Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 127

Θέμα: Αγορά 1ης μοτοσυκλέτας

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Αναμένοντας να πάρω στα χέρια μου το δίπλωμα ξεσκονίζω το διαδίκτυο κοιτώντας μοτοσυκλέτες χωρίς να έχω αποφασίσει οριστικά.
    Σήμερα έπιασε το μάτι μου αυτήν την αγγελία.
    https://www.car.gr/25142518-kawasaki-kle-500-kle-500

    Τι λέτε;

  2. #92
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athletico Προβολή μηνύματος
    Αναμένοντας να πάρω στα χέρια μου το δίπλωμα ξεσκονίζω το διαδίκτυο κοιτώντας μοτοσυκλέτες χωρίς να έχω αποφασίσει οριστικά.
    Σήμερα έπιασε το μάτι μου αυτήν την αγγελία.
    https://www.car.gr/25142518-kawasaki-kle-500-kle-500

    Τι λέτε;
    Οι φωτο το δειχνουν σουπερ! Απο εμενα το μοντέλο αυτο ειναι η καλυτερη επιλογη απο οσα μας προανέφερες.

  3. #93
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Να την προσέχεις αυτήν δεν σταματάει. Δανείστηκα ενος φίλου μια Κυριακή και σταμάτησα στην Ναύπακτο!

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Να την προσέχεις αυτήν δεν σταματάει. Δανείστηκα ενος φίλου μια Κυριακή και σταμάτησα στην Ναύπακτο!
    Γιάννη όταν λες ότι δεν σταματάει εννοείς ότι σαν νέος οδηγός δεν θα μπορώ να ελέγξω το γκάζι ή είναι τόσο καλη μοτοσυκλετα που θα θέλω να είμαι πάνω της συνεχώς;

  5. #95
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athletico Προβολή μηνύματος
    Γιάννη όταν λες ότι δεν σταματάει εννοείς ότι σαν νέος οδηγός δεν θα μπορώ να ελέγξω το γκάζι ή είναι τόσο καλη μοτοσυκλετα που θα θέλω να είμαι πάνω της συνεχώς;
    Υπονοεί οτι εχει αδύναμο μπροστινό, το οποιο ομως επιλύεται με μεταλλικά σωληνακια και μεταλικα τακακια μπροστά.
    Ομως αυτο για απαιτητικούς οδηγους οχι για αρχάριους που θα μαθουνε σιγα σιγα ανακαλύπτοντας τα ορια της μοτοσυκλετας μεντο περας των χρόνων.
    Για μενα κανενα θεμα προχώρα, αξιοπιστο ειναι, αν το βολαν εχει αντικατασταθεί θα παει για αλλα 100k χωρις ννα ζητήσει με βασικη συντήρηση.

  6. #96
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Εννοώ ότι τρώει χιλιόμετρα με άνεση ρε παιδιά. Όντως ξεκίνησα για βόλτα και πήγα Ναύπακτο.
    Φρένα και αναρτήσεις θέλουν όλα...

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Έστω ότι θέλουν άλλαγμα οι αναρτήσεις, τα φρένα, τα λάστιχα και οτιδήποτε άλλο μικροαναλωσιμο που πιθανόν να έχει φθορά λόγω παλαιοτητας.
    Πόσο κόστος θα έχουν στο περίπου;
    Δλδ αν θέλουν κσι 500 ευρώ λεω με 2000 θα έχω μια μοτοσυκλετα αξιόλογη.
    Ούτε θα την παντρευτώ, ούτε και θα ξοδεψω μεγάλο ποσό για αποκτήσω μια αξιόλογη μοτοσυκλετα σαν πρώτη.

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Για τετοιας λογικης μηχανη, που δε θα χρειαστει με το καλημερα λεφτα, ριξε μια ματια κι εδω.

    Το μελος strokt up θα μπορει να σου δωσει λεπτομερειες, ειναι φιλου του.

  9. #99
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athletico Προβολή μηνύματος
    Έστω ότι θέλουν άλλαγμα οι αναρτήσεις, τα φρένα, τα λάστιχα και οτιδήποτε άλλο μικροαναλωσιμο που πιθανόν να έχει φθορά λόγω παλαιοτητας.
    Πόσο κόστος θα έχουν στο περίπου;
    Δλδ αν θέλουν κσι 500 ευρώ λεω με 2000 θα έχω μια μοτοσυκλετα αξιόλογη.
    Ούτε θα την παντρευτώ, ούτε και θα ξοδεψω μεγάλο ποσό για αποκτήσω μια αξιόλογη μοτοσυκλετα σαν πρώτη.
    Μην ψάχνεις αλλο με θεωρίες, σου λείπει το βασικότερο, η εμπειρία. Και αυτη δε διαβάζεται..αποκτάται στους δρομους.
    Κανε το εξης:
    Αγορασε μηχανακι, οποιο και να παρεις για σενα μικρη σημασία εχουν τα τεχνικα χαρακτηριστικα, αγορασε απλα οποιο σου αρεσει και μονο αυτο.
    Αγορασε μοτοσυκλετιστικο εξοπλισμό.
    Πηγαινε αμεσα σε σχολειο οδήγησης.
    Αντι να γραφεις στο φορουμ, ξεκινα να γραφεις στους δρομους.
    Μετα απο τα πρωτα 5k να τα ξαναπουμε.

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Φρένα και αναρτήσεις θέλουν απλώς βελτίωση και δεν είναι άμεσο, το κάνεις και αργότερα,αυτό που κάνεις με το καλημέρα είναι σέρβις και αλλαγή ελαστικών.
    Μην παραλήψεις να το κάνεις μια καλή βόλτα πριν το πάρεις,τι οδηγούσες πριν;

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Φρένα και αναρτήσεις θέλουν απλώς βελτίωση και δεν είναι άμεσο, το κάνεις και αργότερα,αυτό που κάνεις με το καλημέρα είναι σέρβις και αλλαγή ελαστικών.
    Μην παραλήψεις να το κάνεις μια καλή βόλτα πριν το πάρεις,τι οδηγούσες πριν;
    Πάρη η εμπειρία μου με τα διτροχα περιορίζεται μόνο στην χρήση παπιών και σκούτερ μέχρι 250κυβ.
    Εδωσα και πήρα δίπλωμα απεριόριστο κάνοντας μάθημα σε μια 650αρα hornet.
    Ακριβώς επειδή είναι πρώτη μου μηχανή δεν θέλω να ξοδεψω πολλά χρήματα με το σκεπτικό ότι μπορεί να την αλλάξω σε σύντομο χρονικό διάστημα.
    Απλά διαθέτοντας μικρό ποσό ψάχνομαι για το καλύτερο δυνατόν.
    Τα καλά τα ξέρω αλλά προς το παρόν δεν τα φτάνω.

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    559
    Κάνεις καλή επιλογή. Από εκεί και πέρα είναι δύσκολο να μην χώσεις λεφτά σε μεταχειρισμένο για μαζεματα...

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Φίλε athletico... όταν έψαχνα κι εγώ για μεταχειρισμένο και μάλιστα παρόμοιο (από KLE είχα ξεκινήσει να ψάχνω κι εγώ!) είχα δει ΑΠΕΙΡΕΣ τέτοιες και ακόμα καλύτερες φωτογραφίες... όταν όμως έβλεπα τη μοτοσυκλέτα από κοντά... μου ερχόταν να ουρλιάξω! Αφού είδα δεκάδες μοτοσυκλέτες, KLE, BMW 650 Funduro, Freewind και Transalp 600, κατέληξα σε μια Transalp 600 που αν μη τι άλλο ήταν... αξιοπρεπέστατη από κοντά, αν κι αυτή ακόμα ήθελε κάποια εμφανισιακά μαζέματα, τα οποία έκανα (και τα πλήρωσα κάνα 250άρι συνολικά επιπλέον). Ωστόσο... αν και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν σαφέστατα τίμιος και τίποτα δεν του καταλογίζω... μου έβγαλε τόσα θεματάκια και έκαιγε τόσο πολύ ώστε στο τέλος την πούλησα, με αποτέλεσμα να μείνω ένα χρόνο χωρίς μοτοσυκλέτα και να λαλήσω. Συνιστώ λοιπόν... με χίλια, καινούρια, έστω και μικρότερη, έστω και 125.

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Φίλε athletico... όταν έψαχνα κι εγώ για μεταχειρισμένο και μάλιστα παρόμοιο (από KLE είχα ξεκινήσει να ψάχνω κι εγώ!) είχα δει ΑΠΕΙΡΕΣ τέτοιες και ακόμα καλύτερες φωτογραφίες... όταν όμως έβλεπα τη μοτοσυκλέτα από κοντά... μου ερχόταν να ουρλιάξω! Αφού είδα δεκάδες μοτοσυκλέτες, KLE, BMW 650 Funduro, Freewind και Transalp 600, κατέληξα σε μια Transalp 600 που αν μη τι άλλο ήταν... αξιοπρεπέστατη από κοντά, αν κι αυτή ακόμα ήθελε κάποια εμφανισιακά μαζέματα, τα οποία έκανα (και τα πλήρωσα κάνα 250άρι συνολικά επιπλέον). Ωστόσο... αν και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν σαφέστατα τίμιος και τίποτα δεν του καταλογίζω... μου έβγαλε τόσα θεματάκια και έκαιγε τόσο πολύ ώστε στο τέλος την πούλησα, με αποτέλεσμα να μείνω ένα χρόνο χωρίς μοτοσυκλέτα και να λαλήσω. Συνιστώ λοιπόν... με χίλια, καινούρια, έστω και μικρότερη, έστω και 125.

    Θοδωρή καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου και η αλήθεια είναι πως δεν έχω καμία διάθεση να τραβιέμαι στα συνεργεία.
    Φαντάζομαι όμως ότι το πολύ μιας 5ετιας μοτοσυκλέτες δεν θα έχουν τέτοια προβλήματα.

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    5ετίας ίσως όχι... αλλά δεν υπάρχει Kawasaki KLE 5ετίας! Όλα είναι πολύ παλιότερα.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά καινούριας μοτοσυκλέτας
    από yama6336 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2009, 22:33
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 13:37
  3. Αγορά 1ης Μοτοσυκλετας...
    από spyros_utcb στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 10:56
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16
  5. Αγορά πρώτης μοτοσυκλέτας
    από karas78 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 15:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF