Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 136

Θέμα: Αυθαίρετη μετακινηση μοτο από άγνωστο

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    άμα δε ρίχνεις ξύλο
    δε ζητάς και λεφτά για αποζημίωση
    τότε τι σκ... θες ρε θείο?

    Και στο τμήμα θα σε γράψουν στα parajia τους
    και θα χουν και δίκιο...

    Τ'ωρα άμα το ξανασκεφτείς και το μπλακώσεις
    και το γράψει κι η κάμερα εδώ είμαστε για σιβαρή κουβέντα επιπέδου.
    Ως τότε μη μας ζαλίζεις τ



























































    ον έρωτα, έχουμε και δουλειές

    Ας έρθει να του δώσεις σουπερμαντολίνη να τον κάνει ασήκωτο αυτόν με το αμάξι

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Ένας συναγερμός που να χτυπάει τον επίδοξο κλέφτη ή ότι άλλο τέλος πάντων με ρεύμα δεν είναι κακή ιδέα.
    Άσε που θα φτιάχνει και το λουκ εύκολα, σε λίγα δεύτερα έτοιμο το στυλ Robert Smith

    Μπορεί να το βλέπω χιουμοριστικά αλλά ο τύπος σου έκανε καλή λαλακία. Τώρα πως θα κινηθείς είναι δικό σου θέμα. Καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο για τα περαιτέρω.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κάποιος καραγκιόζης συνελληνας μετακίνησε το παρκαρισμένο μηχανάκι μου και το ανέβασε στο πεζοδρόμιο όπου το άφησε 20 μέτρα πιο κάτω.
    Είχα ξεκλειδωτο το τιμόνι.
    Φαντάζομαι ότι το μετακίνησε για να παρκάρει το ιχ του.
    Η φάτσα υπάρχει ξεκάθαρα σε κάμερα.
    Επειδή σχολωντας θα πάω από το τμήμα, ξέρει κανεις τι μηνύσεις μπορώ να του κάνω?
    Θα ξεκινήσω από απόπειρα κλοπής.
    Κάτι άλλο που θα μπορούσα να τον σκίσω?
    Κάθε ιδέα ευπροσδεκτη

    Μην κάνεις τίποτα... Μηνύσεις, αγωγές κλπ είναι μόνο για να τα μασάνε δικηγόροι. Θα χρειαστεί χρόνος, τρέξιμο, και έξοδα που μόλις τα νοιώσεις στην καμπούρα σου θα κάνεις πίσω σαν δαρμένη γάτα με αποτέλεσμα να κονομήσεις επιπλέον και έναν πληγωμένο εγωισμό.
    Σιγά μην ασχοληθεί στα σοβαρά η αστυνομία να βρει από μια κάμερα την ταυτότητα ενός αγνώστου επειδή μετακίνησε ένα μηχανάκι...Μόνη περίπτωση να είσαι κωλόφαρδος και να είναι "γνωστός" στο τμήμα.
    Αν από την φάτσα τον ξέρεις (γείτονας κλπ) πιάστον και αυστηρά πες του την. Αλλιώς ξέχνα το και την επόμενη φορά τουλάχιστον να κλειδώνεις το τιμόνι

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Πέραν της πλάκας για να καταλάβω κιόλας ακριβώς .Πήρε το παρκαρισμένο νόμιμα στο δρόμο μηχανάκι και το πήγε 20 μέτρα πιο κάτω ανεβάζοντάς το κιόλας σε μια παράνομη θέση πάνω σε πεζοδρόμιο.Από ότι έχω καταλάβει μπορείς να τον εντοπίσεις χωρίς αστυνομία κλπ κλπ Εγώ και φαντάσου ότι είμαι ήρεμος (όχι σαν το κτήνο) θα τον έβρισκα και θα του λεγα ότι την επόμενη φορά που θα σκεφτόταν να το κάνει για να εξυπηρετήσει το τομάρι του θα του κοβα τα πόδια.Δυστυχώς δεν ζούμε σε χώρα που θα βρεις ορθόδοξα το δίκιο σου

  5. #35
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Φίλε Τζιμίδη αφού δεν ζητάς τίποτα από υλική αποζημίωση (λεφτά,βλάβες κλπ) μάλλον θα τραβηχτείς άδικα με δικηγόρους-αγωγές-μηνύσεις,χωρίς δηλ ουσιαστικό αποτέλεσμα.Και φυσικά ειναι εντελώς ανέφικτο το ' σκίστον,πάρτου τα σώβρακα' κλπ.Δεν στοιχειοθετείται κατηγορία τοσο εύκολα πόσο μάλλον αποζημίωση.

    Άν παρ' όλα αυτά δεν θέλεις να το λήξεις εδώ, άντε πιαστον και επισήμανέ του το λάθος που έκανε,διόλου απίθανο να είναι άνθρωπος συζητήσιμος,μπορεί να παίχτηκε μ*λ*κία της στιγμής,μπορεί χιλια δυο.Κάνε του ενα διάλογο σοβαρό και δεν θα χάσεις.

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ποτέ καβατζα. Γυφτιες δεν κάνω. Με το μηχανάκι για δουλειά πήγα,τι να καβατζωσω?
    Ούτε στη μέση ήταν ούτε εμπόδιζε κανέναν.
    Δεν κατάλαβες τι έκανε ο τύπος μάλλον-μετακινησε το μηχανάκι για να παρκάρει εκεί ο ίδιος!! Ι. Χ ϋber Alles.

    Επίσης το κλείδωμα του τιμονιού δεν λέει και πολλά.
    Μου την έχουν ξαναμετακινησει μια φορά, με κλειδωμένο τιμόνι, επειδή ήθελε να μπει γερανός της interamerican να τραβήξει το πίσω Ι. Χ.
    Τότε το άφησα έτσι, τώρα όχι.
    Ο κόσμος δεν την παλεύει...

    Τρέξε τον αλλά νομίζω ότι απλά θα ταλαιπωρηθείς και δεν θα "ανοίξει μύτη"

  7. #37
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πέραν της πλάκας για να καταλάβω κιόλας ακριβώς .Πήρε το παρκαρισμένο νόμιμα στο δρόμο μηχανάκι και το πήγε 20 μέτρα πιο κάτω ανεβάζοντάς το κιόλας σε μια παράνομη θέση πάνω σε πεζοδρόμιο.Από ότι έχω καταλάβει μπορείς να τον εντοπίσεις χωρίς αστυνομία κλπ κλπ Εγώ και φαντάσου ότι είμαι ήρεμος (όχι σαν το κτήνο) θα τον έβρισκα και θα του λεγα ότι την επόμενη φορά που θα σκεφτόταν να το κάνει για να εξυπηρετήσει το τομάρι του θα του κοβα τα πόδια.Δυστυχώς δεν ζούμε σε χώρα που θα βρεις ορθόδοξα το δίκιο σου
    Χωρίς πλάκα, αυτό είναι πιο αποτελεσματικό.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Σωστό.
    Φταίω εγώ δηλαδή?



    Ναι.
    Αλλά έχω τη φάτσα του ξεκάθαρα σε φώτο από κάμερα, και πεντακάθαρο βίντεο όπου φαίνεται να την παίρνει και να φεύγει.

    Εσύ προτείνεις να το αφήσω έτσι?
    Στο CSI αν στείλεις το βίντεο περισσότερες πιθανότητες έχεις να ασχοληθούν μαζί σου
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Επίσης το σήμα στην κολώνα αν δεν κάνω λάθος απαγορεύει στάση και στάθμευση. Αν ισχύει δεν θα έπρεπε και να βρίσκεται στον δρόμο η μηχανή σου.... just saying
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #40
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Επίσης το σήμα στην κολώνα αν δεν κάνω λάθος απαγορεύει στάση και στάθμευση. Αν ισχύει δεν θα έπρεπε και να βρίσκεται στον δρόμο η μηχανή σου.... just saying
    Ήταν στο κάθετο στενό. Νομιμότατα

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Κατι μου λεει οτι απο τις εξυπναδες που θα διαβασεις (και διαβαζεις ηδη) εδω μεσα παιζει να συγχυστεις πιο πολυ κι απο το συμβαν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Δείξτε κατανόηση .Αγάπη μόνο για αυτούς που έχουν πολύ δουλειά και πολύτιμο χρόνο για να σχολιάζουν και να απαντούν.
    Επίσης σας μετακινώ το όχημα δωρεάν να παρκάρουν κι άλλοι
    Για αλλη μια φορα θα συμφωνησω με τον ΜΑΙΚ.



    Καλα ξεμπερδεματα φιλε, μακαρι να βγει καποια ακρη.

  12. #42
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Πολύ καλά κάνεις και μπράβο σου.
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω μερικά σχόλια, όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί ας μην ασχολείται, αλλά "από κάτι τέτοιους περίεργους" μου ασχολούνται με "μικροπράγματα" προκύπτουν τελικά λύσεις με εφαρμογή σε όλους.
    Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω τι εφαρμογή μπορεί να έχει σε όλους αλλά δεν έχει σημασία.
    Όσο για τις κατηγορίες δεν ξέρω τι μπορεί να υπάρχει δεν είμαι δικηγόρος, αλλά μπορείς να πεις ότι σου γουστάρει, από ότι ενδεχομένως έθεσε σε κίνδυνο πεζούς που αναγκάστηκαν να κατέβουν στο πεζοδρόμιο μέχρι οτιδήποτε.

  13. #43
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Αν δεν υπάρχει φθορά στο όχημα σου που να προκλήθηκε από την μετακίνηση,δεν του κάνεις τίποτα.
    Παθών.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αν δεν υπάρχει φθορά στο όχημα σου που να προκλήθηκε από την μετακίνηση,δεν του κάνεις τίποτα.
    Παθών.
    Ρε είπαμε ήταν νόμιμα παρκαρισμένο και το πάρκαρε ο άλλος παράνομα ,άντε με το τσουτσέκι.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Ρε πούστη μου από τα τέλη της 10ετίας του 70 που καβαλάω ,ακόμα στην Ελλάδα οι αναβάτες παραμένουμε σε σχέση με τους ΙΧδες, παιδιά ενός κατώτερου θεού τελικά

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εισαγωγη μοτο απο ΕΕ
    από panosrs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2009, 19:44
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2006, 00:23
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ????
    από alex-varadero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 18:20
  4. εκτελονισμο μοτο απο ΗΠΑ
    από ducatigirl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF