Σελίδα 12 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 653

Θέμα: Φωτογραφίες που τραβήξαμε

  1. #166
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Sunset Sounio


    Συνημμένο 433532


    Και μιας και πιάσαμε και τα drones πάρτε κι ένα βίντεο
    https://youtu.be/QGXP1JC5RJY
    Η φωτογραφία του ναού του Ποσειδώνα είναι εξαιρετική. Απέχει από την τελειότητα μόνο στη γεωμετρική διόρθωση του ευρυγωνίου.

    Το βίδεο από το δρόνο, υποψιάζομαι ότι είναι από κάποιο τουριστικό γραφείο, όχι δικό σου. Επίτρεψέ μου να πω ότι η δουλειά του Κώστα του Βέρση με το δρόνο του, είναι πολλά επίπεδα ανώτερη.


    Κώστα Βέρση, βρες τον άλλο Κώστα το Ρέστα (mallias) και απογειώστε τον ελληνικό τουρισμό. Μιλάω σοβαρά, τόσο καλές δημιουργίες, δεν κάνει ούτε ο ΕΟΤ, ούτε τα τουριστικά γραφεία, ενώ για εσάς φαίνεται να είναι παιχνιδάκι.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος

    Το βίδεο από το δρόνο, υποψιάζομαι ότι είναι από κάποιο τουριστικό γραφείο, όχι δικό σου.

    Άκυρη η υποψία, όλο το υλικό είναι δικό μου. Τσεκαρε το κανάλι μου καθώς και το αντίστοιχο Instagram να δεις

    Athens Experiences

  3. #168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Και μια απο το drone. Σορρυ για την αναλυση αλλα δε θυμαμαι ποια ειναι τα μεγιστα που επιτρεπει το forum και τα πετσοκοβω. Μπορει κανενα καλο παληκαρι να μου θυμίσει?
    Πολύ ωραία δουλειά Τεό, συγχαρητήρια

    Το μεγαλύτερο μέγεθος που μπορώ να χρησιμοποιήσω εγώ είναι 1920χ1080 αλλά δεν ανεβαίνουν πάντα όλες οι φωτό.

    Το πιο σίγουρο για να ανεβαίνουν σίγουρα όλες είναι το 1600χ1200 από τα στάνταρ μεγέθη.

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραία δουλειά Τεό, συγχαρητήρια

    Το μεγαλύτερο μέγεθος που μπορώ να χρησιμοποιήσω εγώ είναι 1920χ1080 αλλά δεν ανεβαίνουν πάντα όλες οι φωτό.

    Το πιο σίγουρο για να ανεβαίνουν σίγουρα όλες είναι το 1600χ1200 από τα στάνταρ μεγέθη.
    Thanks θα το δοκιμάσω
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  5. #170
    Πολύ καλές φωτογραφίες από το Παναθηναικό στάδιο και το Σούνιο.

    Να βάλω και μια πανοραμική
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Untitled_Panorama2.jpg‎  

  6. #171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλές φωτογραφίες από το Παναθηναικό στάδιο και το Σούνιο.

    Να βάλω και μια πανοραμική
    Με το mini και stitch? Δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ να πω την αλήθεια
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Άντε βαρατε κι οι φωτογράφοι του forum να γουστάρουμε


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20220109_174006-01_copy_1600x1656.jpg 
Προβολές:	144 
Μέγεθος:	100,7 KB 
ID:	433541
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  8. #173
    Ναι, με το mini 2 την τράβηξα πανοραμική και βγήκε πολύ καλή. Τραβάει και πολλαπλές λήψεις σε τετράγωνο καρέ. Εδώ πάνω από την Μονή Πεντέλης
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Untitled_Panorama4.jpg‎  

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Ναι, με το mini 2 την τράβηξα πανοραμική και βγήκε πολύ καλή. Τραβάει και πολλαπλές λήψεις σε τετράγωνο καρέ. Εδώ πάνω από την Μονή Πεντέλης
    Είναι σημαντικά καλύτερο από το δικό μου mini 1 και μάλλον πρέπει να το αναβαθμίσω αλλά αυτόν τον καιρό ψαχνομαι για καμία entry level dslr
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  10. #175
    Το mini 2 έχει εξαιρετικό controller και πολύ καλή απόδοση σε φωτογραφία λόγω RAW και φυσικά πολύ καλύτερο Video 4k.

    Πλέον (2022) έχει σταματήσει η παραγωγή DSLR από όλους τους κατασκευαστές (Canon, Nikon κλπ). Για 1-2 χρόνια μπορεί να είναι διαθέσιμες ακόμα κάποιες μηχανές DSLR μέχρι να εξαντληθεί το απόθεμα και πλέον πάμε μόνο σε mirrorless με 2πλάσιο και 3πλάσιο κόστος, λόγω της μεγάλης απόσβεσης της σχετικής τεχνολογικής έρευνας και καινοτομίας των προηγούμενων ετών ! Αντίστοιχη μετάβαση γίνεται και στην τεχνολογία των φακών.

  11. #176
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Το mini 2 έχει εξαιρετικό controller και πολύ καλή απόδοση σε φωτογραφία λόγω RAW και φυσικά πολύ καλύτερο Video 4k.

    Πλέον (2022) έχει σταματήσει η παραγωγή DSLR από όλους τους κατασκευαστές (Canon, Nikon κλπ). Για 1-2 χρόνια μπορεί να είναι διαθέσιμες ακόμα κάποιες μηχανές DSLR μέχρι να εξαντληθεί το απόθεμα και πλέον πάμε μόνο σε mirrorless με 2πλάσιο και 3πλάσιο κόστος, λόγω της μεγάλης απόσβεσης της σχετικής τεχνολογικής έρευνας και καινοτομίας των προηγούμενων ετών ! Αντίστοιχη μετάβαση γίνεται και στην τεχνολογία των φακών.
    Ακριβώς γι'αυτό (κόστος) κοιτάω κάποια entry dslr όπως την Canon 800d στα 500€ περίπου το Κιτ. Εκτός αν έχεις να προτείνεις τίποτα άλλο...

    Επίσης παίζουν και πολλοί φακοι στα μεταχειρισμένα σε αντίθεση με τους mirrorless
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  12. #177
    Εγώ θα αγόραζα DSLR μτχ με προίκα. Πχ Nikon D750/D610/D7200/D7500 με φακούς κιτ/prime & wide.

  13. #178
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς γι'αυτό (κόστος) κοιτάω κάποια entry dslr όπως την Canon 800d στα 500€ περίπου το Κιτ. Εκτός αν έχεις να προτείνεις τίποτα άλλο...

    Επίσης παίζουν και πολλοί φακοι στα μεταχειρισμένα σε αντίθεση με τους mirrorless
    Δεν είμαι σίγουρος ότι λόγω στροφής των εταιρειών στο mirroless φορμά οι τιμές στις DSLR θα πέσουν οπότε θα έλεγα να περιμένεις μερικούς μήνες μήπως βγουν καλές προσφορές λόγω στοκ.

    Μπορείς να ακολουθήσεις πολλά μονοπάτια, εγώ θα έπαιρνα τώρα μία entry level DSLR σώμα μόνο και έναν πολύ ποιοτικό ζουμ φακό τύπου Sigma Art Series και σταδιακά τους πολύ καλούς και οικονομικούς φακούς της Nikon καλύπτοντας σταδιακά το εύρος λήψης.

    Φυσικά αν πετύχεις ένα καλό πακέτο σώματος και φακών στην σωστή τιμή, μπορείς να κινηθείς και αντίστροφα.

  14. #179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι σίγουρος ότι λόγω στροφής των εταιρειών στο mirroless φορμά οι τιμές στις DSLR θα πέσουν οπότε θα έλεγα να περιμένεις μερικούς μήνες μήπως βγουν καλές προσφορές λόγω στοκ.

    Μπορείς να ακολουθήσεις πολλά μονοπάτια, εγώ θα έπαιρνα τώρα μία entry level DSLR σώμα μόνο και έναν πολύ ποιοτικό ζουμ φακό τύπου Sigma Art Series και σταδιακά τους πολύ καλούς και οικονομικούς φακούς της Nikon καλύπτοντας σταδιακά το εύρος λήψης.

    Φυσικά αν πετύχεις ένα καλό πακέτο σώματος και φακών στην σωστή τιμή, μπορείς να κινηθείς και αντίστροφα.
    Αξίζει να δώσω τώρα όσα παραπάνω γίνεται για σώμα και σιγά σιγά βλέπουμε για φακούς ή ακόμα κι ένα πολύ βασικό σώμα με τους κατάλληλους φακούς θα δώσει το ίδιο αποτέλεσμα?

    Να γίνω πιο συγκεκριμένος, παίζει πχ η canon 800d στα 500€ και η 850d στα 620€ σαν πιο νέο μοντέλο

    Να πω εδώ ότι για διάφορους λόγους, θα πάω σε αγορά καινούργιου ότι κι αν είναι αυτό.

  15. #180
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Εγώ είμαι της άποψης ότι καλύτερα καλοί φακοί και μέτριο σώμα, παρά το αντίθετο.
    Αλλα δεν μπορώ να πω ότι έχω τόσο μεγάλη εμπειρία ώστε να είμαι και απόλυτος...

    Θεωρώ πως καλύτερα να βρεις μια 80d μεταχειρισμένη, παρα να πάρεις την 800d η την 850d σε καινούρια.
    Συμφωνώ με τους sigma art που πρότεινε ο Tsber.
    Σε canon μπορώ να σου προτείνω και τον 55-250mm is stm που τον έχω και είναι ένας πολύ πολύ καλός φακός για τα λεφτά του.

Σελίδα 12 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2024, 20:22
  2. Καλλιτεχνικές μοτοφωτό που τραβήξαμε μόνοι μας...
    από macrozan στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 461
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2013, 09:45
  3. Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 12:37
  4. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF