Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 65

Θέμα: Βοηθηστε με να επιλεξω μηχανακι για δουλεια.

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Παιρνεις κανα daytona που δεν το κλέβουν ευκολα λόγω των πολυ φτηνών ανταλλακτικών και το δένεις με 2 αλυσίδες και ηρέμησες.
    Θα παω να κολλησω καμια αγγελια στα γκαραζ της γειτονιας μηπως εχει κανενας θεση, και αν εχουν θα παρω ενα Crypton X με γραμματια που βρηκα, ειδαλλως Sym η Daytona τι να κανουμε..

    Σας ευχαριστω παιδια.

  2. #47
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Tα καρμπυρατεράτα βαράνε μπιέλα πολύ συχνότερα απο τα ψεκαστά.Έχει δίκιο.
    ...και που να 'ξερες πόσα χρόνια ήμουν βέβαιος για το αντίθετο. Χα χα χα! Δε βαριέσαι, όσο ζει κανείς μαθαίνει!

  3. #48
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Θα παω να κολλησω καμια αγγελια στα γκαραζ της γειτονιας μηπως εχει κανενας θεση, και αν εχουν θα παρω ενα Crypton X με γραμματια που βρηκα, ειδαλλως Sym η Daytona τι να κανουμε..

    Σας ευχαριστω παιδια.
    Mε πάσα ειλικρίνεια αν ημουνα στην θέση σου και ειχα να επιλέξω ανάμεσα σε sym και daytona...θα έπαιρνα daytona για πολλούς λόγους.

    1)Είναι πιο αξιόπιστα στο πέρασμα του χρόνου απο τα sym παπιά.
    2)Κυκλοφορούνε πιο πολλά άρα έχεις αργότερα μεγαλύτερη γκάμα επιλογής για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά (σε πολλά χρόνια)
    3)Έχουν πιο οικονομικά καινούρια ανταλλακτικά
    4)Έχουν πιο καλή μεταπώληση
    5)Μπορείς με λίγη δυσκολία να βρείς aftermarket της προκοπής.
    6)Πιο φτηνά για αρχική αγορά.....

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Πηρα το Crypton S ελαφρως μεταχειρισμενο με γραμματια, τωρα ψαχνω αντικλεπτικα για να μην μου το φανε και παω για αυτοκτονια.

    Εχετε κατι να μου προτεινετε?

    Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας, τελικα μου εκατσε η ευκαιρια και πηρα το Crypton και ας μην ειναι το αγαπημενο μου (κανενα παπι δεν ειναι) αλλα τελος παντων.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Καλορίζικο και να το χαρείς.

  6. #51
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Πηρα το Crypton S ελαφρως μεταχειρισμενο με γραμματια, τωρα ψαχνω αντικλεπτικα για να μην μου το φανε και παω για αυτοκτονια.

    Εχετε κατι να μου προτεινετε?
    Αν είναι να το έχεις τόσο άγχος, ίσως δεν είναι για σένα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #52
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Πηρα το Crypton S ελαφρως μεταχειρισμενο με γραμματια, τωρα ψαχνω αντικλεπτικα για να μην μου το φανε και παω για αυτοκτονια.

    Εχετε κατι να μου προτεινετε?

    Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας, τελικα μου εκατσε η ευκαιρια και πηρα το Crypton και ας μην ειναι το αγαπημενο μου (κανενα παπι δεν ειναι) αλλα τελος παντων.
    Κατ αρχάς καλορίζικο,καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.
    Κατα δεύτερον κύριε χρωστάτε φωτογραφίες απο το μηχανάκι (ως είθηστε στο σαιτ) και κατα προτίμηση με καμια θεογκόμενα να το πλένει με το μαγιώ.
    Κατα τρίτον είναι ένα αξιόπιστο μηχανάκι που ΑΝ του κάνεις τα τυπικά όποτε πρέπει θα σε βγάλει για αρκετά χρόνια απροβλημάτιστα.
    Τεταρτον και τελος απο μένα αν το έχεις έξω μέχρι να βρείς να το βάλεις μέσα...Αλυσίδες απο σταθερά σημεία στο έδαφος η ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΑ κολώνα της ΔΕΗ η κατι παρεμφερές.Disc lock ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ γιατί τα ανοίγουν σχετικά εύκολα τα disclock οποτε και να βαράει κιόλλας μέχρι να το ανοίξουν,κουκούλα επίσης και κανα ευχέλαιο απο παπά.Επίσης όσο πιο φωτισμένο και πολυσύχναστο σημείο τόσο πιο καλά.Ιδανικά κανα 24ωρο βενζινάδικο εκεί γύρω?

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο και να το χαρείς.
    Σε ευχαριστω!

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν είναι να το έχεις τόσο άγχος, ίσως δεν είναι για σένα.
    Το εχω αγχος αλλα εκανα πλακα δεν θα παω για αυτοκτονια :P

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Κατ αρχάς καλορίζικο,καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.
    Κατα δεύτερον κύριε χρωστάτε φωτογραφίες απο το μηχανάκι (ως είθηστε στο σαιτ) και κατα προτίμηση με καμια θεογκόμενα να το πλένει με το μαγιώ.
    Κατα τρίτον είναι ένα αξιόπιστο μηχανάκι που ΑΝ του κάνεις τα τυπικά όποτε πρέπει θα σε βγάλει για αρκετά χρόνια απροβλημάτιστα.
    Τεταρτον και τελος απο μένα αν το έχεις έξω μέχρι να βρείς να το βάλεις μέσα...Αλυσίδες απο σταθερά σημεία στο έδαφος η ΤΣΙΜΕΝΤΕΝΙΑ κολώνα της ΔΕΗ η κατι παρεμφερές.Disc lock ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ γιατί τα ανοίγουν σχετικά εύκολα τα disclock οποτε και να βαράει κιόλλας μέχρι να το ανοίξουν,κουκούλα επίσης και κανα ευχέλαιο απο παπά.Επίσης όσο πιο φωτισμένο και πολυσύχναστο σημείο τόσο πιο καλά.Ιδανικά κανα 24ωρο βενζινάδικο εκεί γύρω?
    Ευχαριστω για τις ευχες! Την Τριτη θα το παραλαβω οποτε ακομα δεν εχω φωτογραφιες. Προσωρινα απεναντι απο το σπιτι μου ακριβως υπαρχει γκαραζ μηχανικου, εχει κατι καγκελα πανω στο πεζοδρομιο σε σχημα Π λεω να το κλειδωνω εκει αν με αφησει, εχει και προβολεα με φωτοκυτταρο οποτε το βραδυ οποιος περναει απο εκει θα αναβει το φως. Σε αλυσιδα τι να παρω? Κοιταω μια κουλουρα της Abus με 65€ απο Skroutz αλλα καπου διαβασα και για αλυσιδα χοντρη που βαζουν στα λιμανια.

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Να αυτο εδω το σχολιο ειχα δει εχθες απο τον @WRC αλυσιδα θα πας πειραι και θα παρεις απο ναυτιλιακα ειδη μια με 16 ή 18mm αν περνα απο τον σκελετο σου.Τα 2 μετρα υπολογιζε κοντα 40€ κοστος.

    ενα λουκετο πολυ καλο με 14mm ή 12mm πειρο απο ατσαλι. θα περνας τους δυο κρικους αναμεσα απο το λουκετο το οποιο θα ειναι με ψηλο λαιμο για να χωραν οι κρικοι.κλαση 5 και 6 ενα λουκετο ειναι ουσιαστικα απαραβιαστο.θελει τροχο και 5 λεπτα τροχισμα.

    ας πουμε ενα καλο λουκετο ειναι αυτο.abbloy pl 350.

    μην ακουμπα στο εδαφος η αλυσιδα ή το λουκετο.δηλαδη μην δεσεις πισω τροχο διοτι θα βρεις μονο τον τροχο με την αλυσιδα...

    αυτα.

  12. #57
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Κανένα λουκέτο δεν είναι απαραβίαστο, το ζητούμενο είναι να κάνεις την κλοπή πιο δύσκολη για το μέσο κάθαρμα, ώστε να ψάξει αλλού.

    (Ψάξε the lockpicking lawyer στο YouTube και ψυχοπλακώσου)

    Στα Crypton υπάρχει ο κίνδυνος να σου σηκώσουν συγκεκριμένα κομμάτια που έχουν ζήτηση (π.χ. μούτρο, καρμπ κλπ.);

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Κανένα λουκέτο δεν είναι απαραβίαστο, το ζητούμενο είναι να κάνεις την κλοπή πιο δύσκολη για το μέσο κάθαρμα, ώστε να ψάξει αλλού.

    (Ψάξε the lockpicking lawyer στο YouTube και ψυχοπλακώσου)

    Στα Crypton υπάρχει ο κίνδυνος να σου σηκώσουν συγκεκριμένα κομμάτια που έχουν ζήτηση (π.χ. μούτρο, καρμπ κλπ.);
    Αυτον κοιταγα σημερα ολη μερα, λεω να παρω μια Abus κουλουρα με 65€ απο Ελλαδα, και να παραγγειλω απο εξω μια δυνατη αλυσιδα Kryptonite με disc brake αν και λεει οτι ειναι για ποδηλατα δεν ξερω.. https://www.amazon.co.uk/dp/B001SMUB...ogi&th=1&psc=1

  14. #59
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Το μηχανισμό της Fahgettaboudit τον άνοιξε μεν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία ο δεξιοτέχνης δικηγόρος, αλλά αν θυμάμαι καλά, γενικά από κατασκευή ήταν σούπερ. Το μέσο κλεφτρόνι ελπίζω ότι δε σκαμπάζει τόσο και ότι βασίζεται στη βία, όπου θα τα βρει σκούρα.

    Καλή επιλογή πιστεύω, ώστε να ξέρεις τουλάχιστον ότι εσύ έκανες ό,τι μπορούσες.

    Edit: ψάξε και για κανένα τεστ με όρους bike chain και bolt cutter ή angle grinder. Ευτυχώς οι τελευταίοι δεν είναι τόσο της μόδας εδώ.
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 29/09/2019 στις 00:34.

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Το μηχανισμό της Fahgettaboudit τον άνοιξε μεν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία ο δεξιοτέχνης δικηγόρος, αλλά αν θυμάμαι καλά, γενικά από κατασκευή ήταν σούπερ. Το μέσο κλεφτρόνι ελπίζω ότι δε σκαμπάζει τόσο και ότι βασίζεται στη βία, όπου θα τα βρει σκούρα.

    Καλή επιλογή πιστεύω, ώστε να ξέρεις τουλάχιστον ότι εσύ έκανες ό,τι μπορούσες.

    Edit: ψάξε και για κανένα τεστ με όρους bike chain και bolt cutter ή angle grinder. Ευτυχώς οι τελευταίοι δεν είναι τόσο της μόδας εδώ.
    Θα το ψαξω! Εχεις να προτεινεις και καποιον συναργεμο για παπι? Στο skroutz οι περισσοτεροι ειναι χωρις αξιολογησεις και δεν εχω καποιον μπουσουλα.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 12:44
  2. Sos-βοηθήστε με να την χαμηλώσω!!
    από stef.corfu στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2008, 01:34
  3. Βοηθηστε με να διαλεξω μποτες !
    από McTalas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 17:51
  4. Παρακαλώ βοηθήστε με να...
    από dirtbird στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2007, 12:13
  5. Βοηθήστε με να καταλήξω παρακαλώ.
    από Newbie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 19:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF