποιο λόγο που μάλλον μόνο εσύ γνωρίζεις (όχι ότι καίγομαι ή θελω να μάθω) τα περισσότερα ποστ που διαβάζω από εσένα εμπεριέχουν θυμό και ειρωνεία προς πάσα κατεύθυνση.
    Δηλαδή οποίοι δεν γουστάρουν το οπτικό κομμάτι είναι άσχετοι επιφανειακοί μ@λ@κες;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    εννοείται

  13. #58
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Τον παρεξήγησες. Νομίζω ότι δεν εννοούσε πως είναι άσχετοι, αλλά ότι πιθανώς δεν έχουν ενυδρείο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #59
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή οποίοι δεν γουστάρουν το οπτικό κομμάτι είναι άσχετοι επιφανειακοί μ@λ@κες;
    Τουλάχιστον...

    Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο άσχημα είναι τα Speed Tripe διαχρονικά, ούτε επίτηδες να το έκαναν

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #60
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    το μηχανάκι πάντως είναι δυναμίτης!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph speed triple
    από DionK στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2024, 15:43
  2. Triumph Speed Triple 2008
    από BlaSen στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 11:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF