Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 221

Θέμα: CF Moto

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε ξέρω από αξιοπιστία (αν και μπορώ να έχω μια γνώμη. 12.000 χλμ σε κινέζικο παπι. Μου βγήκε ΑΡΙΣΤΟ)αλλά από εμφάνιση σκίζει. Έχω της αμφιβολίες μου όμως για το κουστούμι του και για την οθόνη λεντ μετά από μερικές χιλιάδες χλμ. Εγώ θα σου έλεγα προχωρά το και πες μας και εμάς της εντυπώσεις σου.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ανοιγω την αγγελια και διαβαζω περιγραφη μια ακατανοητη ξυλινη μεταφραση
    αν αυτος που το πουλαει η το εισαγει βαριεται να ασχοληθει σοβαρα τι υποστηριξη μπορω να περιμενω;
    επισης το.......αποστελλεται σε ολη την ελλαδα.......
    ενα μηχανημα οπως η μοτοσυκλετα δεν μπορει να διατιθεται στην αγορα σαν μασαζοκαλσον

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ανοιγω την αγγελια και διαβαζω περιγραφη μια ακατανοητη ξυλινη μεταφραση
    αν αυτος που το πουλαει η το εισαγει βαριεται να ασχοληθει σοβαρα τι υποστηριξη μπορω να περιμενω;
    επισης το.......αποστελλεται σε ολη την ελλαδα.......
    ενα μηχανημα οπως η μοτοσυκλετα δεν μπορει να διατιθεται στην αγορα σαν μασαζοκαλσον
    Παιδιά επειδή μίλησα με την αντιπροσωπία moto stuff μου είπαν ότι ο συγκεκριμένος έχει αγγελία το 300αρι αλλά δεν το εχει παραδοτέο.
    Υπάρχουν μόνο 250αρια και 400αρια στην Ελλάδα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athletico Προβολή μηνύματος
    Παιδιά επειδή μίλησα με την αντιπροσωπία moto stuff μου είπαν ότι ο συγκεκριμένος έχει αγγελία το 300αρι αλλά δεν το εχει παραδοτέο.
    Υπάρχουν μόνο 250αρια και 400αρια στην Ελλάδα.
    Αυτός δηλαδή σκέπεται να το φέρει/θα το φέρει εκτός του δικτύου της αντιπροσωπείας; ή το έβαλε για κράχτη και δεν θα το φέρει;

    ΜΗ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΛΕΩ ΕΓΩ.

    Δεν ξέρουμε βέβαια και τι σκέπτεσαι να κάνεις... έχεις μοτοσυκλέτα και σκέπτεσαι να την αλλάξεις; δεν έχεις και θέλεις να πάρεις; πες μας για να σου πούμε κι εμείς περισσότερα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Αυτός δηλαδή σκέπεται να το φέρει/θα το φέρει εκτός του δικτύου της αντιπροσωπείας; ή το έβαλε για κράχτη και δεν θα το φέρει;

    ΜΗ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΛΕΩ ΕΓΩ.

    Δεν ξέρουμε βέβαια και τι σκέπτεσαι να κάνεις... έχεις μοτοσυκλέτα και σκέπτεσαι να την αλλάξεις; δεν έχεις και θέλεις να πάρεις; πες μας για να σου πούμε κι εμείς περισσότερα.
    Δεν έχω μοτοσυκλετα είμαι νέος οδηγός με δίπλωμα Α και την θέλω για την πόλη Τρίκαλα (την αναφέρω επειδή είμαι σε επαρχία όπου δεν υπάρχουν λεοφοροι) κυρίως αλλά δεν θα πω όχι σε μια κοντινή εκδρομή με καλό καιρό.
    Όσο για το cf moto αν θα καταλήξω εκεί θα το πάρω μέσω της επίσημης αντιπροσωπίας και όχι από κάποιον που το έφερε μεμονωμένα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    αν το πάρεις να μην ξεχάσεις να μας γράφεις εντυπώσεις φίλε...είναι σημαντικό να ενημερωνόμαστε από κατόχους ώστε να καταλάβουμε τι παίζει με τους Κινέζους...γιατί προς το παρόν η γνώμη σχεδόν όλων των μοτοσικλετιστών όταν ακούν κινέζικο μηχανάκι είναι εν ολίγοις "στον Καιάδα"

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athletico Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω μοτοσυκλετα είμαι νέος οδηγός με δίπλωμα Α και την θέλω για την πόλη Τρίκαλα (την αναφέρω επειδή είμαι σε επαρχία όπου δεν υπάρχουν λεοφοροι) κυρίως αλλά δεν θα πω όχι σε μια κοντινή εκδρομή με καλό καιρό.
    Όσο για το cf moto αν θα καταλήξω εκεί θα το πάρω μέσω της επίσημης αντιπροσωπίας και όχι από κάποιον που το έφερε μεμονωμένα.
    Σου ξαναλέω ότι θα προτιμούσα μια Benelli πάντως. Πιο δοκιμασμένες, μεγαλύτερη σιγουριά θα έχεις. Η BN 302 είναι ιδανική γι' αυτό που ζητάς αλλά είναι ακριβότερη από τη CF Moto (δεν ξέρω κι αν οδηγείται με το δίπλωμά σου). Επίσης πολύ καλή γι' αυτό που ζητάς είναι η BN 251, η οποία έχει την ίδια τιμή με τη CF Moto της αγγελίας - έχει βέβαια λιγότερα κυβικά και ιπποδύναμη αλλά μάλλον θα έχεις πιο ήσυχο το κεφάλι σου και κάνει επίσης για το σκοπό που τη θέλεις.

  8. #23
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Σου ξαναλέω ότι θα προτιμούσα μια Benelli πάντως. Πιο δοκιμασμένες, μεγαλύτερη σιγουριά θα έχεις. Η BN 302 είναι ιδανική γι' αυτό που ζητάς αλλά είναι ακριβότερη από τη CF Moto (δεν ξέρω κι αν οδηγείται με το δίπλωμά σου). Επίσης πολύ καλή γι' αυτό που ζητάς είναι η BN 251, η οποία έχει την ίδια τιμή με τη CF Moto της αγγελίας - έχει βέβαια λιγότερα κυβικά και ιπποδύναμη αλλά μάλλον θα έχεις πιο ήσυχο το κεφάλι σου και κάνει επίσης για το σκοπό που τη θέλεις.
    Οταν λες πιο δοκιμασμένες πως το εννοείς? Ξέρουμε κάποιο τέτοιο Benelli με πάνω απο 50.000 χλμ?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Athletico, πάρε ένα honda super cub 125.
    Μπορεί να δώσεις 4 χιλιάρικα, όμως παίρνεις χονδα.
    Ακούς εκεί ο ελεεινός Κινέζος που στα 3 χιλιάρικα σου δίνει αληθινή μοτοσικλέτα, έστω και 250 κυβικών, να κάνεις και τα ταξίδια σου!!!
    Δεν βλέπει τον Ιαπωνα που στα 2.800 σου πασάρει innova helmin...
    Ειλικρινά δηλαδή, να αποκλείεται κάθε ποστ που προτείνει οτιδήποτε ΜΗ Ιαπωνικό ώστε από τη μια να ηρεμήσουμε όλοι και από την άλλη να αγοράζουν όλοι κάτι επώνυμο και κυρίως, ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.
    Τα ίδια και τα ίδια.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Στις μοτοσυκλέτες νομίζω ότι άλλα είναι αυτά που πρέπει να προσέχουμε και όχι η αξιοπιστία.
    Δεν είδα κανένα να μιλάει για φρένα για αναρτήσεις για abs.
    Νομίζω ότι εκεί πρέπει να ρίξουμε περισσότερο βάρος παρά στο αν ξεθωριάζουν τα πλαστικά
    ή τα παίζει το καντράν στην βροχή.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εγώ ήρεμους τους βλέπω όλους αδερφέ,εσύ μάλλον πίνεις πολλούς καφέδες.
    No offence.
    porca miseria.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Μπααα... Δεν πίνουν όλοι καφέδες. Μερικοί πάντως έχουν τη μύγα. Τώρα τη μύγα έχουν, πολλούς καφέδες πίνουν, θα σε γελάσω...
    Με το που βλέπουν θέμα για Κινέζικο ή Ευρωπαϊκό made in China, τσουπ πετάγονται να ζητήσουν εξηγήσεις και να ανακατεψουν το θέμα.
    Θεωρούν εαυτούς σωτήρες της ανθρωπότητας. Έχουν μια αποστολή. Να σώσουν τον κόσμο και να τον αποτρέψουν από την αγορά Κινέζικου μηχανακΙΟΥ.
    Γι αυτό και μέλος που το έχει πάρει, έχει γράψει άπαντες στα παλαιότερα των υποδημάτων του.

    Δεν ξέρω αδερφέ, κι εγώ δεν χωνεύω όλα τα Κινέζικα. Ειδικά αυτά που είναι από βαφτίσια. Όμως βλέπω τα βαφτίσια του εδώ εισαγωγέα, τα zontes/daytona/κι εγώ δεν ξέρω τι σκατά είναι, να είναι πρώτα σε πωλήσεις. Φθηνά ξεφθηνα, μπορντελα ξεμπορντελα, ο κόσμος τα αγοράζει.
    Και βλέπω πως δεν σκάει κιόλας για το αν θα έχει ανταλλακτικά σε 5 ή 10 χρόνια.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 07/10/2019 στις 18:09.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παιδιά σας παρακαλώ ας πούμε ο καθένας την γνώμη του χωρίς αντεκλίσεις.
    Θα επαναλάβω όχι για μηχανές αλλα για ηλεκτρονικό εξοπλισμό γυμναστηριου. (διαδρομους, ελλειπτικά, ποδήλατα).
    Επειδή το έχω ψάξει πολύ και ξέρω γενικά τι γίνεται αλλά το κυριότερο έχω προσωπική εμπειρία.
    Υπάρχουν εταιρίες που παράγουν noname προϊόντα που αν έβαζες πάνω ένα brand θα κόστιζε αυτομάτως 3πκασια και 4πλασια τιμή.
    Κάνουν παπάδες και είναι σκυλιά.
    Και τα μοτέρ και τα inverter είναι προϊόντα από γνωστές επώνυμες εταιρίες.
    Επίσης σε κινέζικο διάδρομο που ήταν ίδια μάρκα με κάποιον αμερικανικο,ακομη και τα ταιραπ που κρατάνε τα καλώδια ήταν στην ίδια απόσταση από τον πραγματικό.
    Που σημαίνει ότι και οι δύο παρήχθησαν στο ίδιο εργοστάσιο.
    Δεν γνωρίζω επαναλαμβάνω τι παίζει με τις μηχανές.
    Για αυτό ζητάω από εσάς πιο έμπειρους την γνώμη.
    Όσο για το cf προσωπικά αν το πάρω, Θεού θέλοντας δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω πάνω απκ 3000χλμ τον χρόνο αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

  14. #29
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Γνωστος που ασχολιεται με 4τροχα UTV με ειπε πως ειναι σκυλια αυτα της cfmoto.
    Για μηχανες δε εχω ακουσει κατι.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Οταν λες πιο δοκιμασμένες πως το εννοείς? Ξέρουμε κάποιο τέτοιο Benelli με πάνω απο 50.000 χλμ?
    Δεν ξέρω πόσα χιλιόμετρα έχουν κάνει, εννοώ, όμως, ότι Benelli έχουν πουληθεί πολλά και τα σχόλια που ακούγονται είναι καλά! Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι για προβλήματα κλπ. Και επίσης... κρίνω κι από το δικό μου, μέχρι στιγμής (λίγα χιλιόμετρα έχω κάνει αλλά αν η καλή μέρα απ' το πρωί φαίνεται, είναι πολύ καλή).

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 15:48
  2. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 19:55
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 03:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 14:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF