Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Ypopsifios Odigos, help!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2019
    Μηνύματα
    5

    Ypopsifios Odigos, help!!

    Kalispera, eimai 20 etwn kai epiasa doylia ena misaoro apo to spiti moy (athina) , opote to amaksi oikonomika den sumferei kai apofasisa na parw mixanaki. Ekana psaksimo kai mou aresoun ta naked bikes pio poly, thelw na kumanthw sta 125-250 cc gia arxh na exw ligh forologia kai xamili katanalwsh. Thelw opio palikali exei thn kalosini na me voithisei ligo se diafores plirofories gia ta mixanakia ayta. Apoti eida genika, h honda (cb) h yamaha k kmt (duke) exoun wrea modela ,eidika to mt 125 mou aresei arketa alla einai kai ligo akrivo. Etsi skeftika ama einai na dwsw 3-4 xiliarika gia mixanaki toulaxiston na parw 250 cc na min to barethw grigora alla to mt-25 pou tha einai 250 cc opws lene den exei bgei akoma pouthena. Exete tipota na mou proteinete etsi se 3-4 xiliarika , omorfo naked style, 125-250 cc kai xamili katanalwsh? Euxaristw.
    Epishs ti paizei me ta euro4 mixanakia pou vlepw sto car.gr
    <333 Elpizw na ginw kai episimo melos moto.gr

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Καλησπερα.
    Επειδη δεν ξερω Αγγλικα,μηπως ξερεις να γραφεις στα Ελληνικα;

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες φίλε... γράφε στα ελληνικά παρακαλώ, όχι greeklish !
    Ποιο δίπλωμα έχεις;
    Αφού σου αρέσουν τα γυμνά, μπορείς να βρεις ένα μεταχειρισμένο μοτοσυκλετάκι κοντά στα 200-300cc και να ξεκινήσεις με αυτό...Kawasaki Z300(ή Z250), KTM Duke 200, Suzuki Inazuma 250, Sym Wolf. Υπάρχουν και τα Honda CBR250, Kawasaki Ninja 250 σε γειτονική κατηγορία, αν σου αρέσουν.
    Και από καινούρια: Benelli BN251(ή 302), Suzuki GSX-S 125, Yamaha MT 125, Honda CB 125 + κάποια από τα προαναφερθέντα που μπορείς να βρεις σε προσφορά.

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Εγώ δεν κάθομαι να βγάλω τα ματάκια μου...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    3 4 χιλιάρικα προκαταβολή για καινούριο σε αυτό που θέλεις.200 cc τουλάχιστον. Εντός πόλης είσαι καλυμμένος και με 125cc
    Ελληνικά! Μόλις απέκτησα πρεσβυωπια

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Kawasaki z250,benelli bn 250,sym wolf 250,yamaha mt 125,daytona r 250,Cf moto 250 κτλ αν εχεις σκοπό να το πουλήσεις μετά απο λίγο δεν ξέρω αν αξίζει καινούργιο

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iaswnas1988 Προβολή μηνύματος
    Kawasaki z250,benelli bn 250,sym wolf 250,yamaha mt 125,daytona r 250,Cf moto 250 κτλ αν εχεις σκοπό να το πουλήσεις μετά απο λίγο δεν ξέρω αν αξίζει καινούργιο
    Σωστος

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Kawa z250, αλλιώς το ζ300 που είναι καλύτερο

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leroywatson Προβολή μηνύματος
    Kalispera, eimai 20 etwn kai epiasa doylia ena misaoro apo to spiti moy (athina) , opote to amaksi oikonomika den sumferei kai apofasisa na parw mixanaki. Ekana psaksimo kai mou aresoun ta naked bikes pio poly, thelw na kumanthw sta 125-250 cc gia arxh na exw ligh forologia kai xamili katanalwsh. Thelw opio palikali exei thn kalosini na me voithisei ligo se diafores plirofories gia ta mixanakia ayta. Apoti eida genika, h honda (cb) h yamaha k kmt (duke) exoun wrea modela ,eidika to mt 125 mou aresei arketa alla einai kai ligo akrivo. Etsi skeftika ama einai na dwsw 3-4 xiliarika gia mixanaki toulaxiston na parw 250 cc na min to barethw grigora alla to mt-25 pou tha einai 250 cc opws lene den exei bgei akoma pouthena. Exete tipota na mou proteinete etsi se 3-4 xiliarika , omorfo naked style, 125-250 cc kai xamili katanalwsh? Euxaristw.
    Epishs ti paizei me ta euro4 mixanakia pou vlepw sto car.gr
    <333 Elpizw na ginw kai episimo melos moto.gr
    Καλησπέρα, είμαι 20 ετών και έπιασα δουλειά ένα μισάωρο από το σπίτι μου (αθηνα) , οποτε το αμάξι οικονομικά δεν συμφέρει και αποφάσισα να πάρω μηχανάκι. Έκανα ψάξιμο και μου αρέσουν τα naked bikes πιο πολύ, θέλω να κυμανθώ στα 125-250 cc για αρχή να έχω λίγη φορολογία και χαμηλή κατανάλωση. Θέλω οποιο "παλικαρι" έχει την καλοσύνη να με βοηθήσει λίγο σε διαφορες πληροφορίες για τα μηχανάκια αυτά. Απότι είδα γενικά, η honda (cb) η yamaha k kmt (duke) έχουν ωραία μοντέλα ,ειδικά το mt 125 μου αρέσει αρκετά αλλα είναι και λίγο ακριβό. Έτσι σκέφτηκα άμα είναι να δώσω 3-4 χιλιάρικα για μηχανάκι τουλάχιστον να πάρω 250 cc να μην το βαρεθώ γρήγορα αλλα το mt-25 που θα είναι 250 cc όπως λένε δεν έχει βγει ακόμα πουθενά. Έχετε τίποτα να μου προτείνεται έτσι σε 3-4 χιλιάρικα , όμορφο naked style, 125-250 cc και χαμηλή κατανάλωση? Ευχαριστώ.
    Επίσης τι παίζει με τα euro4 μηχανάκια που βλέπω στο car.gr
    <333 Ελπίζω να γίνω και επίσημο μέλος moto.gr

    http://speech.ilsp.gr/greeklish/

  10. #10
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.632
    Sorry αλλά όσοι είναι ευαίσθητοι με τα ματάκια τους μπορούν να απέχουν.

    Anyway...

    Φιλαράκι πάρε ένα μεταχειρισμένο 250 για αρχή και δώσε έμφαση στον ποιοτικό εξοπλισμό.

    Κράνος, μπουφάν, γάντια και μποτάκια κατ'ελάχιστο.

    Yamaha YBR και kawasaki zx250r είναι καλές επιλογές.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Τώρα μιλάς όμορφα
    Καλώς ήρθες, επίσημο μέλος είσαι ήδη εφόσον έκανες εγγραφή και γράφεις εδώ. Τώρα, το πόσο θα αντέξεις εδώ, εξαρτάται από το πόσο καλό στομάχι έχεις...
    Για μΕχανάκι, λίγο πολύ ότι είπαν οι από πάνω που στραβώθηκαν να σε εξυπηρετήσουν
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2019
    Μηνύματα
    5
    Συγνωμη για τα γκρικλισ προηγουμενως, επισης θελω αν γινετε να μαθω τι φορος παιζει στις κατηγοριες 0-400 cc γιατι καθε δεδομενα που βρισκω ειναι διαφορετικα. Επειδη δεν εχω γκαραζ , και το μηχανακι θα το αφηνω κατω απο την πολυκατοικια, υπαρχει κανενα καλο αντικλεπτικο συστημα?
    Ευχαριστω για τις απαντησεις.

  13. #13
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leroywatson Προβολή μηνύματος
    Συγνωμη για τα γκρικλισ προηγουμενως, επισης θελω αν γινετε να μαθω τι φορος παιζει στις κατηγοριες 0-400 cc γιατι καθε δεδομενα που βρισκω ειναι διαφορετικα. Επειδη δεν εχω γκαραζ , και το μηχανακι θα το αφηνω κατω απο την πολυκατοικια, υπαρχει κανενα καλο αντικλεπτικο συστημα?
    Ευχαριστω για τις απαντησεις.
    Οι μοτοσυκλέτες δεν έχουν τεκμήριο για την ώρα.

    Εκτός κι αν εννοείς τα τέλη κυκλοφορίας όπου δεν θυμάμαι αλλά μια γρήγορη αναζήτηση στο γουγλ θα σου δώσει την απάντηση που χρειάζεσαι.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2019
    Μηνύματα
    5
    Τελεια, απλα μια καλη αντικλεπτικη μεθοδο θελω να βρω και τι παιζει με τα μηχανακια euro 4 στην αθηνα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    3 με 4 χιλιαρικα ειναι πολλα για 125/250 αρι εκτος και αν μιλας για καινουριο.Πάρε κανα μεταχειρο με 2500 το πολυ,είναι πολυ πιθανον να ρίξεις το πρώτο σου μηχανάκι.
    Μετά το πουλάς και παίρνεις ότι σου αρέσει.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. help me!!!!
    από kdxsakias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 19:05
  2. ypopsifios odigos
    από Isidlo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2004, 19:02
  3. Nea Montela Help Please
    από CyBeRseXX στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 10:36
  4. Pls Help 4 Enduro
    από CyBeRseXX στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:01
  5. Admins help.. (διευκρίνηση)
    από DEMINIO στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF