Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 54

Θέμα: Γιατί η Βρετανία είναι τόσο φθηνή?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Συμφέρει υπό προϋποθέσεις ( δηλαδή τι μηχανάκι κοιτάς). Πχ. Multistrada 1200, S1000XR συμφέρει, ακόμα και με τα επιπλέον κόστη. Tracer 900 όχι. Έχω κάνει έρευνα

  2. #32
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Συμφέρει υπό προϋποθέσεις ( δηλαδή τι μηχανάκι κοιτάς). Πχ. Multistrada 1200, S1000XR συμφέρει, ακόμα και με τα επιπλέον κόστη. Tracer 900 όχι. Έχω κάνει έρευνα
    GS 1200.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Περιδιαβαίνω ένα από τα πολλά car της Αλβιόνος και βλέπω τιμές χώμα στα απλά gs στα adventure,αλλά και σε Ducati πχ..Ακόμα με την μετατροπή λίρα->ευρώ πάλι είναι φθηνά εν σχέσει με Γερμανία και Ελλάδα (καλά εδώ δεν το συζητάμε!).

    https://www.autotrader.co.uk/bike-se...year-from=2014

    https://www.autotrader.co.uk/bike-se...year-from=2016

    Τι τρέχει?
    Γιατί η Ελλάδα λειτουργεί υπέρ
    -Τραπεζών
    -Εργολάβων
    -Μεγαλοβιομηχάνων
    -Εν στόλων
    - υπηρεσιών "προσωπικής" ωφελείας
    κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ

    Ως εκ τούτου όπου μπορεί σου τον πιάνει
    διότι και να ζουν κι αυτοί πλουσιοπάροχα χωρίς ταβάνι
    και να πάρεις κι εσύ αμάξι μηχανάκι
    ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ



    Ως εκ τούτου
    στην κρίση δεν αγοράστηκαν καινούρια
    και τα μεταχειρισμένα ανέβηκαν σε αξία

    Δες και Ιταλία που είναι και κοντά
    ανανήψαντας

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    GS 1200.
    έχεις ΠΜ

  5. #35
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    έχεις ΠΜ
    Μπορείς να του την "πεις" και δημόσια!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  6. #36
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Μου την είπε!

  7. #37
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μου την είπε!
    καλα σου εκανε,γυρνα στις μπαλαρινες μερια
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    303
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Στον Καναδά αν θες κλιπονάτο στον δρόμο, η ετησια ασφάλιση κανει περίπου οσο ενα νεφρό
    Μόνο track days.
    όχι σε όλες τις επαρχίες. Αλμπέρτα ειναι παμφθηνα σχετικά με Βρετανική Κολομβία ή Οντάριο/Κεμπέκ.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sfigas
    Εγγραφή
    22/03/2006
    Μηνύματα
    171
    Καλημερα παιδια. Σαν κατοικος Αγγλιας τα τελευταια σχεδον 10 χρονια και εχοντας φερει 2 μηχανες για φιλους απο Αγγλια Ελλαδα μπορω να πω με σιγουρια οτι οντως συμφερει να φερεις ενα μηχανακι απο εδω. Ειδικα οσο πιο καινουριο σχετικα ειναι το μηχανακι, τοσο πιο πολυ συμφερει. Οι τιμες ακομα και για καινουργιο μηχανακι ειναι πιο φτηνες και πολλοι ειναι αυτοι οι οποιοι περνουν κατι καινουριο με pcp κατι δλδ σαν λιζινγ.

    Για παραδειγμα θα σας πω οτι κατεβασα πριν 5 μηνες ενα ΚΤΜ 1190 του 2015 για τον κουμπαρο μου. Το μηχανακι αγοραστηκε μεσα απο την ΚΤΜ με ολα του τα χαρτια, σερβις και τα λοιπα για 6700 λιρες δλδ περιπου 7300. Το μηχανακι με μεταφορα, πινακιδες, τελη και τελωνειο πηγε τελειωμενο περιπου στα 8500. Το πιο φτηνο 1190 που παιζει Ελλαδα ειναι 10-11.

    Σκουριες δεν υπαρχουν σε καινουργια μηχανακια, εκτος αν μιλαμε για μηχανακια 20 χρονων. Επισης ναι, οι Αγγλοι γραφουν χιλιομετρα νον στοπ. Χειμωνα καλοκαιρι, βροχη η και χιονι. Αγορασα το δικο μου 1190r μοντελο 2016 με 50.000 χιλιομετρα τα οποια εγιναν σε μεγαλα ταξιδια μεσα σε 2 χρονια.

    Τελος για τις ασφαλειες θα ακουσετε πολλα. Ολα εχουν να κανουν με το ποσα χρονια οδηγεις, ποσα ατυχηματα ειχες, ποσο κανει το μηχανακι, τι μηχανακι ειναι, που μενεις, που το παρκαρεις, καθε ποτε το χρησιμοποιεις, αν εχει συναγερμο, λουκετα και και και και και αλλα τοσα. Ενδειχτηκα θα πω οτι για το ΚΤΜ 1190 δινω 300 λιρες τον Χρονο για full comprehensive που σημαινει μικτη. Για το RSV4RF που αγορασα δινω 1200 λιρες τον χρονο.

    Καλημερα!
    ziste tin kathe strofi..tin kathe euthia,,,

  10. #40
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sfigas Προβολή μηνύματος
    Καλημερα παιδια. Σαν κατοικος Αγγλιας τα τελευταια σχεδον 10 χρονια και εχοντας φερει 2 μηχανες για φιλους απο Αγγλια Ελλαδα μπορω να πω με σιγουρια οτι οντως συμφερει να φερεις ενα μηχανακι απο εδω. Ειδικα οσο πιο καινουριο σχετικα ειναι το μηχανακι, τοσο πιο πολυ συμφερει. Οι τιμες ακομα και για καινουργιο μηχανακι ειναι πιο φτηνες και πολλοι ειναι αυτοι οι οποιοι περνουν κατι καινουριο με pcp κατι δλδ σαν λιζινγ.

    Για παραδειγμα θα σας πω οτι κατεβασα πριν 5 μηνες ενα ΚΤΜ 1190 του 2015 για τον κουμπαρο μου. Το μηχανακι αγοραστηκε μεσα απο την ΚΤΜ με ολα του τα χαρτια, σερβις και τα λοιπα για 6700 λιρες δλδ περιπου 7300. Το μηχανακι με μεταφορα, πινακιδες, τελη και τελωνειο πηγε τελειωμενο περιπου στα 8500. Το πιο φτηνο 1190 που παιζει Ελλαδα ειναι 10-11.

    Σκουριες δεν υπαρχουν σε καινουργια μηχανακια, εκτος αν μιλαμε για μηχανακια 20 χρονων. Επισης ναι, οι Αγγλοι γραφουν χιλιομετρα νον στοπ. Χειμωνα καλοκαιρι, βροχη η και χιονι. Αγορασα το δικο μου 1190r μοντελο 2016 με 50.000 χιλιομετρα τα οποια εγιναν σε μεγαλα ταξιδια μεσα σε 2 χρονια.

    Τελος για τις ασφαλειες θα ακουσετε πολλα. Ολα εχουν να κανουν με το ποσα χρονια οδηγεις, ποσα ατυχηματα ειχες, ποσο κανει το μηχανακι, τι μηχανακι ειναι, που μενεις, που το παρκαρεις, καθε ποτε το χρησιμοποιεις, αν εχει συναγερμο, λουκετα και και και και και αλλα τοσα. Ενδειχτηκα θα πω οτι για το ΚΤΜ 1190 δινω 300 λιρες τον Χρονο για full comprehensive που σημαινει μικτη. Για το RSV4RF που αγορασα δινω 1200 λιρες τον χρονο.

    Καλημερα!
    Κατατοπιστικότατος!
    Ισως αργότερα να χρειαστώ τα φώτα σου.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sfigas Προβολή μηνύματος

    Για παραδειγμα θα σας πω οτι κατεβασα πριν 5 μηνες ενα ΚΤΜ 1190 του 2015 για τον κουμπαρο μου. Το μηχανακι αγοραστηκε μεσα απο την ΚΤΜ με ολα του τα χαρτια, σερβις και τα λοιπα για 6700 λιρες δλδ περιπου 7300. Το μηχανακι με μεταφορα, πινακιδες, τελη και τελωνειο πηγε τελειωμενο περιπου στα 8500. Το πιο φτηνο 1190 που παιζει Ελλαδα ειναι 10-11.
    Καλησπέρα φίλε,
    επειδή μόλις έφερα και εγώ το δικό μου, μου φαίνονται λίγα τα έξοδα που περιγράφεις για μεταφορά και εκτελωνισμό. Κατά τα άλλα, συμφωνώ σε όλα!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sfigas
    Εγγραφή
    22/03/2006
    Μηνύματα
    171
    Η τιμη ειναι αυτη που σου ειπα. Ολες τις πληροφοριες τις πηρα απο τον http://www.kamikazemotorcycles.co.uk/index-en.html.
    ziste tin kathe strofi..tin kathe euthia,,,

  13. #43
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    νορμαλ είναι η τιμή και εμένα τόσο μου βγήκαν τα έξτρα. Ανάλογα το μοντέλο βέβαια αλλάζει ο εκτελωνισμός αλλα δεν έχει μεγάλες διαφορές.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sfigas Προβολή μηνύματος
    Η τιμη ειναι αυτη που σου ειπα. Ολες τις πληροφοριες τις πηρα απο τον http://www.kamikazemotorcycles.co.uk/index-en.html.
    Επειδή και εμένα ο kamikaze το έφερε, επιμένω ότι κάπου κάνεις λάθος στον υπολογισμό. Μήπως μπερδεύεσαι με λίρες? Εξάλλου 6700GBP δεν είναι 7300 ευρώ, ούτε τώρα, ούτε πριν 5 μήνες

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    νορμαλ είναι η τιμή και εμένα τόσο μου βγήκαν τα έξτρα. Ανάλογα το μοντέλο βέβαια αλλάζει ο εκτελωνισμός αλλα δεν έχει μεγάλες διαφορές.
    Παίζουν ρόλο τα κυβικά και η χρονολογία σίγουρα. Για 1200κ.ε. μιλάω εγώ μιας και το δικό μου είναι Multistrada 1200, του 2013 μάλιστα (πιο παλιό από το ΚΤΜ).

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. γιατι να ειναι τοσο δυσκολο?!
    από pianistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2011, 21:05
  2. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρέις την μηχανή που θέλεις;
    από Anastassios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2008, 12:05
  3. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 15:40
  4. Γιατι Το Sex Ειναι Μια Αλλη Ιστορια...
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 10:00
  5. γιατι τα χωματερά είναι για τα μπάζα....
    από free rider στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 18:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF