Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Διάρρηξη και κλοπή μοτο

  1. #1
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916

    Διάρρηξη και κλοπή μοτο

    Σήμερα κατά τις 4 τα χαράματα σπάσαν το μαγαζί του μηχανικού μου και φάγαν ένα κόκκινο crf.Κατι CBR600R,TMAX,Beverly ,pcx πάπια τα άφησαν στην θέση τους.Πριν λίγο καιρό είχαν σπάσει την Σουζούκι στην Καλλιρόης και φάγαν 3 καθαρά....κουτας....Μάλλον σπείρα που κυνηγάει τα καθαρά αλλά το νου σας.Υποψιν ότι δεν βαρεσε ο συναγερμός ούτε στο κινητό του αλλά όταν πήγα εγώ (πρώτος και τον ειδοποίησα) στο μαγαζί με το που κάνω να μπω από την σπασμένη τζαμοπορτα άρχισε να βαράει ο συναγερμός σαν τρελός.

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Εσύ τι δουλειά είχες να μπεις μέσα σε σπασμένο/ανοιγμένο μαγαζί;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εσύ τι δουλειά είχες να μπεις μέσα σε σπασμένο/ανοιγμένο μαγαζί;
    Κ σκανε οι μπατσοι εκεινη την ωρα...
    Ride(s) the wind of change...

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Κ σκανε οι μπατσοι εκεινη την ωρα...
    .... Σε προλάβαμε καλόπαιδο, δεν τα πήρες όλα, τώρα θα δεις....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εσύ τι δουλειά είχες να μπεις μέσα σε σπασμένο/ανοιγμένο μαγαζί;
    Πάντα ήθελε ένα CBR
    The R is for Respect.

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Πάντα ήθελε ένα CBR
    Δεν είναι ιδιαίτερα αστείο. Εκτός απο τους προφανείς λόγους που δεν θα έπρεπε να μπει μέσα, κι αφού δεν άκουγε και συναγερμό, θα μπορούσε εύκολα τα παλικάρια να ήταν ακόμα μέσα, και γενικά δεν θα ήταν και ιδιαίτερα ευγενικοί.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Σήμερα κατά τις 4 τα χαράματα σπάσαν το μαγαζί του μηχανικού μου και φάγαν ένα κόκκινο crf.Κατι CBR600R,TMAX,Beverly ,pcx πάπια τα άφησαν στην θέση τους.Πριν λίγο καιρό είχαν σπάσει την Σουζούκι στην Καλλιρόης και φάγαν 3 καθαρά....κουτας....Μάλλον σπείρα που κυνηγάει τα καθαρά αλλά το νου σας.Υποψιν ότι δεν βαρεσε ο συναγερμός ούτε στο κινητό του αλλά όταν πήγα εγώ (πρώτος και τον ειδοποίησα) στο μαγαζί με το που κάνω να μπω από την σπασμένη τζαμοπορτα άρχισε να βαράει ο συναγερμός σαν τρελός.
    Μπινιά.

    Πέραν του χαβαλέ τα είπε ο σνάιπερ σωστά. Βλέπεις ανοιχτό, παραβιασμένο σπίτι μαγαζί γουατέβα (που λένε και οι φίλοι μας οι Εγγλέζοι) απλά ειδοποιείς και κάνεις την πάπια γιατί αν μη τι άλλο τα καλόπαιδα θα το έχουν προβλέψει και αυτό και θα ανοίξουν δρόμο διαφυγής με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο.
    Από κει και πέρα, αν ο ιδιοκτήτης είχε το συνεργείο ήταν ασφαλισμένο θα αποζημιωθεί και αυτός και οι πελάτες του, αν όχι, θα τρέχει μάλλον και δεν θα φτάνει
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μπινιά.

    Πέραν του χαβαλέ τα είπε ο σνάιπερ σωστά. Βλέπεις ανοιχτό, παραβιασμένο σπίτι μαγαζί γουατέβα (που λένε και οι φίλοι μας οι Εγγλέζοι) απλά ειδοποιείς και κάνεις την πάπια γιατί αν μη τι άλλο τα καλόπαιδα θα το έχουν προβλέψει και αυτό και θα ανοίξουν δρόμο διαφυγής με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο.
    Από κει και πέρα, αν ο ιδιοκτήτης είχε το συνεργείο ήταν ασφαλισμένο θα αποζημιωθεί και αυτός και οι πελάτες του, αν όχι, θα τρέχει μάλλον και δεν θα φτάνει
    Το κακό είναι οτι θα τρέχουν οι ιδιοκτήτες γιατί ποτέ* τα μοτό δεν είναι όλα επίσημα περασμένα στο βιβλίο του μαγαζιού κλπ κλπ
    *κριτήριο συνήθως η περιοχή και ο καταστηματάρχης βέβαια.

  9. #9
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    παραγγελίες εκτελούνε....
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Σήμερα κατά τις 4 τα χαράματα σπάσαν το μαγαζί του μηχανικού μου και φάγαν ένα κόκκινο crf.Κατι CBR600R,TMAX,Beverly ,pcx πάπια τα άφησαν στην θέση τους.Πριν λίγο καιρό είχαν σπάσει την Σουζούκι στην Καλλιρόης και φάγαν 3 καθαρά....κουτας....Μάλλον σπείρα που κυνηγάει τα καθαρά αλλά το νου σας.Υποψιν ότι δεν βαρεσε ο συναγερμός ούτε στο κινητό του αλλά όταν πήγα εγώ (πρώτος και τον ειδοποίησα) στο μαγαζί με το που κάνω να μπω από την σπασμένη τζαμοπορτα άρχισε να βαράει ο συναγερμός σαν τρελός.
    Καλά σπάσανε τζαμαρια και ο συναγερμός δε πήρε χαμπαρι?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Εμενα 100 μετρα μακριά απο την suzuki μεχρι πριν λιγους μηνες. Η περιοχη ειναι γεματη απο καμερες αλλα αυτο δεν απετρεψε να εχω μια απωλεια παπιου (κλοπη) και μια αποπειρα ληστειας σπιτι. Γενικοτερα η κατασταση στο κεντρο της Αθηνας ειναι δυσκολη. Θυμαμαι οτι ολες οι εκθεσεις στην γειτονια ειχαν αλυσοδεμενες τις μηχανες σε καγκελα...κατι που μου φαινοταν λιγο αστειο (πολλα λουκετα βρε παιδι μου). Στον Σφακιανακη μαλλον θα ηταν χαλαροι με τα θεματα ασφαλειας...

    Τωρα μενω Μενιδι και παρα τις μλκιες που παιζει η τηλεοραση για αυτο εχω ησυχασει τα βραδια . Τις νυχτες βεβαια αναμεσα στο θορυβο απο τα πυροτεχνηνατα ακούγονται και χαρουμενες ριπες απο καλασνικοφ απο το Ζεφυρι αλλα τις συνηθιζεις...ειναι και για καλό σκοπο (γαμοι)

  12. #12
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Να απαντήσω λοιπόν γιατί μάλλον δεν ανέφερα κάτι...Η διάρρηξη έγινε 4 τα χαράματα και εγώ πήγα στις 9 το πρωί εκεί.Μετά το πρώτο σοκ της σπασμένης τζαμαρίας και των ανεβασμένων ρολλών τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε εκείνος να μπώ μέσα.Και φυσικά απενεργοποίησα τον συναγερμό όταν μου το είπε εκείνος (πως θα μπορούσα πιο πριν μιας και δεν ήξερα τους κωδικούς ουτε και που ήτανε).Τώρα όσον αφορά το αν ήτανε ακόμα μέσα...απλά δεν ήτανε.Είναι σε τέτοια διάταξη το μαγαζί που βλέπεις απο έξω τα πάντα εκτός απο το ποιος είναι στο μπάνιο αλλά και εκεί εγώ με το ζόρι χωράω μόνος μου οπότε να χανε κρυφτεί 2-3 άτομα δεν υπάρχει περίπτωση εκτός και ήταν οι νάνοι της χιονάτης ο ένας πάνω στον άλλο.Εν πάση περιπτώση το μηχανάκι βρέθηκε.Το έχει η αστυνομία.Το πήραν να κάνουν μπούκα ένα οπαπ κάποιους δρόμους πιο κάτω και μόλις έφτασε η αστυνομία το παρατήσαν και φύγανε.Έπαιξε κυνηγητό απο όσο έμαθα αλλά ΔΕΝ τους πιάσανε.Το θέμα είναι οτι δεν έχει πινακίδες (αγωνιστικό γαρ) και είναι πελάτη.Και οι μπάτσοι μέχρι να το δώσουν πίσω θα τους ταλαιπωρήσουν.
    Τώρα για το ότι δεν βάρεσε ο συναγερμός....τι να πώ δεν έχω ιδέα....Jammer?Είναι μια σκέψη αλλά δεν ξέρω καν πως λειτουργούν αυτά.Πραγματικά δεν ξέρω....

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Εχει ξεφυγει η κατασταση στην αττικη. Μπουκαρουν κ σε κλειστα γκαραζ....

Παρόμοια θέματα

  1. Ιδιοδεκτικότητα και οδήγηση μοτό
    από road spirit στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2008, 05:41
  2. Κλοπή μοτο
    από black_arrow στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2007, 13:06
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 08:54
  4. Επεσα,χτυπησα, και η μοτο..σκ@τα,σκ@τα,σκ@τα.
    από gcrook στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF