Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 82

Θέμα: βοηθεια για αγορα πρωτου scooter

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2019
    Μηνύματα
    20

    βοηθεια για αγορα πρωτου scooter

    1. Ειναι ενα beverly 300αρι του 09 με 10.000 χιλιομετρα (θα μου πεις αποκλείεται ειναι γυρισμενα, ομως οντως φαινεται απο παντου οτι ειναι καινουριο, λεει το ειχε ενας που εμενε στο εξωτερικό και ερχοταν μονο τα καλοκαιρια στην Ελλαδα και το κυκλοφορουσε) (ποσο παιζει αυτο το σεναριο;!;!;!) απο αντιπροσωπεία piaggio στην Θεσσαλονικη (Αδαμου)
    2. Sym symphony st 200 καινουριο με τα ιδια χρήματα

    Θα μου πεις 100 κυβικα και 10 ιπποι διαφορά αλλα το ενα ειναι καινουριο και εχω το κεφαλι μου ησυχο... ομως και το αλλο φαίνεται σαν καινουριο... ποσο μπορει να την πατησω; μου δινει και 6 μηνες εγγυηση!
    Η χρηση που το θελω ειναι για μεσα στην πολη και να μπορώ να παω μια εκδρομουλα τριγυρω αξιοπρεπως.
    Πειτε μου τη γνωμη σας (μην μου προτεινετε άλλα μηχανακια, μονο γι αυτα τα δυο πειτε μου)

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της TERRAMOTO
    Εγγραφή
    13/04/2017
    Μηνύματα
    50
    φίλε κανένα από τα δύο

    το πρώτο ότι και να ειναι εχει 10 χρονια στην πλάτη του σχεδόν 11 σε 3 χρόνια θα έχει 13 ,αντε πούλα το μετα,χωρια που μπορει να βγαλει πολλά,10000 χλμ σε 10 χρονια είναι πολύ υποπτο ,για ζητα του το κτεο του 13 και του 17 για να κανεις διασταυρωση,εχει βιβλιαράκι?

    το αλλο ειναι καινουριο αλλα 12 ιπποι ??? αν θες να βαλεις κ αλλο ατομο κ πραματα δεν θα πηγαινει μια ,ειχα σκουτερ με 18 ιππους και ηταν πολυ οριακο ,τουλαχιστον για μενα

    συμπερασμα ,μαζεψε κανα λεφτο παραπανω κ παρε κατι αλλο

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Αν το θες μόνο για καθημερινή μετακίνηση εντός πόλης, το Symphony είναι μια χαρά. Ιδανικός κυβισμός για πόλη, 0 έξοδα, με μόνο αρνητικό το ότι είναι αερόψυκτο. Ανάλογα του τι εννοείς "εκδρομούλα" και πόσο συχνά, μπορεί να σου κάνει ή όχι.

    Piaggio δεν έπαιρνα ούτε με 500 χλμ.
    Life begins at 45°.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2019
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TERRAMOTO Προβολή μηνύματος
    φίλε κανένα από τα δύο

    το πρώτο ότι και να ειναι εχει 10 χρονια στην πλάτη του σχεδόν 11 σε 3 χρόνια θα έχει 13 ,αντε πούλα το μετα,χωρια που μπορει να βγαλει πολλά,10000 χλμ σε 10 χρονια είναι πολύ υποπτο ,για ζητα του το κτεο του 13 και του 17 για να κανεις διασταυρωση,εχει βιβλιαράκι?

    το αλλο ειναι καινουριο αλλα 12 ιπποι ??? αν θες να βαλεις κ αλλο ατομο κ πραματα δεν θα πηγαινει μια ,ειχα σκουτερ με 18 ιππους και ηταν πολυ οριακο ,τουλαχιστον για μενα

    συμπερασμα ,μαζεψε κανα λεφτο παραπανω κ παρε κατι αλλο
    Κοιταξε, εχει και κατι αλλα ιδιας χρονιας με 45 και 55 χιλιαδες χιλιομετρα, φαινεται επαγγελματιας ο ανθρωπος στην πωληση. εκεινα φαινονται οτι έχουν τοσα χιλιόμετρα και μου το εξηγησε, οπως και αυτο με τα 10000 φαινεται η αληθεια οτι εχει μονο τοσα, αμα δεις τους δισκους και τα πλαστικα θα καταλαβεις, ενω τα αλλα εχουν περισσοτερη φθορα. μου ειπε αμα θες φερε μηχανικο να το δει, δεν εχει πρόβλημα.
    εν τελει, δεν θα ηθελα να το πουλησω μετα απο χρονια, προτιμω να κανω σε οσα χρονια χρειαστει ανακατασκευη του μοτερ και να το εχω, οπως κανουν στις βεσπες, γιατι οχι;! ολοι τα πουλανε γιατι τα βαριούνται αλλα δεν ειναι μια καλη λυση αυτη;
    Τελευταία τροποποίηση από panlaz; 25/09/2019 στις 20:34.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Γεια σου φίλε.
    Αν ήμουν στην θέση σου θα περίμενα λίγους μήνες να έρθει το καινούριο beverly 300αρι.
    Θα έδινα προκαταβολή τα χρήματα που θα είχα εκείνη την στιγμή και τα υπόλοιπα με δόσεις.
    Θα είχα καινούριο μοτό και ήσυχο το κεφάλι για δύο χρόνια. Και αν το βαριόμουν θα το πουλούσα εύκολα.
    Εγώ αγόρασα πριν δύο μήνες το sym citycom καινούριο για εργάτη (δουλειά-σπιτι σπιτι- δουλειά). Δεν είναι όμορφο σαν το beverly και η συναρμολόγηση των πλαστικών κάτω του μετρίου αλλά έχει δυνατό αλεξίσφαιρο κινητήρα που των γνωρίζω από το άλλο σκούτερ που είχα.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2019
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Γεια σου φίλε.
    Αν ήμουν στην θέση σου θα περίμενα λίγους μήνες να έρθει το καινούριο beverly 300αρι.
    Θα έδινα προκαταβολή τα χρήματα που θα είχα εκείνη την στιγμή και τα υπόλοιπα με δόσεις.
    Θα είχα καινούριο μοτό και ήσυχο το κεφάλι για δύο χρόνια. Και αν το βαριόμουν θα το πουλούσα εύκολα.
    Εγώ αγόρασα πριν δύο μήνες το sym citycom καινούριο για εργάτη (δουλειά-σπιτι σπιτι- δουλειά). Δεν είναι όμορφο σαν το beverly και η συναρμολόγηση των πλαστικών κάτω του μετρίου αλλά έχει δυνατό αλεξίσφαιρο κινητήρα που των γνωρίζω από το άλλο σκούτερ που είχα.
    μα τωρα δεν εχω να δωσω 2300, εχω 1500 και τα υπολοιπα με δοσεις... οποτε με αυτα που εχω, τι επιλογές εχω; εχω περιμενει ηδη πολυ καιρο δεν μπορω να περιμενω αλλο... ΘΕΛΩ ΣΚΟΥΤΕΡ!

  7. #7
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panlaz Προβολή μηνύματος
    ... Ειναι ενα beverly 300αρι του 09 με 10.000 χιλιομετρα (θα μου πεις αποκλείεται ειναι γυρισμενα, ομως οντως φαινεται απο παντου οτι ειναι καινουριο, λεει το ειχε ενας που εμενε στο εξωτερικό και ερχοταν μονο τα καλοκαιρια στην Ελλαδα και το κυκλοφορουσε) (ποσο παιζει αυτο το σεναριο;!;!;!) ...
    Για τα αμάξια οι μαντράδες συνήθως λένε για μία γιαγιά που πήγαινε μία φορά την εβδομάδα στο super market, μόνο με αίθριο καιρό και μετά από καλή προθέρμανση του κινητήρα, ακολουθώντας προσεγμένη διαδρομή με καινούρια άσφαλτο. Φυσικά φυλασσόταν σε κλειστό, κλιματιζόμενο, ισόγειο γκαράζ.

    Ο μύθος λέει ότι δεν έχει τολμήσει ποτέ μαντράς να πουλήσει αμάξι με περισσότερα από 100.000 χιλιόμετρα, που να το οδηγούσε νεανίας που του έπινε το αίμα, το έλιωνε σε παντιλίκια και χειρόφρενα και συνήθως κοπανούσε μπαριέρες και κολώνες.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Πάρε κλε ή φριγουιντ με αυτά τα λεφτά χαχα

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2019
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Για τα αμάξια οι μαντράδες συνήθως λένε για μία γιαγιά που πήγαινε μία φορά την εβδομάδα στο super market, μόνο με αίθριο καιρό και μετά από καλή προθέρμανση του κινητήρα, ακολουθώντας προσεγμένη διαδρομή με καινούρια άσφαλτο. Φυσικά φυλασσόταν σε κλειστό, κλιματιζόμενο, ισόγειο γκαράζ.

    Ο μύθος λέει ότι δεν έχει τολμήσει ποτέ μαντράς να πουλήσει αμάξι με περισσότερα από 100.000 χιλιόμετρα, που να το οδηγούσε νεανίας που του έπινε το αίμα, το έλιωνε σε παντιλίκια και χειρόφρενα και συνήθως κοπανούσε μπαριέρες και κολώνες.
    κι εγω προβληματιζομαι πολυ φιλε μου αλλα γιατι εχει αλλα δυο ιδιας δεκαετιας με 45 και 55 χιλαδες χιλιομετρα;

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panlaz Προβολή μηνύματος
    κι εγω προβληματιζομαι πολυ φιλε μου αλλα γιατι εχει αλλα δυο ιδιας δεκαετιας με 45 και 55 χιλαδες χιλιομετρα;
    Έχεις δει στο δρόμο να παίζουν "παπά"; Πάντα υπάρχει κάποιος για ξεκάρφωμα, που πότε χάνει, πότε κερδίζει.

    Δεν γνωρίζω τίποτε συγκεκριμένο για το συγκεκριμένο πωλητή. Μπορεί να είναι ειλικρινής και να ξέρει να επιλέγει τις μοτοσυκλέτες που παίρνει μεταχειρισμένες από τρίτους, τους οποίους εμπιστεύεται. Έχω ακούσει όμως τόσο πολλά, που τα επιχειρήματα τρίτου δύσκολα με πείθουν. Αν έχεις πολλαπλές συστάσεις από άλλους για κάποιον πωλητή, οι οποίοι αφενός έχουν προσωπική εμπειρία, αφετέρου δεν έχουν συμφέρον να τον διαφημίσουν, τότε κινείσαι λιγότερο αβέβαια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2019
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχεις δει στο δρόμο να παίζουν "παπά"; Πάντα υπάρχει κάποιος για ξεκάρφωμα, που πότε χάνει, πότε κερδίζει.

    Δεν γνωρίζω τίποτε συγκεκριμένο για το συγκεκριμένο πωλητή. Μπορεί να είναι ειλικρινής και να ξέρει να επιλέγει τις μοτοσυκλέτες που παίρνει μεταχειρισμένες από τρίτους, τους οποίους εμπιστεύεται. Έχω ακούσει όμως τόσο πολλά, που τα επιχειρήματα τρίτου δύσκολα με πείθουν. Αν έχεις πολλαπλές συστάσεις από άλλους για κάποιον πωλητή, οι οποίοι αφενός έχουν προσωπική εμπειρία, αφετέρου δεν έχουν συμφέρον να τον διαφημίσουν, τότε κινείσαι λιγότερο αβέβαια.
    αυτος ειναι αντιπροσωπεία της piaggio. κανουν μαμουνιες και αυτοι; ρισκάρουν το ονομα τους;

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    φίλε μπορεί να είναι εντιμότατος ο έμπορος δεν λέω...

    προσωπικά θα σου πω κάτι που το λέω και σε άλλους που κατα καιρούς ρωτάνε στα φορουμ για αγορά μεταχειρισμένης

    ΠΟΤΕ αγορά από έμπορο ή απο νησί.
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 26/09/2019 στις 10:25.

  13. #13
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panlaz Προβολή μηνύματος
    1. Ειναι ενα beverly 300αρι του 09 με 10.000 χιλιομετρα (θα μου πεις αποκλείεται ειναι γυρισμενα, ομως οντως φαινεται απο παντου οτι ειναι καινουριο, λεει το ειχε ενας που εμενε στο εξωτερικό και ερχοταν μονο τα καλοκαιρια στην Ελλαδα και το κυκλοφορουσε) (ποσο παιζει αυτο το σεναριο;!;!;!) )
    Πιο καλό σενάριο θα ήταν να το έχει κάνει εισαγωγή από κεντρική/βόρεια ευρώπη, όπου όντως 2-3 μήνες το χρόνο με το ζόρι θα κυκλοφορούσε.
    Άμα μπορείς να στείλεις ένα μηχανικό να το δει και σου πει ότι το βρίσκει καλό, γιατί όχι (άσχετα από τα χλμ που γράφει).
    Ξέρω από βέσπα!

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panlaz Προβολή μηνύματος
    1. Ειναι ενα beverly 300αρι του 09 με 10.000 χιλιομετρα (θα μου πεις αποκλείεται ειναι γυρισμενα, ομως οντως φαινεται απο παντου οτι ειναι καινουριο, λεει το ειχε ενας που εμενε στο εξωτερικό και ερχοταν μονο τα καλοκαιρια στην Ελλαδα και το κυκλοφορουσε) (ποσο παιζει αυτο το σεναριο;!;!;!) απο αντιπροσωπεία piaggio στην Θεσσαλονικη (Αδαμου)
    Μπορεί να τύχει και να βρεις τέτοιο μηχανάκι ,πολύ δύσκολο βέβαια και το γεγονός ότι είναι κατάστημα νομίζω το κάνει ακόμα δυσκολότερο.
    Εγώ π.χ πήρα το 2014 μοντέλο 1996 ,εισαγώγης,1η άδεια το 2000 εδώ ,ο ίδιος ιδιοκτήτης όλα αυτά τα χρόνια, με 35κ στο κοντέρ,μεγάλης ηλικίας κάτοικος ορεινού χωριού που τον γνώριζα,με τα κτεο ,με όλα τυπικά.
    Οι πιθανότητες νομίζω πολύ λίγες αλλά μπορεί να τύχει.
    porca miseria.

  15. #15
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    προηγουμενα ΚΤΕΟ εχει το μηχανακι?Απλα πραγματα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θελω Βοηθεια Για Αγορα Scooter !
    από Aloyreos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2011, 07:35
  2. βοήθεια για αγορα scooter!!
    από giannis2304 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2010, 00:27
  3. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 20:23
  4. Βοηθεια για αγορα μπουφαν
    από sunnymtx στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 18:24
  5. Βοηθεια για αγορα αυτοκινητου...
    από Koufalonix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF