Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 136

Θέμα: Αυθαίρετη μετακινηση μοτο από άγνωστο

  1. #121
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γιατί σου μετακίνησαν και εσένα το μηχανάκι?
    Αν μου το είχαν μετακινήσει δε θα ήταν off topic το ερώτημα. Για να αλλάξω μάρκα ρωτάω....

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.860
    Tzimidi, είσαι σίγουρος ότι την μετακίνησαν για παρκάρισμα;
    Από τις φωτογραφίες φαίνεται πιο πολύ για αποτυχημένη προσπάθεια κλοπής. Σαν να προσπάθησαν να την πάρουν, κάτι τους χάλασε τα σχέδια και την παράτησαν.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Κλασικό χάος moto.gr ως συνήθως, γι'αυτό γουστάρω

    Οπότε πάμε πάλι. Γιατί δεν είχες κλειδώσει το τιμόνι; Ο επόμενος ας αναφέρει το σήμα για το παρκάρισμα και ας την πει στον tzimidi που είχε παρκάρει παράνομα

  4. #124
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Tzimidi, είσαι σίγουρος ότι την μετακίνησαν για παρκάρισμα;
    Από τις φωτογραφίες φαίνεται πιο πολύ για αποτυχημένη προσπάθεια κλοπής. Σαν να προσπάθησαν να την πάρουν, κάτι τους χάλασε τα σχέδια και την παράτησαν.
    Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι.
    Αλλά σε αυτό το σενάριο μου κάνει εντύπωση γιατί να περάσει από το πεζοδρόμιο μπροστά από μαγαζι και να μην τραβήξει ευθεία στο στενό?

  5. #125
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι.
    Αλλά σε αυτό το σενάριο μου κάνει εντύπωση γιατί να περάσει από το πεζοδρόμιο μπροστά από μαγαζι και να μην τραβήξει ευθεία στο στενό?
    Πέρα από τα πειράγματα τώρα, η αλήθεια είναι πως είναι πολύ περίεργο!
    Σκέφτομαι πως ένας φυσιολογικός άνθρωπος όσο χαζά και να έπραξε θα σκεφτόταν πως σε τέτοια απόσταση μια μετακίνηση θα τρόμαζε τον ιδιοκτήτη της μοτοσυκλέτας για τυχόν απώλεια της (άσχετα από το γεγονός ότι εσύ τελικά δούλευες ακριβώς δίπλα).
    Από την άλλη μήπως ο άνθρωπος είχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα και έδρασε χωρίς να σκέφτεται τίποτα εκείνη τη στιγμή;
    Μήπως είναι γείτονας και του τη σπάνε η μηχανές σε αυτό το σημείο και την έφερε επίτηδες μπροστά στο μαγαζί που δουλεύεις;

    Πάντως σίγουρα δεν είναι μια συνήθης μετακίνηση....
    Μήπως όντως ήθελε να τη κλέψει και εφάρμοσε τη τεχνική του θράσους και απλά κάπου "κόλλησε" η υπόθεση;

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Στο βίντεο δεν φαίνεται αν μετά την μετακίνηση, πάρκαρε σε εκείνο το σημείο το αυτοκίνητο του; Έτσι δεν μας είπες στα πρώτα κείμενα; Ότι την μετακίνησε για να παρκάρει.

  7. #127
    Μηχανή = τρόπος ζωής
    Εγγραφή
    12/05/2006
    Μηνύματα
    109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Στο βίντεο δεν φαίνεται αν μετά την μετακίνηση, πάρκαρε σε εκείνο το σημείο το αυτοκίνητο του; Έτσι δεν μας είπες στα πρώτα κείμενα; Ότι την μετακίνησε για να παρκάρει.
    Πολύ σωστή παρατηρηση. Πάρκαρε σε εκείνο το σημείο;
    Πάντως αν είναι τόσο πρόβλημα το πάρκινγκ στη γειτονιά αυτή,
    Ο δράστης ρίσκαρε να παρκάρει άλλος στο ενδιάμεσο μέχρι να επιστρέψει από τη βόλτα των 20 μέτρων με τη ξένη μηχανή.

  8. #128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Για να παρκαρει το οχημα του μπορουσε να βαλει την μοτο και καθετα παει αυτο...εαν ηθελε να την παρει...θα πηγαινε απο το στενο που ηταν η μηχανη σιγα μην επελεγε και δρομολογιο ουτε βεβαια θα την ανεβαζε στο πεζοδρομιο με τον κοσμο να περναει γυρω του...την καβαλας και δρομο...δεν την γυρνας σαν τροπαιο!

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Για να παρκαρει το οχημα του μπορουσε να βαλει την μοτο και καθετα παει αυτο...εαν ηθελε να την παρει...θα πηγαινε απο το στενο που ηταν η μηχανη σιγα μην επελεγε και δρομολογιο ουτε βεβαια θα την ανεβαζε στο πεζοδρομιο με τον κοσμο να περναει γυρω του...την καβαλας και δρομο...δεν την γυρνας σαν τροπαιο!
    αυτο κανει ενας κλεφτης που σκεφτεται με λογικη και υποτυπωδες σχεδιο....αν ομως ηταν υπο την επηρεια ουσιων καλλιστα μπορει να βγει με την μηχανη στο κεντρικο δρομο να μην μπορει να την ξεκινησει και να την παρατησει

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Ηθικό δίδαγμα:H μηχανή του Τζιμίδη δεν κάνει ούτε για κλοπή

  11. #131
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ποσο τραβηγμενο σου φαίνεται να παρκάρεις τη μηχανή για 30 λεπτά κάπου και να βρεις μετα σπασμένο το πίσω αριστερό φλασάκι?Μιλάμε ο τύπος διέλυσε και τη βάση μαζί.
    Είμαστε κάφροι ρε τι συζητάμε,μηχανάκι μόνο σε πάρκινγκ πλέον.
    Και ολόκληρο του μαρσπιέ του συνοδηγού μαζί με την βάση και στραβωμένο του οδηγού προς τα πάνω και το γκρίπ να έχει βουλιάξει εκεί που η σωλήνα του τιμονιού έχει το κενό και το αμάξι που στο έκανε αυτό και το ξέρεις οτι ήταν αυτό αποδεδειγμένα την επόμενη μέρα στν ίδα θέση....Και φυσικά πως του φαίνεται του κουτάκια μόλις είδε 2 καθρέπτες ακουμπησμένους στο καπώ δεν το έμαθα ποτέ αλλά το αμάξι το βλέπω ακόμα που και πού.Ξέρεις κάτι...Μίλα με τον δικηγόρο σου και αν σε παίρνει κυνήγα το μαλάκα.....

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    δλδ ηταν πλακα τελικα;

  13. #133
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Όχι.
    Ο μαλάκας ήθελε να παρκάρει το αυτοκίνητο.

  14. #134
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Να πω την αυθαίρετη μλκ μου, πριν χρόνια καταφέρνω να φθάσω σε προορισμό ελεύθερου κάμπινγκ τελείως σαλταρισμένος
    γιατί υποχρεώθηκα να αφήσω το gs καμιά 20αρια μίλια μακριά λόγο μλκ καπετάνιου...

    Κάθομαι να φάω και βλέπω απέναντι μου ένα διβάλβιδο gs σχεδόν στην πένα. Αγαλιάζω.
    Δυο μέρες μετά ξαναπάω για φαϊ, το gs εκεί, φορα παρτίδα στο Λιβικό να το δέρνει η άμμος..
    Ρωτάω στο μαγαζί: ο φίλος με την μηχανή; το έχει αφήσει εδώ μου λένε και έφυγε. Λέω δε γμς..
    Έρχονται φίλοι και πιάνουμε τις μπύρες, δεν πίνω συχνά και πολύ λογικά, χωρίς μοτό ξεκουρνιάζομαι
    όταν πιώ και κάνω διάφορα μετά...
    Να μη τα πολυλογώ, με πιάνει το αλκοολ, ψωνίζω πινελάκι - μαλακό κορδόνι - χαρτια ψωμιού και ρολό βετεξ απ'το πολυκατάστημα
    και αρχίζω. Σε κανα 2ωρο έχω γυαλίσει - φιλήσει - χουφτώσει το gs και το έχω αμπαλάρει με αγνές αξίες μοτοσυκλετισμού
    και εμφανείς "λαβές" έτσι ώστε να μπορεί να λυθεί μετά από 1000 χρόνια αν το βρούν. Πως βρήκαν τον Τουτανχαμών; επι δύο.

    Μετα από πολλές μέρες το gs είχε φύγει. Ρώτησα αν είδε κανείς τον εξερευνητή και μου είπαν ότι έμαθαν
    όλες τις ιταλικες βρισιές που παίζουν αλλά όταν είδε ξανά τη μηχανή του πλήρωσε ένα καφάσι μπύρες να με περιμένουν!

    νομίζω είναι ότι πιο χοντρό έχω κάνει σε μηχανή άλλου, βέβαια δεν πίνω συχνά οπότε επιφυλάσομαι

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Να πω την αυθαίρετη μλκ μου, πριν χρόνια καταφέρνω να φθάσω σε προορισμό ελεύθερου κάμπινγκ τελείως σαλταρισμένος
    γιατί υποχρεώθηκα να αφήσω το gs καμιά 20αρια μίλια μακριά λόγο μλκ καπετάνιου...

    Κάθομαι να φάω και βλέπω απέναντι μου ένα διβάλβιδο gs σχεδόν στην πένα. Αγαλιάζω.
    Δυο μέρες μετά ξαναπάω για φαϊ, το gs εκεί, φορα παρτίδα στο Λιβικό να το δέρνει η άμμος..
    Ρωτάω στο μαγαζί: ο φίλος με την μηχανή; το έχει αφήσει εδώ μου λένε και έφυγε. Λέω δε γμς..
    Έρχονται φίλοι και πιάνουμε τις μπύρες, δεν πίνω συχνά και πολύ λογικά, χωρίς μοτό ξεκουρνιάζομαι
    όταν πιώ και κάνω διάφορα μετά...
    Να μη τα πολυλογώ, με πιάνει το αλκοολ, ψωνίζω πινελάκι - μαλακό κορδόνι - χαρτια ψωμιού και ρολό βετεξ απ'το πολυκατάστημα
    και αρχίζω. Σε κανα 2ωρο έχω γυαλίσει - φιλήσει - χουφτώσει το gs και το έχω αμπαλάρει με αγνές αξίες μοτοσυκλετισμού
    και εμφανείς "λαβές" έτσι ώστε να μπορεί να λυθεί μετά από 1000 χρόνια αν το βρούν. Πως βρήκαν τον Τουτανχαμών; επι δύο.

    Μετα από πολλές μέρες το gs είχε φύγει. Ρώτησα αν είδε κανείς τον εξερευνητή και μου είπαν ότι έμαθαν
    όλες τις ιταλικες βρισιές που παίζουν αλλά όταν είδε ξανά τη μηχανή του πλήρωσε ένα καφάσι μπύρες να με περιμένουν!

    νομίζω είναι ότι πιο χοντρό έχω κάνει σε μηχανή άλλου, βέβαια δεν πίνω συχνά οπότε επιφυλάσομαι
    Γιατρέ είσαι του κλαμπ που gs εννοεί bmw ε ? κακώς όμως να ξέρεις
    Καλώς ήρθες πάντως

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εισαγωγη μοτο απο ΕΕ
    από panosrs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2009, 19:44
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2006, 00:23
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ????
    από alex-varadero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 18:20
  4. εκτελονισμο μοτο απο ΗΠΑ
    από ducatigirl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF