Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 50 από 50

Θέμα: scooter κ ντελιβεράδες ....

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Ναι.Εναλακτικά μπορείς να κάνεις μόνο αλλαγες λάδια μια φορά στις 15 μέρες και τακάκια όποτε...και λάστιχα μια στην διετία.Όπως κάνουν οι πιο πολλοί ντελιβεράδες που ξέρω.
    Στο καζεράκι βάζεις ιμιτασιόν σκριπ και ηρεμείς οριστικά ή τρώς με λίμα το απο μέσα την γωνίτσα και πάλι ηρεμείς.Κάτσε γιατί ένας στην δουλεία πήρε καζερακι προχτές και δεν με πιστεύει για την ντίζα οπότε περιμένω πότε θα του κοπεί να του την φτιάξω.Έχω πάρει άλλη καβάτζα και τον περιμένω στην γωνία χεχε!
    Βενζίνη ε αμα τρώμε τα φαί μας και ο καρπός έχει και μια τάση να ακολουθεί την βαρύτητα....
    Χτεσινή κατανάλωση με το CryptonX....Κρίνε μόνος σου...Όπου λέει null δεν είχα φτιάξει ακόμα τον ατέρμονα....
    Συνημμένο 410504
    Και ναι....Κρατάω και βιβλία βενζίνης ΚΑΙ για το Crypton και για όλα τα οχήματα μου....Ψείρας λέμε!
    Βαλε στο κινητο το fuelio. Εξαιρετικο για καταγραφη βενζινης και λοπον εξοδων. Και σου βγαζει και την καταναλωση.

  2. #47
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Εδώ Παίζει και να ισχύει το γνωστό ρητό: 5 μέρες τρως αγγούρι και το Σάββατο είσαι μούρη!
    Αλλιώς το 'ξερα: Πέντε μέρες στη δουλειά, για μια νύχτα γκλαμουριά.

    Στα άλλα μού είπε ο εργοδότης μου να μη σας απαντήσω, γιατί λέει με χαλάτε.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Υπηρχαν ενα φεγγάρι ταξι Avensis μαζι με ιδιας γενιας πανω κατω Mercedes.
    Ο καθενας επενδυει περισσοτερο εκει που νομιζει. Ανεση, αξιοπιστια, κοστος κτησης/χρησης ... you name it.


    Δεν εχω κανει το επαγγελμα του ντελιβερα, αλλα μια προυπηρεσια στις αγγαρειες την εχω.
    (Σουπερμαρκετ, να μετακινηθω για να εξυπηρετησω την κοπελα μου με τις δικες της αλλα και τις δικες μου δουλειες σε ενα πηγμενο κεντρο κλπ...)

    Εαν ειχα να επιλεξω σε κατι μικροτερο απο το υπαρχων σκουτερ μου (SR Max 300) και με γνωμονα ενα 8ωρακι ισως και παραπανω επανω στη σελα παντος συνθηκων καιρικων και οδικων, θα διάλεγα ενα Honda Vision 110 ή ενα Honda PCX125, ισως και το yamaha Nmax, παντα με μπαγαζιερα 30-33L. Το κοστος των 2 πρωτων σκουτερ, ειναι απλα αστειο για οποιον τα εχει σερβιρει, τα εχει χρησιμοποιησει και τα γνωριζει καλα.
    Για να το θεσω αλλιως, ειναι ΑΣΤΕΙΟ σε σχεση με την παραπανω ανεση που προσφερουν σε συγκριση με ενα παπι.

    Το παπι δεν προσφερει καμια ιδιαιτερη άνεση και οποιαδηποτε δουλεια, θεωρω οτι πρωτιστως πρεπει να γινεται με τον πιο αβασανιστο τροπο τηρουμενων των οικονομικων αναλογιων.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Το παπι δεν προσφερει καμια ιδιαιτερη άνεση και οποιαδηποτε δουλεια, θεωρω οτι πρωτιστως πρεπει να γινεται με τον πιο αβασανιστο τροπο τηρουμενων των οικονομικων αναλογιων.
    Αν ανεση εννοεις την μικρη σελλα, κανενας ντελιβερας δεν προκειται να παραπονεθει για την σελλα. Οι στασεις με τα ανεβα - κατεβα σε πολυκατοικιες ειναι τοσο συχνες που δεν προλαβαινεις να πιαστεις. Αν και μια φορα πηγα μια παραγγελια 10 χλμ εκτος Χανιων αλλα αυτο ειναι η εξαιρεση. Αυτο που σε νοιαζει περισσοτερο ειναι η οικονομια και η αξιοπιστια.

  5. #50
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JasonEV Προβολή μηνύματος
    Βαλε στο κινητο το fuelio. Εξαιρετικο για καταγραφη βενζινης και λοπον εξοδων. Και σου βγαζει και την καταναλωση.

    Το έφτιαξα στο εξελάκι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_4.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	85,4 KB 
ID:	410519
    Οπού ο τύπος που δίνει την κατανάλωση είναι (ΛΙΤΡΑ/ΔΙΑΝΥΘΗΣΑΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ)*100
    Ούτε Φουέλιο ουτε τίποτα!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Scooter
    από WWW στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 16:18
  2. Γαμ@#$ τα scooter σας
    από OldMan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2005, 19:04
  3. Scooter-C50
    από George-3- στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2004, 18:07
  4. scooter 50cc ???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 21:04
  5. Καποιος καλος γνωστης των διχρονων scooter?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 16:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF