Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: Βοηθηστε με να επιλεξω μηχανακι για δουλεια.

  1. #31
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Παιδια νεα δεδομενα, πηγα σε ενα καταστημα και εχω την επιλογη να παρω μοτοσυκλετα με γραμματια, οι επιλογες μου ειναι Yamaha Crypton X του 12 με 550000 χιλιομετρα, δεν εχουν επισκευασει μοτερ δεν εχει πειραχτει (ετσι λενε) μου το δινουν με 2200€ προκαταβολη 1000€

    Εναλλακτικα το οποιο μου προτεινει και ο πωλητης εντονα για καποιο λογο, Sym VF 125 καινουργιο με 2 χρονια εγγυηση, δισκοφρενα και CBS οποτε περισσοτερη ασφαλεια, ποιο οικονομικο απο το Crypton Χ σε καυσιμα και ποιο ομορφο τουλαχιστον στα δικα μου ματια.
    Επισης το Daytona Velos 2019

    Εαν προκειται να παρω το Crypton X ποιο ειναι το βασικοτερο που πρεπει να προσεξω? Και τι διαρκεια ζωης θα εχει σαν μηχανακι με προβλεπομενη συντηρηση αλλα εντονη χρηση, μιας και εχει ηδη αρκετα χιλιομετρα + οτι ειναι 7 χρονια παλιοτερο αν και σε καλη κατασταση.
    Kατ αρχάς εγώ είχα το Sym Magic 125 (παπί) και είχε πιο πολλά προβλήματα και απο τις πληγές του φαραω στην αρχαία αίγυπτο.Τα Sym είναι προβληματικά όταν δεν μιλάμε για σκούτερ.Άσε τις παπάτζες του πωλητή και μείνε μακρυά.Αν δε το μαγαζί είναι του κουσκουρή στην καλλιθέα τυχαίνει να ξέρω τον μηχανικό του που του τα επισκευάζει οπότε με ενημερώνεις σε προσωπικό.Γενικά απο αυτά τα 2 θα επέλεγα cryptonX.Με κλειστά μάτια.Αν ΔΕΝ φοράει τις χρυσές ζαντες ακόμα πιο καλά.Τα cryptonX έχουν θέμα με την ανάρτηση πίσω μιας και είναι μονοσοκ και με τις μπροστινές που οταν χρειαστεί φτιάχνεται πιο καλό απο το εργοστάσιο με σχετικά λίγα λεφτά.Προσοχή γιατί τα κλέβουν για πλάκα τα cryptonΧ μιας και ειναι το μοτέρ τους ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ.
    Αλλά μακρυά απο SYM ΜΕ ΜΗ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.
    Το πιο οικονομικό είναι σχετικό...Εγώ με το magic 125 ίδια κυβικά ίδια εταιρία έκαιγα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΣΟ ενα ΚΑΖΕΡ ενώ με το CryptonX καίω στην βάρδια ντελίβερυ (10 ωρες βαρδια) περίπου 1 λίτρο λιγότερο και το καρυδώνω το γκάζι...Βαράει κόφτες το μηχανάκι ουκ ολίγες φορές....Και διαφημίζανε το Magic σαν το πιο οικονομικό παπί στην κατηγορία του αλλά ουτε καν.

    Κατα πάσα πιθανότητα ο πωλητής σου προτείνει να πάρεις το Sym διότι δύσκολα θα βρεί θύμα να το διώξει ενώ τα cryptonX πωλούνται σαν φρέσκα ζεστά ψωμάκια σε πεινασμένους οικοδόμους μετά την δουλειά.

    Αν πάλι θες καινούριο σε αυτά τα λεφτά και να είναι σκύλος τότε μονόδρομος το CryptonS 110 της Yamaha.
    Πολλά τέτοια είναι ντελιβεράδικα και δεν βγάζουν ζημιές.Είναι αξιόπιστα τουλάχιστον μέχρι τώρα.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 20/09/2019 στις 02:12.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    πως γκεγκεν τα crypton x να μην εχουν αριθμους μοτερ? με euro 4,κτεο,νομιμη σύγχρονη 'εισαγωγή' και να εχουν τα c50 του 1970 παραεισαγωγη και euro 0 ?
    γιατι ενας καγκουρας πιτσιρικας να κλεψει ενα παπι με κυριο λογο το οτι δεν εχει νουμερα μοτερ? και οχι γιατι ειναι καγκουρας ή κουλαδι που σπαει το μοτερ ή ολο το μηχανακι απο πτωσεις η καφρο-οδήγηση καθε βδομαδα, και θελει ανταλακτικα
    η γιατι τον περασαν αλλοι φιλοι του με αλλα crypton x και θελει εξτρα μοτερ και ανταλακτικα για να κανει τις βελτιωσεις του και αυτος.
    ή η μανα του δεν του δινει 5 ευρω για βενζινη και πρεπει να πουλήσει ανταλακτικα για να παει βολτα μπουρναζι.
    και νουμερα να ειχε (που μαλλον εχει) πεταει σε ενα δασος πλαισιο και μισο καρτερ και ολα νομιμα μετα, τα υπόλοιπα μπορει να τα χρησιμοποιεισει άφοβα η να τα πουλήσει.

    δεν νομιζω αυτο το μισο καρτερ χωρις αριθμους(αν οντος ειναι ετσι) να τον ωθεί στην κλοπη

  3. #33
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    πως γκεγκεν τα crypton x να μην εχουν αριθμους μοτερ? με euro 4,κτεο,νομιμη σύγχρονη 'εισαγωγή' και να εχουν τα c50 του 1970 παραεισαγωγη και euro 0 ?
    γιατι ενας καγκουρας πιτσιρικας να κλεψει ενα παπι με κυριο λογο το οτι δεν εχει νουμερα μοτερ? και οχι γιατι ειναι καγκουρας ή κουλαδι που σπαει το μοτερ ή ολο το μηχανακι απο πτωσεις η καφρο-οδήγηση καθε βδομαδα, και θελει ανταλακτικα
    η γιατι τον περασαν αλλοι φιλοι του με αλλα crypton x και θελει εξτρα μοτερ και ανταλακτικα για να κανει τις βελτιωσεις του και αυτος.
    ή η μανα του δεν του δινει 5 ευρω για βενζινη και πρεπει να πουλήσει ανταλακτικα για να παει βολτα μπουρναζι.
    και νουμερα να ειχε (που μαλλον εχει) πεταει σε ενα δασος πλαισιο και μισο καρτερ και ολα νομιμα μετα, τα υπόλοιπα μπορει να τα χρησιμοποιεισει άφοβα η να τα πουλήσει.

    δεν νομιζω αυτο το μισο καρτερ χωρις αριθμους(αν οντος ειναι ετσι) να τον ωθεί στην κλοπη
    Απλά βοηθάει...στην κλοπή η έλλειψη αριθμών.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Kατ αρχάς εγώ είχα το Sym Magic 125 (παπί) και είχε πιο πολλά προβλήματα και απο τις πληγές του φαραω στην αρχαία αίγυπτο.Τα Sym είναι προβληματικά όταν δεν μιλάμε για σκούτερ.Άσε τις παπάτζες του πωλητή και μείνε μακρυά.Αν δε το μαγαζί είναι του κουσκουρή στην καλλιθέα τυχαίνει να ξέρω τον μηχανικό του που του τα επισκευάζει οπότε με ενημερώνεις σε προσωπικό.Γενικά απο αυτά τα 2 θα επέλεγα cryptonX.Με κλειστά μάτια.Αν ΔΕΝ φοράει τις χρυσές ζαντες ακόμα πιο καλά.Τα cryptonX έχουν θέμα με την ανάρτηση πίσω μιας και είναι μονοσοκ και με τις μπροστινές που οταν χρειαστεί φτιάχνεται πιο καλό απο το εργοστάσιο με σχετικά λίγα λεφτά.Προσοχή γιατί τα κλέβουν για πλάκα τα cryptonΧ μιας και ειναι το μοτέρ τους ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ.
    Αλλά μακρυά απο SYM ΜΕ ΜΗ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.
    Το πιο οικονομικό είναι σχετικό...Εγώ με το magic 125 ίδια κυβικά ίδια εταιρία έκαιγα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΣΟ ενα ΚΑΖΕΡ ενώ με το CryptonX καίω στην βάρδια ντελίβερυ (10 ωρες βαρδια) περίπου 1 λίτρο λιγότερο και το καρυδώνω το γκάζι...Βαράει κόφτες το μηχανάκι ουκ ολίγες φορές....Και διαφημίζανε το Magic σαν το πιο οικονομικό παπί στην κατηγορία του αλλά ουτε καν.

    Κατα πάσα πιθανότητα ο πωλητής σου προτείνει να πάρεις το Sym διότι δύσκολα θα βρεί θύμα να το διώξει ενώ τα cryptonX πωλούνται σαν φρέσκα ζεστά ψωμάκια σε πεινασμένους οικοδόμους μετά την δουλειά.

    Αν πάλι θες καινούριο σε αυτά τα λεφτά και να είναι σκύλος τότε μονόδρομος το CryptonS 110 της Yamaha.
    Πολλά τέτοια είναι ντελιβεράδικα και δεν βγάζουν ζημιές.Είναι αξιόπιστα τουλάχιστον μέχρι τώρα.
    Το VF 185 παλι της Sym εχει πουλησει 700+ κομματια εχει μεγαλη επιτυχια και οι ιδιοκτητες στις περισσοτερες φορες λενε τα καλυτερα, γιατι να μην εχει την ιδια καταλληξη και το VF 125? Για το Magic 125 θα συμφωνησω μαζι σου μιας και ησουν ιδιοκτητης του, και απο οτι βλεπω δεν εχει πουλησει και πολυ.

  5. #35
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    ρεεεεεϊ...μη λέτε ότι θέτε...
    Τσολιά που είδες εσύ θέμα με την μονοσοκ αναρτηση του κρυπτονΧ ωρέ κλεφτόπουλο;
    ή/και με τα μπροστινά του;;;


    Φίλε AbyssD, σου προτάθηκαν μηχανάκια αξιοπρεπή που όμως είπες ότι ξεπερνάνε το μπάτζετ που θες να διαθεσεις (απόλυτα σεβαστό).
    Και τώρα έρχεσαι και ρωτάς για το κορυφαίο απο κάθε άποψη παπί που κυκλοφορεί, το οποίο βρίσκεις μεταχειρισμένο σε χρήματα με τα οποία παίρνεις παπί της ίδιας μάρκας κούτα (το κρυπτονS)!!!
    Η επόμενη εναλλακτική σου πρόταση είναι ένα ΣΥΜ όπου διαβάζεις απο κατόχους εδώ μέσα, για το ποιόν τους. ο τσολιάς πχ, έγραψε ολοκληρο θρεντ για το σαπάκι το ματζικ.
    Τρεχει παράλληλα άλλο θρεντ όπου υπάρχει έντονη αντιπαράθεση για το αν ή όχι αξίζει να πάρει κανείς "κινεζιά", το οποίο μάλλον σου διαφεύγει.Τσέκαρε το γιατί μου φαίνεται ότι λέμε για να λέμε...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Αλλο το Sym Magic και αλλο το Sym VF οπως αλλο το Innova και αλλο το Astrea ετσι δεν ειναι? Η ποιοτητες διαφερουν απο μοντελο σε μοντελο.
    Θεωρω οτι το καινουργιο ειναι παντα καλυτερο απο ενα μεταχειρισμενο το οποιο δεν μπορεις να ξερεις τι του εχουν κανει οι προηγουμενοι.

    Θα διαβασω και το thread αλλα συνηθως σχολιαζουν ατομα που δεν ειχαν καμια σχεση με Sym με Daytona, το πολυ πολυ να ειχαν φιλοι τους η οποιοι ηταν καγκουρες και τα επσαγαν απο αυτους δεν μπορω να λαβω σοβαρα υποψιν μου την γνωμη τους.

    Επισης φοβαμαι οτι θα μου το κλεψουν το Crypton X δεν εχω γκαραζ!

  7. #37
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αν το θες για δουλειά και μόνο , DY η sprinter κουτα και έχεις το κεφάλι σ ήσυχο για χρόνια
    Και εμένα πάντως φίλος ντελιβεράς μου ανέφερε τα sprinter ως σκυλιά στη δουλειά και μου το είχε προτείνει χωρίς επιφυλάξεις! (γιατί τότε έψαχνα κανά παπί για το πήγαινε-έλα στη δουλειά αλλά τελικά κατέληξα αλλού για αλλού )
    Θυμάμαι που του έλεγα ότι σε daytona προτιμούσα "φατσικά" το DY αλλά για αυτό δεν ήξερε να μου πει (όχι ότι είχε κάτι αρνητικό, απλά δε γνώριζε).
    Αλλά για το sprinter επιμένει ότι είναι σκυλιά.
    Ξέρω από βέσπα!

  8. #38
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    ναι ναι...τιμια τιμοτατα τα ντεητόνια...μέχρι να σου κάτσει η αστοχία...
    και εκεί δε μιλάμε απλά για $$$ ...
    ετούτο το ερώτημα ακόμα περιμένει απάντηση...
    Ξέρω ξέρω, έχουμε τα καλύτερα παγώνια στο σάνυ Γκρης.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Και εμένα πάντως φίλος ντελιβεράς μου ανέφερε τα sprinter ως σκυλιά στη δουλειά και μου το είχε προτείνει χωρίς επιφυλάξεις! (γιατί τότε έψαχνα κανά παπί για το πήγαινε-έλα στη δουλειά αλλά τελικά κατέληξα αλλού για αλλού )
    Θυμάμαι που του έλεγα ότι σε daytona προτιμούσα "φατσικά" το DY αλλά για αυτό δεν ήξερε να μου πει (όχι ότι είχε κάτι αρνητικό, απλά δε γνώριζε).
    Αλλά για το sprinter επιμένει ότι είναι σκυλιά.
    Το DY και το sprinter εχουν τον ιδιο κινητηρα. Μονο τα πλαστικα παιζει να αλλαζουν και καποια αλλα ψιλοπραγματα.

  10. #40
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Το address θελει καλο τσεκαρισμα στο κιβωτιο ταχυτητων αφου πολλα βγηκαν με προβλημα στο σασμαν απο το εργοστασιο. Αν ομως ειναι οντως μοντελο του 12' οπως λεει, θα πρεπει να εχει λυθει το προβλημα. Κατα τ' αλλα ειναι καλο μηχανακι αλλα λογω του προβληματος που ανεφερα δεν πουλησε και ειναι λιγο παρεξηγημενο.

    Τα crypton r εχουν βγει ιδανικα για ντελιβερυ αφου εχουν πολυ αξιοπιστο κινητηρα και ειναι πολυ ευελικτα με μικρο μεταξονιο. Γι' αυτο και τετοιες τιμες σε μοντελα με 50.000 χλμ. Τα δυο απο τα τρια yamaha που μας παρεθεσες παντως δεν ειναι crypton r αλλα crypton t και ας ψευδεται το ενα απο αυτα, προφανως λογω φημης των crypton r.

    Για το wave εχουν υπαρξει αναμεικτες κριτικες με καποιουςνα το λενε κινεζικο με σημα ιαπονικου και αλλους να ευλογανε την Honda για το μοντελο. Πρωσοπικα δεν εχω γνωμη.

    Το innova το θεωρω λιγο υπερεκτιμενο. Το πρωτο με το καρμπιρατερ βαραγε ευκολα μπιελα ενω για το injection εχουν αναφερθει καποια προβληματακια. Δεν το λες και γιαα πεταμα ομως.


    Το jetix δεν θα το εβαζα στην ιδια κατηγορια με τα ιαπονικα και δεν θα το επελεγα για δουλεια.
    Αυτό με τη μπιέλα... νομίζω ανάποδα τα λες. Τα καρμπυρατεράτα ήταν τα καλά.

  11. #41
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Αλλο το Sym Magic και αλλο το Sym VF οπως αλλο το Innova και αλλο το Astrea ετσι δεν ειναι? Η ποιοτητες διαφερουν απο μοντελο σε μοντελο.
    Θεωρω οτι το καινουργιο ειναι παντα καλυτερο απο ενα μεταχειρισμενο το οποιο δεν μπορεις να ξερεις τι του εχουν κανει οι προηγουμενοι.

    Θα διαβασω και το thread αλλα συνηθως σχολιαζουν ατομα που δεν ειχαν καμια σχεση με Sym με Daytona, το πολυ πολυ να ειχαν φιλοι τους η οποιοι ηταν καγκουρες και τα επσαγαν απο αυτους δεν μπορω να λαβω σοβαρα υποψιν μου την γνωμη τους.

    Επισης φοβαμαι οτι θα μου το κλεψουν το Crypton X δεν εχω γκαραζ!
    Eάν πάρεις SYM παπί εγώ νίπτω τας χείρας μου και θα ξεκινήσω να μετράω μέρες που θα αρχίσει να σκορπάει.Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά...όποιος καεί στον χυλό φυσσάει και το γιαούρτι.
    Δεν έχεις γκαράζ?Δεν πειράζει, κοίτα αν σε βγάζει να νοικιάσεις.Ούτε τα δικά μου χωράνε όλα μέσα στο γκαράζ και νοικιάζω μια θέση για παπί.Τώρα αν όντως δεν βγαίνεις να νοικιάσεις...Μην πάρεις cryptonx ούτε SYM.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τη μπιέλα... νομίζω ανάποδα τα λες. Τα καρμπυρατεράτα ήταν τα καλά.
    Tα καρμπυρατεράτα βαράνε μπιέλα πολύ συχνότερα απο τα ψεκαστά.Έχει δίκιο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρεεεεεϊ...μη λέτε ότι θέτε...
    Τσολιά που είδες εσύ θέμα με την μονοσοκ αναρτηση του κρυπτονΧ ωρέ κλεφτόπουλο;
    ή/και με τα μπροστινά του;;;


    Φίλε AbyssD, σου προτάθηκαν μηχανάκια αξιοπρεπή που όμως είπες ότι ξεπερνάνε το μπάτζετ που θες να διαθεσεις (απόλυτα σεβαστό).
    Και τώρα έρχεσαι και ρωτάς για το κορυφαίο απο κάθε άποψη παπί που κυκλοφορεί, το οποίο βρίσκεις μεταχειρισμένο σε χρήματα με τα οποία παίρνεις παπί της ίδιας μάρκας κούτα (το κρυπτονS)!!!
    Η επόμενη εναλλακτική σου πρόταση είναι ένα ΣΥΜ όπου διαβάζεις απο κατόχους εδώ μέσα, για το ποιόν τους. ο τσολιάς πχ, έγραψε ολοκληρο θρεντ για το σαπάκι το ματζικ.
    Τρεχει παράλληλα άλλο θρεντ όπου υπάρχει έντονη αντιπαράθεση για το αν ή όχι αξίζει να πάρει κανείς "κινεζιά", το οποίο μάλλον σου διαφεύγει.Τσέκαρε το γιατί μου φαίνεται ότι λέμε για να λέμε...
    Να τα πάρουμε ένα ένα.
    1)Κατ αρχάς μην προσβάλεις τα σαπάκια βάζοντας στην ίδια κατηγορία με αυτά το Magic.Είναι ακόμα χειρότερο.Είναι οι 7 πληγές του Φαραώ με ρόδες. Δεν έχω βρεί ΕΝΑΝ κάτοχο (και έχω συναντησει 5-6) να πεί καλά λόγια για δαύτο.
    2)Το κορυφαίο παπί της αγοράς είναι το CryptonX σύμφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ το CryptonS 110 αποδεικνύεται κάθε μέρα άξιος συνεχιστής.Για μένα είναι μαζί στην κορυφή αυτά τα 2 με τρίτο το SuperCub 50 αλλά πάμε πολύ πίσω.
    3)Στο θέμα αναρτήσεις...Εδώ τα πράγματα ζορίζουν.Εάν είσαι λίγο πιο πολλά κιλά και εάν οδηγείς λίγο άτσαλα η βιαστικά και δεν αποφεύγεις τις λακούβες οι αναρτήσεις θσ κλστσρουν συντομα (2-3 χρόνια).Οι μπροστινές έχουν λεπτά ελατήρια και λεπτές τσιμούχες και μάλιστα έχουν βγεί ειδικά για το X διπλά ενισχυμένα τσιμουχάκια για τις μπουκάλες και ελατήρια για τις μπροστινές βγάζει και η Ohlins.Πίσω πάλι η μαμά δεν είναι ικανοποιητικές και χαλάνε (σε πολλά ντελιβεράδικα) και έχεις επιλογές YSS,Yamaha,RCB,KYB,Ohnlins και ισως μου ξεφευγει κάποια άλλη μάρκα (τις έχω βάλει με σειρά ποιότητας με κορυφαία την Ohlins)
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 21/09/2019 στις 00:08.

  12. #42
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    3)Στο θέμα αναρτήσεις...Εδώ τα πράγματα ζορίζουν.Εάν είσαι λίγο πιο πολλά κιλά και εάν οδηγείς λίγο άτσαλα η βιαστικά και δεν αποφεύγεις τις λακούβες οι αναρτήσεις θσ κλστσρουν συντομα (2-3 χρόνια).Οι μπροστινές έχουν λεπτά ελατήρια και λεπτές τσιμούχες και μάλιστα έχουν βγεί ειδικά για το X διπλά ενισχυμένα τσιμουχάκια για τις μπουκάλες και ελατήρια για τις μπροστινές βγάζει και η Ohlins.Πίσω πάλι η μαμά δεν είναι ικανοποιητικές και χαλάνε (σε πολλά ντελιβεράδικα) και έχεις επιλογές YSS,Yamaha,RCB,KYB,Ohnlins και ισως μου ξεφευγει κάποια άλλη μάρκα (τις έχω βάλει με σειρά ποιότητας με κορυφαία την Ohlins)
    Είμαι όσα περιγράφεις με τα "εάν" και λίγο ακόμα. Είμαι επίσης όλη μέρα στο δρόμο με το Χ και έχω φάει αναρίθμητες λακούβες.
    το 2-3 χρόνια που λες σαν διαστημα ειναι τελείως στον αέρα.
    Στο δικό μου άλλαξα ανάρτηση αφού έκλασε στα ~80κάτι χιλιάδες χλμ (πολλοί δεν θα δούνε ποτέ τέτοια νούμερα στο παπί τους,εχω παραδειγμα φίλου με Σουπρα αγορασμένο κουτα τελη 90ς και εχει κανα 70Κ χλμ στην εικοσαετία! ).
    Εβαλα τότε μια RacingBoy η οποία όμως δεν κράτησε όσο το εργοστασιακό και κάπου στα 40-50Κ χλμ το άλλαξα με ένα εργοστασιακό.
    Οδηγώ πολλές φορές δικάβαλο και τις περισσότερες φορτωμένος με εργαλεία.
    Ε με τέτοια χρήση και μετά απο τόσα χλμ, δε το θεωρώ βλάβη το κλασμένο αμορτισέρ. Αναλώσιμο το θεωρώ.
    Στα μπροστινά το ίδιο.
    Ναι είναι σχετικά πιο μαλακα απο ότι θα περίμενες για το μπεστ σελλερ.Έχουν κάποιο λόγο όμως που είναι έτσι.
    Πρόβλημα πάντως δεν είναι, για αυτό και το μη λέμε ότι θέμε προηγούμενο σχόλιο.
    Στείλε μου σε πμ για τα διπλά τσιμουχάκια που λες γιατι δεν ξερω κατι σχετικα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #43
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Στείλε μου σε πμ για τα διπλά τσιμουχάκια που λες γιατι δεν ξερω κατι σχετικα.
    Εγώ ο καημένος ανέφερα τι έχω δεί σε ντελιβεράδικα.Τώρα για το οτι πολλοί δεν πρόκειται να δούνε 70-80 χιλιάδες στο κοντέρ ναι αλήθεια είναι εχεις δίκιο εδώ.Τα διπλά τσιμουχάκια απο Δευτέρα ευχαρίστως να σου πώ ακριβώς.Πάντως στο δικό μου όταν χρειαστεί και εμπρός και πίσω θα μπούνε Ohlins να έχω το κεφάλι μου ήρεμο.Θα δώκω κάτι παραπάνω αλλα επενδύω σε ασφάλεια όπως το βλέπω.

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Eάν πάρεις SYM παπί εγώ νίπτω τας χείρας μου και θα ξεκινήσω να μετράω μέρες που θα αρχίσει να σκορπάει.Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά...όποιος καεί στον χυλό φυσσάει και το γιαούρτι.
    Δεν έχεις γκαράζ?Δεν πειράζει, κοίτα αν σε βγάζει να νοικιάσεις.Ούτε τα δικά μου χωράνε όλα μέσα στο γκαράζ και νοικιάζω μια θέση για παπί.Τώρα αν όντως δεν βγαίνεις να νοικιάσεις...Μην πάρεις cryptonx ούτε SYM.

    Εαν δεν υπαρχει ειδικος χωρος κοντα στην γειτονια σου για να νοικιασεις τοτε τι κανεις ρωτας γειτονες?

  15. #45
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Εαν δεν υπαρχει ειδικος χωρος κοντα στην γειτονια σου για να νοικιασεις τοτε τι κανεις ρωτας γειτονες?
    Παιρνεις κανα daytona που δεν το κλέβουν ευκολα λόγω των πολυ φτηνών ανταλλακτικών και το δένεις με 2 αλυσίδες και ηρέμησες.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 11:44
  2. Sos-βοηθήστε με να την χαμηλώσω!!
    από stef.corfu στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2008, 00:34
  3. Βοηθηστε με να διαλεξω μποτες !
    από McTalas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 16:51
  4. Παρακαλώ βοηθήστε με να...
    από dirtbird στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2007, 11:13
  5. Βοηθήστε με να καταλήξω παρακαλώ.
    από Newbie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 18:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF