Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Led φλας, καθρεπτες και φωτα σε παπι?!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30

    Led φλας, καθρεπτες και φωτα σε παπι?!

    Καλησπέρα παιδιά έχω την εξής απορία τα Led σαν φώτα είναι καλύτερα απο θέμα ασφάλειας σε βλέπουν δηλαδή καλύτερα?

    Αν ναι θέλω να βαλω σε παπί Crypton 115S 2019 μπαίνουν?

    Κοιτάω γι αυτά τα φλάς https://www.banggood.com/12V-Motorcy...r_warehouse=CN

    Και αυτους τους καθρεπτες https://www.banggood.com/Universal-8...r_warehouse=CN

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    γενικώς παντού μπαίνουν φίλε, τώρα αν σε βλέπουν καλύτερα, πιστεύω ναι καθώς το φως που παράγουν είναι πιο έντονο και χτυπάει στο μάτι πιο εντυπωσιακά από κάτι λυχναρόγλομπους που φοράνε οι πάπιες από την μάνα τους.

    το θέμα είναι να είναι κάπως καλής ποιότητας για να αντέξουν στη χρήση, να γίνει σωστά η τοποθέτηση (φλασερ κτλ) και να ρυθμιστούν ώστε να μην ενοχλούν τους απέναντι γιατί δεν είναι λίγα τα παραδείγματα στους δρόμους με διάφορους-αδιάφορους κάγκουρες που μας τυφλώνουν από την απέναντι μεριά νύχτα-μέρα.

    θέλω να σου πω ότι μην νομίζεις ότι η αλλαγή σε λεντ είναι απλά αλλάζω τις λάμπες και τέλος...έχει δουλίτσα που πρέπει να γίνει αν θες να γίνει σωστά και όχι πασαλείμματα.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    γενικώς παντού μπαίνουν φίλε, τώρα αν σε βλέπουν καλύτερα, πιστεύω ναι καθώς το φως που παράγουν είναι πιο έντονο και χτυπάει στο μάτι πιο εντυπωσιακά από κάτι λυχναρόγλομπους που φοράνε οι πάπιες από την μάνα τους.

    το θέμα είναι να είναι κάπως καλής ποιότητας για να αντέξουν στη χρήση, να γίνει σωστά η τοποθέτηση (φλασερ κτλ) και να ρυθμιστούν ώστε να μην ενοχλούν τους απέναντι γιατί δεν είναι λίγα τα παραδείγματα στους δρόμους με διάφορους-αδιάφορους κάγκουρες που μας τυφλώνουν από την απέναντι μεριά νύχτα-μέρα.

    θέλω να σου πω ότι μην νομίζεις ότι η αλλαγή σε λεντ είναι απλά αλλάζω τις λάμπες και τέλος...έχει δουλίτσα που πρέπει να γίνει αν θες να γίνει σωστά και όχι πασαλείμματα.
    Μονος μου δεν νομιζω να βαλω κατι, οτι και αν παρω θα παω σε ηλεκτρολογο μηχανικο η οπου πρεπει να παω. Για τους καθρεπτες που εχω στο Link εχεις αποψη?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AbyssD Προβολή μηνύματος
    Για τους καθρεπτες που εχω στο Link εχεις αποψη?
    Αποψη απο πλευράς τοποθετησης οχι, αλλα από αποψη γούστου αν με ρωτάς, ΟΧΙ δεν θα τους εβαζα σε παπί.

    1ον δεν μου αρέσουν και 2ον δεν έχω δει στους δρόμους κανένα παπί να φοράει τέτοιου είδους καθρέφτη..

    άποψη μου φυσικά και ξέρεις τι λένε για τις απόψεις...ότι γουστάρεις κάνεις φίλε...πρόσεχε μόνο μην γίνει christmas tree το κριπτονάκι.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Αποψη απο πλευράς τοποθετησης οχι, αλλα από αποψη γούστου αν με ρωτάς, ΟΧΙ δεν θα τους εβαζα σε παπί.

    1ον δεν μου αρέσουν και 2ον δεν έχω δει στους δρόμους κανένα παπί να φοράει τέτοιου είδους καθρέφτη..

    άποψη μου φυσικά και ξέρεις τι λένε για τις απόψεις...ότι γουστάρεις κάνεις φίλε...πρόσεχε μόνο μην γίνει christmas tree το κριπτονάκι.
    Ο σκοπος μου για να το ξεκαθαρισω ειναι να γινω ποιο ορατος και να μεινω περισσοτερο ασφαλης με τους δολοφονους εκει εξω, δεν θελω να γινω ενας ακομη καγκουρας εκει εξω που απλα θελει να τραβαει την προσοχη.
    Το πηρα για δουλεια το μηχανακι και θελω να κανω οτι μπορω για να μεινω ασφαλης.

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή υγρού φρένων , εξαέρωση και νέα τακάκια σε παπί
    από Anritsu στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 16:50
  2. Led φλας και υψηλός ρυθμός αναβοσβησίματος
    από runnerma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2007, 01:45
  3. Φώτα αλάρμ σε παπί;
    από anf125 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 11:45
  4. φωτα και Gps σε Xr 600
    από XR 600 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 19:54
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF