Σελίδα 19 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 324

Θέμα: Cb 400sf 1991

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Καλημέρα
    Έχω καλάμια από vtr1000f και ρόδα cb
    Ταιριάζουν όλα μεταξύ τους

    Όλα είναι ευθυγραμμισμένα και γυρίζουν ομαλά

    Πριν σφίξω τον άξονα είναι ενα απειροελάχιστο κενό και με το ξεκινάω να σφίγγω πριν βάλω δύναμη κλείνει
    Στο κενό που εχει περνάει ας πούμε ένα χοντρό τραπουλόχαρτο
    Νομίζω ότι είναι αυτό το μποσικο που αναφέρει ο Μάικ αλλά για σιγουριά ρωτάω


    Ευχαριστώ

  2. #272
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Ο κανόνας λέει οτι ασφαλίζουμε τον άξονα χωρίς να παραμορφώσουμε την ευθεία των καλαμιών όπως έρχονται απο τις πλάκες.
    Τώρα για ενα χιλ δεν θα γίνει κάτι.

  3. #273
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Ευθυγράμμιση ,εννοώ με τον πίσω τροχό.

    Αλλά πέρα από αυτό δεν είναι θέμα ροπής αλλά τυχών παραμόρφωση στα καλάμια όπως λέει και ο azar
    .Την ροπή στο 1 χιλ θα την πάρει ούτως ή άλλως

    Δεν νομίζω όμως πως υπάρχει θέμα για το ελάχιστο κενό που υπάρχει.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	frame-align-5-1.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	82,6 KB 
ID:	414616

  4. #274
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Αυτός ο τρόπος ελέγχου που δείχνεις πως εφαρμόζει;
    Θα χρειαστώ σύντομα έναν ασφαλή τρόπο με λεπτομέρεια χιλιοστού του μέτρου.

  5. #275

  6. #276
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    μαικ χάθηκα λίγο με την ευθυγράμμιση....
    θα το κάνω μόλις μοντάρω

    σημερινές εργασίες

    Άλλαξα το λεβιέ στην σωστή φορά (πάνω κάτω)

    έβγαλα το αυτοσχέδιο φίλτρο αέρα και έβαλα κανονικό αφού καθάρισα πολύ καλά εσωτερικά το φιλτροκούτι
    το έκλεισα και τοποθέτησα και το καπάκι αν και θα πρέπει να ξαναβγούν την ώρα των καρμπιρατέρ
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων filtrokoyti kai filtro (2).jpg‎   filtrokoyti kai filtro (3).jpg‎   filtrokoyti kai filtro (1).jpg‎   kapaki karbirater (2).jpg‎  

  7. #277
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    στο φανάρι τάπωσα την τρύπα από για ένα διακόπτη που είχε τοποθετήσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης στο καβούκι
    χρησιμοποίησα μια μπρούτζινη τάπα για σωλήνα μασίφ
    ήμουν σε σκέψεις για το αν θα βάλω το νίκελ καβούκι η το μαύρο από τον δότη και τελικά θα βάλω το νίκελ με την πινελιά μου


    έφτιαξα τα φλας και τα έβαλα όπως και τους καθρέπτες
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων FANARI KLEISMO TRIPAS (1).jpg‎   FANARI KLEISMO TRIPAS (4).jpg‎   flas vismata.jpg‎   PISO FLAS.jpg‎   PROXORAEI.jpg‎  


  8. #278
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    τοποθέτησα τα σωληνάκια υψηλής σε δαγκάνες και τρόμπα
    έφτιαξα έναν αποστάτη για το σωληνάκι από ανοξείδωτο το οποίο ενώ βγήκε ωραίο μάλλον θα το αφαιρέσω και θα το αφήσω ελεύθερο τοποθετώντας λάστιχο εξωτερικά στο σωληνάκι για να μην έχω παρατράγουδα με τριβές κατά το βύθισμα των καλαμιών
    στην ρόδα δεν μπορούν να ακουμπήσουν παρόλο την έλλειψη αποστάτη που δεν ταιριάζει από τα καλάμια του cb στου vtr
    έχω μετανιώσει που δεν έφτιαξα εξολοκλήρου hel και χρησιμοποίησα την άκρη του ρακορ και τον σταυρό από τα προηγούμενα

    χρησιμοποίησα και τον παλιό αποστάτη για το σωληνάκι φρένου για κάνω αποστάτη για την ντίζα του ατέρμονα αν και με αυτό είμαι σε σκέψεις

    βασικά αύριο θα έρθει φιλαράκι να κάτσει πάνω και να πιέζει για να δουλέψει η ανάρτηση και να δω τι γίνεται και αν έχω θέμα θα τα αλλάξω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων APOSTATIS STAVROY IPSILIS (2).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (3).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (4).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (7).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (8).jpg‎  

    APOSTATIS STAVROY IPSILIS (9).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (10).jpg‎   SOLINAKIA YPSILIS (1).jpg‎   SOLINAKIA YPSILIS (2).jpg‎   APOYSIA APOSTATI.jpg‎  


  9. #279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    συνεχίζω με κάποιες φωτογραφίες
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων APOSTATIS STAVROY IPSILIS (11).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (13).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (15).jpg‎   APOSTATIS STAVROY IPSILIS (16).jpg‎   APOSTATIS ATERMONA (2).jpg‎  

    APOSTATIS ATERMONA (5).jpg‎  

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Τώρα που το βλέπω αν βρω αντίστοιχο Τ για τα σωληνάκια που να μην τα βγάζει ορθή γωνία αλλά να κοιτάζουν λοξά προς τα κάτω αριστερά δεξιά θα είναι οκ

  11. #281
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    αυτό λέγεται ύψιλον

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Ένα ανάποδο ύψιλον λοιπόν θέλω να βρώ

    Αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί να απευθυνθώ κατά προτίμηση βόρεια προάστια θα το εκτιμούσα

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Καλημέρα

    Τελικά Υ ρακορ δεν βρήκα πουθενά
    Έβγαλα τον αποστάτη που είχα φτιάξει και το άφησα ελεύθερο
    Ίσως στο μέλλον του αλλάξω με σωληνάκια που θα ξεκινούν από την τρόμπα στην κάθε δαγκάνα.
    Την ντιζα από τα όργανα επίσης την άφησα ελεύθερη και την βγάζω από κάτω ώστε να έχω σωστή γωνία στα βυθισματα τα του καλαμιού και να μην πιέζει τα όργανα
    Έβαλα και γρασο στον άξονα και στα ρουλεμάν και ασφάλεια με το δυναμοκλειδο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20200208_183048_resized.jpg‎   20200208_184336_resized.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από george.S; 10/02/2020 στις 09:54.

  14. #284
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Και ήρθε ο Νίκος και έβγαλε άκρη με τα ηλεκτρικά γιατί εγώ δεν το έχω και βάλαμε φλας κλπ
    Πίσω κοκοβιος είναι έτοιμος
    Μπροστά έχω βρει τα καλώδια για τα φώτα συνέδεσα τα φλας και μένει να βάλω διακόπτη για να κόβω το φώς μπροστά κατά βούληση

    Τοποθέτησα τα νέα πλακάκια
    Στου κοντέρ αναγκάστηκα να ανοίξω νέες τρύπες
    Στο στροφομετρου καθόταν τέλεια

    Δεν έβαλα τα λεντ
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20200206_192907_resized(1).jpg‎   20200206_202444_resized.jpg‎   20200206_202423_resized(1).jpg‎   20200206_182542_resized(1).jpg‎   20200206_184827_resized(1).jpg‎  


  15. #285
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Έβαλα λάδια δεν τρέχει σταγόνα και σήμερα θα του κάνω καύσιμα στο ντεπόζιτο να πάρει μπροστά να πάει μάστορα να μου αλλάξει την 4αδα καρμπιρατερ και να κάνει και ένα γενικό έλεγχο

    Μετά πάω για εξάτμιση να βάλω αυτή που αγόρασα με την πολλαπλή από τον δότη και ΚΤΕΟ

    Μετά σιγά σιγά θα διορθώνω πραγματάκια πχ φλας,αντίβαρα και ότι άλλο έχω ξεχάσει η έχω αφήσει για το μέλλον

Παρόμοια θέματα

  1. manual cb 400sf
    από geowv στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 08:45
  2. CB 400SF Project 1 agora?
    από suzukimaniac στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2006, 21:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF