Σελίδα 3 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 287

Θέμα: Ποιοι θα μείνουνε στο τέλος ?

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα! Θα σου απαντήσω εγώ, που είμαι σχετικά νέο μέλος με μικρή συμμετοχή. Διαβάζω πολύ, γράφω ελάχιστα.

    Η αίσθηση που απέκτησα όταν πρωτογραφτηκα στο φόρουμ, είναι ότι υπάρχει μια κλειστή κάστα χρηστών οι οποίοι έχουν το δικαίωμα, λόγω φιλίας ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο που δεν με αφορά, να σπαμαρουν σε όλα τα θέματα και να κάνουν χαβαλε μεταξύ τους για πράγματα και καταστάσεις που μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν, αποκλείοντας τον θεματοθετη και μη συμβάλλοντας ουσιαστικά στην συζήτηση. Έτσι κάποιος εξωτερικός αναγνώστης κουράζεται και αποχωρεί από το θέμα.

    Το moding γίνετε με κριτήρια όχι αντικειμενικά. Έχω δει χρήστες να παίρνουν κάρτες και Μπαν για ψιλού πήδημα και άλλους να απολαμβάνουν μια ιδιόρρυθμης ασυλίας, με ανοιχτές προς το κοινό προειδοποιήσεις προς αυτούς αλλά χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

    Ένα άλλο πολύ άσχημο είναι οι διάφοροι ξερολες που συνδέονται αραιά και που μόνο για να θρέψουν τα διάφορα κόμπλεξ που έχουν ως άτομα, επίσης χωρίς να συμβάλουν στον εμπλουτισμό του νήματος με τις γνώσεις που υποτίθεται πως έχουν, παρά μόνο να αραδιαζουν πικροχολα σχόλια και ειρωνίες για αυτόν που τόλμησε να κάνει λάθος εξίσωση ή να εκφραστεί λανθασμένα για τον νόμο του Ωμ και την αδράνεια της γης.

    Φυσικά υπάρχουν και διάφοροι άλλοι οι οποίοι δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους και δεν ανέχονται κάποιος να διαφωνεί μαζί τους σε υποκειμενικά θέματα όπως για παράδειγμα αν βολεύει το σκούτερ για ταξίδι ή όχι.

    Όσο καιρό είμαι γραμμένος, ελάχιστα τεχνικά θέματα έχω δεί, πλην του κάθε πότε να αλλάξουμε λάδια και αν ξέρει καλύτερα ο αντιπρόσωπος, ο κατασκευαστής ή ο μάστορας της γειτονιάς.


    Πώς περιμένετε αυτό το προϊόν να να είναι ελκυστικό προς τους νέους χρήστες; Ειδικά αυτούς οι οποίοι είναι νέοι στον χώρο της μοτοσυκλέτας;

    Για να μην είμαι μηδενιστής, υπάρχουν και εξαίρετα μέλη με σοβαρές γνώσεις που τις μοιράζουν, άτομα που μοιράζονται τα ταξίδια και τις εκδρομές τους και άτομα τα οποία διαμορφώνουν ένα ευχάριστο κλίμα. Δυστυχώς όμως είναι μειοψηφία.


    Για να γυρίσει όπως λες το παιχνίδι πρέπει όλοι να κάνουμε αυτοκριτική, να εστιάσουμε στα κακώς κείμενα και κυρίως να γίνουν κινήσεις ώστε να διαφημίζονται τα φόρα, έστω και σαν διαφημιστικό σποτ στο Facebook. Πολύ σημαντικό μιας και πολλοί μοτοσυκλετιστές δεν γνωρίζουν καν για την ύπαρξη τους.

    Όλα τα παραπάνω τα γράφω καλοπροαίρετα, χωρίς να έχω προσωπικά με κανένα μέλος. Προσωπικά δεν έχω Facebook Twitter Instagram Pinterest και ότι άλλη αηδία κυκλοφορεί εκεί έξω, όποτε τα φόρα είναι το μόνο μέσω που έχω να επικοινωνώ με άτομα που μοιράζονται τα ίδια ενδιαφέροντα με εμένα.
    Ποσο δικιο εχεις...
    Ειμαι μελος στο φορουμ πανω απο 10 χρονια αλλα δεν ειμαι καθολου ενεργος για αυτους του λογους που ανεφερες και εσυ.

    Προσωπικα εχω την αισθηση οτι καποιοι θεωρουν το φορουμ τσιφλικι τους,ισως επειδη ειναι ιδρυτικα μελη και φιλοι μεταξυ τους.Και το χειροτερο ειναι οτι δεν σηκωνουν και κριτικη και συμπεριφερονται σαν αγελη λυκων.

    Καποια στιγμη γνωστος συμφορουμιτης,δεν θυμαμαι ονομα,ανοιξε ενα θρεντ για να κοροιδεψει καποιον νεο συμφορουμιτη,για μια τεχνικη ερωτηση που εκανε που κατα την δικη του,εμπειρη ισως,αποψη ηταν γελοια και αναξια σοβαρης απαντησης.Το ειδε λοιπον ο νεος συμφορουμιτης και μπηκε και σχολιασε λιγο επιθετικα και με χαρακτηρισμους,και πολυ καλα εκανε μιας και το νεο θρεντ τον χλευαζε.

    Ξερεις ποια ηταν η συνεχεια?
    Ο παλιος συμφορουμιτης ανταπαντησε υβριστικα και απειλησε το νεο μελος οτι θα φαει μπαν,μαζι με κανα δυο ακομα απο την αγελη.Οταν μπηκα στην διαδικασια να σταθω αλληλεγγυος στο νεο μελος λεγοντας ρε μαγκες γτ του την πεφτετε ο αλλος το ξεκινησε ανοιγοντας ενα θρεντ μονο και μονο για να χλευασει καποιον ενω θα μπορουσε,αν οντως θεωρει την ερωτηση γελοια,να μην μπει στον κοπο να απαντησει και προσπαθοντας να εξηγησω οτι την αντιδραση του νεου την ενεργοποιησε η δραση του παλιου,μου την επεσαν και εμενα λεγοντας μου "εσυ τωρα τι θες?γτ ασχολεισαι με κατι που δεν σε αφορα".

    Επιπροσθετως 1-2 ατομα ειπαν κατι του στυλ "Ελα μωρε τωρα,ετσι κανει ο γερος για αυτο τον αγαπαμε."

    Γι κατι τετοια εχει παρει την κατω βολτα το φορουμ φιλε Buckley.
    Γιατι υπαρχει η αγελη που συμπεριφερεται καπως παιδικα κατα την γνωμη μου.Μου πειραξαν τον φιλο θα βγω να τον υπερασπιστω ασχετα αν εχει δικιο ή αδικο και ας μπουμε να κανουμε λιγο χαβαλε και να γαμησουμε το θρεντ που ανοιξε καποιος.
    Στο τελος θα μεινουν μεταξυ τους να τα λενε πισω απο την οθονη.

    Ειλικρινα τα γραφω αυτα χωρις ιχνος κακιας.Προσπαθω απλα να κανω εποικοδομητικη κριτικη.

    ΥΓ:Να αγιασει το στομα σου φιλε ΓιωργηΤΤ,εχω δυο χρονια τωρα που απο θρεντ σε θρεντ θελω να ανοιξω ενα τετοιο ζητημα για το φορουμ αλλα ειλικρινα το αφηνα γτ ηξερα οτι οι αντιδρασεις θα ηταν ¨αμα δεν σου αρεσει τραβα αλλου¨,οχι απο ολους αλλα απο παρα πολλους



  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Εγώ επειδή είμαι χθεσινός εδώ θα πω παρακαλώ μην κλείσετε το φόρουμ ή αν δείτε πως δεν πάει άλλο βρείτε έναν τρόπο να παραμείνει η γνώση και οι πληροφορίες διαθέσιμη στο μέλλον.

    Είναι κρίμα να χάνεται τόση πληροφόρηση και προσωπικός κόπος όπως συνέβη με το kawasaki bikers...


    :
    Όχι μόνο, forumgs, gsforum, bmwbikers, klpp

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    δυστηχως σε όλα τα φορουμ συμβαινει λιγο πολύ,ετσι εκλεισε το bmwbiker,σε άλλο ψαραδικο δεν γραφει κανενας πια ...και πολλα τετοια παραδειγματα
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ΑΥΤΟΙ! ΕΝΑ-ΜΗΔΕΝ!
    Όχι αυτοί οι άλλοι 1-1
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Είχα την αίσθηση ότι αυτοί που καβαλάνε για την καύλα κάνουν ακριβώς αυτό. Καβαλάνε. Δεν μπαίνουν σε fora
    Το ακριβως αντίθετο, θα έλεγα!
    Οταν θες να μιλας συνέχεια για μηχανές και σε βαριουνται οι δικοί σου και οι (μη μοτοσυκλετικοί) φιλοι σου, τι κάνεις?
    Με τετοια τιμή βενζινης εγω δεν μπορω να καβαλαω συνέχεια, αν και θα το'θελα πολύ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas_1100gs Προβολή μηνύματος
    Όχι μόνο, forumgs, gsforum, bmwbikers, klpp
    Κρίμα

  7. #37
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Μπεμβέ και καβασάκι, ο κόσμος είναι καλύτερος πλέον.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Μεγάλη μερίδα του πληθυσμού έχει πάει σε ομάδες Facebook κτλ.
    Μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρουν οι διαχειριστές διότι λάμπουν δια της απουσίας τους.
    Αν λοιπόν ασχολούνται μόνο 2-3 άτομα και οι υπόλοιποι δεν, τότε δεν γίνεται δουλειά.
    Αντιλαμβάνομαι ότι η έλλειψη χρόνου είναι η αιτία συνήθως, αλλά πώς θα γίνει;

  9. #39
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Μεγάλη μερίδα του πληθυσμού έχει πάει σε ομάδες Facebook κτλ.
    Μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρουν οι διαχειριστές διότι λάμπουν δια της απουσίας τους.
    Αν λοιπόν ασχολούνται μόνο 2-3 άτομα και οι υπόλοιποι δεν, τότε δεν γίνεται δουλειά.
    Αντιλαμβάνομαι ότι η έλλειψη χρόνου είναι η αιτία συνήθως, αλλά πώς θα γίνει;
    Τι θα πρότεινες να κάνουν δλδ; Τι εννοείς με το απουσία;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπεμβέ και καβασάκι, ο κόσμος είναι καλύτερος πλέον.
    Και ομως υπηρχε αρκετη γνωση που χαθηκε. Εγω για παραδειγμα ειχα βρει ενα νημα που εγραφε τα διακενα βαλβιδων για το παπι μου. Τωρα μαλλον θα τα βρω μονος μου.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Και ομως υπηρχε αρκετη γνωση που χαθηκε. Εγω για παραδειγμα ειχα βρει ενα νημα που εγραφε τα διακενα βαλβιδων για το παπι μου. Τωρα μαλλον θα τα βρω μονος μου.
    Ενίοτε μπορείς να το βρεις και στο βιβλίο συντήρησης.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τι θα πρότεινες να κάνουν δλδ; Τι εννοείς με το απουσία;
    Εννοώ ανυπαρξία,δεν υπάρχουν πουθενά ούτε καν για να σχολιάζουν νήματα.
    Θα πρότεινα λοιπόν παρουσία ενεργή,που κατά τη γνώμη μου παίζει σημαντικό ρόλο.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ενίοτε μπορείς να το βρεις και στο βιβλίο συντήρησης.....
    Δυστυχως δεν υπαρχει καπου στο ιντερνετ ουτε βιβλιο συντηρησης ουτε βιβλιο σερβις καθως το παπι μου ειναι απο τα λιγοτερο εμπορικα της kawasaki.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Πριν καιρο προσπαθησα να εγγραφω στο γνωστο γειτονικο φορουμ μοτοσυκλετισμου. Ηθελα να ανεβασω και εκει το manual απο το modenas kriss που ειχα συνθεσει σε pdf απο μια online εκδοση του. Δεν τα καταφερα ποτε αφου το site δεν μου εστελνε ποτε e-mail ενεργοποιησης και ενω επικοινωνησα με την ομαδα διαχειρησης δεν μου απαντησαν ποτε.

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Εννοώ ανυπαρξία,δεν υπάρχουν πουθενά ούτε καν για να σχολιάζουν νήματα.
    Θα πρότεινα λοιπόν παρουσία ενεργή,που κατά τη γνώμη μου παίζει σημαντικό ρόλο.
    Μπορεί να είναι επίτηδες αόρατοι... Μπορεί και όχι. Δεν έχω ιδέα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θα ακριβύνει και θα βάζουμε νερό στο Τέλος
    από javrar6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 11:59
  2. Θα απογοητευτεί στο μέλλον
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF