Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: scooter κ ντελιβεράδες ....

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    αυτό το νούμερο πως προκύπτει;
    Λαδάκια κάθε 1500χλμ με κόστος αγοράς 13,5 το λίτρο (ipone synthetic)
    Ελαστικά κάθε 20.000 και σαμπρέλες
    Τακάκια κάθε 5.000
    Μπουζί κάθε 5.000
    Φερμουί κάθε 4-5.000
    Αλυσιδογράναζα AFAM 35 ευρα κάθε 40.000
    Ντίζες κοντέρ και γκαζιού κάθε 15.000
    υγρά φρένων κάθε 20.000 η 6 μηνες
    Μαστορικά για να στα περάσουν και να έχεις ενημερωμένο Bookservice
    Και πρόσθεση περίπου 1 λεπτό το χιλιόμετρο για επισκευή απο τυχών πτώσεις
    Μας κάνουν περίπου 4,5 λεπτά το χιλιόμτρο κόστος.Και άλλο τόσο η βενζίνα σε συνθήκες ντελίβερυ που πας γρήγορα η αλήθεια είναι.

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Δεν πρέπει να είσαι και πολύ οφφ.
    Δεν είχα κάτσει ποτέ να το υπολογίσω τόσο.
    Νομίζω (κρίνοντας απο τη δική μου χρήση) ότι ίσως και να βγαίνει λίγο φτηνότερα.
    Παίζει ρόλο και το μηχανάκι βεβαια.
    Ντιζα στο Χ δεν έχει πειραχτεί για παράδειγμα.
    οταν ειχα το καζερ, ο δεξής μου δείκτης είχε σκληρύνει σαν τεχνίτη πέτρας απο το πόσο συχνά πήγαινα με κομμένη ντίζα τυλιγμένη στο δάχτυλο για γκάζι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #18
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δεν πρέπει να είσαι και πολύ οφφ.
    Δεν είχα κάτσει ποτέ να το υπολογίσω τόσο.
    Νομίζω (κρίνοντας απο τη δική μου χρήση) ότι ίσως και να βγαίνει λίγο φτηνότερα.
    Παίζει ρόλο και το μηχανάκι βεβαια.
    Ντιζα στο Χ δεν έχει πειραχτεί για παράδειγμα.
    οταν ειχα το καζερ, ο δεξής μου δείκτης είχε σκληρύνει σαν τεχνίτη πέτρας απο το πόσο συχνά πήγαινα με κομμένη ντίζα τυλιγμένη στο δάχτυλο για γκάζι.
    Κοίτα θα σου παραθέσω όπως το είχα βγάλει Δεκέμβρη του 18 στο άλλο θρεντ στην εγκύκλιο για τους ντελιβεράδες ακριβώς όμως....

  4. #19
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Η κουβέντα πήγε αλλού απο κει που την άφησα και χάθηκα.Για πε τι πιστοποίηση θέλει;Το χαρτί υγειονομικού;Ξέρεις τώρα...Γνωστά/άγνωστα, η πιάτσα βουίζει....
    Και εδώ κάνετε λάθος όλοι.Το θέμα είναι πόσα λεφτά βγάζει ένας ντελιβεράς.Γιατί;Πάμε να δούμε το γιατί....
    Άν ο ντελιβεράς έβγαζε τόσα όσα κάποιοι θα ήθελαν, τότε απλά θα βρίσκαν τρόπο να φορολογήσουν και τα φιλοδορήματα.
    Αν ο ντελιβεράς έβγαζε τόσα, δεν θα γκρινιάζαν οι ντελιβεράδες και θα ήταν σε φάση...έλα ρε έσπασε το μοτέρι; κλάιν αύριο συνεργείο πάμε ανακατασκευή!Και μέχρι να φτιάξουμε το yamaha crypton X μας,θα βγάλουμε το εφεδρικό μηχανάκι απο το γκαράζ να κάνουμε το μεροκάματο η αμα λάχει θα πούμε στο αφεντικό ξέρεις δεν έρχομαι για δουλειά σήμερα θα μαι συνεργείο χωρίς άνχος.Δόγμα Θεσσαλονίκης:Χαλαρά! (πλάκα πλάκα πόσο τους ζηλεύω για αυτό
    Αν έπαιρνε ο ντελιβεράς τόσα δεν θα είχε άνχος πότε θα του πεταχτεί ο μακακας/μεθυσμένος/μαστουρωμένος/αφηρημένος/ κτλπ κλτπ (να βάλουμε και το θυληκό γένος) να τον σκοτώσει επειδή δεν πρόσεχε.
    Δεν θα ασχολιόταν απλά κανένας με το να φτιάξει ένα νομοσχέδιο που θα εξασφαλήσει στον διανομέα κάποια βασικά.Που σε τελική ανάλυση...αμα εσύ είσαι τρελός και γουστάρεις με την βροχή να φοράς κοντομάνικο δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ΚΑΝΕΝΑΣ να φοράς κάτι άλλο.Ο διανομέας πρέπει να μεριμνά Ο ΙΔΙΟΣ για την ασφάλεια του και να μην περιμένει απο κανένα άλλο (και γενικά ο αναβάτης έτσι;Μην ξεχνιώμαστε).Ίσως είμαι ο μόνος διανομέας που στην βροχή φοράει ΚΑΙ επικαλαμίδες (εντούρο αλλά δεν έχει να λέει....)
    Και να τελειώσω με τα περι τιπς κτλπ κτλπ και να πιάσουμε ουσία ισχύει αυτό που προείπα.
    Σήμερα έφυγα στο 5ωρο με 4,8 ευρώ + 20 το ημερομίσθιο.Με μέσο όρο 15-20 ευρώ.Γιατί;Γιατί πήγα λίγες παραγγελίες (21) επειδή ήταν οι πιο πολλές μακρυνές....και πληρωμένες (aka e-food/deliveras/θελω σουβλακι/όποια ηλεκτρονική πλατφόρμα).
    Τα έξοδα μου?2,8 βενζίνη + χχχ για σέρβις (λάστιχα/τακάκια/λάδια κτλπ) +2 ευρώ ένας καφές +4,1 τα τσιγάρα.Ναι πήγα λεφτά στο σπίτι.Αλλά μέχρι να φτάσω σπίτι δεν ήξερα (όπως και κάθε μέρα) ΑΝ θα φτάσω σπίτι.Να μην πιάσουμε και τα υπόλοιπα (οδικό δίκτυο,κρύο κτλπ
    Αυτό όμως που είναι η ουσία της συζήτησης είναι το νομοσχέδιο.
    Καλό σαν σκέψη,αλλά ΔΕΝ έχεις μηχανισμούς να το εφαρμόσεις.Πιο καλά να θέσεις ως βάση του νομοθετήματος μια ελάχιστη ωριαία αποζημιώση για τον εργαζόμενο με/χωρις δικό του όχημα,να αναγκάσεις το κατάστημα να πληρώνει τις βενζίνες και τα σέρβις και μετά μπορείς αν θές να υποχρεώσεις να έχει εταιρικό όχημα.
    Θα μου πείς ρε μεγάλε πως γίνεται όλο αυτό; Είναι ανέφικτο...Όχι κύριοι.Εφικτό είναι.Είμαι υποχρεομένος σαν επαγγελματίας οδηγός να έχω το όχημα μου ΠΛΗΡΩΣ και ΚΑΛΩΣ λειτουργικό;Είμαι.Άρα συμπεριλαμβάνεται το οτι θα δουλεύει και το κοντέρ μου ναι;
    Κουφό;Υπομονή!
    Έχουμε και λέμε λοιπόν...
    Λόγω φύσης εργασίας χρειαζόμαστε κάθε 1.000 χλμ λάδια (ένας μέσος όρος στην Αθήνα με λάδια συνεργείου 15-20 ευρώ η αλλαγή χωρίς φίλτρο αν έχεις μηχανάκι που έχει φίλτρο -βλέπε πχ kazer)
    Kάθε 2.000 χλμ τεχνικός προληπτικός έλενχος στο όχημα (κόστος περίπου 10 ευρώ)
    Κάθε 6.000 χλμ μικρό σέρβις σε παπί (περίπου 50 ευρώ)
    Κάθε 12.000 χλμ μεγάλο σέρβις που εδώ ειναι το μικρό σέρβις και άλλα 50 ευρώ τακάκια/φερμουί αντικατάσταση τυχόν υγρών φρένων,καθαρισμός εμβόλων δαγκάνας/φωλέας φερμουί απο γρέζια.
    Κάθε 30.000 αλυσιδογράναζα (να βάλουμε καλά για να κρατήσουν ας πούμε AFAM) 50 ευρώ με κόστος εργασίας.
    Και δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι...λόγω ώρας....
    Αυτά μεταφράζονται....
    0,0016 ευρώ ανα χιλιόμετρο για αλυσιδογράναζα
    0,0083 ευρώ ανα χιλιόμετρο για μεγάλο σέρβις (x2 για τις 30.000)
    0,0083 ευρώ ανα χιλιόμετρο για μικρό σέρβις (x3 για τις 30.000)
    0,0050 ευρώ ανα χιλιόμετρο για τυπικό έλενχο (x10 για τις 30.000)
    0,0200 ευρώ ανα χιλιόμετρο για λάδια (x15 για τις 30.000)
    Άρα έχουμε 0,04 ευρώ κόστος ανα χιλιόμετρο χωρίς να έχω υπολογίσει μέσα λάστιχα γιατί δεν ξέρω....Αλλά εάν υποθέσουμε οτι πάντα λόγω εργασίας θέλουμε κάθε 30.000 χλμ ένα ζευγάρι λάστιχα (της προκοπής) με κόστος μέσο όρο 75 ευρώ έχουμε κόστος 0,0025 έξτρα.
    Άρα πρέπει να μου δίνει εμένα για σέρβις 0.042 στο χιλιόμετρο.Με 150-180 χιλιόμετρα την μέρα πόσο;Ας πούμε οτι στα 150χλμ την μέρα είναι 6,37 ευρώ το σέρβις.Και για εμένα...+1 ευρώ ημερησίως για έκτακτες φθορές πχ ντίζες/ατέρμονες/πλαστικά απο πτώσεις που προκλήθηκαν στην εργασία,λάμπες κτλπ.Και για να τα στρογγυλέψουμε...Ας πούμε 7 ευρώ αποζημίωση στα 150 χιλιόμετρα.0,046 ανα χιλιόμετρο.Εκεί εγώ είμαι ικανοποιημένος.Για αρχή.
    Εάν δουλεύει το κοντέρ μου μπορώ να διεκδικήσω αυτά τα λεφτά.
    Τράβα να το πείς στους ιδιοκτήτες....Η στον νομοθέτη...
    Ελπίζω να διαβάζει τουλάχιστον κανας υψηλόβαθμος πολιτικός μπας και....Αλλά δεν το βλέπω...
    Δεν χώραγε στο πάνω και αναγκαστικά διπλοπόσταρα.Και βάλε και 4 ευρώ βενζίνη... 0,04 ευρώ το χιλιόμετρο (στα 100 χιλιόμετρα περίπου 2,5 λίτρα με χτεσινές τιμές απλή αμόλυβδη στα 1,63)
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 28/09/2019 στις 11:20.

  5. #20
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    σε πιστεψα απο το πρώτο ρε τρελέ, δεν χρειαζόταν το μακρυνάρι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #21
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    σε πιστεψα απο το πρώτο ρε τρελέ, δεν χρειαζόταν το μακρυνάρι
    Μπα αντιγραφή/επικόληση έκανα δεν ήταν κόπος.Αλλά έχω την εντύπωση οτι κάτι ξεχνάω και στο μακρυνάρι....

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    οταν ειχα το καζερ, ο δεξής μου δείκτης είχε σκληρύνει σαν τεχνίτη πέτρας απο το πόσο συχνά πήγαινα με κομμένη ντίζα τυλιγμένη στο δάχτυλο για γκάζι.
    Θεός!


  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    αυτά γίνκαν Γιώργο!
    πάενε η αγιαστούρα γόνατο με το γαμήδι.
    η χειρότερη μου ήταν μια φορά που μου κόπηκε κάπου στο Ψυχικό/Φιλοθέη και γύρισα λιμάνι ψαρεύοντας τη γαμωντίζα. Σκεφτόμουν ότι ε του πούστη τωρα θα μου κοπεί και το δάχτυλο...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Δεν πρέπει να είσαι και πολύ οφφ.
    Δεν είχα κάτσει ποτέ να το υπολογίσω τόσο.
    Νομίζω (κρίνοντας απο τη δική μου χρήση) ότι ίσως και να βγαίνει λίγο φτηνότερα.
    Παίζει ρόλο και το μηχανάκι βεβαια.
    Ντιζα στο Χ δεν έχει πειραχτεί για παράδειγμα.
    οταν ειχα το καζερ, ο δεξής μου δείκτης είχε σκληρύνει σαν τεχνίτη πέτρας απο το πόσο συχνά πήγαινα με κομμένη ντίζα τυλιγμένη στο δάχτυλο για γκάζι.
    Ναι.Εναλακτικά μπορείς να κάνεις μόνο αλλαγες λάδια μια φορά στις 15 μέρες και τακάκια όποτε...και λάστιχα μια στην διετία.Όπως κάνουν οι πιο πολλοί ντελιβεράδες που ξέρω.
    Στο καζεράκι βάζεις ιμιτασιόν σκριπ και ηρεμείς οριστικά ή τρώς με λίμα το απο μέσα την γωνίτσα και πάλι ηρεμείς.Κάτσε γιατί ένας στην δουλεία πήρε καζερακι προχτές και δεν με πιστεύει για την ντίζα οπότε περιμένω πότε θα του κοπεί να του την φτιάξω.Έχω πάρει άλλη καβάτζα και τον περιμένω στην γωνία χεχε!
    Βενζίνη ε αμα τρώμε τα φαί μας και ο καρπός έχει και μια τάση να ακολουθεί την βαρύτητα....
    Χτεσινή κατανάλωση με το CryptonX....Κρίνε μόνος σου...Όπου λέει null δεν είχα φτιάξει ακόμα τον ατέρμονα....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_4.jpg 
Προβολές:	112 
Μέγεθος:	71,2 KB 
ID:	410504
    Και ναι....Κρατάω και βιβλία βενζίνης ΚΑΙ για το Crypton και για όλα τα οχήματα μου....Ψείρας λέμε!

  10. #25
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πάντως στις καλές εταιρείες που αποζημιώνουν σωστά τον εργαζόμενο, όταν χρησιμοποιεί αμάξι για δουλειά της εταιρείας, δίνουν 0,22€/km, τα οποία συμπεριλαμβάνουν καύσιμα, φθορά και απαξίωση του οχήματος, λόγω χρήσης. Τα διόδια & τα έξοδα χώρου στάθμευσης πληρώνονται επιπλέον, προσκομίζοντας αντίστοιχες αποδείξεις.

    Η στρέβλωση της αγοράς οφείλεται στο γεγονός ότι ο εργοδότης μπορεί να βρει καλούς εργαζόμενους με μικρότερες απαιτήσεις. Οπότε παρακάμπτονται ακόμα και θεσμικές υποχρεώσεις. Έχω ακούσει περιπτώσεις να λένε ότι οι αποδοχές του εργαζόμενου είναι σχεδόν όσα τα έξοδα μετακίνησης και συντήρησης του αυτοκινήτου του.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Νομίζω έχει να κάνει και με το πόσα βγάζει ένας ντιλιβερας. Στη γειτονιά μου, είναι ένας που δουλεύει πρωί-βράδυ ντιλιβερι (σε 2 μαγαζιά). Κάθε χρόνο αγόραζε καινούριο το sh150 (προφανώς, έδινε το "παλιό" - που δεν είχε προλάβει ακόμα να παλιώσει- έβαζε την διαφορά-και έπαιρνε το καινουριο). Φέτος πήρε sh300

  12. #27
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    βγάζουν ωραιότατα ναρκωτικούλια για σας τους οσιντάκηδες πάντως
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Νομίζω έχει να κάνει και με το πόσα βγάζει ένας ντιλιβερας. Στη γειτονιά μου, είναι ένας που δουλεύει πρωί-βράδυ ντιλιβερι (σε 2 μαγαζιά). Κάθε χρόνο αγόραζε καινούριο το sh150 (προφανώς, έδινε το "παλιό" - που δεν είχε προλάβει ακόμα να παλιώσει- έβαζε την διαφορά-και έπαιρνε το καινουριο). Φέτος πήρε sh300
    Μάλλον με τα χλμ και τις αποστάσεις που πρέπει να κάνει ή ακόμα και την περιοχή . Αν κάποιος φθάνει μέχρι την Σαρωνίδα δεν μπορείς να βγαίνεις καθημερινά Ποσειδώνος Βουλιαγμένης και Αθηνών Σουνίου με παπί.

    @alexis72 Την επόμενη φορά που θα πετύχεις σκούτερ σε αυτήν την περιοχές ρώτα και το κόστος συντήρησης αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι και θέμα νοοτροπίας.
    Δεν μπορεί πχ να παραδώσει κάποιος στον Αστέρα Βουλιαγμένης τα σουβλάκια με το κατσεαρ του.Δεν θα τα πάρεi καν ο άνθρωπος που περιμένει. Θα σιχαθέι

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον με τα χλμ και τις αποστάσεις που πρέπει να κάνει ή ακόμα και την περιοχή . Αν κάποιος φθάνει μέχρι την Σαρωνίδα δεν μπορείς να βγαίνεις καθημερινά Ποσειδώνος Βουλιαγμένης και Αθηνών Σουνίου με παπί.
    Σαφώς έχει να κάνει και με τις αποστάσεις, αλλά έχει να κάνει και με το πόσο θέλει και μπορεί ο ντελιβεράς να κάνει τη ζωή του και τη δουλειά του πιο εύκολη. Πχ ο συγκεκριμένος που αναφέρθηκα της γειτονιάς μου έχει βάλει ποδιά για τα πόδια, γάντια ενσωματωμένα στα γκριπ, ανεμοθώρακα και πιθανότατα έχει και θερμαινόμενα γκριπ. Επίσης φοράει και καλό αδιάβροχο. Ολ αυτά κοστίζουν, και, για να μπορέσει να τα επενδύσει - φαντάζομαι - ότι βγάζει και καλό μεροκάματο. Δεν συγκρίνεται όμως η άνεση και η ασφάλειά του με κάποιον που χρησιμοποιεί ένα στεγνό παπί και φοραει νιτσεράδα των 10€.

  15. #30
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Αν κάποιος περνάει 8-10 ώρες τη μέρα σε ένα όχημα, είναι λογικό να επενδύσει το μεγαλύτερο μέρος των χρημάτων του για την ασφάλειά του και την άνεσή του, έχοντας το κατάλληλο όχημα σε καλή κατάσταση και αγοράζοντας τον απαραίτητο εξοπλισμό. Το παράξενο είναι το αντίθετο που κάνουν κάποιοι άλλοι: Ανέχονται κακές συνθήκες στη δουλειά τους και όλα τα χρήματα πάνε σε ένα όχημα που το χρησιμοποιούν 4 φορές το μήνα.

    Αντίστοιχη συζήτηση είχα με συναδέλφους στο γραφείο, όταν με είχαν δει πριν πολλά χρόνια να αναβαθμίζω με δικά μου έξοδα τον υπολογιστή του γραφείου, επειδή η τότε εταιρεία είχε μεγάλη γραφειοκρατία και αργούσε να υλοποιήσει την αιτηθείσα αναβάθμιση. Θα εστιάσεις περισσότερο στον υπολογιστή που είσαι 8 ώρες στη μέρα ή στον οικιακό που θα χρησιμοποιήσεις σαφώς λιγότερο; Εννοείται ότι οι εταιρείες έχουν την ευθύνη να μας παρέχουν τον εξοπλισμό που χρειάζεται, αλλά όταν αυτό δε γίνεται, σαφώς και θα μεριμνήσουμε οι ίδιοι για την ασφάλεια, την υγεία και την άνεσή μας, ώστε η καθημερινή εργασία να γίνει πιο ευχάριστη.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Scooter
    από WWW στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 16:18
  2. Γαμ@#$ τα scooter σας
    από OldMan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2005, 19:04
  3. Scooter-C50
    από George-3- στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2004, 18:07
  4. scooter 50cc ???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 21:04
  5. Καποιος καλος γνωστης των διχρονων scooter?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 16:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF