Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 77 από 77

Θέμα: Εξάτμιση (Αν είναι να κραξετε μην απαντήσετε παρακαλώ)

  1. #76
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Πριν από αρκετά χρόνια είδα να περνάει ένα VW Polo με εξάτμιση σωλήνα, που ακουγόταν πολύ έντονα. Κολλημένος στην κίνηση αυτός, πεζός εγώ, οπότε κινούμασταν στον ίδιο ρυθμό. 2 λεπτά μετά τον σταμάτησε διερχόμενο περιπολικό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Ναι , ξέρω υπάρχουν είδη προηγούμενα νήματα αλλά εγώ έχω ακόμα απορίες...

    Πολύ απλά

    1)Το παπί μου είναι injection , τι γινεται με τον αισθητήρα Λ?

    2)Μπορώ να αλλάξω μόνο τελικό χωρίς να επηρεάσω την μακροζωία του παπιου , και χωρίς να εχω ΚΑΝΕΝΑ θέμα?

    3) Υπάρχει λόγος να βαλω ολόσωμη

    4)Ποια εξάτμιση (τελικό κατά προτίμηση) έχει πιο μπάσο ήχο? Υπάρχει διάφορα ήχου σε τελικό-ολοσωμη?

    5)Αν βάλω ολόσωμη θα θέλω και αλλαγή φίλτρου και ιντζεκτιον , η το ιντζεκτιον μπορεί να ρυθμίσει άνετα το μίγμα?Αν βάλω τελικό θα είναι λες και έχω ακόμα την μαμά σε σχέση με το ιντζεκτιον?


    Και ναι ξέρω ότι δεν κερδίζω τίποτα , με ενδιαφέρει απλά ο ήχος και επίσης θέλω να είναι νόμιμος

    Ευχαριστώ και σας παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις γιατί όντως δεν ξέρω απο αυτα

    Λόγος να βάλεις δεν υπάρχει.

    Το αν ΘΕΣ να βάλεις είναι κάτι άλλο.

    Βάλε ένα τελικό και δες αν σου αρέσει, οι λαιμοί θα χρειαστούν ενδεχομένως και αλλαγές στην τροφοδοσία καυσίμου.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το πιο πιθανό είναι να χάσεις σε ροπή στις χαμηλές στροφές και να αυξήσεις την κατανάλωση.

    Η εξάτμιση του κατασκευαστή έχει περάσει από πάρα πολλές ώρες δοκιμών και είναι η καλύτερη δυνατή που θα μπορούσε να έχει το παπί σου, ώστε να είναι αξιόπιστο, να έχει εύρυθμη λειτουργία και ταυτόχρονα οι εκπομπές καυσαερίων και η στάθμη του ήχου να βρίσκονται στα επιτρεπτά από το νόμο όρια.

    Αν βάλεις αύτερ μάρκαιτ εξάτμιση, το πιο πιθανό είναι είσαι αφενός παράνομος, αφε...δύο να χάσεις σε αξιοπιστία, ροπή ή κατανάλωση.
    Η μαμά εξάτμιση ,ειδικά σε μηχανάκια όπου δεν έριξαν τις άπειρες ώρες μελετών, είναι η φτηνότερη λύση για να κάνει τα παραπάνω πράγματα, σύμφωνοι.

    Δεν είναι η καλύτερη δυνατή, ποτέ σε μηχανάκι μαζικής παραγωγής κανένα εξάρτημα δεν είναι το καλύτερο δυνατό.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Αν ειναι να ντυθούμε καλα..ας είμαστε banal.!
    από Eloundar στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 00:37
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 07:24
  3. Αμερικα ή αλλιως ειναι να μην αρρωστησεις
    από Resistman στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 21:27
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 19:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF