Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 139

Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ

  1. #61
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Verba volant, scripta manent
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #62
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Ξανά. Απαντώ στον γαυρο, ο οποίος κατά την άποψή μου, χρησιμοποιεί απαράδεκτες εκφράσεις (εκεί πήγαιναν τα σκατά, οι ζάχαρες και όλα αυτά τα όμορφα) και πετάγεσαι ΕΣΥ να απαντήσεις ΣΕ ΕΜΕΝΑ με ειρωνικό ύφος.
    Και το συνεχίζεις κιόλας! Και που καταλήγεις; Ότι όσοι έχουν μια διαφορετική άποψη περί του τιμίου, έχουν χαμηλά στάνταρ.
    Σου είναι ολοκληρωτικά αδύνατο να δεχτείς μια άλλη άποψη γιατί στο μυαλό σου, δεν υπάρχει άλλη άποψη. Μόνο η δική σου.
    Μόνο η δική σου είναι λογική. Μόνο η δική σου βγάζει νόημα.
    Ξεκινάς με το να μου απαντάς χωρίς να έχω απευθυνθεί σε εσένα και καταλήγεις να λες ότι όσοι έχουν μια άλλη άποψη, έχουν χαμηλά στάνταρ. Κατά τη γνώμη σου μάλλον έχουν και χαμηλή νοημοσύνη.
    Ειλικρινής, δεν μπορώ να σε πείσω, όσο απλό και λογικό να είναι αυτό που λέω.
    Μα ο καθένας έχει την γνώμη του.
    Την γνώμη μου γράφω, sorry αν δεν συμβαδίζει με την δική σου αλλά ο καθένας έχει δικαίωμα να γράφει την γνώμη του εδώ μέσα και ο καθένας που διαβάζει αποφασίζει αν συμφωνεί η όχι και βγάζει δικό του συμπερασμα. Αυτό είναι και το νόημα ενός φόρουμ
    Δεν χρειάζεται να απευθυνθείς σε εμένα για να απαντήσω. Σε φόρουμ είμαστε, κάτι δεν έχεις καταλάβει.

    Εγώ απλά γράφω την γνώμη μου μέχρι τώρα αλλά εσύ υποτιμάς την δική μου νοημοσύνη με αυτά που έγραψες και ξεκινάς μια επίθεση σε εμένα προσωπικά απλά επειδή δεν ασπάζομαι τις απόψεις σου.

    Δεν έγραψα πουθενά ούτε υπονόησα κατι ούτε για νοημοσύνη ούτε για χαμηλά στανταρ, αυτα τα έγραψες εσυ και καλό θα ήταν να αλλάξεις τον τρόπο σου γιατί έχεις ξεφύγει λίγο.
    Παρτο και σαν προειδοποίηση αν θέλεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μα ο καθένας έχει την γνώμη του.
    Την γνώμη μου γράφω, sorry αν δεν συμβαδίζει με την δική σου αλλά ο καθένας έχει δικαίωμα να γράφει την γνώμη του εδώ μέσα και ο καθένας που διαβάζει αποφασίζει αν συμφωνεί η όχι και βγάζει δικό του συμπερασμα. Αυτό είναι και το νόημα ενός φόρουμ
    Δεν χρειάζεται να απευθυνθείς σε εμένα για να απαντήσω. Σε φόρουμ είμαστε, κάτι δεν έχεις καταλάβει.

    Εγώ απλά γράφω την γνώμη μου μέχρι τώρα αλλά εσύ υποτιμάς την δική μου νοημοσύνη με αυτά που έγραψες και ξεκινάς μια επίθεση σε εμένα προσωπικά απλά επειδή δεν ασπάζομαι τις απόψεις σου.

    Δεν έγραψα πουθενά ούτε υπονόησα κατι ούτε για νοημοσύνη ούτε για χαμηλά στανταρ, αυτα τα έγραψες εσυ και καλό θα ήταν να αλλάξεις τον τρόπο σου γιατί έχεις ξεφύγει λίγο.
    Παρτο και σαν προειδοποίηση αν θέλεις.
    Α μάλιστα. Οκ, θα το έχω κατά νου.
    Το πας αλλού και όχι εκεί που πρέπει.
    Θα δώσω για άλλη μια φορά το παράδειγμα γιατί ακόμα δεν έχεις καταλάβει.
    Ο φίλος που διέλυσε το Κινέζικο, έδωσε 800€. Καλά μέχρι τώρα;
    Ο φίλος αυτός, δεν είχε 2500 για επώνυμο, υποτίθεται αξιόπιστο, της εποχής. Αν πήγαινε για επώνυμο, θα έπαιρνε κάποιο, πάντα στα 800€,με πολλά πολλά χλμ, αμέτρητες φθορές, πιθανότατα από κάποιο αρκουδιαρη που το είχε στιψει. Να είσαι σίγουρος πως τα ίδια, βασικά και χειρότερα θα είχε πάθει το ήδη διαλυμένο επώνυμο. Με αυτό, έδωσε 800€,το έλιωσε και μετά από μερικά χρόνια πήρε 250€. Όχι κι άσχημα αν σκεφτείς ότι το μόνο που ζήτησε ήταν ένας ανορθωτής με κόστος 5€.

    Ο φίλος που πήρε το τσιταχ, την ίδια χρήση θα έκανε και στο επώνυμο. Θα είχε δώσει όμως περίπου 2.000 παραπάνω. Πρόσεξε, η χρήση θα ήταν η ίδια. Σπίτι δουλειά, δουλειά σπίτι, κάνα καφεδάκι και το καλοκαίρι αντε για κάνα μπανακι. Το συγκεκριμένο αποδείχθηκε η επιτομή του τιμίου.

    Αυτό εξηγώ τόση ώρα. Ανάλογα με τη χρήση/δουλειά που το θέλεις και τα λεφτά που διαθέτεις, υπάρχουν κι άλλες επιλογές πλην του ακριβού ή used επωνύμου. Δεν είναι άσχετοι ούτε έχουν χαμηλά στάνταρ και κριτήρια όσοι επιλέγουν κάποιο φθηνό, Κινέζικο μέσο μεταφοράς.
    Καλή τύχη να έχεις και να έχεις πάντα το μυαλό ανοιχτό σε νέες και διαφορετικές απόψεις.

  4. #64
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Καλή τύχη να έχεις και να έχεις πάντα το μυαλό ανοιχτό σε νέες και διαφορετικές απόψεις.
    Κι εσυ το ίδιο αγαπητε!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Ο ένας θεωρεί το κινέζικο τίμιο σκυλί για τα λεφτά του και ο άλλος ρημαδι.
    Και οι δυο έχουν πραγματικά παραδείγματα....
    Αυτό είναι το πρόβλημα με τα κινέζικα
    Μπορεί να πάρεις δύο ίδια και να είναι δύο σκυλιά δύο ρημαδια η ένα κι ένα
    Αυτό οφείλεται στον ελλιπή ποιοτικο έλεγχο για να μειωθεί η τιμή
    Όποιος θέλει το ρισκάρει....
    Η όποιος δεν έχει άλλη επιλογη
    Φυσικά μετράει και η χρήση....
    Δεν θα κάνω delivery με πάπι των 800 αλλά δε χρειάζεται να δώσω 3200 για κρυπτόν για να πηγαίνω στο φούρνο για ψωμι

  6. #66
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Ο ένας θεωρεί το κινέζικο τίμιο σκυλί για τα λεφτά του και ο άλλος ρημαδι.
    Και οι δυο έχουν πραγματικά παραδείγματα....
    Αυτό είναι το πρόβλημα με τα κινέζικα
    Μπορεί να πάρεις δύο ίδια και να είναι δύο σκυλιά δύο ρημαδια η ένα κι ένα
    Αυτό οφείλεται στον ελλιπή ποιοτικο έλεγχο για να μειωθεί η τιμή
    Όποιος θέλει το ρισκάρει....
    Η όποιος δεν έχει άλλη επιλογη
    Φυσικά μετράει και η χρήση....
    Δεν θα κάνω delivery με πάπι των 800 αλλά δε χρειάζεται να δώσω 3200 για κρυπτόν για να πηγαίνω στο φούρνο για ψωμι
    +100000τα ειπες ως εχουσιν
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #67
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Τα είπε ο (κατά oldman ) τογιάριος......Στο ΙΔΙΟ εργοστάσιο που φτιάχνουν η yamaha, h honda, η καβάσω, τα παπιά τους, φτιάχνουν και οι κινέζοι τις αντιγραφές.
    Οι διαφορές τους είναι: άλλα μέταλλα απαιτούν οι επώνυμοι και άλλα βάζουν στις αντιγραφές.
    Στα επώνυμα ελέγχονται π.χ. οι ραφές του σκελετού ενώ στην κινέζικη αντιγραφή "ντάξ μωρέ με 2 κολλήσεις μια χαρά είναι" (εξ ου και το κόψιμο του σταυρού που αναφέρει ο σαπίλας διότι εγώ έχω τον πρώην μου μπατατζνάκη που έχει το ίδιο και το δουλεύει ΟΛΗ μέρα διανομή χωρίς να κάνει κιχ εδώ και 7 χρόνια αλλά με τις προβλεπόμενες συντηρήσεις)
    Εν ολίγοις το Κινέζικο είναι λαχείο, μπορεί να βγει τίμιο και παλικάρι μπορεί και όχι (με συνηθέστερο, δυστυχώς, το 2ο......) Αυτό προσπαθούν να πουν ο σαπίλας και ο γαύρος,
    το ότι οι πιθανότητες να βγει πατάτα το κομμάτι που θα σου τύχει είναι υπέρ το δέον μεγάλες, μας αποτρέπει από τέτοιες αγορές......
    Οκ, σεβαστό και απόλυτα κατανοητό στην εποχή μας το "τόσα έχω, αυτό μπορώ να πάρω" αλλά μην προσπαθούμε να κάνουμε δια τούτου δοθέντος, τα φύκια μεταξωτές κορδέλες...ΔΕΝ γίνεται!
    Η φράση του τογιάριου "Δεν θα κάνω delivery με πάπι των 800 αλλά δε χρειάζεται να δώσω 3200 για κρυπτόν για να πηγαίνω στο φούρνο για ψωμι" τα λέει ΟΛΑ.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Φτάσατε στα άκρα... τα σημερινά καινούρια κινέζικα παπιά και μάλιστα ας πούμε "επώνυμα" δεν είναι όπως τα μηχανάκια που πούλαγε κάποτε το Άλεξ Πακ. Ασφαλώς είναι καλύτερα. Όμως τα καινούρια Honda και Yamaha είναι ακόμα καλύτερα και πιστεύω ότι τα παραπάνω λεφτά που θα δώσεις, θα τα "πάρεις πίσω" στην πορεία, μέσω των λιγότερων βλαβών και της πολύ καλύτερης μεταπώλησης. Επίσης, ένα κριτήριο για μένα (φυσικά όχι το μόνο) είναι τι βλέπω να κυκλοφορεί συχνά στο δρόμο και... οι ερωτήσεις που έχω κάνει σε όσους βλέπω πάνω σε κάποιο μοντέλο που με ενδιαφέρει: βλέπω λοιπόν πάρα πολλά Sprinter και όσους έχω ρωτήσει (διότι είχα περιέργεια επειδή μου άρεσε η εμφάνιση του Sprinter) μου έχουν πει καλά λόγια.

    Επίσης... ασφαλώς ο καθένας έχει τη δική του υποκειμενική λογική βάσει των εμπειριών του και με αυτή προσπαθεί να απαντήσει. Δεν ισχυρίζομαι δηλαδή ότι είμαι... γκουρού και τα ξέρω όλα. Η εμπειρία μου όμως λέει ότι κάποια στιγμή αγόρασα μια από τις θεωρούμενες πιο αξιόπιστες μεταχειρισμένες μοτοσυκλέτες (Transalp 600) και δεν θα το ξαναέκανα. Ένας άλλος στη θέση μου μπορεί να θεωρούσε ασήμαντα αυτά που εμένα με εκνεύρισαν και να το ξανάκανε, δεν θα μαλώσουμε κιόλας!

    Τέλος... ασφαλώς δεν κάνω κουμάντο στην τσέπη του παιδιού που έθεσε το ερώτημα. Του λέω μόνο τη γνώμη μου και ότι αν τελικά το μπάτζετ του δεν μπορεί να ανεβεί (είπαμε, απολύτως σεβαστό), εγώ στη θέση του θα πήγαινα σε καινούριο.

  9. #69
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Υπαρχει καποιος που να γνωριζει εστω μια περίπτωση κρυπτον που έκοψε σταυρό (εννοείται χωρίς στουκα ) ;
    Γιατί εδώ, ήδη δύο ανθρωποι το καταθέτουν ως μαρτυρία για τα...τίμια σπριντερ.
    Είναι αλήθεια, μια πιθανότητα με την ύπαρξη της οποίας θα ρισκαρατε;;;;
    Θα τρελαθούμε εδώ μέσα. ..
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #70
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Το εξάντλησατε το θεμα, ολοι εχετε το δίκιο σας απο το πρίσμα σας, θα μπορουσετε και πιο χαλαρα χωρις να παρεξηγήστε.

    sapila & gayros στις προτροπές σας καλύτερα επώνυμό μεταχ.(απο καινουργιο κινεζικο)προσθεστε απο ανθωπο που ξερει και μπορει να επιλέξει σωστο μεταχειρισμένο.
    Διοτι εαν ο ενδιαφερόμενος δεν γνωριζει την αγορα μεταχειρισμενου (ειδικοτερα παπιων που εκτελουν επαγγελματικη χρηση) τοτε το ρισκο ενδέχεται μεγαλυτερο απο καινουργιο κινεζο.

    Παράλληλα προσθέστε στα στατιστικά σας και αυτο, το νούμερο ενα παπι σε πωλήσεις '18 και μαλλον '19 ειναι το dy125 της Daytona. 1400 ευρω. Τα τεραστια εμπορικα νούμερα για τα δεδομένα εκτιμώ οτι προέρχονται μαζικα για επαγγελματική χρηση.
    Τα επαγγέλματα των μοτοδιανομων κλειστα εαν ειχε βγει βρωμα οτι "πανε μαστορα" δεν θα τα ακουμπουσε κανεις τους. Για να πουλαει παει να πει οτι παει καλα στον τομεα ικανοποίησης πελατη.
    Η μπενελι και η κιγουει ενω κινεζικη αλλα επώνυμη με προδιαγραφές στον χωρο ενδέχεται να μπορει να φτιαξει κατι που να αντέχει
    Εντάξει η πατεντα ειναι σπασμένη και διαθεσιμη στην αγορά για 50χρονια οριζόντιος κυλινδρος, αερο,διβαλβιδο, ημιαυτοματο σιγα το δυσκολο
    Μου κανουν εντύπωση τα προβλήματα της sym που αναφερει ο τσολιας ενω η εταιρεία τα παει πριμα στα σκουτερ
    JasonEV thanks για το βιντεο

  11. #71
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Νομίζω ότι το έχω ξανασχολιάσει εδώ μέσα, αλλά το Ηράκλειο είναι γεμάτο ντελιβεράδικα Daytona Nova. 2-3 άτομα που ρώτησα ήταν πολύ ευχαριστημένοι, μόνο ένας όμως το είχε πολύ καιρό - και τα πλαστικά είχαν γίνει κ@λος. Δεν ξέρω αν έχει κάποια σοβαρή διαφορά, αλλά το ίδιο ουσιαστικά παπί με αυτοκόλλητο Dayang (του εργοστασίου δηλαδή) ξεκινάει στο car.gr από 1260€

    Καλύτερο value for money θεωρώ ότι είναι το Athlete, αλλά μάλλον δε βολεύει για δουλειά και έτσι λίγο που πούλησε αναρωτιέμαι για την εύρεση/τιμή ανταλλακτικών σε μερικά χρόνια.

  12. #72
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Φτάσατε στα άκρα... τα σημερινά καινούρια κινέζικα παπιά και μάλιστα ας πούμε "επώνυμα" δεν είναι όπως τα μηχανάκια που πούλαγε κάποτε το Άλεξ Πακ. Ασφαλώς είναι καλύτερα. Όμως τα καινούρια Honda και Yamaha είναι ακόμα καλύτερα και πιστεύω ότι τα παραπάνω λεφτά που θα δώσεις, θα τα "πάρεις πίσω" στην πορεία, μέσω των λιγότερων βλαβών και της πολύ καλύτερης μεταπώλησης. Επίσης, ένα κριτήριο για μένα (φυσικά όχι το μόνο) είναι τι βλέπω να κυκλοφορεί συχνά στο δρόμο και... οι ερωτήσεις που έχω κάνει σε όσους βλέπω πάνω σε κάποιο μοντέλο που με ενδιαφέρει: βλέπω λοιπόν πάρα πολλά Sprinter και όσους έχω ρωτήσει (διότι είχα περιέργεια επειδή μου άρεσε η εμφάνιση του Sprinter) μου έχουν πει καλά λόγια.

    Επίσης... ασφαλώς ο καθένας έχει τη δική του υποκειμενική λογική βάσει των εμπειριών του και με αυτή προσπαθεί να απαντήσει. Δεν ισχυρίζομαι δηλαδή ότι είμαι... γκουρού και τα ξέρω όλα. Η εμπειρία μου όμως λέει ότι κάποια στιγμή αγόρασα μια από τις θεωρούμενες πιο αξιόπιστες μεταχειρισμένες μοτοσυκλέτες (Transalp 600) και δεν θα το ξαναέκανα. Ένας άλλος στη θέση μου μπορεί να θεωρούσε ασήμαντα αυτά που εμένα με εκνεύρισαν και να το ξανάκανε, δεν θα μαλώσουμε κιόλας!

    Τέλος... ασφαλώς δεν κάνω κουμάντο στην τσέπη του παιδιού που έθεσε το ερώτημα. Του λέω μόνο τη γνώμη μου και ότι αν τελικά το μπάτζετ του δεν μπορεί να ανεβεί (είπαμε, απολύτως σεβαστό), εγώ στη θέση του θα πήγαινα σε καινούριο.
    Θες να αγοράσεις το δικό μου;Το πήρα 7/18 1800 και τ δίνω με 11500 σήμερα 600.Και με λάατιχα michelin city pro με 10000χλμ πάνω και όχι λιωμένα.Αν το θές πές μου.Η τιμή είναι VFM.Αλλά είνα κινέζικο.SYM γαρ....
    Απλά να ξέρεις...πατινάρει.Μερικές μέρες ακόμα έχει μέχρι να μείνει και θέλει δισκάκια.Και κομπλερ μιζας που αυτο θα το πάω δευτέρα για σέρβις.Εντός εγγύησης.
    Αλλα θα σε βοηθησει να κάνεις νέους φίλους.Τους μαστόρους.Αλλα είναι τίμιο στα 600 ευρω βρε αδερφέ.Έλα να το πάρεις να κάνουμε μεταβίβαση.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Θες να αγοράσεις το δικό μου;Το πήρα 7/18 1800 και τ δίνω με 11500 σήμερα 600.Και με λάατιχα michelin city pro με 10000χλμ πάνω και όχι λιωμένα.Αν το θές πές μου.Η τιμή είναι VFM.Αλλά είνα κινέζικο.SYM γαρ....
    .
    Οχι ! Δεν θα πω για το δικό σου sym magic αλλά για συναδέλφου τι του έβγαλε στα 2 χρόνια εγγύηση. Εγκέφαλο, κοντέρ, μάσκα φαναριού, ρουλεμάν πίσω τροχού που διέλυσε ζάντα δαγκάνα δίσκο και όλο το σύστημα πίσω .Και νομίζω και αναρτήσεις .Επίσης δίσκους,
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 14/09/2019 στις 02:55.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Ο ένας θεωρεί το κινέζικο τίμιο σκυλί για τα λεφτά του και ο άλλος ρημαδι.
    Και οι δυο έχουν πραγματικά παραδείγματα....
    Αυτό είναι το πρόβλημα με τα κινέζικα
    Μπορεί να πάρεις δύο ίδια και να είναι δύο σκυλιά δύο ρημαδια η ένα κι ένα
    Αυτό οφείλεται στον ελλιπή ποιοτικο έλεγχο για να μειωθεί η τιμή
    Όποιος θέλει το ρισκάρει....
    Η όποιος δεν έχει άλλη επιλογη
    Φυσικά μετράει και η χρήση....
    Δεν θα κάνω delivery με πάπι των 800 αλλά δε χρειάζεται να δώσω 3200 για κρυπτόν για να πηγαίνω στο φούρνο για ψωμι
    Ακριβως. Στα κινεζικα δεν υπαρχει αυστηρος ποιοτικος ελεγχος. Δηλαδη βγαινουν απο την παραγωγη προς στις σαλες των εμπορων και μηχανακια που εχουν αστοχιες σε κολησεις ,ανοχες και επιμερους εξαρτηματα. Αυτο ειναι ενας απο ους λογους που το κοστος ειναι χαμηλο.

    Τωρα οσον αφορα το innova το carb που ετυχε να το ειχα στην κατοχη μου και που το ειχα αγορασει με 70κ και εκανα 45κ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ μεχρι να χτυπησει μπιελα εγω το εκτιμησα ιδιαιτερα. Περα απο τα επιμερους χαρακτηριστικα, δηλαδη δυναμη στις μεσαιες, χωρους ανεση βελουδινη λειτουργία τουριστικες δυνατοτητες το παπακι αυτο με βοηθησε να ξαναορθοποδηδω στην ζωη μου ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΩΝ ΒΛΑΒΩΝ. Δηλαδη ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΟΥΤΕ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ για ψηλου πηδημα και αυτο για την εργασια μου ηταν πολυ σημαντικο. Την μπιελα την περιμενα και οταν ηρθε δεν με ενοχλησε γιατι τα ειχε βγαλει τα λεφτα του...

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Θες να αγοράσεις το δικό μου;Το πήρα 7/18 1800 και τ δίνω με 11500 σήμερα 600.Και με λάατιχα michelin city pro με 10000χλμ πάνω και όχι λιωμένα.Αν το θές πές μου.Η τιμή είναι VFM.Αλλά είνα κινέζικο.SYM γαρ....
    Απλά να ξέρεις...πατινάρει.Μερικές μέρες ακόμα έχει μέχρι να μείνει και θέλει δισκάκια.Και κομπλερ μιζας που αυτο θα το πάω δευτέρα για σέρβις.Εντός εγγύησης.
    Αλλα θα σε βοηθησει να κάνεις νέους φίλους.Τους μαστόρους.Αλλα είναι τίμιο στα 600 ευρω βρε αδερφέ.Έλα να το πάρεις να κάνουμε μεταβίβαση.
    Πρώτα - πρώτα άλλαξε λίγο το ύφος σου, διότι σε λίγο θα μου γράψεις ότι... εγώ φταίω που σου έβγαλε όλα αυτά τα προβλήματα το SYM Magic.

    Δεύτερον... το συγκεκριμένο μοντέλο της SYM βγήκε προβληματικό. Δεν έγραψα όμως ότι ΟΛΑ τα κινέζικα είναι καλά, πρέπει να ψάξει κανείς αν αγοράσει καινούριο να δει ποιο βγάζει πολλά προβλήματα και ποιο όχι. Και ένα κριτήριο είναι και το ποια είναι τα περισσότερο επιτυχημένα εμπορικά. Το SYM Magic δεν ήταν και τόσο επιτυχημένο.

    Τρίτον... από την αρχή πρότεινα στο παιδί που άνοιξε το τόπικ να πάρει καινούριο γιαπωνέζικο και έγραψα για ποιο λόγο το πρότεινα.

    Τέταρτον... όπως είναι ρίσκο να πάρεις καινούριο κινέζικο, επίσης είναι ρίσκο να πάρεις οποιοδήποτε μεταχειρισμένο. Χρειάζεται να γράψω τους λόγους; δε νομίζω. Τους γνωρίζουμε όλοι.

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ!
    από rev στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2016, 15:00
  2. Βηθεια για επιλογη παπιου..
    από patricanos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2010, 18:02
  3. Επιλογη παπιου(ασχετοσυνη) :x
    από thomzet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 03:42
  4. Επιλογή παπιού
    από ante_bellum στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2006, 10:05
  5. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ 125
    από pantelhs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2006, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF