Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 287

Θέμα: Ποιοι θα μείνουνε στο τέλος ?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136

    Ποιοι θα μείνουνε στο τέλος ?

    Δεν διασκεδάζω πια εδώ μέσα και γράφω όλο και λιγότερο.Πολλά που γράφονται δεν μου αρέσουνε ούτε και άλλα που γίνονται.
    Στεναχωριέμαι κατά κάποια έννοια ,όχι ότι έχω καμμιά σχέση παραπάνω με το μαγαζί ούτε σε βόλτα-πίτα-κρίκο έχω έρθει ποτέ.
    Σα να χει γίνει κομμάτι της ιντερνετικής μας καθημερινότητας αυτός ο διαδικτυακός καφενές που πια όλο και περισσότερα άδεια τραπέζια όμως έχει.Πολλοί αποχωρούν λίγοι έρχονται
    Μη μου γράψετε για την κρίση ,δεν είναι αυτό.Γυρνάει το παιχνίδι άραγε ?

  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Άμα το γυρίσεις δεν υπάρχει γυρισμός...........μα το Δία τι είπα πάλι...

    Όπως τα λέει το ραμολιμεντο....Αλλά και τι α κάνς??α κατς α μαλως....Δυστυχώς σημάδια των καιρών κλπ κλπ...άνθρωποι αλλάζουν παρέες αλλάζουν βόλτες δεν γίνονται πια εε βάλε στο μίξερ και τα σίριαλ μύδια....
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Ολα παρερχονται πλεον παίζε πολύ το facebook που και αυτο πλέον φθίνει.
    Αλλάζουν οι μόδες τάσεις.
    Σίγουρα είναι κρίση γιατι αν μπείς να δείς τι γίνεται σε scooter forum θα καταλάβεις παλιά κάθε βδομάδα είχαν όλα τα club βολτες τώρα ποιοι βγαίνουν πλέον μόνο παρείστικα.
    Όλα είναι μόδα πρίν νομίζω οτι τα forum είναι στο τέλος της καρίερας τους το κακό είναι οτι χάνεται γνώση γιατί πόσο καιρό να κρατάει κάποιος ένα forum αν δεν χρισιμοποιείται. kawasaki??
    LIVE FREEEEE!!!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Το πόσο λίγοι είναι αυτοί που γράφουν σε φόρουμ, το καταλαβαίνεις άμα πιάνεις συζήτηση με τυχαίους μοτοσυκλετιστές που συναντάς στον δρόμο, και καποια στιγμή τους ρωτάς αν γράφουν σε κάποιο φόρουμ. ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΙΣ. Ούτε καν τα έχουν ακουστά.

    Τόσο λίγοι είναι αυτοί που γράφουν <=> σπάνιο να τους συναντήσεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Καλημέρα! Θα σου απαντήσω εγώ, που είμαι σχετικά νέο μέλος με μικρή συμμετοχή. Διαβάζω πολύ, γράφω ελάχιστα.

    Η αίσθηση που απέκτησα όταν πρωτογραφτηκα στο φόρουμ, είναι ότι υπάρχει μια κλειστή κάστα χρηστών οι οποίοι έχουν το δικαίωμα, λόγω φιλίας ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο που δεν με αφορά, να σπαμαρουν σε όλα τα θέματα και να κάνουν χαβαλε μεταξύ τους για πράγματα και καταστάσεις που μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν, αποκλείοντας τον θεματοθετη και μη συμβάλλοντας ουσιαστικά στην συζήτηση. Έτσι κάποιος εξωτερικός αναγνώστης κουράζεται και αποχωρεί από το θέμα.

    Το moding γίνετε με κριτήρια όχι αντικειμενικά. Έχω δει χρήστες να παίρνουν κάρτες και Μπαν για ψιλού πήδημα και άλλους να απολαμβάνουν μια ιδιόρρυθμης ασυλίας, με ανοιχτές προς το κοινό προειδοποιήσεις προς αυτούς αλλά χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

    Ένα άλλο πολύ άσχημο είναι οι διάφοροι ξερολες που συνδέονται αραιά και που μόνο για να θρέψουν τα διάφορα κόμπλεξ που έχουν ως άτομα, επίσης χωρίς να συμβάλουν στον εμπλουτισμό του νήματος με τις γνώσεις που υποτίθεται πως έχουν, παρά μόνο να αραδιαζουν πικροχολα σχόλια και ειρωνίες για αυτόν που τόλμησε να κάνει λάθος εξίσωση ή να εκφραστεί λανθασμένα για τον νόμο του Ωμ και την αδράνεια της γης.

    Φυσικά υπάρχουν και διάφοροι άλλοι οι οποίοι δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους και δεν ανέχονται κάποιος να διαφωνεί μαζί τους σε υποκειμενικά θέματα όπως για παράδειγμα αν βολεύει το σκούτερ για ταξίδι ή όχι.

    Όσο καιρό είμαι γραμμένος, ελάχιστα τεχνικά θέματα έχω δεί, πλην του κάθε πότε να αλλάξουμε λάδια και αν ξέρει καλύτερα ο αντιπρόσωπος, ο κατασκευαστής ή ο μάστορας της γειτονιάς.


    Πώς περιμένετε αυτό το προϊόν να να είναι ελκυστικό προς τους νέους χρήστες; Ειδικά αυτούς οι οποίοι είναι νέοι στον χώρο της μοτοσυκλέτας;

    Για να μην είμαι μηδενιστής, υπάρχουν και εξαίρετα μέλη με σοβαρές γνώσεις που τις μοιράζουν, άτομα που μοιράζονται τα ταξίδια και τις εκδρομές τους και άτομα τα οποία διαμορφώνουν ένα ευχάριστο κλίμα. Δυστυχώς όμως είναι μειοψηφία.


    Για να γυρίσει όπως λες το παιχνίδι πρέπει όλοι να κάνουμε αυτοκριτική, να εστιάσουμε στα κακώς κείμενα και κυρίως να γίνουν κινήσεις ώστε να διαφημίζονται τα φόρα, έστω και σαν διαφημιστικό σποτ στο Facebook. Πολύ σημαντικό μιας και πολλοί μοτοσυκλετιστές δεν γνωρίζουν καν για την ύπαρξη τους.

    Όλα τα παραπάνω τα γράφω καλοπροαίρετα, χωρίς να έχω προσωπικά με κανένα μέλος. Προσωπικά δεν έχω Facebook Twitter Instagram Pinterest και ότι άλλη αηδία κυκλοφορεί εκεί έξω, όποτε τα φόρα είναι το μόνο μέσω που έχω να επικοινωνώ με άτομα που μοιράζονται τα ίδια ενδιαφέροντα με εμένα.

  6. #6
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Ποιοι θα μείνουνε στο τέλος ?






    Οι τελευταίοι;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Εγω απο τα παραπάνω δεν έχω δει αυτά που λές.
    Και να ξέρεις οτι αν θές να ρωτήσεις κάποιον απο αυτούς που λές οτι αραδιάζουν πικρόχολα σχόλια θα σου απαντήσει σωστά και όμορφα.
    Αν τον ρωτήσεις όμως, αν του πείς "αυτό εκεί που μπαίνει εκεί". θα σου πει που να το βάλεις και θα έχει και δίκιο
    Εγω πχ δεν απαντάω καθόλου σε κάποιες ερωτησεις κάποιοι θα καθίσουν να εξηγήσουν στον άλλο πως πρέπει να συμπεριφερθεί και πώς να ρωτήσει.
    Και πάλι πολλοί δεν το καταλαβαίνουν.
    Θεωρώ οτι όσοι θέλουν να πάρουν απαντήσεις στα ανθρώπινα ερωτήματα τους πέρνουν σωστές.
    Απο εκεί και πέρα σίγουρα κάποιες φορές ξεφεύγουν τα πράγματα απο κάποιους αλλα δεν φταίνε αυτοι φταίνε αυτοι που απαντάνε.
    Εμένα πχ μου άρεσαν αυτα που έγραφε ο ΝΟΧ αν και δεν σχολίαζα τα διάβαζα ειδικά για το road race. Αλλα στο moto gp όντως γινότανε κουραστικός αλλα πιο κουραστικοι γίνανε όλοι αυτοί που του απαντάγανε και τελικα αποχώρησε. Για μένα λάθος έχουν και οι δύο πλευρές.
    Συμβαίνουν αυτά όμως κάθε μέρα σε όλο το κοινωνικό σύνολο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν διασκεδάζω πια εδώ μέσα και γράφω όλο και λιγότερο.Πολλά που γράφονται δεν μου αρέσουνε ούτε και άλλα που γίνονται.
    Στεναχωριέμαι κατά κάποια έννοια ,όχι ότι έχω καμμιά σχέση παραπάνω με το μαγαζί ούτε σε βόλτα-πίτα-κρίκο έχω έρθει ποτέ.
    Σα να χει γίνει κομμάτι της ιντερνετικής μας καθημερινότητας αυτός ο διαδικτυακός καφενές που πια όλο και περισσότερα άδεια τραπέζια όμως έχει.Πολλοί αποχωρούν λίγοι έρχονται
    Μη μου γράψετε για την κρίση ,δεν είναι αυτό.Γυρνάει το παιχνίδι άραγε ?
    Ελάχιστα θέματα πλέον αξίζουν τον κόπο να μπεις να σχολιάσεις,ή να πεις την γνώμη σου.

    Όπως κι έξω, έχει γεμίσει εδώ 2τροχους που καβάλησαν για τους λάθος λόγους, και πάντα αυτοί είναι οι experts που κατέχουν την παγκόσμια γνώση.

    Από την άλλη, αυτή η κουβέντα κάνει κύκλους από το 2002, κάθε φορά για διαφορετικό λόγο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Kαλημέρα!
    Για να γράφεις σε ένα φορουμ πρέπει να σε αγγίζει κάτι,όπως με άγγιξε ο προβληματισμός σου.Τώρα για να διασκεδάσεις νομίζω χρειάζονται και άλλα πράγματα,όπως η προσωπική επαφή,γι αυτό και οι βόλτες, πίτες, ετήσιες κλπ.
    Η κρίση είναι σίγουρα η αφορμή ,οι αιτίες προυπάρχουν,το πρόβλημα κυρίως για εμάς τους μεγαλύτερους είναι η αλλαγή προτεραιοτήτων και η
    έλλειψη χρόνου ,παλιότερα ήταν πολύ εύκολο να περνάμε καλά ,πλέον χρειάζεται προσπάθεια και προγραμματισμός.

    ΥΓ 1 Πάρε ενα απο τα υπέροχα χρέπια σου και πήγαινε στην επόμενη βόλτα!

    ΥΓ 2 Μήπως να κάνουμε κάτι για ετήσια, υπάρχει ακόμη καιρός.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Εγω πιστευω οτι πολυς κοσμος διαβαζει τα φορουμ μοτοσυκλετας. Ειναι μεγαλη πηγη γνωσης και αν ψαξεις για κατι τεχνικο στο google ειναι πολυ πιθανο στα πρωτα αποτελεσματα να βρεις ενα φορουμ. Η διαφημηση λοιπον δεν χρειαζεται αφου πιστευω οτι πολλοι γνωριζουν την υπαρξη των φορουμ αλλα λιγοι συμμετεχουν.

  11. #11
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kαθε ενα δυο μηνες ανοιγει ενα τετοιο θρεντ...
    Ειπαμε, φταει η κριση, τα σοσιαλ μιντια, τα μουν@πανα οι αντιμνς και οι προβληματικοι χρηστες.

    Η προφητεια λεει οτι στο τελος θα μεινει ο Oldman και ενας 17χρονος καγκουρας που θα ρωταει για βελτιωσεις στο παπι του, σε μια αεναη συνομιλια μεχρι το τελος του κοσμου.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ελάχιστα θέματα πλέον αξίζουν τον κόπο να μπεις να σχολιάσεις,ή να πεις την γνώμη σου.

    Όπως κι έξω, έχει γεμίσει εδώ 2τροχους που καβάλησαν για τους λάθος λόγους, και πάντα αυτοί είναι οι experts που κατέχουν την παγκόσμια γνώση.

    Από την άλλη, αυτή η κουβέντα κάνει κύκλους από το 2002, κάθε φορά για διαφορετικό λόγο.
    Προσωπικά από το 08 που διάβαζα δεν θυμάμαι χειρότερη εποχή από την σημερινή...

  13. #13
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά από το 08 που διάβαζα δεν θυμάμαι χειρότερη εποχή από την σημερινή...
    Φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, τώρα με τον Κούλη θα δούμε άσπρη μέρα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά από το 08 που διάβαζα δεν θυμάμαι χειρότερη εποχή από την σημερινή...
    Α, από τότε μωρή Λουκία κρυφοκοιτάς;

    Ε κοίτα, από το 2002 που ξεκινήσαμε τότε, ένας πυρήνας 10-20 άτομα, έχουν περάσει 17 χρόνια. Έχουν αλλάξει πολλά κι έχουμε αλλάξει πολύ.

    Εμείς γιατί μεγαλώσαμε, και οι νεώτεροι πλέον ζούνε σε έναν κόσμο εντελώς διαφορετικό από αυτόν που εμείς ζήσαμε. Σε 17 χρόνια; Φυσικά. Εγώ ήθελα να καβαλήσω μοτοσακό (ένα Laverda ρε λαμόγιο ήταν το όνειρο το 1976) απο το δημοτικό, σήμερα ο γιος μου στα 18 δεν έχει όρεξη. Τον ενδιαφέρουν άλλα πράγματα.

    Οι περισσότεροι σήμερα που καβαλάνε το κάνουν για την διευκόλυνσή τους λόγω κίνησης. Οι περισσότεροι. Υπάρχουν ακόμα κάποιοι που κάνουν αυτό που τους αρέσει... Βόλτα, ταξίδι, πίστα, restoration, ό,τι αρέσει στον καθένα.
    Αλλά βλέπεις κι άλλους που γράφουν εδώ, όπως καβαλάνε κι εκεί έξω. Πολίτικαλ κορέκτ, στα όρια του ΚΟΚ κλπ. ΟΚ, δεν είναι κατακριτέο, ο καθένας πρέπει να κινείται στα δικά του όρια άνεσης κι ασφάλειας. Αλλά αν πω (όχι εγω, παράδειγμα λέμε) ότι φρενάρω μέχρι να ισιώσω το μηχανάκι στη στροφή ή μπαίνω γλυστρώντας γιατί έτσι νοιώθω ότι θα στρίψω καλύτερα, αρχίζουνε τα κάγκουρας και δημόσιος δρόμος, και φίλερ και να χαμε να λέγαμε και χέσε ψηλά κι αγνάντευε.

    Το κατακριτέο είναι να έχουν άποψη για τα πάντα, χωρίς να έχουν καν ιδέα περί τίνος μιλάνε, οπότε και βλέπεις ότι άνθρωποι που ξέρουν μένουν πίσω και δεν λένε τίποτα.

    Δεν γ@μείς, να 'μαστε καλά όλοι, κι ό,τι γίνει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    Αυτοί που καβαλάμε για την καύλα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θα ακριβύνει και θα βάζουμε νερό στο Τέλος
    από javrar6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 11:59
  2. Θα απογοητευτεί στο μέλλον
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF