Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78

    ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ

    Παιδία καλησπέρα γνωρίζει κανένας μηχανικό Κέρκυρα που να ασχολείται με δίχρονα; Tι ζηταω τωρα ε;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    ρώτα τον Μαρκάτη το Δημήτρη που είναι μαραγκός στο χλωμό https://www.facebook.com/profile.php?id=100030141091079
    ανανήψαντας

  3. #3
    τι δίχρονο ακριβώς, μικρό, μεγάλο, σκούτερ?
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ρώτα τον Μαρκάτη το Δημήτρη που είναι μαραγκός στο χλωμό https://www.facebook.com/profile.php?id=100030141091079
    Θα του στείλω ένα μήνυμα σε ευχαριστώ!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    τι δίχρονο ακριβώς, μικρό, μεγάλο, σκούτερ?
    Μικρό είναι, modenas dinamik. Δεν ξέρω κιόλας αν για τα σερβις του χρειάζομαι ένα μαστορα που να ασχολείται αποκλειστικά με αυτά για να ρυθμίσει σωστα το μηχανάκι πχ αν αλλω καρμπυρατέρ ή βάλω άλλη εξατμιση ή μπορούν να το κάνουν όλοι οι μηχανικοί αυτό;

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Μικρό είναι, modenas dinamik. Δεν ξέρω κιόλας αν για τα σερβις του χρειάζομαι ένα μαστορα που να ασχολείται αποκλειστικά με αυτά για να ρυθμίσει σωστα το μηχανάκι πχ αν αλλω καρμπυρατέρ ή βάλω άλλη εξατμιση ή μπορούν να το κάνουν όλοι οι μηχανικοί αυτό;
    Ναι -θα έπρεπε να- μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό. Βρες κάποιον κοντά σου και να μην κοροιδεύει. Δοκίμασε τον Γρηγόρη στον Ποταμό, αν σε βολεύει σαν περιοχή. Του πάμε το σκούτερ της δουλειάς και έχει φανεί ικανός και τίμιος.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Ναι -θα έπρεπε να- μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό. Βρες κάποιον κοντά σου και να μην κοροιδεύει. Δοκίμασε τον Γρηγόρη στον Ποταμό, αν σε βολεύει σαν περιοχή. Του πάμε το σκούτερ της δουλειάς και έχει φανεί ικανός και τίμιος.
    Να σαι καλά φίλε σε ευχαριστώ για την βοήθεια γιατί δεν είμαι Κερκυραίος όποτε δεν γνωρίζω κόσμο εδώ. Απλά οι περισσότεροι μηχανικοί νιώθω ότι θα με κοιτάνε με μισό ματι αν φέρω δίχρονο επειδή τα μισούμε γενικότερα ειδικά εδώ στο νησί είναι φουλ στα σκούτερ τα καινούργια. Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ και πάλι.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Ναι -θα έπρεπε να- μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό. Βρες κάποιον κοντά σου και να μην κοροιδεύει. Δοκίμασε τον Γρηγόρη στον Ποταμό, αν σε βολεύει σαν περιοχή. Του πάμε το σκούτερ της δουλειάς και έχει φανεί ικανός και τίμιος.
    Επειδη τωρα το τσεκαρω λεγεται GK moto service ενα συνεργειο μοτοσικλετων στον ποταμο;

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Τι ακριβός θες? Απλά να συμμαζέψει ένα μαμά η βελτίωση ρύθμιση?

    Στο πρώτο απλά θα κάνει γρήγορα τα βασικά θα πεταξει πάνω ένα καρπυρατερ ότι να ναι η αρρυθμιστο και το μηχανάκι θα καίει τον κωλο του και δεν θα πηγαίνει όπως πρέπει. Αν δεν σπάσει και γρήγορα,

    Για το δεύτερο πρέπει να ασχοληθεί πολύ για να ρυθμιστεί σωστά,,
    Μια βδομάδα, με βόλτες,ανοίγματα,ελενχους χρώματος μπουζί, αλλαγές ζιγκλερ,θέσης βελωνας φίλτρων,δοκιμές αναλογιών λαδιου, μετρισεις του μοτερ,λυσιματα,δεσίματα,εξατμίσεις,reed,ελενχους διαρροής,συμπιεσης και άλλα,

    Δηλαδή πρέπει να ασχολείται μόνο με το δικό σου καμια βδομάδα ενώ σε 2 ώρες μπορεί να κάνει 4-5 αλλαγές λαδιών και να βγάλει ευκολο χρημα,

    Μπορείς να τον πληρώσεις για τόσο?
    Αλλιώς δυναμόμέτρο, με κάποιων που ξέρει
    η μάθε μόνος σου,
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 24/02/2024 στις 16:25.

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Επειδη τωρα το τσεκαρω λεγεται GK moto service ενα συνεργειο μοτοσικλετων στον ποταμο;
    Ναι, τσέκαρα το τηλέφωνο, αυτος είναι.

    Ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό που σου γράφει ο kostaskk, αν έχεις στο νού σου βελτιώσεις κτλ.
    Αν θέλεις απλώς κάποιον να σου κρατάει το παπί λειτουργικό, επειδή εσύ δεν γνωρίζεις ή δεν προλαβαίνεις, τότε θα βρείς κάποιον να βολευτείς.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβός θες? Απλά να συμμαζέψει ένα μαμά η βελτίωση ρύθμιση?

    Στο πρώτο απλά θα κάνει γρήγορα τα βασικά θα πεταξει πάνω ένα καρπυρατερ ότι να ναι η αρρυθμιστο και το μηχανάκι θα καίει τον κωλο του και δεν θα πηγαίνει όπως πρέπει. Αν δεν σπάσει και γρήγορα,

    Για το δεύτερο πρέπει να ασχοληθεί πολύ για να ρυθμιστεί σωστά,,
    Μια βδομάδα, με βόλτες,ανοίγματα,ελενχους χρώματος μπουζί, αλλαγές ζιγκλερ,θέσης βελωνας φίλτρων,δοκιμές αναλογιών λαδιου, μετρισεις του μοτερ,λυσιματα,δεσίματα,εξατμίσεις,reed,ελενχους διαρροής,συμπιεσης και άλλα,

    Δηλαδή πρέπει να ασχολείται μόνο με το δικό σου καμια βδομάδα ενώ σε 2 ώρες μπορεί να κάνει 4-5 αλλαγές λαδιών και να βγάλει ευκολο χρημα,

    Μπορείς να τον πληρώσεις για τόσο?
    Αλλιώς δυναμόμέτρο, με κάποιων που ξέρει
    η μάθε μόνος σου,
    Λοιπόν για να είμαι πιο συγκεκριμένος, το μηχανάκι είναι όλο μαμα πέρα από καρμπυρατέρ και εξατμιση. Δεν θέλει κανένα συμμάζεμα στην παρούσα φάση,τσουλάει και με το παραπάνω. Αυτό που εννοώ είναι πχ αν θέλω να αλλάξω καρμπ γτ φοράει 26αρι ίσως το κάνω 24αρι ή βάλω το γνήσιο του το 22αρι το mikuni αν δεν απατώμαι. Αν θελήσω αλλαγή δεν θα πρέπει και να ρυθμιστεί σωστα; Ε λοιπόν αυτό θέλω να κάνει σωστα ρυθμισμα στο μείγμα. Για να μην έχω τίποτα αλλά. Ή πχ αν αλλάξω εξατμιση και βάλω χειροποιητη πάλι αν χρειαστεί ρυθμισμα να το κάνει σωστα. Μπορούν όλοι σε γενικά πλαίσια ή θέλει ειδικό που γνωρίσει από διχρονα; Αυτό εννοώ. Άλλαγμα λαδιών και μπουζί θα τα κάνω εγώ. Και βελτίωση δεν θέλω σε καμία περίπτωση όσο πιο μαμα τόσο πιο ωραίο. Το θέλω για καθημερινές μετακινήσεις βελτίωση δεν παίζει.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Ναι, τσέκαρα το τηλέφωνο, αυτος είναι.

    Ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό που σου γράφει ο kostaskk, αν έχεις στο νού σου βελτιώσεις κτλ.
    Αν θέλεις απλώς κάποιον να σου κρατάει το παπί λειτουργικό, επειδή εσύ δεν γνωρίζεις ή δεν προλαβαίνεις, τότε θα βρείς κάποιον να βολευτείς.
    Το γνωρίζω γενικά με βελτιώσεις δεν θα ασχοληθώ καθόλου. Αυτό θέλω αλλά επειδή είναι δίχρονο και θέλει λίγο περισσότερο φροντίδα ας το πούμε δεν θέλω να το πάω σε έναν να το χαλάσει κιόλας.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    537
    Δυστυχώς όπως έχουν τα πράγματα, κανένα συνεργείο δεν θα κάτσει να ρυθμίσει καρμπυρατέρ που δεν είναι εργοστασιακό.

Παρόμοια θέματα

  1. Αθήνα-Κωνσταντινούπολη-Κέρκυρα
    από Θάνος στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2006, 06:10
  2. κερκυρα 24/3-27/3
    από 955i στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2005, 15:42
  3. βολτα στην κερκυρα
    από DAYTONA 955i στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 23:17
  4. Θεσσαλονικη - Κερκυρα
    από transalper600 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 09:25
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 23:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF