Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: συμβουλη

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    4

    συμβουλη

    Παιδια καλησπέρα. Θα ηθελα την συμβουλή κάποιον ποιο έμπειρων μιας και ειμαι νεος αφου εχω το δίπλωμα εδω και τρεις βδομαδες κατηγόρια α2. Θέλω να παρω την πρωτη μου moto καισκεφτομαι να παρω κατι σχετικα μικρο και συγκεκρημενα το zongshen RX3 250cc. Ποια ειναι η γνωμη σας για την μηχανη?

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Η γνώμη μας είναι να πάρεις κάτι άλλο.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Ότι είπε ο από πάνω......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε καλό θα ήταν να έπαιρνες μοτό γνωστής μάρκας honda, Yamaha, kawasaki, Suzuki κ.τ.λ.
    Γιατί είναι γνωστές εταιρίες χρόνια στο χώρο και αν χρειαστείς κάποια στιγμή ανταλλακτικά , θα βρεις εύκολα.
    Μην βιάζεσαι , μάζεψε και άλλα χρήματα να πάρεις κάτι καλό που θα σου κρατήσει χρόνια.
    Πολύ καλό μοτό είναι το kawasaki versys x 300, crf 250l, Suzuki v-strom 250.

  5. #5
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Καλώς ήρθες. Τα κινέζικα έχουν βελτιωθεί πολύ, αλλά η αξιοπιστία τους σε βάθος χρόνου δεν είναι ακόμα αποδεδειγμένη. Για πρώτη μοτοσυκλέτα, την οποία μάλιστα πιθανόν να αλλάξεις σχετικά σύντομα για κάτι μεγαλύτερο, καλύτερα να πας σε κάποιο ιαπωνικό μεταχειρισμένο. Και λιγότερα χρήματα θα χάσεις στη μεταπώληση, και λιγότερο θα σε πειράξει όταν τη ρίξεις πρώτη φορά, και θα έχεις πάρει κάτι "γνωστό".

    Το ρίσκο που παίρνεις είναι ότι δε μπορείς να ξέρεις τι έκαναν οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες, οπότε κατά προτίμηση αγοράζεις από φίλο ή με φίλο που ξέρει να σε καθοδηγήσει.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ΣΙΓΟΥΡΑ....το οικονομικο θα παιζει ρολο για να σκεφτεσε και να κοιτας προς τα εκει...αλλωστε με 3.500 που εχει...παιρνεις ''μεγαλη'' ποσοτητα σε εμπορευμα!
    Ειναι και με 3 βαλιτσες...εε...το καλοκοιτας !
    Ξεπερασε το ομως...και κοιτα οπως λενε και τα παιδια σε κατι πιο ''επωνυμο''.
    Μονο τετοιο στυλ σε ενδιαφερει ?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Marios_Koil Προβολή μηνύματος
    Παιδια καλησπέρα. Θα ηθελα την συμβουλή κάποιον ποιο έμπειρων μιας και ειμαι νεος αφου εχω το δίπλωμα εδω και τρεις βδομαδες κατηγόρια α2. Θέλω να παρω την πρωτη μου moto καισκεφτομαι να παρω κατι σχετικα μικρο και συγκεκρημενα το zongshen RX3 250cc. Ποια ειναι η γνωμη σας για την μηχανη?
    Καλωσόρισες Μάριε!
    Τι budget έχεις; Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος, πέρα από τη δελεαστική τιμή, που κατέληξες σ'αυτό το μοντέλο;

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    4
    κατεληξα σε αυτο γτ ειναι σχετικα οικονομικο και επειδη μου ειπαν οτι ειναι ευκολο μηχανακι. Θα ηθελα ενα μηχανακι τυπου on/off που να μπορει να παρει βαλιτσες και το συγκεκριμενο μοντελο εχει 3

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Marios_Koil Προβολή μηνύματος
    κατεληξα σε αυτο γτ ειναι σχετικα οικονομικο και επειδη μου ειπαν οτι ειναι ευκολο μηχανακι. Θα ηθελα ενα μηχανακι τυπου on/off που να μπορει να παρει βαλιτσες και το συγκεκριμενο μοντελο εχει 3
    Καταλαβαίνω, προφανώς το έχει κάποιος φίλος σου και στο πρότεινε.Προσωπικά δε γνωρίζω κάποιον που να οδηγεί αυτή τη μοτοσυκλέτα αλλά εικάζω πως όντως θα είναι οικονομική στα κόστη.Ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσον η αξιοπιστία της σε βάθος χρόνου μπορεί να σε καλύψει.
    Εκτός και αν η αγορά γίνει με σκοπό να αποτελέσει ένα πρώτο δίτροχο εκμάθησης το οποίο σκοπεύεις να πουλήσεις σε 1-2 χρόνια, εκεί αλλάζει το πράγμα και είσαι κάπως πιο άνετος.Αν όμως έχεις πιο μακροπρόθεσμες βλέψεις, θα μπορούσες ίσως να κοιτάξεις σε κάποιο γιαπωνέζικο μηχάνημα, μεταχειρισμένο λογικά.
    Αν επιμένεις για οικονομικό και κινέζικο καινούριο on/off, δες και το Daytona T310 ...η συγκεκριμένη εταιρεία έχει σημειώσει αξιόλογες πωλήσεις το τελευταίο έτος, αν αυτό επηρεάζει την απόφασή σου.

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Μην πάρεις καινούριο για πρώτο μηχανάκι, και σίγουρα όχι κινέζικο. Θα έχεις χάσει το 70% της τιμής του τη στιγμή που θα κάνεις το πρώτο μέτρο. Και πιθανότατα δε θα το κρατήσεις πολύ για να "αξίζει".
    Life begins at 45°.

  11. #11
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Όχι κινέζικο.Ον/οφ δεν ξέρω αν πίάνει την κατηγορία α2 το ΚLE500 πιθανόν.
    Μόνο μεταχειρισμένο.Για ρίξρ και μια ματιά σε XT 125X / XT 125R μήπως σου κάνουν το κλίκ.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    4
    Αντί για το benelli trk 251 μου άρεσε το trk502x

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Κελεπούρι το wr σε αυτή τη τιμή.
    when life gets complicated... i ride.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Marios_Koil Προβολή μηνύματος
    Αντί για το benelli trk 251 μου άρεσε το trk502x
    Αν φτανεις μεχρι εκει οικονομικα...δεν το συζηταμε φιλε....απλα να ξερεις για πρωτο το 502...εχει ογκο..και ισως δεν μπορεσεις να το κανεις κουμαντο στατικα...δεν ειναι θεμα δυναμης αλλα συνηθειας.
    Εγω εχω το VERSYS 300X 2 χρονια με 15.000 χλμ και ειμαι τερμα ευχαριστημενος.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ουτοπική συμβουλή
    από Θάνος στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 21:52
  2. Νew Rider ζητα συμβουλη!!!
    από vkop στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 11:19
  3. Συμβουλη Αμμεσα!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2004, 05:02
  4. Ζητω συμβουλη σχετικα με ατυχημα
    από nomad_soul στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 18:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF