Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Bmw f650gs θέμα με το καντραν

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2019
    Μηνύματα
    4

    Bmw f650gs θέμα με το καντραν

    Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το καντραν της μηχανής μου bmw f650gs 2003, όπου δεν μου δουλεύει ο χιλιομετρητης, μου βγάζει παύλες (-----)..., Ο μερικός χιλιομετρητης λειτουργεί ,αλλά κάθε φορά που σβήνω το μηχανάκι και τον διακόπτη στο off ... μηδενίζει
    Έστειλα το καντραν Αθήνα 2 φορές ,σε κάποιον στο Χαϊδάρι ,αλλά τίποτα ...ήρθε το καντραν από επισκευή του μάστορα και έδειχνε κανονικά στο τρίτο σβήσιμο της μηχανής τα ίδια πάλι....!!!
    Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ...τα " φώτα " σας παρακαλώ....

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vilanick Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το καντραν της μηχανής μου bmw f650gs 2003, όπου δεν μου δουλεύει ο χιλιομετρητης, μου βγάζει παύλες (-----)..., Ο μερικός χιλιομετρητης λειτουργεί ,αλλά κάθε φορά που σβήνω το μηχανάκι και τον διακόπτη στο off ... μηδενίζει
    Έστειλα το καντραν Αθήνα 2 φορές ,σε κάποιον στο Χαϊδάρι ,αλλά τίποτα ...ήρθε το καντραν από επισκευή του μάστορα και έδειχνε κανονικά στο τρίτο σβήσιμο της μηχανής τα ίδια πάλι....!!!
    Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ...τα " φώτα " σας παρακαλώ....

    Μεταχειρισμένο... Δυστυχώς, λύση δε θα βρεις.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Στο μεταχειρισμένο φοβάμαι μην το πάρω και το καντραν δουλεύει κανονικά μεν αλλά, ίσως αν έχω κάπου αλλού το πρόβλημα μου κάνει τα ίδια....
    Για αυτό και ζητώ την βοήθεια σας, πιθανόν κάποιος να γνωρίζει ή να του έχει ξανατυχει το θέμα , ίσως να μην φταίει το καντραν ,αλλά κάτι άλλο...

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vilanick Προβολή μηνύματος
    Στο μεταχειρισμένο φοβάμαι μην το πάρω και το καντραν δουλεύει κανονικά μεν αλλά, ίσως αν έχω κάπου αλλού το πρόβλημα μου κάνει τα ίδια....
    Για αυτό και ζητώ την βοήθεια σας, πιθανόν κάποιος να γνωρίζει ή να του έχει ξανατυχει το θέμα , ίσως να μην φταίει το καντραν ,αλλά κάτι άλλο...
    Τα όργανα είναι.. Γνωστό θέμα..

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Και πώς εξηγείται το γεγονός ότι το στέλνω στον μάστορα, το φτιάχνει ,μου το επιστρέφει, και ξανάγινε το ίδιο....
    Και μάλιστα το έστειλα και 2η φορά εξηγώντας του τι συμβαίνει..., Και ξανά τα ίδια...?

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Καλά το σκέφτεσαι κατα τη γνώμη μου, ίσως χρειάζεται κάποιο καθαρισμά; σετάρισμα; το κύκλωμα που στέλνει την εντολή.
    Έχεις κάποιον να το πάρει από τον μάστορα και να το πάει για ένα τυπικό έλεγχο σε κάποια άλλη μοτό;
    Έτσι θα έχεις ασφαλέστερο συμπέρασμα για το που είναι το πρόβλημα.

    Γενικά έχεις συντηρίσει ποτέ τα ηλεκτρικά; ο μηχανικός σου ασχολείται με κάτι τέτοιο;

  7. #7
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως βρεις κάτι που θα σε βοηθήσει (το σύνδεσμο τον βρήκα, δεν διάβασα τη σελίδα)

    Το κύκλωμα φαίνεται να είναι ευαίσθητο σε αλλαγές τάσης και γερασμένες μπαταρίες.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2019
    Μηνύματα
    4
    Καταρχας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ,που μου δίνεται.
    Ο μάστορας που έστειλα το καντραν ( δύο φορές για τον συγκεκριμένο λόγο) ,είναι ειδικός σε αυτά.
    Δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να το δοκιμάσω και σε άλλο ίδιο μηχανάκι.
    Πέρα από τα παραπάνω στην περιοχή που βρίσκομαι (Λάρισα - Θεσσαλονίκη) δεν ξέρω κάποιον μάστορα που να μπορεί να το ελέγξει σε αυτό το επίπεδο
    Κάθε βοήθεια - πληροφορική ,φυσικά είναι δεκτή.
    Και πάλι σας ευχαριστώ....

Παρόμοια θέματα

  1. Θεμα με μιζα - bmw f650gs
    από Sith στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2014, 19:08
  2. Θεμα με το ΚΤΜ μου
    από emix24 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2012, 21:51
  3. F650gs θεμα με νεκρα
    από Sith στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2011, 12:47
  4. f650gs προβλημα με το τσοκ
    από scorpion13 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2009, 04:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF