Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 139

Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Doctor αντε χτυπα κανά ρυζόγαλο και ασε μας ησυχους.... Πάντως όποιος παίρνει παπί (και είναι κάποιας ηλικίας) καλό είναι να βάλει το supra στα υπόψη. Έχει χώρους σχεδόν ακουτερισιους. Βασικό αν κάνεις πολλά χιλιόμετρα και είσαι και φορτωμένος...
    Το innova που είχες πάρει με 70000 χλμ και έκανες άλλα 45000 χλμ πόσες φορές είχε αλλάξει μπιέλα στο σύνολο?

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Μια. Βασικά το Innova το εσκισα με το καλημέρα. Με το που το αγόρασα από αντιπρόσωπο Honda έφυγα για βόρεια Εύβοια καλοκαίρι με 45 βαθμούς. Στην επιστροφή λέω κάτσε να τσεκάρω λάδια. Ο δείκτης δεν εδειχνε τίποτα. Όταν άδειασα το Κάρτερ ζήτημα να είχε 100 150 ml λάδι. Θεωρώ ότι αυτό ταλαιπώρησε ελατήρια μπιστονι μπιέλα. Παρόλα αυτά άντεξε 45κ με 200 ml κατανάλωση λάδιου κάθε 1000 χιλιομ. Η χρήση του ήταν σκληρή αλλά σχεδόν ποτέ στα κοκκινα.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Πάνε δες καβασακι athlete είναι φτηνό κ άσχημο, για μένα βλέπετε και έχει καλύτερο στήσιμο.
    Αυτό μόνο παπάκι δεν είναι, έτσι όπως είναι το σκάφος του.Κανονικά έπρεπε να μπει στην κατηγορία street.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Στα λεφτά του ειναι ότι καλύτερο υπάρχει πιστεύω, αν φύγω από το κλε κ δεν πάρω νακεντ κ δω για κάνα παπί, θα πάρω athlete

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Καθαρα σαν πακετας θα σου πω αυτα

    Yamaha, αξιζει μονο το crypton R απο το 105 εως το 115, αμα τα βρεις φθηνα παρτα ειναι καλα. Απο τα καινουργια μακρυα απ το Τ110 μαρεσει που το προτειναν κιολας εδω μεσα, εχω δουλεψει 2 τετοια απο κουτα με καλη χρηση και ειναι σαραβαλα. Το crypton S το νεο εγω το εκανα βολτα απο αντιπροσωπια και φαινοταν αψογο δε ξερω αν θα αντεξει στο χρονο ομως, θα δουμε. Crypton x μακρυα δε βγαινει πλεον και κατα 99% οτι μεταχειρο βρεις θα ειναι απο πιτσιρικίου που το εκανε τριμπουρδελο μεσα η απο πακετα που του ηπιε το αιμα.

    Kawasaki, καζε ρ και ξερο ψωμι, ειτε το παλιο του 98 και μετα ειτε το πιο νεο του 2004-2007 με τα φωτα στη ποδια, το δικο μου περασε τις 150.000 φετος και δεν το ειχα επισκευασει ποτε. Για καινουργια kawa δε ξερω, ειναι φθηνοτερα απο yama honda pantos.

    Honda, supra astrea grand αμα βρεις μεχρι 800-900 παρτα. Ιννοβα οχι ουτε το παλιο ουτε το ιντζεξιον. Για πιο νεο δες το wave αξιζει.

    modenas kriss kristar τα δουλευουν πολλοι επισης και λενε καλα λογια, εγω δεν ειχα και δε ξερω.

    Daytona μετρια μοτερ σαπια περιφερειακα χαλια πλαστικα μηδεν μεταπωληση, για πεταμα δηλαδη. Εχω σκορπισει ενα μεσα σε 6 μηνες ντελιβερι και το καζερ μου μετα απο 150.000 χμ ακομα δεν ειχε ουτε σπασμενα πλαστικα ουτε κανενα αλλο θεμα.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Καθαρα σαν πακετας θα σου πω αυτα

    Yamaha, αξιζει μονο το crypton R απο το 105 εως το 115, αμα τα βρεις φθηνα παρτα ειναι καλα. Απο τα καινουργια μακρυα απ το Τ110 μαρεσει που το προτειναν κιολας εδω μεσα, εχω δουλεψει 2 τετοια απο κουτα με καλη χρηση και ειναι σαραβαλα. Το crypton S το νεο εγω το εκανα βολτα απο αντιπροσωπια και φαινοταν αψογο δε ξερω αν θα αντεξει στο χρονο ομως, θα δουμε. Crypton x μακρυα δε βγαινει πλεον και κατα 99% οτι μεταχειρο βρεις θα ειναι απο πιτσιρικίου που το εκανε τριμπουρδελο μεσα η απο πακετα που του ηπιε το αιμα.

    Kawasaki, καζε ρ και ξερο ψωμι, ειτε το παλιο του 98 και μετα ειτε το πιο νεο του 2004-2007 με τα φωτα στη ποδια, το δικο μου περασε τις 150.000 φετος και δεν το ειχα επισκευασει ποτε. Για καινουργια kawa δε ξερω, ειναι φθηνοτερα απο yama honda pantos.

    Honda, supra astrea grand αμα βρεις μεχρι 800-900 παρτα. Ιννοβα οχι ουτε το παλιο ουτε το ιντζεξιον. Για πιο νεο δες το wave αξιζει.

    modenas kriss kristar τα δουλευουν πολλοι επισης και λενε καλα λογια, εγω δεν ειχα και δε ξερω.

    Daytona μετρια μοτερ σαπια περιφερειακα χαλια πλαστικα μηδεν μεταπωληση, για πεταμα δηλαδη. Εχω σκορπισει ενα μεσα σε 6 μηνες ντελιβερι και το καζερ μου μετα απο 150.000 χμ ακομα δεν ειχε ουτε σπασμενα πλαστικα ουτε κανενα αλλο θεμα.
    Το crypton T110 για ποιο λόγο είναι χάλια?Έχει χάλια πλαστικά, ή το μοτέρ χαλάει σε λίγα χιλιόμετρα?

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Το crypton T110 για ποιο λόγο είναι χάλια?Έχει χάλια πλαστικά, ή το μοτέρ χαλάει σε λίγα χιλιόμετρα?
    Ειναι κακο γενικα. Μετα τις 15.000 ολα τριζανε, χαλασε η κλειδαρια στο ενα στις 12.000, στο αλλο χαλασε ο ορθιος στις 10000 και φυσικα τα πληρωσαμε γιατι δε τα καλυψε η εγγυηση. Καιγανε λαδι απ τη πρωτη μερα, 300-400μλ συμπληρωμα ανα 2000 χιλιομετρα, αλλωστε ειχα ρωτησει και την αντιπροσωπια και μου ειπαν οτι καινε λαδια. Το ενα κολλησε στις 30000 , μπιελα κολλημενη στον στροφαλο, εγινε επισκευη, το αλλο κολλησε στις 42000 με τον ιδιο τροπο. Συνεχομενα προβληματα με μπουζι που τα εκαιγαν και τα 2 μηχανακια, καθε τρις και λιγο τηλεφωνο στον αντιπροσωπο μεχρι που κουραστηκα και ειχα 2-3 μπουζι κατω απ το καθισμα και ενα μπουζοκλειδο και τα αλλαζα εγω η ο συναδερφος. Πολλα αλλα θεματα για μηχανακι κουτα , ειναι κακα δεν αξιζουν. χαλια οδηγικα, πολυ μετρια πλαστικα


    α και πατηνιαραν απο πολυ λιγα χμ ειχαμε αλλαξει δισκακια και μετα ξαναπατηνιαραν

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Αν βρεις address με λυμένο το θέμα του σασμάν, πάρτο. Καλό και ποιοτικό. Και το σημαντικό, δεν θα σε ρίξει. Θα πέσεις από δική σου χαζομάρα. Το έχω 9 χρόνια. Το πείρα μεταχείρω. Ακόμη είναι τοπ. Μου το έριξαν 5-6 φορές κάτω τα παιδιά, δεν έσπασε τπτ και δεν τρίζει τπτ.

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas_1100gs Προβολή μηνύματος
    Αν βρεις address με λυμένο το θέμα του σασμάν, πάρτο. Καλό και ποιοτικό. Και το σημαντικό, δεν θα σε ρίξει. Θα πέσεις από δική σου χαζομάρα. Το έχω 9 χρόνια. Το πείρα μεταχείρω. Ακόμη είναι τοπ. Μου το έριξαν 5-6 φορές κάτω τα παιδιά, δεν έσπασε τπτ και δεν τρίζει τπτ.
    Υπήρχαν address που δεν έβγαλαν προβλήματα στο σασμάν μετά από πολλά χιλιόμετρα?

  10. #115
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    ΔΕΝ βγαζαν ολα,στην αρχη ηταν τι θα σου τυχει,μετα νομιζω οτι το διορθωσε η ΣΟΥΤΖΟΥΚΙ, στα μεταγενεστερα μοντελα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Υπήρχαν address που δεν έβγαλαν προβλήματα στο σασμάν μετά από πολλά χιλιόμετρα?
    Δεν το ξέρω, λένε μετά το 2010 άλλαξαν το γρανάζι. Βασικά η βαφή ήταν άκυρη και έκανε ένα βουητό. Εμένα 2009 κατασκευή έκανε το βουητό. Και όταν το έφτιαξα είδαμε κ ποιότητα στο μοτέρ.
    Τελευταία τροποποίηση από kostas_1100gs; 09/03/2020 στις 13:50.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Στα λεφτά του ειναι ότι καλύτερο υπάρχει πιστεύω, αν φύγω από το κλε κ δεν πάρω νακεντ κ δω για κάνα παπί, θα πάρω athlete
    Το εχεις βολταρει?θελει να το παρει ενας γνωστος μου και μιλάγαμε για δαυτο πριν μερικες μερες..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	th_IMG_2212.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	38,3 KB 
ID:	415592

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Όχι ακόμα με την Κλάρα είμαι, αν έπαιρνα παπί σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει αντίπαλος, δες review στο ίντερνετ, τα καλύτερα για τιμή αναρτήσεις κ επώνυμο

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Αν η καβασακι πρόσεχε λίγο κάποια σημεια σε αυτό το μηχανάκι θα κλεινε πολλά γιαπωνέζικα σπίτια στην κατηγορία... Πήγε όμως κι έβαλε για φαναρι τη λάμπα της ΔΕΗ και ψευτο κλιπ ον.. Και το κάνε σα πατημενη κατσαρίδα... Βάλε μωρή καβασω ένα νορμάλ παπιοτιμονο ένα όμορφο φανάρι και λίγα πλαστικά γύρω από τα καλάμια να γουσταρουμε
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Μην κοιτάς Ελλάδα, έχει κάτι βίντεο από Ινδία με δαύτα πανικός και να δεις πως τα φτιάχνουνε σαν ζεντ αχαχα

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ!
    από rev στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2016, 15:00
  2. Βηθεια για επιλογη παπιου..
    από patricanos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2010, 18:02
  3. Επιλογη παπιου(ασχετοσυνη) :x
    από thomzet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 03:42
  4. Επιλογή παπιού
    από ante_bellum στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2006, 10:05
  5. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ 125
    από pantelhs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2006, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF