Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 77

Θέμα: Εξάτμιση (Αν είναι να κραξετε μην απαντήσετε παρακαλώ)

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πάντως τα παπιά με τις ξετάπωτες εξατμίσεις, είναι κατά κόρον οι μοτοσυκλέτες που ακούς περισσότερο καθημερινά. Εκεί να δεις μανία επίδειξης.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.652
    Ρε φιλαράκο ούτε σοφός είμαι ούτε έχω λόγω να στο παίξω οτιδήποτε.
    Δεν είναι προσωπικό το θέμα, αυτό δεν καταλαβαίνεις.
    Τεσπα, δεν είναι τωρα η ώρα για να λυθεί αυτό.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #18
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πάντως τα παπιά με τις ξετάπωτες εξατμίσεις, είναι κατά κόρον οι μοτοσυκλέτες που ακούς περισσότερο καθημερινά. Εκεί να δεις μανία επίδειξης.
    Μα τελείως όμως.

    Φταίει και ο μέσος όρος ηλικίας των ιδιοκτητών βέβαια. Μετά όσοι παραμένουν κομπλεξικοί παίρνουν σκούτερ με ακράπα ή ψαροκασέλα με προβολάκια (και ακράπα)

    @nospecialname απάντηση σου έδωσαν, πιο πιθανό είναι να χειροτερέψει η απόδοση παρά να βελτιωθεί, εκτός κι αν βάλεις και αλλού χέρι. Λίγο μπάσο κανονικά δεν είναι άσχημο, αλλά κατ'εμέ το σωστό βγαίνει με τα κυβικά. Τα ελεύθερα παπιά κάνουν σαν πορδές.

    Σημ: Το μόνο παπί που έχω ακούσει με καλό μπάσο νομίζω φορούσε Protech, αλλά δεν ανέβασε στροφές για να ξέρω αν σπάει ούμπαλα ή όχι

  4. #19
    Θα επρεπε να χαιρεστε που υπαρχουν ατομα σαν αυτον ...που ρωτανε αυτα που ρωτανε .
    Τα ξεχασατε τα δικα σας.

    Εμενα ο γιος μου 4.5 ετων μου ζητησε να του βαλω αλλα 2 δεματικα στο ψαλιδι, για να κανει πιο πολυ θορυβο η μηχανη του ....4.5 ετων.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    H μαμά 500ρα που βγάζει 150dB, τι είναι;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #21
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_1053-450corsa.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	410501



    Πέρα απο την πλάκα, ο Lioulios έχει πολύ δίκιο.
    Σε όλους μας αρέσει ο ήχος της εξάτμισης μας να είναι μπάσος και κουδουνιστός.

    Θυμηθείτε τι έχουν περάσει από τα χέρια μας, ή διάθεση σεβασμού στους υπόλοιπους αλλάζει και μας ξεχωρίζει
    ακόμα και σήμερα.
    Δικός μας είναι ο χριστιανός και όπως όλοι μας, το βασικό ερέθισμα μετατροπών είναι να ενταχθεί
    στον γενικότερο "κόσμο της μοτοσυκλέτας" είτε το αντιλαμβανόμαστε, είτε όχι.

    Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο ουσιαστικότερο λόγο για τον οποίο βάζαμε το φαρδύτερο ελαστικό, δημιουργούσαμε
    αεριζόμενα ταμπούρα, εφαρμόζαμε κόρνες εξάβολτες στον παπά και αναιρούσαμε την κίνηση προς τα επάνω στην εμπρός ανάρτηση.
    Τότε πίναμε νερό στο όνομα της motosport και της zebring, τώρα η αγορά έχει ανοίξει και υπάρχουν δεκάδες
    τύποι λαιμών - τελικών να έχεις ακόμα καλύτερο ήχο.

    Αν δεν τον πάρουμε μαζί μας, να καταλάβει πως η λειτουργία του παπιού σαν μικρό μονοκύλινδρο το κάνει σπαστικό στις ψηλές
    και πώς με πιο σωστά φτιαγμένη την εξάτμιση περνάς ακόμα καλύτερα και δεν χάνεις στις χαμηλές, δεν βοηθάμε.

    Οκ, έβαλε ένα τίτλο που είναι εριστικός αλλά το μυαλό του πήζει και αυτό φαίνεται στον τρόπο που γράφει, μη το αρνούμαστε.

    Προσωπικά αισθάνομαι άσχημα, στα όρια του ρατσιστή, που άνοιξα παρόμοιο θέμα και έχω διαφορετική αντιμετώπιση.
    Προφανώς και ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να μου επιτρέψω την περιθωριοποίηση ενός από εμάς.
    Αν το καλο σκεφτείτε αυτή η ανάγκη ένταξης στον κόσμο της μοτοσυκλέτας είναι που μας κάνει να φοράμε κράνος
    από μικροί και, στην ώρα του ο καθένας, να ωριμάζουμε (ποιητική αδεια) και να συμπεριφερόμαστε καλύτερα.

    Οπωσδήποτε τα μικρά μονοκύλινδρα είναι σπαστικά και μας τρυπάνε το μυαλό αλλά μην ξεχνάμε πως για την γιαγιά
    το υπόκωφο βράσιμο ή ο συντονισμός ενός μεγάλου και τιμημένου μοτέρ, μοιάζει με σεισμό και θα της ανεβάσει
    παλμούς μέχρι να απομακρυνθούμε..

    Το ζουμί είναι να νιώσει ο άλλος πως ανήκει σε ένα σύνολο ανθρώπων που ρισκάρουν τη ζωή τους κάθε λεπτό
    για να ζούν λίγο πιο ελεύθεροι και πως οι πράξεις του χαρακτηρίζουν όλους μας.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 28/09/2019 στις 07:22.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Να βάλεις sebring με το χρυσό ταμπελάκι και λαιμούς arrow
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #23

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_1053-450corsa.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	410501



    Πέρα απο την πλάκα, ο Lioulios έχει πολύ δίκιο.
    Σε όλους μας αρέσει ο ήχος της εξάτμισης μας να είναι μπάσος και κουδουνιστός.

    Θυμηθείτε τι έχουν περάσει από τα χέρια μας, ή διάθεση σεβασμού στους υπόλοιπους αλλάζει και μας ξεχωρίζει
    ακόμα και σήμερα.
    Δικός μας είναι ο χριστιανός και όπως όλοι μας, το βασικό ερέθισμα μετατροπών είναι να ενταχθεί
    στον γενικότερο "κόσμο της μοτοσυκλέτας" είτε το αντιλαμβανόμαστε, είτε όχι.

    Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο ουσιαστικότερο λόγο για τον οποίο βάζαμε το φαρδύτερο ελαστικό, δημιουργούσαμε
    αεριζόμενα ταμπούρα, εφαρμόζαμε κόρνες εξάβολτες στον παπά και αναιρούσαμε την κίνηση προς τα επάνω στην εμπρός ανάρτηση.
    Τότε πίναμε νερό στο όνομα της motosport και της zebring, τώρα η αγορά έχει ανοίξει και υπάρχουν δεκάδες
    τύποι λαιμών - τελικών να έχεις ακόμα καλύτερο ήχο.

    Αν δεν τον πάρουμε μαζί μας, να καταλάβει πως η λειτουργία του παπιού σαν μικρό μονοκύλινδρο το κάνει σπαστικό στις ψηλές
    και πώς με πιο σωστά φτιαγμένη την εξάτμιση περνάς ακόμα καλύτερα και δεν χάνεις στις χαμηλές, δεν βοηθάμε.

    Οκ, έβαλε ένα τίτλο που είναι εριστικός αλλά το μυαλό του πήζει και αυτό φαίνεται στον τρόπο που γράφει, μη το αρνούμαστε.

    Προσωπικά αισθάνομαι άσχημα, στα όρια του ρατσιστή, που άνοιξα παρόμοιο θέμα και έχω διαφορετική αντιμετώπιση.
    Προφανώς και ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να μου επιτρέψω την περιθωριοποίηση ενός από εμάς.
    Αν το καλο σκεφτείτε αυτή η ανάγκη ένταξης στον κόσμο της μοτοσυκλέτας είναι που μας κάνει να φοράμε κράνος
    από μικροί και, στην ώρα του ο καθένας, να ωριμάζουμε (ποιητική αδεια) και να συμπεριφερόμαστε καλύτερα.

    Οπωσδήποτε τα μικρά μονοκύλινδρα είναι σπαστικά και μας τρυπάνε το μυαλό αλλά μην ξεχνάμε πως για την γιαγιά
    το υπόκωφο βράσιμο ή ο συντονισμός ενός μεγάλου και τιμημένου μοτέρ, μοιάζει με σεισμό και θα της ανεβάσει
    παλμούς μέχρι να απομακρυνθούμε..

    Το ζουμί είναι να νιώσει ο άλλος πως ανήκει σε ένα σύνολο ανθρώπων που ρισκάρουν τη ζωή τους κάθε λεπτό
    για να ζούν λίγο πιο ελεύθεροι και πως οι πράξεις του χαρακτηρίζουν όλους μας.
    +1000 από μένα.


    Κάποτε(ς) είχα ένα σούπερ Τενερε 750 και του άνοιξα τρύπες με το τρυπάνι στο τελικό. Δε με παίρνει να κράξω κανένα. Εμένα τουλάχιστον. Να συνετησω μπορεί. ..
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Αν μας αρέσει ο θόρυβος πάμε και βάζουμε εξάτμιση. Αν δεν μας αρέσει να φοράμε κράνος το αφήνουμε σπίτι. Αν έχουμε ερωτήσεις ψάχνουμε σε ήδη ανοιγμένα νήματα (δεκάδες) με τις ίδιες απορίες.
    Ναβαλωεξατμισηκαρμπυρατερκαιφιλτροηθαχαλασειηαποδο σηαποτομηχανακιμουκαιθακανειθορυβοπουομωςμουαρεσει αλλαυελωκαιναπυροβολαειστονδρομο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #26
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    H μαμά 500ρα που βγάζει 150dB, τι είναι;
    Δεν ξέρω.
    Αλλά αν έγραφε "50ρα που βγάζει 150db" σίγουρα εννοει μια πρώην γειτόνισσα μου......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω.
    Αλλά αν έγραφε "50ρα που βγάζει 150db" σίγουρα εννοει μια πρώην γειτόνισσα μου......
    Χωρίς φωτογραφίες δεν πιστεύουμε τίποτα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #28
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Χωρίς φωτογραφίες δεν πιστεύουμε τίποτα
    Μπα, πίστεψε με,δεν θες.
    Δεν την έβαζα εγώ μπροστά.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #29
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.652
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_1053-450corsa.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	410501



    Πέρα απο την πλάκα, ο Lioulios έχει πολύ δίκιο.
    Σε όλους μας αρέσει ο ήχος της εξάτμισης μας να είναι μπάσος και κουδουνιστός.

    Θυμηθείτε τι έχουν περάσει από τα χέρια μας, ή διάθεση σεβασμού στους υπόλοιπους αλλάζει και μας ξεχωρίζει
    ακόμα και σήμερα.
    Δικός μας είναι ο χριστιανός και όπως όλοι μας, το βασικό ερέθισμα μετατροπών είναι να ενταχθεί
    στον γενικότερο "κόσμο της μοτοσυκλέτας" είτε το αντιλαμβανόμαστε, είτε όχι.

    Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο ουσιαστικότερο λόγο για τον οποίο βάζαμε το φαρδύτερο ελαστικό, δημιουργούσαμε
    αεριζόμενα ταμπούρα, εφαρμόζαμε κόρνες εξάβολτες στον παπά και αναιρούσαμε την κίνηση προς τα επάνω στην εμπρός ανάρτηση.
    Τότε πίναμε νερό στο όνομα της motosport και της zebring, τώρα η αγορά έχει ανοίξει και υπάρχουν δεκάδες
    τύποι λαιμών - τελικών να έχεις ακόμα καλύτερο ήχο.

    Αν δεν τον πάρουμε μαζί μας, να καταλάβει πως η λειτουργία του παπιού σαν μικρό μονοκύλινδρο το κάνει σπαστικό στις ψηλές
    και πώς με πιο σωστά φτιαγμένη την εξάτμιση περνάς ακόμα καλύτερα και δεν χάνεις στις χαμηλές, δεν βοηθάμε.

    Οκ, έβαλε ένα τίτλο που είναι εριστικός αλλά το μυαλό του πήζει και αυτό φαίνεται στον τρόπο που γράφει, μη το αρνούμαστε.

    Προσωπικά αισθάνομαι άσχημα, στα όρια του ρατσιστή, που άνοιξα παρόμοιο θέμα και έχω διαφορετική αντιμετώπιση.
    Προφανώς και ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να μου επιτρέψω την περιθωριοποίηση ενός από εμάς.
    Αν το καλο σκεφτείτε αυτή η ανάγκη ένταξης στον κόσμο της μοτοσυκλέτας είναι που μας κάνει να φοράμε κράνος
    από μικροί και, στην ώρα του ο καθένας, να ωριμάζουμε (ποιητική αδεια) και να συμπεριφερόμαστε καλύτερα.

    Οπωσδήποτε τα μικρά μονοκύλινδρα είναι σπαστικά και μας τρυπάνε το μυαλό αλλά μην ξεχνάμε πως για την γιαγιά
    το υπόκωφο βράσιμο ή ο συντονισμός ενός μεγάλου και τιμημένου μοτέρ, μοιάζει με σεισμό και θα της ανεβάσει
    παλμούς μέχρι να απομακρυνθούμε..

    Το ζουμί είναι να νιώσει ο άλλος πως ανήκει σε ένα σύνολο ανθρώπων που ρισκάρουν τη ζωή τους κάθε λεπτό
    για να ζούν λίγο πιο ελεύθεροι και πως οι πράξεις του χαρακτηρίζουν όλους μας.
    Α μπεγκ του ντίφερ δοκτορτσον, δεν είμασταν ούλνοι ζουλού στα πρώτα μας.
    Επειδή όμως το κείμενο σου κρύβει μια ουσιώδη ρομαντική προσέγγιση προς τη φάση που μ'αρέσει, επέτρεψε μου να σου πω ότι η πράξη έχει δείξει ότι όλοι αυτοί που ρωτάνε τετοια δεν είναι παρά φωτοβολίδες. Μια που αναψαν, κάνανε το εφέ τους και σίγησαν μετά για πάντα. Πως το καταλαβαίνεις;
    Γιατί δεν αφουγκράζονται. Δεν δείχνουν το σεβασμό για τον οποίο κάνεις λόγο.
    Ζητάνε μόνο την πληροφορία που θένε και μετά πουλάκι τσίου.
    ο νεανίας που έχει όντως το μικρόβιο, εκτός απο το δίπολο ζέμπρινγκ ή απίντο θα κοιτάξει και λίγο παραπέρα,θα κοιτάξει να ρουφήξει περιεχόμενο απο το οποίο εδώ μέσα έχει άφθονο. Δεν θα αναλωθεί στη ζέμπρινγκ και στα χιλιοστά του κυλίνδρου.
    Ε σορρυ αλλά όταν το μάτι μάθει να τους αναγνωρίζει, δεν μπορεί να τους ραίνει με την ίδια στοργή και προδέρμ.
    Η τελευταία σου πρόταση δε, κρύβει τόση πολύ κοινωνική προέκταση που προφανώς και δεν εξηγιέται ή αντικρούεται απο πλήκτρα.



    Κατα τα λοιπά, I stand with viper1 στο pics or never happened.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #30
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Α μπεγκ του ντίφερ δοκτορτσον, δεν είμασταν ούλνοι ζουλού στα πρώτα μας.
    Επειδή όμως το κείμενο σου κρύβει μια ουσιώδη ρομαντική προσέγγιση προς τη φάση που μ'αρέσει, επέτρεψε μου να σου πω ότι η πράξη έχει δείξει ότι όλοι αυτοί που ρωτάνε τετοια δεν είναι παρά φωτοβολίδες. Μια που αναψαν, κάνανε το εφέ τους και σίγησαν μετά για πάντα. Πως το καταλαβαίνεις;
    Γιατί δεν αφουγκράζονται. Δεν δείχνουν το σεβασμό για τον οποίο κάνεις λόγο.
    Ζητάνε μόνο την πληροφορία που θένε και μετά πουλάκι τσίου.
    ο νεανίας που έχει όντως το μικρόβιο, εκτός απο το δίπολο ζέμπρινγκ ή απίντο θα κοιτάξει και λίγο παραπέρα,θα κοιτάξει να ρουφήξει περιεχόμενο απο το οποίο εδώ μέσα έχει άφθονο. Δεν θα αναλωθεί στη ζέμπρινγκ και στα χιλιοστά του κυλίνδρου.
    Ε σορρυ αλλά όταν το μάτι μάθει να τους αναγνωρίζει, δεν μπορεί να τους ραίνει με την ίδια στοργή και προδέρμ.
    Η τελευταία σου πρόταση δε, κρύβει τόση πολύ κοινωνική προέκταση που προφανώς και δεν εξηγιέται ή αντικρούεται απο πλήκτρα.



    Κατα τα λοιπά, I stand with viper1 στο pics or never happened.
    Έτσι ακριβώς! μα ακριβώς όμως! το τελευταίο διάστημα έχουμε γεμίσει, όντως με "νέα" μέλη που μπαίνουν παίρνουν την πλΕροφορία που θέλουν και αν ξαναμπούν είναι διότι θέλουν μια νέα πλΕροφορία..... και η πλάκα είναι ότι για τις περισσότερες που ζητάνε, π.χ. "τι μΕχανάκι να πάρω" υπάρχουν δεκάδες θρεντ και για όλες τις κατηγορίες διπλώματος!
    Όμως όχι, βαριούνται το ψάξιμο και το θέλουν στο πιάτο. ε, φτάνει......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αν ειναι να ντυθούμε καλα..ας είμαστε banal.!
    από Eloundar στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 23:37
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 06:24
  3. Αμερικα ή αλλιως ειναι να μην αρρωστησεις
    από Resistman στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 20:27
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 18:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF