Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Lifan 110 κιτ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2019
    Μηνύματα
    2

    Lifan 110 κιτ

    Καλησπέρα παιδιά,εχω ένα λιφαν 110 αμιζο και θέλω να σας ρωτήσω επειδή σκέφτομαι να αλλάξω κυλινδροπιστονο και καρμπυρατέρ τι θα μου προτείνατε από Κιτ;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους ασχοληθούν.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    κυλινδροπιστονο honda. στα ιδια κυβικα. και κεφαλη astrea,supra. αν και τα λιφαν ειναι πολυ καλη αντιγραφη αυτων. οποτε και τα λιφαν ειναι μια χαρα αν ειναι σε καλη κατασταση. για παραπανω κυβικα δεν εχω δοκιμασει και δεν ξερω ποσο και αν αντεχει η lifan μπιελα-στροφαλος-ρουλεμαν-καρτερ.

    καλο θα ηταν και ολα τα ρευματα να ειναι honda( πχ glx90)(πηνειο,βολαν,πολλαπλασιατης,ηλεκτρονικη κτλ)
    το καρμπ του λιφαν ειναι καλο και οικονομικο.. η ασφαλεια στην βελόνα του καρμπ οχι στην μεση αλλα μια θεση ποιο πανω.( ποιο φτωχο μιγμα)
    εξάτμιση protec. για φιλτρο πλαστικη σωληνα με καλτσον η σιτα και 1 δοντι αλλαγη-ρυθμιση στο γραναζι χρονισμου του εκκεντροφορου. (τον lifan)

    το δικο μου ετσι ηταν,ειναι και κατι καινουρια daytona125,crypton s,inovva τρωγαν σκόνη ακομα και με το μακρυ γραναζομα μου.
    με το κοντο σε φαναρι ειχα φυγει και μπροστά απο crypton x με λιγο βαρυ αναβατη (τοτε ημουν max 55 κιλα) στα πολλα θα εφευγε ομως αυτος

    τελικη 110+ σε κοντερ glx (μεχρι τα 100 γραφει το κοντερ) καταναλωση 1,9-2,3 λιτρα/100
    λαδια μια φορα τον χρονο και πολυ χρηση,και αρκετο σκίσιμο, δεν σπαει με τιποτα. 40.000+ χιλιομετρα δικα μου και ακομα παει,δεν καιει λαδια

    η αληθεια ειναι οτι λογο φτωχου μιγματος δεν εχει τοσο καλη λειτουργεια με κρυο μοτερ και οι φθορες σε μπουζι και βαλβιδα εξαγωγης θα ειναι θεωρητικά μεγαλύτερες.

    τελος καλο θα ηταν να αλλαχτουν και τα δισκα-ελατηρια (ποιο σκληρα) του συμπλεκτη γιατι τα lifan εχουν μια ταση για πατιναρισμα μετα απο καποια χιλιομετρα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Το καλσον αστο για τα γυναικια ποδια. Βαλε τουλαχιστον φιλτροχοανη.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    δεν δουλευε καλα με 2-3 που δοκιμασα. ισως με μεγαλες η οβαλ οι οποιες δεν χωρανε με τον λαιμο και καρμπ του λιφαν. θα βρίσκουν στο φτερο.

    με πλαστικη σωληνα με κουρμπα και χοανη στην ακρη της παλι δεν δουλευε καλα..
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 03/09/2019 στις 20:28.

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για Lifan 110
    από TastyTeo στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2013, 13:43
  2. LIFAN 110
    από THEOG13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2013, 18:28
  3. psigio ladiou se lifan 110
    από motori2009 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2011, 04:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF