Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Γενικές ερωτήσεις για honda blackbird.νεος κάτοχος

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2019
    Μηνύματα
    2

    Γενικές ερωτήσεις για honda blackbird.νεος κάτοχος

    Καλησπέρα στην ομάδα.σαν νέος στο blackbird έχω κάποιες απορίες... αρκετές θα έλεγα!1..οι μπροστινές δισκοπλακες όταν είναι σταθερές παίζουν είναι φυσιολογικό αυτό.ο πρώην κάτοχος μου είμαι ότι έτσι πρέπει να παίζουν.2...γνωμη για αλυσιδογραναζα..τι άλλο πρέπει να κοιτάξω στην μηχανή κάτι συγκεκριμένο δηλαδή.. ακούω γνώμες.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.745
    1.άμα έχουν περάσει τα 18 και εξακολουθούν να παίζουν, υπάρχει πρόβλημα παλιμπαιδισμού, θα έπρεπε να έχουν σοβαρευτεί πια.
    2.να τα αλλάζεις άμα φθείρονται και μην ξεχνάς το τακτικό καθάρισμα-λάδωμα της αλυσίδας καθώς επίσης και το τέντωμα όταν χρειαστεί.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paokaralamiag4 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα.σαν νέος στο blackbird έχω κάποιες απορίες... αρκετές θα έλεγα!1..οι μπροστινές δισκοπλακες όταν είναι σταθερές παίζουν είναι φυσιολογικό αυτό.ο πρώην κάτοχος μου είμαι ότι έτσι πρέπει να παίζουν.2...γνωμη για αλυσιδογραναζα..τι άλλο πρέπει να κοιτάξω στην μηχανή κάτι συγκεκριμένο δηλαδή.. ακούω γνώμες.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    1)Μήπως ήθελε να σου πει για την πλευστότητα των δισκοπλακων και στο μάσησε πολύ, για να το καταλάβεις;
    2)τι εννοείς "γνώμη για αλυσογράναζα"; είναι πολύ ασαφής η ερώτηση
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2019
    Μηνύματα
    2
    Μπορεί φίλε.βασικα θέλω να ξέρω αν όντως έχουν πλευστότητα σε αυτα τα μοντέλα.. τώρα για το θέμα αλυσογραναζα.μπορειτε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο που φορούσε κάποιος και ήταν καλό η και το αντίθετο.. απλά χρειάζεται επειγόντως εμένα γι'αυτό και ανοίγω αυτό το θέμα...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.745
    Λοιπόν, σοβαρά τώρα.

    1.Με τον τροχό να γυρνάει, οι δίσκοι δεν πρέπει να έχουν ούτε προς τα πλάγια παίξιμο, ούτε πάνω-κάτω. Αν δεις οτιδήποτε από τα δύο=πρόβλημα. Πόσο πρόβλημα, δεν ξέρουμε, μπορεί με λίγο παίξιμο, να μην δημιουργεί προβλήματα στο φρενάρισμα και στην κίνηση της μοτοσυκλέτας, μπορεί με περισσότερο να έχεις θέματα.

    2.Κάτι επώνυμο αρκεί. Μην ξεχνάς όπως και πριν έγραψα να λαδώνεις και να τεντώνεις όταν χρειάζεται.

    Ειδικά για XX για έλα κι από εδώ να μας τα πεις. Καλοτάξιδο, καλά χιλιόμετρα.

    Τι έκδοση είναι; Το πρώτο με καρμπ; το δεύτερο με ψεκασμό και αναλογικά όργανα; Το τρίτο με ψηφιακά όργανα;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Καλα εχει το blackbird δικο του φορουμ; Απιστευτο. Μπραβο γιατι νομιζα οτι ηταν αδικημενο γενικα στην Ελλάδα.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 10:13
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 15:08
  3. Mεταχειρισμένα ανταλλακτικά για Honda NX.
    από miror στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 10:00
  4. Ερωτήσεις για ιδιοκτήτες MONO Transalp 600!
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2004, 20:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF