Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Καινούργια παπούτσια (μαύρα) για το kawasaki er6n

  1. #1

    Καινούργια παπούτσια (μαύρα) για το kawasaki er6n

    Λοιπόν ....αγαπητοί συμφορουμίτες ,από καιρό έλεγα να αλλάξω τα λάστιχα (παπούτσια) στο Er6n αλλά μια η εφορία μια το ενφια και η απόφαση πήγαινε πίσω και πίσω . Ειχα φτασει με τα Bridgestone να είμαι στα όρια της τούμπας όταν έστριβα ...σε αυτό βοηθούσε άθελα της και η σύζυγος ...Το πήρα απόφαση και εχθές τα έβαλα ...120/70-17+160/60-17 BATTLAX BT016 PRO BRIDGESTONE.....Ομως ..διότι πάντα υπάρχει ενα ομως οταν καποιος η καποιοι βαζουν χέρι στην μηχανή μας ...συγκεκριμένα πριν την παραλάβω ρώτησα για την πίεση στα λάστιχα που έβαλαν ...μου απάντησαν 30 μπρος και 32 πίσω οπότε την πήρα .Αλλα στο δρόμο ένοιωθα πως σε καθε αλλαγη πορείας η μηχανή συμπεριφερόταν σαν να στεκοταν πάνω σε μύτη ...εγερνε περαν του λογικού κατα τον ελιγμό ...Το μυστήριο λύθηκε στο γκαραζ μου οταν μετρησα τις πιέσεις ..μπροστά 41 και πίσω 42 ....Εβαλα 32 μπροστά και 36 πίσω ...Η σημερινή βόλτα - δοκιμή από Λυκόβρυση μέχρι Πασαλιμάνι με δικαίωσε ...αφενός συμπεριφέρεται άψογα στους ελιγμούς ,στις στροφες και γενικά στην οδηγική συμπεριφορά επιπλέον έχω να πω πως μετα βεβαιότητας η αλλαγή των ελαστικών είναι απαραίτητη ...μιλάμε πως το er6n εχει πίσω ανάρτηση κούτσουρο ..ε τώρα ότι σαμαράκι ή λακκουβίτσα πέρασα ένοιωθα μετα της συζύγου πως είχαμε μαξιλάρι στοα ποπουδακια μας ...ηταν με λιγα λόγια υπεροχη η βολτα μας ...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20190927_122559.jpg‎   IMG_20190927_122614.jpg‎   IMG_20190927_123411.jpg‎   IMG_20190927_123427.jpg‎   IMG_20190927_122500.jpg‎  


  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Καλοτάξιδα... Τα ίδια έβαλα κι εγώ στο μπαντιτ πρόσφατα... Μια χαρά ειναι το λαστιχάκι και χιλιοφορεμενο από πολύ κόσμο.. Σαν την αίσθηση του καινούργιου λάστιχου τπτ στον κόσμο... Εγώ την πρώτη βδομάδα έκανα γύρω_γυρω 1000 περίπου χλμ για να τα φχαριστηθω

  3. #3
    Ωραίος ...και εγώ ετσι ακριβως ενιωσα ...τωρα απολαμβάνεις βόλτα διότι με το χιλιοστεγνο λαστιχο και γόπα τσιγάρου να περναγαμε την καταλαβαίναμε

  4. #4
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Τα εργαλεία μέτρησης αέρα στα βενζιναδικα κλπ δεν δίνουν ασφαλείς μετρήσεις, όπως δεν θα πρέπει να βάζουμε αέρα "με τη μία" αλλά με 4-5 πατήματα
    για να αποφύγουμε εξίσωση με το δοχείο - κύκλωμα της συσκευής σε περίπτωση σφάλματος.
    Ενας μετρητής πίεσης ελαστικών τσέπης, είναι τσουχτερός αλλά φωλιάζει στην εργαλειοθήκη και ξέρεις πάντα την πίεση που έχουν τα λάστιχα σου.

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για το Kawasaki Kle 500??
    από tsolias στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2023, 12:06
  2. λαστιχα για kawasaki er6n
    από leriban στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2019, 12:55
  3. χρωματα er6n και f για το 2007
    από idi στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 16:11
  4. Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 10:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF